Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Death of Zen (DoZ) 20W-os A osztályú erősítő
Lapozás: OK   70 / 72
(#) reloop válasza Petyka79 hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Az árnyékolást is a testre kötjük természetesen, csak nem engedjük, hogy a jelföld árama folyjon rajta. Gyakorlatban mindegy melyik végét kötöd a testre, legyen mondjuk az erősítő felőli.
Az árnyékolás így egyaránt szűrést biztosít a jel és a test ágnak, a rajta átjutó zavarjel pedig közel egyformán rakódik a két belső érre, így nem képez különbségi jelet, amiből a nem kívánt zaj származna.
Van erről nagyon szép ábra, csak most minél inkább keresem, annál kevésbé találom
(#) Petyka79 válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Értem, köszi!
(#) Petyka79 hozzászólása Feb 1, 2019 / 1
 
Itt tartok. Szólt egy órát, állítgattam a nyug áramot, fél tápfeszt. 24 voltról megy 1,7A körül. Fűt így is rendesen, de azért majd veszek bele trafót, meg vmi hűtést az egyenirányítókra. Van még sokminden tenni való, de az alap megvan. Egyetlen probléma, hogy búg. Nem veszélyes, de zavaró.
(#) Steven19 válasza Petyka79 hozzászólására (») Feb 1, 2019 /
 
Helló, a búgás abból ered hogy fém dobozba kellene szerelni a végfokokat és a fém burkolatot összekötni vagy a tápnegatívval vagy a gnd-vel. A tranzisztorok csillámszigetelését cseréld ki a tokozáshoz megfelelőre mert ugyan nem biztos hogy fog neked gondot okozni, de ne kockáztass mert jelen esetben a TO-3 fokozású tranzisztor szigetelésének ott van furata ahol a TOP-3 tokozásúnak nem kellene. Üdv Steven.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2019
(#) CIROKL válasza Steven19 hozzászólására (») Feb 1, 2019 / 1
 
Nem lényeges a fém doboz itt ennél nem kitétel .
Annyi esetleg hogy a.hütő bordákat a gnd re kötni oldalanként .

Annak idején emlékszem semmi gond semmi zavar nem volt az asztalon simán.dobozolás nélkül .
Egyáltalán nem érzékeny semmi külső behatásra igy fa dobozban is megálja a helyét!
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2019
(#) CIROKL válasza Steven19 hozzászólására (») Feb 1, 2019 / 1
 
Amennyiben nem tegnap óta szerelsz javitasz akkor valami nagyon elkerülte a figyelmed De nagyon ! S nem igen követtél el semmit ha nem boldogultál vele .
Ha gondod van nem szegyen a segitsegkérés az hogy gerjed zug vagy bármi egyéb az nálad egyedi gond!
Elhiheted ez az erősitő faék egyszerüségű amennyiben szarvas hibát nem követsz el szinte semmi gond nem keletkezhet
Még akkor sem lehet gond ha egy tronf bele bele kontrázik.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2019
(#) Steven19 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 1, 2019 1 /
 
Nem kerülte el a figyelmem semmi azt elhiheted. Tegyél elé egy előerősítőt úgy hogy fa dobozban lesznek együtt. Próbáld ki, gyönyörűen fog gerjedni úgy hogy annak te csinálhatsz bármit. Végig jártam ezt az utat. Javítottam Quadot úgy hogy fém dobozon kívül volt vagy TDA2030-at egyik se gerjedt szabadon, de amint előerősítővel került egy fa dobozba azonnal gerjedt. Ezen a téren meg túl vagyok azon hogy itt tegyek fel kérdéseket, inkább megoldom magam a problémáimat, gyorsabban haladok.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2019
(#) CIROKL válasza Steven19 hozzászólására (») Feb 1, 2019 / 1
 
Ki beszélt itt előerősitőről ?
Belekeveredtél nagyon .
Az előerősitőt is lehet betenni fa.dobozba amennyiben tudod hogy mit mivel
Csak úgy hozzáértés nelkül barkácsolva természetes hogy büntetlenül nem úszod meg
A DoZ nem igényel semmi féle előerősitőt nem is érthető a történet ,
Mindig gerjedést emlitesz tehát tegyünk tiszta vizet.a phárba !
Alap esetben legyen az DoZ vagy quad vagy mondjuk ehy vacak 2030 sem gerjedhet !
Gerjedés csak is akkor.állhat fenn ha hanyag figyelmetlen volt az az ember aki elkövette a szerelést!
Ezek mind végfokozatok végerősitők tudod te mondjuk mekkorát erősit egy DoZ?
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2019
(#) Petyka79 hozzászólása Feb 1, 2019 /
 
Feléledt a téma, úgy látom.
(#) mek-elek válasza Petyka79 hozzászólására (») Feb 1, 2019 1 /
 
Ne viccelj, jön a tavasz nemsokára.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2019
(#) reloop válasza Petyka79 hozzászólására (») Feb 1, 2019 /
 
Szia! A táp és a hangszóró test bekötési pontját módosítsd, ha nem a melléklet szerint.
A trafó szekundertől az első pufferig tartó szakasz erősen megszórja a bementet, ezért minél távolabb tenném tőle. Mellékelek rá egy példát.
(#) CHZ válasza Steven19 hozzászólására (») Feb 1, 2019 / 2
 
Idézet:
„Tegyél elé egy előerősítőt úgy hogy fa dobozban lesznek együtt. Próbáld ki, gyönyörűen fog gerjedni úgy hogy annak te csinálhatsz bármit.”

Gerjedés akkor sem lesz, esetleg zajos, brummos. Gerjedés nem azonos a 100Hz-es zavarokkal!
(#) Petyka79 válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2019 /
 
Rendben, kipróbálom azt is, csak most megint a 4 nap jön, amikor nem tudok vele foglalkozni.
Köszi mindenkinek!
(#) Petyka79 hozzászólása Feb 9, 2019 / 1
 
Már csak pár apróság! Már úton van a toroid, meg az rca aljzatok.
(#) reloop válasza Petyka79 hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Nem búg, hogy ilyen közel van az egyenirányítás a potihoz?
(#) Petyka79 válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Hát a poti még nincs bekötve. Remélem nem fog, mert már párszor átrendeztem az egészet.
(#) Petyka79 válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Bekötöttem a potit és teljesen csendben van. Igaz közben a trafót is kicseréltem toroidra.
(#) Petyka79 hozzászólása Feb 23, 2019 / 2
 
Elkészült!
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2019
(#) kebazsi hozzászólása Márc 11, 2019 /
 
Sziasztok! Elkezdtem olvasni ezt a topicot is és nagyon megtetszett ez az erősítő. Nekem személy szerint nagyon bejött az A osztály az előző erősítőm egy JLH volt. Az lenne a kérdésem, hogy azzal összehasonlítva ez milyen mennyire szól szépen/szebben? És valóban van-e jelentős teljesítmény külömbség a kettő között? Én ha építeném TIP3055 lenne benne mit gondoltok azzal érdemes-e?
(#) CIROKL válasza kebazsi hozzászólására (») Márc 11, 2019 /
 
Kinek mit jelent a szépen szebben , szerintem erre nehéz választ adni .
Viszont az én egyéni véleményem annyi hogy hosszútávon számomra nem hallgatható.
A középhangok erőszakosan soknak bizonyulnak de mint mondottam ez egy vélemény csak .
A mélyek magasak rebben vannak.
A teljesitmény különbség meg csak a duplája mint a JLH
TIP3055 re nem tudok mondani semmit soha nem használtam.
(#) Petyka79 válasza kebazsi hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
JLH-hoz nem tudom hasonlítani, viszont amióta elkészült, minden nap hallgatom, nekem nagyon bejön a hangja. Ahogy László is írja kinek mi a szép hang. Meg az sem mindegy, milyen hangfal, milyen szobában, milyen zene...! A helyedben megcsinálnám!
(#) kebazsi válasza Petyka79 hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Köszönöm a véleményeket. Meg fogom csinálni mostmár egyre jobban érdekel.
(#) dara válasza kebazsi hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
És ha kész lesz,csinálj hozzá egy csöves jelillesztő fokozatot,és soha nem kapcsolod ki.
(#) Petyka79 válasza kebazsi hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
És ne felejtsd el itt megosztani az eredményt!
(#) Petyka79 hozzászólása Márc 18, 2019 / 1
 
Csak érdekesség képpen. 2 óra üzem után.
(#) gzu válasza Petyka79 hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Fordíts a trafón 90 fokot. Lehet, hogy segít. Asztalon van egy JHL. Csak össze van dobálva mégsem búg.

JHL.jpg
    
(#) dara válasza gzu hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Nagyon érdekelne hogy mit látsz a képen?Én egy hőfokmérőt,ami kb 60 fokot mutat.Mi köze van ennek a bugásodhoz?És mi köze van itt a jhl nek?Ha nem tudsz érdemben hozzászólni,inkább ne.
(#) Petyka79 válasza gzu hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Nem búg, az már megoldódott!
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2019
(#) Lightblue válasza dara hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Ha csendben maradtál volna, bölcs... . A kollega egy korábbi hozzászólásra vàlaszolt. "Ha nem tudsz érdemben hozzászólni, inkább ne".
(#) gzu válasza Petyka79 hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Mi volt a gond? Illetve a megoldás.
Következő: »»   70 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem