Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   268 / 282
(#) aiyyo válasza Apoca965 hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Köszi neked is Apoca965!
Megnéztem, nekem most a PGM 1,2-re van kötve, nem a szirénára. Mint írtam, az előző tulajnál ez így működött valahogy ezért a hardware részét eddig nem piszkáltam. SMS-ben elküldtem a GMAX-nak a telefonszámot, amit vissza is igazol hiba nélkül, de továbbra sem működik.
(#) martenzien hozzászólása Márc 25, 2019 /
 
Sziasztok!
Vásároltam Dsc pc1616 központhoz egy Gmax Gsm modul-t normál sim-es stb.
Bekötési rajzot tudna valaki esetleg írni? Programozással elvileg nem lesz gond. Köszönöm
(#) martenzien hozzászólása Márc 26, 2019 /
 
Köszi a válaszokat előre is.
(#) levaitamas válasza martenzien hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
(#) martenzien hozzászólása Márc 27, 2019 /
 
1616 központon a tip\ring pontra kötöm a gmaxot? Illetve a gmaxon amellett hogy adok tápot melyik pontokra kötöm a dsc központot? Köszi
(#) levaitamas válasza martenzien hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
A GMAX rövidzárt illetve szakadást vár a bemenetein. Ezt a PGM kimenetekkel célszerű vezérelni vagy megrelézni a BELL kimenetet, de akkor ugrik a sziréna felügyelete.
A ring/tip-re analóg telefonvonal vagy vonalszimulátor köthető.
(#) martenzien hozzászólása Márc 27, 2019 /
 
Bővebben: Link

Egész pontosan ez a gmax-om van. Hogy kössem össze a 1616-al illetve a programozásnál van valami különleges?
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2019
(#) levaitamas válasza martenzien hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
A GMAX pl. IN1 bemenetét összekötöd a pl. PGM1-el. Programozod a PGM1-et valamilyen eseményre. A gyári PGM idő 5 másodperc.
(#) Gránátalma válasza martenzien hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Na hogy köss össze 2 open kolloktoros portot?....
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2019
(#) martenzien válasza levaitamas hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Gmaxal összekötöttem és a pgm1-re programoztam a 009-es szekcióban a 01-est betörés és tűz sziréna.
301-be első telefonszámnak az alábbi formátumba adtam meg 06301234567
350-be a kommunikátor formátum gyáriba van 04-be
380-ba kommunikátor engedélyezve van
310, 311, 320 -at tele löktem 1-el.
Meghúz a relé a gmax-ba kattan stb.
Amellett hogy nem hív jelenleg valami hiba miatt is világít a három szög.
Köszönöm előre is.
(#) Gránátalma válasza martenzien hozzászólására (») Márc 31, 2019 / 3
 
Ne haragudj, de hányszor írják még le neked, hogy ez nem vonal szimulátor, tehát HIÁBA PROGRAMOZOD BE A DSC-BE A SZÁMOT!

A Gmaxba kell telefonszámot megadni, a DSC csak a vezérlést adja ki neki.

Azzal kéne kezdened(hogy hívsz valakit, aki ért hozzá), hogy kikapcsolod a DSC_n a kommunikációt.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2019
(#) szucs_g hozzászólása Ápr 16, 2019 /
 
Tisztelt Urak!

Ház felújítása miatt le kellene szerelnem a külső szirénát, de megszólalt. Még szerencse, hogy elhallgatott. Hogy lehet kiiktatni, kikapcsolni a rendszert vagy mindenképp szerelőt kell hívjak? Nem készülök betörésre!
(#) pipi válasza szucs_g hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Hali!
Bekötésfüggő... Ha a szabotázskörbe is be van kötve akkor azt előbb illik hatástalanítani.
Parasztos módszer: leszereled a fedelét, üvölt a füledbe, és lehúzod a benne lévő akksit, és kikötöd a kábeleket... (csak ne csinálj zárlatot)
Vagy a riasztó központot áramtalanítod, a benne lévő akksit is lehúzod, üvölt a füledbe, és utána a fenti...
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2019
(#) (Felhasználó 122012) válasza pipi hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Ha áramtalanítasz - megszünteted a betápláló hálózatot a rendszernek, attól még nem üvölt a füledbe - csak max jelez, hogy hálózati kimaradás fennáll (~230V kikapcsolása, megszüntetése közvetlenül a riasztórendszerét) - akkumulátor saru "-" (fekete) kábel lecsatlakoztatása. Ha leszereled a szirénát, akkor az biztos hogy nem szólal meg.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2019
(#) pipi válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
A normálisak szólnak bizony, beépített akksi van benne, ha nem kap töltést a központ felől, akkor üvölt.
Szóval ha valaki a szirénát leveri a falról, elvágja a kábeleit, akkor is üvölt azonnal a belső akksijáról.
Az a sziréna amiben nincs saját akksi, az nem való (lakás)riasztóhoz
(#) szucs_g válasza pipi hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Köszönöm. Ijedtemben visszanyomtam a fedelét, felrohantam, benyomtam a kódomat, elhallgatott. Holnap megpróbálom újra.
(#) (Felhasználó 122012) válasza szucs_g hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Ha nincs élesítve miért szólalna meg?
(#) pipi válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Mert levette a fedelet, és be van kötve a szabotázs körbe
(#) Gránátalma válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 17, 2019 / 1
 
Ha leülteted a központot és nem üvölt a sziréna, az bizony vagy hibás, vagy sz rul lett beüzemelve!

A csendes leszerelésre az az egy módszer van, ha használod a sziréna beépített "szerviz" bemenetét, amire ha negatív tápot raksz, nem kapcsol nyitásra.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2019
(#) kuruistv hozzászólása Ápr 29, 2019 /
 
Sziasztok,
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Egy PC585 riasztónál szerettem volna stay zónának beállítani a 2. zónát. Beütöttem a ezt:
[*][8][programozói kód][001][01][05][03][03] ugyebár [01] lenne a késleltetett, [05] a stay [03] az azonnali.
Miután ez megtörtént az egyes zónába sétáláskor megszólal a sziréna, és nem tudom, hogy miért. beállítottam minden zónát [01]-re de ekkor is megszólal minden zónára. Próbáltam az időket állítani, de semmire nem jutottam.
Mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm.
(#) kuruistv válasza kuruistv hozzászólására (») Ápr 29, 2019 / 2
 
"Hangos kilépési hiba" okozta... Így is el lehet tölteni 1 óra hosszát.
(#) Syn7h37ic válasza kuruistv hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Stay mód csak akkor lesz aktív, és a stay módban kizárt zóna ténylegesen is kizárt,ha élesedési idő alatt nincs késleltetett zóna sértés. Alapesetben a rendszer mindig stay módban élesedik, és átvált távozóba ha zóna sértés történik késleltetett zónán. Ha beütöd a kódot, és mozdulatlan vagy a bejárati mozgásérzékelőnél, akkor láthatod, hogy élesedéskor a sárga led is világít, és ha megmozdulsz a késleltetett zónánál, a led elalszik
Illetve kényszerített stay élesítést kell csinálni, ami csak funkció gomb programozással lehetséges.
Pl. az 1. funkció gombot felprogramozod stay élesítési módra, ekkor függetlenül, hogy mozogsz, vagy sem stay-ben élesedik a rendszer. Régi kocka kezelőn a funkciógombok a számok, hosszan nyomva, tehát a z egyes funkciógomb hosszan nyomva az 1. gomb, a kettes a kettes gomb...stb stb...
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2019
(#) kuruistv válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Igen pontosan a funkciógombokkal akartam stay és away módot beállítani, mert edddig mindig éjszaka kikódolták a hálószoba zónát és away módban élesítettek kóddal.
"Hangos kilépési hiba" alapértelmezve be van kapcsolva? Leírásból nem jött le nekem, hogy ez mire is lenne jó. Mire jó?
(#) selmeczil hozzászólása Máj 13, 2019 /
 
Üdvözletem mindenkinek!

Házvásárlás során örököltünk egy DSC585-ös risztóközpontot amiben egy valamilyen számomra beazonosíthatatlan panel is működik. Esetleg valaki felismeri és segítene milyen panel ez?

Köszönöm szépen
(#) Syn7h37ic válasza selmeczil hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
Ősrégi rádiós vevőegység. Valószínű valamilyen távirányítást csinált.
(#) selmeczil válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
Szia!
Van két kézi riasztó, olyan mint a rádiós távirányító, valószínűleg pánikgombnak használta a két öreg...
Lehet annak a vevője esetleg?
(#) bolyt válasza selmeczil hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
(#) kisslaszlo94 hozzászólása Máj 13, 2019 /
 
Sziasztok!

DSC PC1832 központ "bell" kimenetére köthetek 2 db BSN - 1 szirénát vagy csak 1et bír el?
(#) Balaa16 hozzászólása Máj 21, 2019 /
 
Üdv!
Mi okozhatja, hogy riasztáskor a kezelő nem sípol? DSC1616 központ és PC1555 kezelő, pár percig teljesen feszültségmentes volt a panel gyenge akku és áramszünet miatt, ezelőtt jól működött. Ellenőriztem, a 018-as helyen az 5. opció be van kapcsolva, vagyis a csipogó sziréna követő. Más ötletem nem volt. Ajtócsengő funkció csipog. Létezik esetleg valami némító kombináció, amiről nem tudok?
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2019
(#) merlingerin hozzászólása Máj 22, 2019 /
 
Sziasztok!

Signal ps128 sziréna esetén mit jelent a dallamos 4 beep, lefele hangjelzéssel? Hibakód, az biztos. De mi?

A hiba most esőzéskor jött elő, pont az udvaron voltam. Benne víz nincs. Az egyik LED halványan rövidet villog. Ha service módba rakom, majd vissza engedem, normálisan viselkedik. Majd kb 5 másodperc, a dallamos lejtő hangú beep (ti-dá-dám-dó...) Aztán az 1 LED villogás... Ha riasztást szimulálok, szól...

Majd esemény után dallamos beep, 1 LED...

Nem találok hibakód táblát..

Köszi!
Következő: »»   268 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem