Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RFT SV 3000 Hi-Fi tuningolása
 
Témaindító: 187BodyGuard, idő: Júl 23, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 6
(#) zsozso72 válasza atiber hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Szia!
Kaptam és is egy SV3000-es erősítőt,ki akarták dobni mer a hangerő potmétert kőrbe tekerte valaki és így jelen állapotában használhatatlanná vált,viszont gondoltak rám hátha tudok vele valamit kezdeni.Nagyon tetszett az előző cikked is,és sokat gondolkoztam rajta hogy talán én is megeszközölném az általad tett változtatásokat.Első kérdésem hogy nincs e véletlenül elfekvőben hozzá való potmétered természetesen nem ingyen,a másik hogy én inkább egy sztereó ic-ben gondolkodtam LM4766 a hangja számomra szebbnek tűnik a TDA sorozatnál,és van is itthon talán a hely is elég lesz neki.Észrevételeid tapasztalatod ha megosztanád nagyon megköszönném.
Üdv. Zsolt
(#) atiber válasza zsozso72 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Hali! Természetesen mindenben segítek amiben tudok. Egy pár darab SV3000-t javítottam/átépítettem már eddig. Belevaló potmétert azt már nehéz lesz találni. Én pl. a Hestore-ból rendeltem megfelelő értékűt és tengelyméretűt, azután egy kis barkácsolással ( a potméter tengelyének méretre vágása és lapolása a forgatógombhoz), de megoldható a csere. Az átépítéshez szükséges helyet a pufferek és ugye a régi végfok panel, illetve még -ha szükséges- az eredeti tápegység panel kitermelésével lehet megnövelni, de akár még a bemeneti fokozatot is be lehet áldozni, ha MG.PU bemenetre nincs igény. Az LM4766 IC-t nem ismerem, az adatlapját nézegetve nem tudom, hogy a +-17V körüli tápfeszültség -amit az RFT tápegysége lead- mekkora kimenő teljesítményre elegendő ennél az IC-nél.
(#) gyuszo válasza zsozso72 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Korábban már én is írtam róla, a rendelkezésre álló tápegység miatt én is a TDA2030A típust választottam hozzá. Ha LM szériában gondolkozol, akkor az LM1875 típust javasolnám.
Az LM4766T adatlap szerint az inkább +30 V , -30 V tápfeszültségre van tervezve.
(#) teglascs hozzászólása Dec 25, 2018 / 1
 
Sziasztok,
koppanásgátlót szeretnék csatlakoztatni egy ilyen típ. erősítőhöz.
Azt lenne a kérdésem, hogy hol találok olyan pontot, ahonnan levehetek a kopp.gátlóműködtetéséhez megfelelő DC feszültséget?
Köszi előre is.

DSCN2552.JPG
    
(#) gyuszo válasza teglascs hozzászólására (») Dec 25, 2018 / 1
 
Az eredeti koppanásgátló ott van benne a két hűtőborda közötti panel.
(#) teglascs válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 25, 2018 /
 
Hát tényleg.... Most kötöttem rá hangládákra, és tapasztaltam, hogy valóban késleltetve kapcsolja be a kimeneteket. Szuper!

Egy Orion SE 1025 B-t cserélek le ezzel éppen, mert annak (számomra) nagyon karcsú volt a mély tartománya. Ez most fülre szebben szól. A potik kicsit kontaktosak, de egyelőre nem nyúlok hozzá, hátha bejáratódnak (évek óta nem volt használva az erősítő).

Köszönöm a választ!
(#) teglascs hozzászólása Feb 28, 2019 /
 
Nagyon tetszik az erősítő, klassz a hangja, a potméterek bejáródtak.
Egy DIN-->jack átalakítóval csatlakoztatjuk most hozzá a telefont, ha onnan szeretnénk valamit lejátszani, de felmerült bennem, hogy milyen klassz lenne ezt bluetooth-on keresztül intézni.
Az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen BT modult bele lehetne építeni az erősítőbe?
Pl. az erősítőben találok 5V DC-t valahol? Köszi.
(#) Inhouse válasza teglascs hozzászólására (») Feb 28, 2019 / 1
 
Bele, ha nem, akkor egy StepDown panel és mehet.
(#) atiber válasza teglascs hozzászólására (») Márc 1, 2019 / 1
 
Hali!

Én egy ilyet építenék be: VHM-314 Bluetooth Audio Receiver board Bluetooth 4.1 , illetve nálam az a tapasztalat, hogy kell egy külön kis tápocska is a modul megtáplálásához pl. ilyesmi: 5V-os táp1, vagy 5V-os táp2.
Közös tápnál nálam az összes ilyen bluetooth kütyü zajos, 'sípol' a bluetooth módban.
Ha kevés a hely a kis RFT-ben, akkor a gyári, méretes 2x10000 mikrós tápkondikat ki kell cserélni valami frissebb pufferekre, amik már kis méretűek és lesz hely az átépítéshez is.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2019
(#) teglascs válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Köszi!
(#) teglascs válasza atiber hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Köszönöm. Ez a modul jobb minőségű, többet tud, mint amit én linkeltem, ugye?
(#) atiber válasza teglascs hozzászólására (») Márc 1, 2019 / 1
 
Hát azt nem tudom, hogy jobb a minősége, vagy nem, mert amit Te belinkeltél azt nem teszteltem / építettem be még. Az én általam linkelt modult viszont már építettem be erősítőkbe és elég szépen / tisztán szólnak, illetve az ajánlott külön kis tápegységgel semmi alapzaj, illetve ezen a panelon van micro USB tápcsatlakozó / direktbe is ráköthető a táplálás, továbbá van rajta 3,5" jack aljzat a hangfrekvenciás kimenő jelnek / szintén direktbe is beköthető.
(#) teglascs válasza atiber hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Értelek, köszi.
Akkor rendelek ilyesmiket, és kipróbálom.
(#) atiber válasza teglascs hozzászólására (») Márc 2, 2019 / 1
 
Szívesen! Keress meg nyugodtan, 'RFT SV 3000 berhelésben' és kínai kütyü ügyben is próbáltam már elég sok mindent. Az általam átépített SV 3000-ről találsz visszább pár hozzászólást... Jó lenne már megint beújítanom egy leharcolt példányt, amit jól átépíthetnék / felújítanék...
(#) teglascs válasza atiber hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Oké, köszi.
(#) samtron77 hozzászólása Aug 4, 2019 /
 
Sziasztok!

Lenne hozzátok egy óriási kérdésem. Hozzám került ma egy RFT SV 3000-es erősítő de sajna valaki belemókolt valamilyen áramkört amire nem jöttem ra, hogy mi célt szolgált csak egy marék drótot idegeltem ki belőle meg pár alkatrészt. Sajnos összebarmolták az eredeti bekötéseket is, voltak bekötetlen vezetékvégek is + egy csomót meg átkötöttek máshova. Szeretném eredeti állapotába visszaállítani a masinát és ebben szeretném a segítségeteket kérni. Ha valaki tudna nekem átküldeni pár jóminőségü képet a saját erősítője belsejéről azt megköszönném!
(#) gyuszo válasza samtron77 hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Itt egy részletes videó : Bővebben: Link
(#) samtron77 válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Köszi!
Már néztem de nem elég részletes sajna. Nem tudom kivenni a kötéseket rajta....
(#) gyuszo válasza samtron77 hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Egyszerűbb lenne az átalakított rész fotóját ide tenni, hogy tudjunk segíteni.
Gondolom az egész nem lett átalakítva.
Egyébként az eredeti végfok felejtős, azt egy TDA203A-ra, vagy LM1875-re érdemes átcserélni.
Nem véletlenül tuningolás a fejezet címe is.
(#) samtron77 válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Olvasgattam már a témában de én mégis az eredeti állapotot szeretném visszaállítani. Kerestem hozzá SM-t de az elektrotanyáról inaktivitás miatt mint utóbb kiderült kidobtak. Máshol meg nem bukkantam (se angol se német oldalakon) leírásra. Ezért kértem a segítségeteket. Kérlek ha itt zavarok ezzel a kérésemmel akkor linkeld már be a megfelelő topikot.
Köszönöm előre is!
(#) samtron77 válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Este ha lesz időm töltök néhány képet...
(#) samtron77 válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Szóval amikor felpattintottam a burkolatot ez fogadott:
(#) GARFIELD13 válasza samtron77 hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Szia!
Ez az erősítő valakinél kihúzta a gyufát.
Bocs.
Komolyra fordítva.
A hosszú hétvégén tudok képeket felrakni, ha más előbb nem tölt fel.
Valahol megvan otthon a gelkás szervízdoksi is hozzá, mert anno egy csomót összevásároltam.
Az 1986-os magnósok évkönyvében is van rajz a 169. Oldal környékén.
Ha az segít ez utóbbit holnap el tudom küldeni.
Üdv.
(#) reloop válasza samtron77 hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Üdv! Ez a kép elég jó felbontású. Fel kéne derítened az idegen kábelek milyen pontokat kötnek össze.
Szerk.: csatolom a doksiját
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2019
(#) teglascs hozzászólása Aug 6, 2019 /
 
Sziasztok, hol találhatok 5V DC-t az erősítőben? Ha van ilyen, be tudnátok jelölni a fotón?
Bluetooth modult részére kellene.
Köszönöm előre is!
(#) samtron77 hozzászólása Aug 6, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
(#) samtron77 válasza teglascs hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
L7805-ös feszstab ic... bármelyik egyenfeszültségű pontnál ahol 6.2V-nál többet mérsz és nincsen szükséged 1,5A-nál többre...
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2019
(#) gyuszo válasza teglascs hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
A tápegység + 15 V és + - 14 V, tehát nincs, az előbbi leírt L7805CV IC-ből ki tudod alakítani.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2019
(#) gyuszo válasza samtron77 hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Értelek, hogy az eredetit szeretnéd, de azért gondold ezt is át :Bővebben: Link Jobb és szebb lesz a hangja is, az újabb RFT-k is ezzel lettek szerelve már.
Ha az eredetit szeretnéd, pasztázd át újra az IC-ket .
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2019
(#) teglascs válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Megtennéd, hogy bejelölöd a fotón ezeket a pontokat? Köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2019
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem