Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   173 / 207
(#) ferry66 hozzászólása Márc 30, 2019 /
 
Az antenna csak mellékzönge volt, anélkül is foghatatlanul forró a burkolat pár perc után. A lényeg az, hogy ha nem kapcsolom be a rádiót, csupán az időt mutatja a kijelző, akkor nincs gond. Viszont pár perc rádiózás után felforrósodik a rádió hátulja, szóval nem merem használni. Egyébként Overmax típusú a szerkentyű, használt autóval használtan vettem pár napja. Tehát rádiócsere lenne a kézenfekvő, vagy nem azzal van a baj, hanem valami érintkezési probléma? Amúgy jól szól téllegám.
(#) ferry66 válasza Uviktor hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Na, szóval elismerem, h hülye vagyok. Ugyanis elírtam, az antenna csatlakozóra csak szerettem volna rácsatlakoztatni a rádiót, de hiányzik belőle egy dugó, ami az antennáról jövő pipába csatlakozik. Viszont bedugtam a rádióba a dugó helyére egy darab drótot, és úgy jól szól. De a túlmelegedés ettől független, mivelhogy drót nélkül is forró a rédió burkolata. Majd, ha ráérek, valami szakembert megkérdezek, de most értem haza a melóból, éjszakás vagyok jelenleg. Ha meg a szakember nem tudja a választ, akkor berúgok és belerúgok. Zene híján meg majd eléneklem a "Zöldre van a, zöldre van a rácsos kapu festve" kezdetű örökzöld slágert. Szóval mitől forró az a burkolat????
(#) V8engines válasza ferry66 hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Szia!
Alap esetben is van melegedése a végfokoknak.
Ez a fejegység szerintem már problémás. Lehet azért is adták el az ótóval.
Ezért sem szoktam neve nincs dolgok vásárlását erőltetni.

De ahogy már tán leírtam fentebb v.hol, tavalyi vásáros JVC-m sem hibátlan, 2 Din kivitelben.
De 2000 év felett, már semmi nem tartósságra készül.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2019
(#) Inhouse hozzászólása Márc 30, 2019 /
 
Láttatok már kamu Pioneer fejet? Nem tudom elhinni, hogy ezt a típusjelzés nélküli készüléket a neves gyártó készítette...elég ránézni az előlapra, a házra, a csatlakozókra, a matricára...
(#) Uviktor válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Szia,
Ez sem befőttes üveg volt,nem igaz Balog bácsi?
Régen még a fehér-kék logo idején a görögök csináltak hasonló hamisítványokat,hamis Pioneer hangsugárzóval sokat találkoztam.
(#) Uviktor válasza ferry66 hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Szia,
Ha már pár perc után is"megfoghatatlan",akkor szerintem inkább ne kockáztass,az nem üzemszerű.
Keress inkább egy (el)ismert gyártótól (óvakodj a mai modern Blaupunkt-tól,mert az is kommersz)(és a fentebb látható hamisítványoktól) vagy gyárit.
(#) ferry66 válasza Uviktor hozzászólására (») Márc 31, 2019 / 1
 
Köszönöm, szerintem is cserés lesz a rádió. Egyébként használható készülék, már abból a szempontból, ha jól felforrósodik, ráütök pár tojást, amikor piknikezni vagyok, és kész a tükörtojás.
(#) ferry66 válasza V8engines hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Köszönöm, de azt se tudom, mi az a végfok, ugyanis technikai analfabéta vagyok, sajnos. Szeretem a zenét, ennyi, amit biztosan tudok, meg be tudom állítani a csatornákat, ilyesmik. De ennél többre nem futja.
(#) mraulajos válasza ferry66 hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Hali! Használok én is egy ilyen rádiót, igaz, nem autóban, hanem a műhelyemben. Folyamatosan tűzforró az az oldal, amerről a végfokok vanna, de teszi a dolgát.
(#) pucuka válasza Uviktor hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Ma már szinte minden gyártó Kínában gyártat elektronikai dolgokat gazdasági okok miatt.
Úgyhogy elég nehéz megkülönböztetni az igazit a hamistól.
(Audi, Mercedes, BMW meg nálunk (is) hasonló okokból, akkor az mind hamis?)
(#) Slyy08 hozzászólása Márc 31, 2019 /
 
Hello mindenki!
Lenne egy kérdésem, hozzáteszem nem értek az elektronikahoz
Szóval, vettem egy kínai androidos autórádiót.
A hangja ***. Van itthon még régről egy Alpine 9812rb fejegységem.
A kérdés az lenne, hogy ki lehetne e cserélni a kínai rádió alkatrészeit az Alpine-éval a jobb hangzás érdekében, vagy ez úgy baromság ahogy van?

A káromkodás itt nem megengedett!
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) Uviktor válasza pucuka hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Igen,ami nem kínai,az hamisítvány.

Inhouse hozzászólásának farvizét használtam ki,hogy a hamisítványokról essen szó.
(#) V8engines válasza Slyy08 hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Szia!
Ezt egy műszerész majd megírja, aki ráállt már ilyesmi dolgokra. Igen csak molyolós dolognak vélem. Ez annak jó, aki ráér és szereti a kihívásokat.
Mert eddig én csak hallottam róla hogy USB-sítés, meg belsőségek csere másik rádióból...

Nekem is lenne ilyen project-es, '84-es Phillips-em, de az az ember még nem él, vagy nem a közelemben, aki megoldaná, hogy legalább a rádió rész, a tekerős skálával (memóriás) együtt, és a magnó is működő legyen. Oda meg már nem adom bárkinek, javításra sem. Volt akitől kb. fél év után kellett "visszakoboznom", megjavítatlanul.
(#) Uviktor válasza Slyy08 hozzászólására (») Márc 31, 2019 / 1
 
Szia,
Szerintem inkább tedd vissza az Alpine-t.
(#) Moderátor hozzászólása V8engines hozzászólására (») Márc 31, 2019
 
Idézet:
„Tudom hogy nem használt apró. Nem itt hirdetünk.”

Mégis megteszed.
(#) V8engines hozzászólása Márc 31, 2019 /
 
Nem írtam árat, az nem hirdetés. Meg nem is árulom, csak gondoltam, megemlítem. Mert bevált technikák, hátha megfog v.kit. -De csak a moderátort.
(#) Balias válasza otthonpc20 hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Szia! Parking brake-t egy negatív szálra kösd úgy működik menet közben is a videó.
Bár mpeg4 ben van a klipp az usb de csak 2-t játszik le
most ezzel kűzdünk.
Kb így mint nekem,bár állok mikor fotóztam de üresben ketyeg a gép.
(#) Directors hozzászólása Ápr 2, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy rádiòm aminek az antenna aljzatába nem tudom beledugni az antenna csatiját mert vastagabb. Gondoltam veszek hozzá átalakítòt, viszont nem tudom hogy ISO-ròl DIN-re kell az átalakítò, vagy fordítva ?
(#) Uviktor válasza Directors hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Fakra -> DIN?
ilyen?
Ha VW,erősítős adaptert végy.
(#) Directors válasza Uviktor hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Suzuki swift 1999-es.

Itt egy kép a rádiò tìpusáròl és az antennáròl.
(#) mraulajos válasza Directors hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Hali!
Rengeteg féle ilyen átalakitót lehet kapni
(#) Directors válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Szia!

Igen, csak a pontos nevére lennék kíváncsi.
(#) Inhouse válasza Directors hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Húzd ki az antenna aljzatból az átalakítót és anélkül már bele fog menni. Azt meg rakd el és jó lehet még később.
(#) Directors válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 2, 2019 / 1
 
Ez gyárilag ilyen. Nem lehet széthúzni.
(#) Inhouse válasza Directors hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Nem hinném, még nem találkoztam ezzel a fajta csatlakozóval lengőben, csak fixen a rádió hátulján. Persze én is tévedhetek. Néha nagyon passzos tud lenni. Kiderülhetne a rádióról készült képekről, vagy a leírásból, de ez a készülék nem igazán internet barát.
Ha megnézed az aljzat hosszát, akkor látszik, hogy sima aljzat, nem ez a Blaupunktos, nagyobb átmérőjű. Ahhoz nem lenne szükség ilyen hosszra, hiszen nem kell mélyen beledugni. Meg a kikandikáló vég is olyan gagyi átalakítós kinézetű. Bár a kínaiak mindig meg tudnak lepni...
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2019
(#) kalmi.kalmi válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Szerintem is kijön a lengő aljzatból. Egy fogóval kell segíteni rajta.
(#) Uviktor válasza Directors hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Szerintem is megpróbálhatod kihúzni,én sem láttam még lengőben így.
Az egy átalakító benne,benne maradhatott előző élete során.
(#) Directors hozzászólása Ápr 2, 2019 /
 
Köszönöm szépen a segítséget srácok!

Igazatok volt, tényleg kihúzható. Nem gondoltam volna.
(#) Inhouse válasza Directors hozzászólására (») Ápr 2, 2019 / 1
 
Látod, látod, és eddig mégis csak te kaptál egy pozitív értékelést a
Idézet:
„Ez gyárilag ilyen. Nem lehet széthúzni.”
írásodra Gabótól...
Szívesen, örülök, hogy jó lett!
(#) hun005 hozzászólása Ápr 8, 2019 /
 
Hello

Egy Kenwood BT49DAB rádióhoz rendeltem antennát.A képen elvileg olyan volt a csatlakozó ami jó de megjött és mégsem(Aliexpress)
A rádió csatlakozója 3.6mm átmérőjű.
Linkelne valaki hogy konkrétan mi kell ehhez.

köszönöm
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2019
Következő: »»   173 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem