Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   41 / 43
(#) dB_Thunder válasza pedav hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Különböző galván eljárások miatt, igazából csak dekoratív szempontból trükköznek.
(#) P_Laszlo válasza pedav hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Az első, a fekete a legrosszabb, felhasználás és korrózióvédelem szempontból. A második és harmadik egyszerű horganyzott, másféle passziválással, a sárga valamivel jobban birja a nedvességet, párás környezetet. A szintelen bevonat vmivel könnyebben rozsdásodhat. De egyébént nem sok jelentősége van, amig nem sérül, nem befolyásol semmit.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016
(#) pedav hozzászólása Feb 26, 2016 /
 
Köszi szépen
Üdv: Dávid
(#) pedav hozzászólása Feb 26, 2016 /
 
Még ezzel kapcsolatban eszembe jutott valami. Egyes hsz. mágneseken miért jelenik meg olyan fehér színű por szerű valami , mintha só lenne. Az micsoda rajta?
(#) Adamocka hozzászólása Márc 7, 2016 /
 
Sziasztok van egy "MNC eclpise 2 home 303 25 " -nevű hangszóró párom de sehol nem találok hozá adatokat. Valaki tudna segiteni? vagy egy oldalt mondani ahol fent lehet. (az mnc honlapján nem volt)
(#) P_Laszlo válasza Adamocka hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Semmi különös, magas jósági tényezők, zárt dobozban jó talán. Az adatok változóak. Mire lennél kiváncsi pontosabban?
(#) benocs24 hozzászólása Dec 26, 2016 /
 
Kellemes ünnepeket! Érdeklődni szeretnék, hogy va valakinek véleménye, tapasztalata. Egy mnc 4 ever x2-ről. Érdekelne, hogy mi a tapasztalat a hangzásáról, esetleg milyen láda jó neki, reflex esetleg zárt. Szívesen meghallgatnám akinek volt már vele tapasztalata. Előre is köszönöm!
(#) Tiggey hozzászólása Feb 6, 2017 /
 
Üdv mindenkinek. MNC33355-ről tapasztalati vélemény érdekelne, és aki használ mekkora tölcsérrel? Köszönöm.Bővebben: Link
(#) szundeeh hozzászólása Máj 22, 2017 /
 
Sziasztok ! Sal AHB 3050 röl mik a vèlemények ? Esetleg valaki egy T/S paraméterekkel tudna szolgálni . Köszönöm
(#) P_Laszlo válasza szundeeh hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Mélytartományban életképes. 30Hz fölött. Keresek T-S-t ha fontos, de dobozt anélkül is lehet kb. ajánlani hozzá, úgyis nagyok a gyártás eltérései, én hiába adok meg egy régen mért adatot, biztosan nem olyan, mint a tiéd.
Mire, hol használnád?
(#) szundeeh hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
Szia . Otthonra használnám ts jolenne vagy egy jo láda terv ha van neked
(#) P_Laszlo válasza szundeeh hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Mekkora a helyiség, szoba? Mozis mély lenne?
(#) P_Laszlo válasza szundeeh hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Jó, megkeresem a paramétereket. De dobozban nem lehet nagy csodát tenni. Ha sima b-reflex, akkor 60-65 liter, kb. 30Hz-re hangolva.
(#) szundeeh válasza P_Laszlo hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Köszönöm elöre is T Line ládát hogy lehet számolni ?
(#) P_Laszlo válasza szundeeh hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Transmission line? Szinte sehogy. A hosszából lesz meg az alapharmonikus frekvenciája, de csak egyenes csőre érvényes. A szükséges keresztmetszetet a hangszóró T-S paraméterei határozzák meg. Viszont mindenképp szokás próbadobozt csinálni, mérésekkel korrigálni.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) szundeeh hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Miben tudna jól szolni ? Reflex ? Zárt ?
(#) pedav hozzászólása Okt 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Elnézést , ha nem jó topicba írtam. Miért szögletes egy hangszóró esetében a felső pólusvas? (Mission 761i mély-közép hangszórója)

Köszi,
Üdv: Dávid
(#) zolika60 válasza pedav hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Mert így kevesebb a hulladék amikor kivágják a táblából.
(#) Tiggey válasza pedav hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Sacc per kb. akkora értékű lehet a hangszóró, hogy még egy normális karikát se raknak bele, mert működés ügyileg ekkora hiány nem gyengíti számottevően a mágneses teret. Vagy pont azért, hogy legyen mit kérdezni. Dizájn, vagy csak épp be volt tépve a tervező.
(#) pedav hozzászólása Máj 10, 2018 /
 
Sziasztok!

Miért ragasztják pl. ennél a hangszórónál a mágnest össze két külön ferritből? Ugyanígy van a SAL XPRO 30100-nak is! Mi a jelentősége?

Köszi,
Üdv: Dávid
(#) flaci76 válasza pedav hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Sok hangszórógyár csak összeszerel, az alkatrészeket erre specializálódott cégektől (pl. Kurt Müller) vásárolja, így a ferritgyűrűket is. Szerintem csak arról van szó, hogy a ferritgyűrűket csak adott méretekben tudja beszerezni a gyár, míg pl. a vasakat le tudja gyártani (vagy gyártatni) bármilyen méretben. Ha egy erősebb mégneskörre van szükség, akkor így növeli a ferritet.
(#) pedav hozzászólása Máj 11, 2018 /
 
Köszönöm, nagyon hasznosnak találom ezt a kurtmueller.com oldalt.
(#) Gyuszi83 hozzászólása Okt 29, 2018 /
 
Sziasztok!
Mnc big bull enroute 35310 hangszóróhoz milyen ládát ajánlanátok ?
Szobai használatra lenne Pioneer A-331 erősítővel. A szoba kb 16 m2.-er.
Köszi !
(#) mineral hozzászólása Márc 12, 2019 /
 
Sziasztok!

Vásároltam ma egy pár High-End dóm sugárzót. Irónia
A csatlakozók teljesen egyformák. Megjelölve sincs egyik sem.
Így halovány lila gőzöm sincs, hogy melyik lehet mondjuk a pozitív.
Van tippetek?

sal.jpg
    
(#) teddysnow válasza mineral hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Szia,
van nekem is ilyenből. Én úgy okoskodtam ki a polaritását, hogy párhuzamosan kötöttem olyan hagszóróval aminek ismerem és füleltem. Amikor azonos fázisban szólt a kettő akkor volt meg a polaritás. Nem rossz hangszóró, de jó sem. Én sziloplaszttal ragasztottam be a dobozba, mert a peremén lévő rögzítőcsavarokkal ellehet "húzni" a műanyag házát és akkor másképp szól.
(#) P_Laszlo válasza mineral hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Jobb oldalon nincs egy + jel, félig a mágneskör alatt?
(#) P_Laszlo válasza teddysnow hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Az csalóka, mert rezonancián, több, mint 90 fok fázistolás van, mindegyik dómnál.
(#) P_Laszlo válasza pedav hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Sajnos ma már nem annyira jók ők sem, mint harminc évvel ezelőtt. Főleg a távol-keleti alkatrészek miatt.
(#) P_Laszlo válasza flaci76 hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
A mágneseket mindenki Kínából veszi. A wavecor arrafelé is szerelődik össze. De az elmélet helyes, ez a méret volt épp jó hozzá.
(#) mineral válasza teddysnow hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Szia!
Köszönöm az ötletet. Sokat segítettél. Tesztek a hangdobozban így is-úgy is. De sajnos nem jó ebbe az össze állításba. Csak halkan sziszeg... Kiszedem a hangváltót. Lehet, hogy azzal is van valami gond.
Következő: »»   41 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem