Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   113 / 126
(#) Mate78 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Zelio-t nem használtam sosem, de meg kéne nézni, hogy a kijelzőn megjeleníti-e a benne futó programot,(programozni a kijelzőn is lehet) és le lehet-e másolni onnan "papírra", ami alapján vissza lehetne írni az újba, ha szükséges.
Ha nem, akkor marad a programozó kábel + szoftver, és csinálni egy backup-ot.
(#) dB_Thunder válasza Mate78 hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Elsőnek azt kellene kideríteni, hogy zárolva van e a program olvasás, módosítás ellen!
Mert akkor lehet a gyártóhoz fordulni...
Ha nem, kimenteném file-ba a progit.
(#) JZoli válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Ez a kazán, egy barátom barátjának az ismerősénél van, tehát számomra egy idegen embernél. Nem úgy néz náluk ki a helyzet, hogy csak úgy elővesznek 50E forintot. Ráadásul javíttatni szeretnék a kazánt, már a kazán hivatalos szervize megnézte, és javítgatta, de egy komplett új vezérlés beépítését említette hat számjegyű mértékben, amit a tulaj nem szeretne (vagy tudna) kifizetni. Plusz én sem szeretnék ennyire belemenni a dologba, ráadásul kábelom sincs hozzá amivel programozni lehetne, sőt a ki- és bemenetek funkcióját sem ismerem pontosan, mivel nem volt annyi időm amíg teljesen át tudtam volna méregetni a vezérlést. Így marad a relécsere.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2019
(#) elektroton válasza JZoli hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Elég szomorú, hogy nincs hozzá kapcsolási rajz, így nehéz bármit is alakítani rajta, vagy megérteni a működését.
Egyébként milyen kazán technika ez amit begy Zelio vezérel. Ez nem alkalmas biztonsági feladat használatához, tehát kazán biztonsági feladatát nem láthatja el.
(#) Thomas10100 hozzászólása Márc 25, 2019 /
 
Sziasztok!

A múltkor feltett kérdésemet sikerült megcsinálnom.
Most egy másik kérdésem is lenne a géppel kapcsolatban.
A gep egy üvegeket töltő berendezés. Kupakot ellenőrizzük és ha nincs akkor megáll a gép a következő poziciónál.
Van a gépen egy be és kivezető szalag, az üvegek pedig egy körtárcsában mennek a bemenettő a kimenetig.
A tárcsába belépve az üveg egy Dword változót léptet az enkódere. A kupak ellenőrzésnél pedig ha van kupak akkor törlöm az ottani pozicó bitet(a léptetett dwordben).
- Azt szeretném megoldani hogy amikor a kivezető szalagra kiér az üveg akkor tudjam selejtezni az üveget. Egy terelőt átkapcsolna egy szelep. Minden adott a megvalósításhoz. Megvan már a léptetés is a tárcsa végéig.

Az elöbbieket már mind megírtam és teszteltem a gépen. De a szalagon nem tudom, hogy oldjam meg a HibaBit léptetését. Tehát hogy itt is tudjam a rossz üveget kell kiterelnem?
A szalagon nincs enkóder.
Arra gondoltam hogy a tárcsa utolsó pozióját átírom egy másik változóba, amit időzítve léptetek(shift).

Szerintetek működne? Vagy hogy tudnám megoldani? Sajna a szalag sebessége állítható egy keveset.

Köszönöm!
(#) dB_Thunder válasza JZoli hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
A relécsere oké, de ettől még fennáll a totális bukás lehetősége, és akkor már nem lehet elkerülni a 6 számjegyű kiadást. De ez nem az én érdekem, csak felhívtam rá a figyelmet.

Egyébként elég gagyi lehet ez a gyártmány, ha Zélcsit használnak, de azért a pénzüket megkérik. Ez olyan lehúzós ízű történet!
(#) dB_Thunder válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Mennyire konstans a palackszám az ellenőrző pont és a selejtezés közt? Ha nem az, akkor számolni kell végig a palackokat
Szalagon fotocellával, tudnád nézni, számolni a palackokat..
(#) Thomas10100 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Ha megy a gép akkor mindig ugyanannyi palack jön ki a tárcsából. Távolságuk a szalagsebességtől függ.
(#) Mate78 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Most én fogok kötekedni:
Egy Zelio szerintem nagyságrendekkel megbízhatóbb eszköz, mint sok gázkazán elektronikája.
Elég csak visszaolvasni a gázkazán vezérlős témában, és jönnek a forrasztási hibák, kontakthibák, kapacitásvesztett kondenzátorok, beégett relék, stb.A Zelio egy ipari eszköz.Ráadásul olcsóbb is mint egy gázkazán elektronika.Igaz, ha cserélni kell akkor kell a programja is hozzá.
(#) JZoli válasza elektroton hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Ez, mint írtam egy kazán vezérlését látja el. A kazán egy Atmos DC 25 SP, de semmilyen konkrét leírást nem találok hozzá. Van benne még más elektronika is, ami a 24V-os táppal egybe van építve, meg a PLC bemenetein is van négy-öt vezeték ami a lángot figyeli, a ventilátor légnyomáskapcsolója, stb. Méregetni méregettem benne, de elég zsúfolt a fej belseje, így csak megbontással lehetne konkrét bekötést megkeresni. Viszont annyit a rajzról, hogy több kazánt is javítottam már aminek a többsége gázkazán volt, rajz egyikről sincs. A gyártók ezt sosem teszik közzé. Így engem meg sem lep, hogy ehhez a típushoz sem találni konkrét belső kapcsolási rajzot.
Az egész kérdést csak az azonos típusú relé beszerzése miatt tettem fel.
Viszont, ha valakinek van róla bővebb információja annak örülnék, mert a tulajnak, még kezelési utasítása sincs a fejről, csak a kazánról,az meg nem is említi a pelletfej működését.
(#) dB_Thunder válasza JZoli hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Na a pellet égetésben éppen otthon vagyok ! Ahogy leírtad, ez valami "kisipari" mókolás, gépkönyv/használati utasítás nélkül kereskedelmi forgalomba nem is lehetne

Thomas!
Nem a kérdésre válaszoltál!
Az a kérdés hogy a szalag sebesség változásával, az ellenőrzés és a kidobás közt lévő darabszám változik e!
A kidobáshoz mindenképp tennék fel érzékelőt.
(#) Thomas10100 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Ha minden igaz nem változik
(#) JZoli válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
nem kisipari, erről szó sincs!Leírtam, hogy Atmos kombinált faelgázosító és pellet kazán, ATMOS DC25SP, de itt egy link róla: Bővebben: Link Ez teljesen gyári megoldás. De a szakszerviz sem bír vele, illetve ők ajánlották a komplett vezérléscserét 200E forintért+munkadíj+kiszállási díj.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2019
(#) keko válasza JZoli hozzászólására (») Márc 26, 2019 / 1
 
Cseréld ki a relét Omron G6RN-1A 24v dc .Vagy 15 éve dolgozok ZELIO-val nekem is volt vele nen kevés gondom DC-kapcsolása esetén védödioda használata ajánlott.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2019
(#) proba válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Ha a darabszám nem változik az ellenőrzéstől a kidobásig, akkor ha tudod hogy az mennyi, akkor elég azt számolni hogy mennyi ment el a kupaktalan után. ( ezt a kupakellenőrző úgy is számolja, jegyzi) Ha minden a szalagon lévő palackhoz párosítottál a változódban egy bitet, amely változót körbe körbe járatod, akkor elég a változót a szalagon az ellenőrzés után lévő üvegszámmal shifteltetni hátrafelé a kidobatáshoz.
(#) Thomas10100 válasza proba hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Helló

Igen a tárcsa bemenetétől lépetek egy változót. 8 pozicióval odébb ellenőrzőm a kupakot, ha van akkor törlöm az adott bitet. Utána ha valahol a változó bitje 1 akkor az kupak nélküli.

A legnagyobb gondom a szalagon selejtezéssel, hogy van lassítása és gyorsítása is. És amikor megáll a szalag akkor nem tudom hol az üveg.
(#) dB_Thunder válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Mondom hogy rosszul csinálod!

Csak azt kell számolni az ellenőrzés UTÁN, hogy hol a kupaktalan!
Erre az Omronnak van egy tök jó utasítása
A tárcsa bemenete nem releváns!
Az tudod, hogy mennyi palack,(lépés) van az ellenőrzés és a kidobás közt, ami ráadásul állandó. Ha nem lenne az az sem megoldhatatlan.
Kidobásnál is kell számolni a palackot amikor odaér a kupaktalan kidobni..
Idővel nem lehet itt operálni.
A szalag lassítása, gyorsítása mitől függ?
(#) Thomas10100 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Csak indulási és megállási fel és lefutás van frekvenciaváltóval

S7-1200ra készült a program. (S5 lett kidobva)
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2019
(#) JZoli válasza keko hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Ez lesz, amit ajánlasz. Köszi!
(#) Thomas10100 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Helló

Nem értem a logikáját ennek a számlálós selejtezésnek.
A kupak ellenőrzés a tárcsa utolsó elötti poziciójában van. Utána már kilép a tárcsából az üveg a szalagra. Majd a szalagon kéne a selejtezés kb 40cm távolságra.
Kb másodpercenként 1 üveg jön ki a szalagra mindig.
De van olyan hogy a gép megáll vmi hiba miatt de a szalag megy végig.

Ha számláló akkor mivel léptetem azt?
Mivan ha egymás után több hibás van?
Mivan akkor ha a gép megáll az üvegek meg mennek tovább a szalagon ki.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2019
(#) dB_Thunder válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Említettem, hogy az Omronnak van erre egy jó utasítása: SFT(010) Nézz utána a googliban!
Ez úgy működik, hogy adott jelre (shift input) mindig 1 helyiértékkel arrébb tolja az egész bináris számsort .
Másik bemenetén (data input) pedig azt lehet megadni, hogy mit írjon az elejére, 1est, vagy nullát.
Az palack áramlással sifteltetsz, ha kupaktalan, akkor beíratsz egy egyest a számsor elejére.
A megfelelő helyiértéket figyeled a kidobáshoz, ha ott 1es van kidobsz.
A shift bemenet vezérlése ami komplikált picit, alapjában a a tárcsa 1 lépése lenne a vezérlő jel. De ha megáll a gép, akkor a futószalagon a kidobónál elhaladt palacknak is léptetnie kell.

Így remélem érhető voltam.
(#) dB_Thunder válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Ha változna a palackszám az ellenőrzőpont és a kidobás közt, akkor kell még egy változó amiben ezt letárolod! Ezt az értéket 1el növeled, ha a tárcsa 1et lép ÉS van palack ami a szalagra megy. A kidobónál elhaladó palack ezt a változót mindig csökkenti 1el.
A változó értéke megmutatja melyik helyiértéket kell figyelni a kidobáshoz.
(#) Thomas10100 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Így már értem, ismerem az omron léptetö utasítását. Siemensnél is van balra és jobbra shiftelő. Így működik a tárcsában az üveg léptetése.

Köszi
(#) proba válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 3, 2019 /
 
Ha a szalagon van még üveg a kidobóig, a szalag a kupakellenőrzéssel nincs szinkronban folyamatosan, nem csak ritkán fordul elő hiba, amikor ember is figyeli, akkor szerintem marad az ismételt kupak ellenőrzés a kidobónál. A kidobó folyamatosan nyitva van, ha kupakot érzékel becsukódik amíg biztosan elhalad az üveg normál sebességgel. A váltáskor tévedésből leesett üveget nem sokból ki lehet válogatni. Ha fém a kupak az üvegen, akkor valami induktív jeladó is megteszi.
(#) Thomas10100 válasza proba hozzászólására (») Ápr 3, 2019 /
 
Egyenlőre marad a tárcsában(következő pozicióban) megállítás kupakhiány esetén. Műszakonként 2db kibírható a kezelőnek. Később majd lesz fejlesztve.
Köszi az ötletet.
(#) Thomas10100 hozzászólása Ápr 11, 2019 /
 
Sziasztok

Wincc flexible-ben receptben meg tudtam csinálni hogy legördül az érték mező és kiválasztottam hogy pl 5-6-7. Tp277 panelnél.

Tia portal v15ben hogy megy hogy Igen és Nem legyen a kiválasztandó? Csak a billentyüzet jön be és 0 vagy 1 aktív

Köszönöm
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Tia portalban Ktp700 a panel
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Megvan
A Receptnél az adott sor tulajdonságainál kell kiválasztani a hozzá tartozó Text list elemet.
(#) Thomas10100 hozzászólása Ápr 25, 2019 /
 
Sziasztok!

Olyat lehet hogy a Ktp900 hmi laptopra van kötve, rajta a program. Step7 megnyitva szimulátorral elindítom Tcp kapcsolattal és kommunikál a Hmivel a szimulátor?
Nem sikerült megcsinálni
Köszönöm
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Nem.
De a laptopon elindíthatod a HMI runtime-ot ami szimulálja a panelt. Az viszont tud kommunikálni a PLCSIM-mel...
Következő: »»   113 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem