Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   899 / 1149
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Pontosan. Ahogy írtad, csak viccből széttép 16 birkát, egyet meg felfal. Ez egy szörnyeteg. Nekem ne legyen a közvetlen közelembe szörnyeteg. Ne kelljen félve élnem, hogy vajon betöri-e az ablakot, és széttép. Egy életünk van. Valami megoldás kell. Ha más nem, akkor 2m magas beton kerítés a ház körül, de szerintem azt is át tudná mászni, tehát elköltöznék.Lesznek gyerekeid, nem engedheted őket ki a kertbe? Hogy járnak majd egyedül az iskolába? A postás félve viszi ki leveleket? Nem lehet sétálni a friss levegőn a nyári estéken? Kint iszogatni? Ha grillezel a kertedben, azonnal ott terem egy szörny? Az államtól ne várj segítséget, segíts magadon. Amikor kutyát írtál, ott még elleneztem, hogy károsítsd a lézerrel a kutya szemét, de medvével nem szórakoznék. Gondolom kilőni őket nem lehet, talán nem is lehetséges törvényileg. Ez a helyzet nagyon szívás.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2019
(#) Lamprologus válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Villanypásztor?
(#) gammabuta hozzászólása Márc 24, 2019 /
 
Sziasztok!
Ezen leégett alkatrészeket segítenétek megkeresni?
Adatlap/ebay/ali/ret.hu link is jöhet!

Ezek a legjobb képek amiket sikerült a feliratról csinálni.
Nem szoktam elfüstölni dolgokat de hát öregszem.
Ez egy step-up buck boost konverter tekercse után van.

A dolog úgy történt, hogy a készülék ami egy photobank (wincsesztert tehetsz bele és memóriakártya olvasója van bekapcsolod saját aksiról átmenti a képet a vinyóra
a memóriá akártyáról számítógép nélkül baromi lassan),
aminek gyenge volt a gyári akkuja, nem bírta az 1-2 amper terhelést amit a hdd meg olvasó kér tőle.

Így agyári akku helyett 18650 cellákból építettem neki aksit, évekig működött is teljesen jól így, csakhogy egyszer elfelejtettem lehúzni az aksit amikor USB kábelen bedugtam a készüléket a PC-be.

Az én aksimban nincs nemvolt védelem meg töltőelektronika mivel külön töltöm addig lehúzom a készülékről.
Nem szerette a stepup, hogy usb-ről jön az 5volt az akkuból meg 4.2volt igaz kicsi a feszültség különbség de mégis megégette ezt a 2 alkatrészt mire észbe kaptam és 20mp után lehúztam az akkut szép amperszagú a szoba

Ilyen tokozásban főleg 3.3V lineáris regulátorokat láttam meg tranzisztorokat és nem tudom mik ezek, de gondlom filléres alkatrészek.
Köszi
(#) Patópali hozzászólása Márc 24, 2019 /
 
Szia Gammabuta.

Talán ezek között?
https://www.sos.sk/pdf/SMD_Catalog.pdf
Üdv.
(#) Patópali hozzászólása Márc 24, 2019 /
 
31, sot363 tok ?
N027 ?
(#) Patópali hozzászólása Márc 24, 2019 /
 
Próbáld vissza rajzolni a kérdéses részt, hátha többet megtudsz.
(#) gammabuta válasza Patópali hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
N027J és 31-A10 ha jól látom de eddig csak ennyi van meg... köszi a katalógust majd nézegetem
(#) moderboy hozzászólása Márc 25, 2019 /
 
Régebbi diódákról hol találhatnék infót? Könyvet, katalógust tudtok esetleg ajánlani?
Ilyesmikre gondolok, mint: GDK-1 -2 ... -7, SYK-040..., Siek sorozat.
(#) vision61 válasza moderboy hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Szerintem a Magyari Béla - Dióda atlasz tartalmazza.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2019
(#) janigel válasza moderboy hozzászólására (») Márc 26, 2019 / 1
 
Parancsolj.
(#) janigel válasza moderboy hozzászólására (») Márc 26, 2019 / 1
 
Ez a katalógus jobb, mert bővebbek az adatok.
SYK-040 stb. nincs egyikben sem.
Üdv janigel.
(#) mahinátor hozzászólása Márc 27, 2019 /
 
Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne, hogy szeretném kideríteni néhány smd alkatrész valódi nevét a rajtuk lévő smd kód alapján. Egy hibás Palit SuperJetstream GTX 980Ti videokártyán találhatók.

Elég sok smd kódkönyvet (smd markings code book) próbáltam felkutatni és letölteni a Google segítségével de még mindig van pár nyavalyás alkatrész, amit egyszerűen nem találok. Ezért fordulnék hozzátok, reménykedve abban hátha tudtok segíteni vagy utat mutatni.

Az egyik alkatrész 2Y=2H U1A (QFN24 a tokozása és hasonló jelölési formátummal RICHTEK-es chipeket találtam. Feladata a videokártya memóriáinak tápellátásáért felelős 2db fázisnak a vezérlése.)

A másik alkatrész 3A 2H 61X (DFN10 tokozású, erről szinte semmit nem találtam eddig, a feladata nagy valószínűséggel a kártya indítása lehet.)

Képeket csatoltam!

Előre is köszönöm!
(#) sanca29 hozzászólása Márc 27, 2019 /
 
Hali. a megnevezését tudja ennek valaki?
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2019
(#) pipi hozzászólása Márc 28, 2019 /
 
Hali!
Került hozzám egy 230/24V kapcsi táp, amiből elvitte a cica a dip 8-as táp IC-t.
Integrált kapcsoló fet/tranyó van benne, a lábkiosztás:
1,6,7,8 megy a trafóra
2 gnd
3. tápfesz, 47u/50V indítókondi a föld felé, ellenállások a 300V-ra
4. visszacsatolás az optóról
5. nincs bekötve.
Ráismer valaki milyen IC lehetett benne?
Köszi
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2019
(#) Remci válasza pipi hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Képet,vagy tipust tudsz mutatni? Vannak 24v-os tápjaim,hátha valamelyik passzol és meg tudom nézni.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2019
(#) Baxi hozzászólása Márc 28, 2019 /
 
Hi Mesterek!
Egy led-es mennyezeti lámpa vezérlőjével küzdök. Lehet a távirányítóval álltani a színhőmérsékletét illetve a fényerejét a lámpának. Több ilyen van a lakásban, így a távirányítót kitudtam zárni, a többit lámpát kapcsolja távirányító. Így maradt a lámpa. Szétszedtem s az IR szenzornál van egy 8 lábú állatka amin nincs felirat, nem mintha a 1708S51-es IC-ről találtam volna valamit. Van ötletek hogy milyen IC lehet az infra vevőnél?
Segítséget ötleteket előre is köszönöm!
(#) pipi válasza Remci hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Hali!
Itt vannak képek. szerintem kb 24V max 1A-t tudhat a táp.
Az IC-t már valaki kiszervizelte belőle, és teet be lemez foglalatot, egzotikus lábkiosztásnak tűnik
Egy kis 24V motor vezérlése, a motor kommutátora dzsuvás volt, nagy áramot vett fel,
lehet hogy ledobta az IC a kalapját, kiment a működtető füst, nem lehet tudni...
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2019
(#) pipi válasza Baxi hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Hali!
A két 1708-as az táp IC lesz ami a bejövő 230-ból egyenrángatás után csinál kisebb feszt a lámpának.
A nyolc lábú egy mikroproci lesz... nézd meg kap-e tápot, valószínűleg a mellette lévő nagy kondi az IC tápján van
(#) Baxi válasza pipi hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
ok, köszönöm, megnézem.
(#) Patópali válasza Baxi hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Szia!
Ha pipi válasza nem hoz eredményt, a következő lépésként a szürke vezeték melletti MTS T2A 250V alkatrészt mérném meg. Ez egy 2 Amperes biztosíték.A két kivezetés között Ohm mérővel mérve rövidzárnak kell lennie. A másik kérdéses alkatrész az SR1 ellenállás. A kinagyított képen úgy látom - lehet rosszul- , hogy égésnyomok vannak. Az ellenállás értékét mérd meg és az odavezető fóliát ellenőrizd. Ha igazam van vedd ki az ellenállás melletti nagy kondenzátort, hogy lásd mi van alatta. Egyúttal mérd meg a kondenzátort kapacitásra és esr- re. Lehet, hogy a kondenzátorból kifolyt az elektrolit és az csinált csodát? Ha már kinn van mindenképpen cserélném. Ha minden rendben, rákapcsolnám az áramkörre a tápfeszt, leválasztó trafón keresztül és szkóppal mérném a " nyolclábú állatka" - lábain a jelalakokat amikor az infra adó jelet sugároz. Ha egyik kivezetésen sem látható a távirányító jele az ic-t kivenném. Lehet, hogy az alján van a száma, de ez nem biztos.
Leválasztó trafó nélkül ne kapcsold hálózatra mérés közben! ÉLETVESZÉLYES!
Sok sikert a javításhoz.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2019
(#) Patópali válasza pipi hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Szia!
Ha az előbbiek után kiderülne, hogy rossz az ic és pipi- nek igaza van,hogy az ic mikroproci (ha meg is találod az alján a számát) akkor sincs esélyed a cserére, ha kapható lenne, mert a gyártói programja nélkül semmit nem ér.
Üdv.

Bocs!
Baxi- nak szántam a választ!
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2019
(#) pipi válasza Patópali hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Igy van...
A lábkiosztást megnézve esetleg választható valami ismert proci, amire meg írható progi...
Persze biztos nem éri meg, de hát a kihívás... és sokat lehet tanulni vele
(#) Patópali válasza pipi hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Ez így igaz.
(#) Baxi válasza pipi hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Hi Mesterek!
Az említett alkatrészeket átnéztem. Vannak érdekes dolgok. A tápnál lévő 684J kondít 470nf mérem, a megbarnult 333 feliratú ellenállás 28K. Az elko jó a tápnál (ESR-el is).
Az IC hátoldalán: E 74525 C felírat van, evvel sem lettem okosabb. Azaz nem találtam semmit róla. Vissza" mórickáztam" a panelt, hátha így ráismertek az IC-re
(#) Remci válasza pipi hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Szia!

Átnéztem őket,de sajnos ilyen kivitelűt,vagy hasonlót sem találtam
(#) Baxi válasza Baxi hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Össze raktam, vissza forrasztgattam az alkatrészeket. Közben kicseréltem a megbarnult 33K smd, furatszerelt 0,6w- osra, és az IR szenzort. Most jelenleg megint üzemmel a készülék . Azaz lehet állítani a távirányítóval a lámpát. Azt hogy mitől javult meg nem tudom
Köszönöm segítséget s az ötleteket!
(#) Patópali válasza Baxi hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Szia!
A 684J kondi 680Nf- nak kéne lenni, de lehet kisebb kapacitás vesztés vagy mérési hiba is.
A kondi jó.
A 333 ellenállás 33 KOhm, lehet ez volt rossz vagy az Ir szenzor.

Lényeg, hogy működik! Örülj!

Gratulálok, hogy sikerült és nem landolt a veszélyesben!
Üdv.
(#) pipi válasza Baxi hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Hali!
Az 1-8 táp lábból ítélve lehet microchip pic12f sorozatból valamilyen proc, csak furcsa az 5. láb gnd
(#) Patópali válasza pipi hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Szia!
Az IC- ről nem találtam semmi katalógus adatot.
Baxi rajzából az 1-es, +, az 5- ös és 8- as láb test. Lehet elrajzolta?
Egyébként nem kizárt a Pic.
Lényeg, hogy működik a kütyüje.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2019
(#) Patópali válasza Baxi hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Még annyit, hogy a 33K-s ellenállás adja az 50 Hz órajelet az ic-re.
Ha ez szakadt, nincs jel, nem működik az Ic.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2019
Következő: »»   899 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem