Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronyika orosz digitális órák
Lapozás: OK   21 / 26
(#) kisgeri válasza vfd ora hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Ez túlmutat ezen a témakörön, de ónszívó mindenképp kell hozzá plusz szabályozható hőmérsékletű páka, no meg sok gyakorlat. Ennél az óránál a nyáklemez sem a legjobb minőségű, könnyen felválnak a vezetősávok hőhatásra, csak biztosra szabad menni. Vannak még módszerek, pl. létezik hőlégfúvós feltét speciális pákához, de az is egy másik műfaj, illetve tárgyi feltételei vannak, anélkül neki sem lehet állni. Használhataltan IC kiforrasztásnál trükk, hogy kis csípőfogóval elvágod a lábait, és egyenként forrasztod ki. De itt neked 2 IC is működőképesen kellene ráadásul.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2019
(#) vfd ora válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Sikerült kivágnom a K176IE3-as IC-t, ezek után bekapcsolva, a tízórás csövön 1-et mutat, és mindig 4 óra után nullázza magát!
(#) kisgeri válasza vfd ora hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Egyre furcsább hibákat produkál. A 10 órás cső így vezérelve sincs, ha az ahhoz tartozó IC-t szedted ki...
Az hogy az óra egyes cső 4-re érésekor nulláz most is, az utalhat arra, hogy rossz a K176LA9 (de nem hinném, mert az eredeti problémádnál nem nullázott 4-re éréskor), vagy arra, hogy nem szereti, ha a most szabadon maradt bemenete lebeg. Próbáld ki hogyan viselkedik, hogy ha a most szabadon maradt 4-es lábát földre kötöd, illetve, ha tápfeszre kötöd.
(#) vfd ora válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Kipróbáltam a 4-es lábon a test, és a + feszültséget. Az egyik opcióban mindig 4-nél vált, a másik opciónál 10-ig számol!
(#) kisgeri válasza vfd ora hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Akkor rendben van ez, csak lebegve maradt a bemenete és ezt nem szereti (mint általában az ilyen IC-k). Innentől az a kérdés, a többi problémát hogy akarod megoldani, felsoroltam pár lehetőséget. A többi átrakandó IC-t nem kivágni, hanem rendesen kiforrasztani kéne...
(#) Josika001 válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Költöztetgettem...
Nem a cső a baj.
(#) kisgeri válasza Josika001 hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Akkor az adott szegmenshez tartozó tranzisztort kéne megnézni, kimérni. Akár meg is cserélheted egy mellette lévővel, abból sokminden ki fog derülni.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2019
(#) vfd ora válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget!

Így legalább már működő képes lenne az óra.
Az IC-ék-egyben és épen kivétele reménytelen, ezért megpróbálok valami másik hibás órából kimenteni ilyen IC-ket.
(#) Bagodi válasza vfd ora hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Szia!
Engem érdekelne, ha van hibás órád . Ha gondolod kitermelem belőle a szükséges ic-t.
(#) kisgeri válasza vfd ora hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Ennek a megmentése már kihívásból is érdekel, amennyit foglalkoztunk itt vele. Ha gondolod, keress meg privátban továbbiakért.
(#) Josika001 válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Köszönöm,szépen,akkor inkább hagyom,mert,egyébként ezen kívül jó,és annyira nem zavaró a dolog,csak gondoltam megkérdezem hátha egyszerűbb a dolog de így inkább nem csinálok vele semmit.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2019
(#) vfd ora válasza Bagodi hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Sajnos nincs hibás órám!
Egyenlőre én is próbálok beszerezni.
De köszönöm a segítséget.
(#) vfd ora válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Van még egy érdekes probléma!
Az óra időnként siet 2, vagy 3 percet óránként.
A következőt tapasztaltam.
Ha léptetem a perckijelzést akkor 6 után mindig 9-re ugrik.
Viszont ha az óra és pec kijelzést együtt nyomom, akkor szépen számol 1-0-ig.
Ezek szerint a K176IE4-es IC-nek nem csak a 8-as lába hibás, hanem más gondja is van?
(#) kisgeri válasza vfd ora hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Én azt mondom, hogy ne egyszerre próbáljuk meg az összes hibát elhárítani, hanem sorban egyenként. Jelenleg óraként használni úgysem tudod. A pontosság beállítása a legutolsó művelet, azzal foglalkozni sem érdemes, míg minden más nincs rendben.
(#) zolyma hozzászólása Márc 2, 2019 /
 
K176IE18 (K176ЛЕ18); K176IE13 (K176ЛЕ13); K176ID3 (K176ИД3). Trió nekem van új ha valakit érdekel, ivl1 és ivl2 kijelző is és ilc4 kijelző is(ugyan az mint az ivl1, csak annak harang van a felső : pont helyén.).
(#) vfd ora válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Nagynehezen sikerült szereznem K176IE3, és K176IE4-et egy ismerőstől.
Így megúsztam a nyák tönkretételét!
A kivágott IC helyére beforrasztottam a K176IE13-at, és nagyon szépen dolgozik 0-24-óráig!
Köszi, így ez a hiba meglett oldva!

Van még egy érdekes probléma!

A következőt tapasztaltam.
Ha léptetem a perckijelzést akkor 6 után mindig 9-re ugrik.
Viszont ha az óra és pec kijelzést együtt nyomom, akkor szépen számol 1-0-ig.
Ezek szerint a K176IE4-es IC-nek nem csak a 8-as lába hibás, hanem más gondja is van?
(#) kisgeri válasza vfd ora hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Ez egy furcsa hiba, elvileg nem kéne összefüggés legyen hogy egyszerre nyomod a gombokat, vagy nem.... és valami mégis van. De ezt így most nem tudom megmondani mi lehet. IC hiba mindenképp van, hisz a 8-as lába ugye nem jó... Szerintem cseréld ki azt is, aztán meglátjuk eltűnik-e ez a hiba.
(#) vfd ora válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Lehet hogy ezt a kapcsolási rajzot kell nézni, mert itt is és a nyákon is az IC-k 4-es lábánál nem egy 560K ellenálás van, hanem egy 15K és egy 150K ellenállás van. Lehet hogy itt van valami kontakt hiba az ellenállásoknál, a 4-es IC-nél. Ettől függetlenül az IC 8-as lába hibás, tehát cseréln kell.
(#) kisgeri válasza vfd ora hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Kicsit máshogy van megoldva az ellenállásoknál igen, de ez részletkérdés. Megnézheted a kontakthibát, de nem hiszem, hogy az lesz. Kontakthiba itt olyat okozna, hogy vagy nem léptet, vagy esetlegesen léptet. Gyorsan léptetni azért nem tudna, mert 1Hz a léptetés órajele. Ennél gyorsabban, max nagy amplitúdójú zavarjelre tudna, de akkor is pörögve. Tápszűrés amúgy jó? Ezt meg sem kérdeztem eddig, mivel ez alap. De mivel neked mindig a 6-ról ugrik 9-re, ezt is elvetem. Azért nézd át az ellenállásokat, itt is és a másik léptető résznél is. Mindenesetre kíváncsi leszek IC-csere után milyen lesz. Ha hagyod magától futni, úgy jól számolja a perceket?
(#) vfd ora hozzászólása Márc 4, 2019 /
 
Egy nap alatt 31 perc ment bele, de még nem sikerült elkapnom hogy 6-ról 9-re ugorjon. Ez jelen esetben 7-szer kellett hogy előforduljon.
(#) vfd ora hozzászólása Márc 4, 2019 /
 
Amúgy pontosan jár amíg nem téveszt!
(#) kisgeri válasza vfd ora hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Jól értem? Akkor is téveszt néha (de nem mindig), ha nem manuálisan lépteted, hanem magától jár?
(#) vfd ora válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Igen, megy 5-órát utánna téveszt 3-mat, később 2-óra mulva megint téveszt 3-at! De ez rapszódikus. És így jön össze a 31 perc.
(#) kisgeri válasza vfd ora hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Cseréld ki azt az IC-t, utána okosabbak leszünk. És remélhetőleg jó is lesz.
(#) vfd ora válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Kifogom cserlélem az IC-t.
Csak még egy érdekes jelenség.
A perckijelző csőben mindig világít a bal felső szegmens, de a hetes kiíjelzésekor soha.
Különben 11-óráig tartotta a 31-percet, de azóta már megint növekedett, most 37-percnél tart.
(#) vfd ora válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Megtörtént a K176IE4-es IC-nek a cserélye!
Jelenleg figyelem a fejleményeket.
A szegmens hiba megszünt, remélem a 3 perces ugrás is eltűnik, mert a lépetéssel most nem tévesztett, 6 után 7 jön.
Köszi a segítséget!
(#) kisgeri válasza vfd ora hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Annak az IC-nek szerintem összetett hibája volt, remélem innen már minden rendben lesz. Majd valamikor később írd meg azért, hogy valóban rendben működik-e.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2019
(#) vfd ora válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 6, 2019 / 1
 
Rendben.
Nem akarom elkiabálni, de eddig rendben működik!
(#) ToBar hozzászólása Márc 9, 2019 /
 
Sziasztok!
Régebben volt szerencsém segítségért folyamodni Hozzátok, és egy tranzisztorcserével meg is oldódott Elektronika 13 órám egyik folyamatosan világító szegmensének problémája.
Azóta azonban elókerült egy szokatlan jelenség a működésében.
Sajnos sokat késik, és nem reagál a trimmer kondenzator állítgatására sem, de újabban megakad a működése is.
Ezt úgy értem, hogy szeszélye szerint hol egy óra működés, hol egy nap járás után.
Egyszer csak megáll a másodperc mutató kis pötty világító állásában, majd percek múltán kialszik és pár perc múlva ha van kedve újra kigyúlik és az idő íly módon bevégeztetett.
Ha megütögetem elindul, de aztán rövidebb-hosszabb idő után megint vége.
Már többször átforrasztottam amit csak lehetett, szinte minden kötést.
Továbbá amíg járt rendesen( késve) addig néha elkezdett hangosan zúgni, ami idővel, vagy finom ütésre abbamaradt, de most már csak kicsit búg, viszont a fent említett leállást produkalja.
Van ötletetek mi lehet az oka a "fagyásnak"?
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2019
(#) kisgeri válasza ToBar hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
Szia! 2 dolgot nézz meg: az első, hogy a táp szűrése jó-e. Elektrolit kondenzátorok hajlamosak kiszáradni... Ha ez rendben van, nekem gyanús az is, hogy esetleg a kvarc megadta magát, ez esetben sima órakvarcra cserélhető.
Következő: »»   21 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem