Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró probléma
Lapozás: OK   39 / 42
(#) trickentrack hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
Üdv!
Szereztem egy SAL SPA3040-es mélyközép hangszórót. Egyik ismerősöm újratekercselte. Egy 20W-os rádióról hajtom, viszont már fél hangerőnél is torzít.Mondjuk ahhoz képest elég nagy hangereje van! Ez attól lehet, hogy még nincs benne hangváltó vagy, hogy nincs még a doboz hátulja lezárva?(Zárt dobozt építek)

Előre is köszönöm!
(#) Apa1992 hozzászólása Aug 6, 2017 /
 
Azt szeretném megtudni hogy,van 1 pár 4ohmos 6 VA-s hangszóróm ezek ha lehet 8 ohm-sora csinálni.????
(#) goreny válasza Apa1992 hozzászólására (») Aug 6, 2017 1 /
 
Sorbakötöd a kettőt vagy eléjük raksz egy 4ohmos/10W-os ellenállást vagy szétszeded és rátekercselsz még huzalt a lengőcsévére
(#) kaqkk válasza goreny hozzászólására (») Aug 6, 2017 1 /
 
Ha sorba kötöd a kettőt akkor még jó a dolog, ha már előtét ellenállást teszel eléjük akkor éppen negyedére fog csökkenni a kivehető teljesítmény. Ha pedig szétszedi és rátekercsel a csévére akkor dobhatja el a hangszórót .
(#) Apa1992 hozzászólása Aug 6, 2017 /
 
4-8 ohm-ig köthetek a kis erősítőre ezért szerettem volna 8 ohm-ot csinálni a hangfalra
(#) Pafi válasza Apa1992 hozzászólására (») Aug 6, 2017 / 2
 
A 4-8 tartományban benne van a 4 is. Minek növelni?
(#) P_Laszlo hozzászólása Aug 6, 2017 /
 
Transzformátorral, lengőcséve cserével, azonos hangszórók soros kapcsolásával, és végső esetben, ha nagyon kell, egy ~2,2 ohmos soros ellenállással.
(#) Apa1992 hozzászólása Aug 6, 2017 /
 
Pafi!Igen igazad van de párhuzamosan van kötve akkor 4 ohm-ból 2ohm lesz
(#) P_Laszlo válasza Apa1992 hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Ezért nem kell párhuzamosan kapcsolni.
(#) Apa1992 hozzászólása Aug 6, 2017 /
 
Jó persze igazad van!!De a kkor csak egy végfokot terhelekle.!
(#) P_Laszlo válasza Apa1992 hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Nem teljesen értem, hogy mit szeretnél csinálni. Összesen hány hangszóród van, és hány hangszórókimeneted (végfokozatod)?
(#) uniman válasza Apa1992 hozzászólására (») Aug 7, 2017 / 1
 
A "Válasz" gombról hallottál ?
Kettő darab 4 ohmos hangszórót "párhuzamosan" kötve (2 ohm) is csak egy végfokot terhelhetsz meg, ha pedig sorba kötöd őket (8 ohm), akkor detto!
Kicsit "világosabban" is fogalmazhatnál...köszi!
(#) Thomas10100 hozzászólása Szept 23, 2017 /
 
Sziasztok!

Egyik ismerősöm kért meg hogy nézzek meg neki egy hangfalat, mert nem szól rendesen. 3 utas Jamo Studio 135 hangfalról lenne szó, hátulján 70W van és 4-8ohm.

Kimértem a mély közép hangszóróját és szakadást mutat a műszer, kivéve az átkötés a tekercshez teljesen meg van szakadva.
20,5cm a teljes átmérője a hangszórónak, ilyet nem tudok szerezni sehol, adataim nincsenek, ennyi van a hangszórón: JAMO 21503, ebayen 4000Ft-ért árulták szval biztos nem nagy szám hangszóró.
Ez helyett szeretnék párban venni hangszórót, mert akkor a másik hangfalban is kicserélném.
Ezt néztem ki
Csak hogy ne legyen túlhajtva.

Esetleg ha van más fajta, az is érdeklne, meg hogy ez jó-e nekem?
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017
(#) Cinema válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Nem jó.
Vedd meg az eredetit, azzal tudja azt, amit tud.

Üdv!
(#) Thomas10100 válasza Cinema hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Én megvenném, de már nem árulják. Csak az árát látom
(#) Cinema válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Keress még, van nagyon sok hangszóró, ami kapható. Te tudod, hogy melyik lesz megfelelő, mert ismered a jelenlegit.

Üdv!
(#) Thomas10100 válasza Cinema hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
A méretein és a cikkszámán kívül semmit se tudok.
Miért nem jó amit linkeltem?
(#) CHZ válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Szia!
Szerintem meg lehet javítani, membránhoz csatlakozó hajlékony vezeték (bajusz) szakadhatott meg. Cserélhető, régi telefonkagyló vezetékéből tudsz bontani megfelelő vezetéket.
(#) Thomas10100 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Szerintem nem csak ennyi a baja, mert ha megnyomom a membránt, akkor elég köszörülős hangja van, meg égett szerintem a tekercs is.
(#) Prometheus01 hozzászólása Jan 4, 2018 /
 
Sziasztok!
Adott egy 5.1 erősítő, amin átjön a hálózati 50hz a hangszórókra. Kicseréltem a pufferkondikat, némelyik láthatóan púpos volt. A helyzet sokat javult, de ha közelről hallgatom, a mélyen még észre lehet venni a búgást. Az előerősítőt/hangszínszabályzót/hangerőszabályzót leválasztottam, de a búgás maradt. Tudtok tanácsolni valamit, mit érdemes átnézni?
(#) exabit hozzászólása Ápr 27, 2018 /
 
Van egy elég kis egyszerű Genius SP U115 zajkeltőm a PC mellett. A problémája az hogy a jobb csatorna ugyan szól de jóval halkabb mint a bal. Kíváncsi lennék hogy mi a baja. Hol kezdjek neki? Látható sérülés nincs rajta és nem is érte semmi trauma. A benne lévő két IC XPT4871 típusú.
(#) Cinema válasza exabit hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Először a forrasztásokat kell ellenőrizni és szinte mindet újra-forrasztani. Érdemes az ellenállásokat és egyéb alkatrészeket is megmérni egy multiméterrel.
Ha szemmel láthatóan púpos ELKO van benne, azt érdemes kicserélni újakra. Esetleg a potencióméterbe be kell fújni kontakt-spray-t, majd megforgatni, hátha az is segít. Az IC cseréje a legvégső megoldás, ha más macerától nem lett jó.

Üdv!
(#) kriszrap hozzászólása Okt 14, 2018 /
 
Sziasztok.
Megcsináltam a basszust ládát szárdobozba (leszigeteltem stb) azt csinálja igy hogy ha lekapcsolom elkezd gerjedni akusztikusan szerintem igy hivják és remeg a membrán durván. Ha felnyitom a ládát akkor abba hagya. Ez a jelenség mi lehet és mit lehet vele kezdeni?
Segítségeteket elöre köszönöm.
(#) TGabesz90 hozzászólása Márc 31, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy:
Monacor DT300-s Dóm sugárzók vannak a hangfalimban, ami 50W/100W-t jelent.
Ugyan így Monacor hangváltó.
A magassugárzó
A hangváltó
Mindig csak az egyik hangfalban hal meg. Kibírt 1 évet és meghalt, aztán vettem a mostanit, ugyan abba a hangfalba és megadta magát. Gondoltam már most itt a hangváltóra, hogy az lenne a baja, mármint, hogy a kondi nem bírná a terhelést? Kicsit nagyobb hangerőn hallgattam és akkor némult el a magas. Erősítőt nem tartanám valószínűnek, hogy az okozza. Előtte egy kis CPA300-s végfokkal használtam, ugyan így 1 évet bírt. Most pedig egy régi TA-AX500-s Sony erősítőre van kötve.
(#) Patópali válasza TGabesz90 hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Szia!
A dómsugárzóra menő kondit cserélném először, szigorúan bipolárisra!
Üdv.
(#) P_Laszlo válasza Patópali hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Az nem segít. Most is nempolarizált elkó van benne.
(#) P_Laszlo válasza TGabesz90 hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Az alapvető gond ott van, hogy a magashangszóró alkalmatlan a 2khz-es váltásra. És ez a hangváltó (ahogy az összes univerzális váltó), így nem működik normálisan, egyetlen hangszórókészlettel sem.

Az 50/100W úgy igaz, hogy ekkora terhelhetőségű rendszerben működhet a hangszóró. Egyébként 2-3W a névleges terhelhetősége.

Rendes hangváltót kellene készíteni a hangsugárzódhoz, mérésekkel. Milyen a mélyközéphangszóró a magas mellett?

Ha esetleg nem akarsz foglalkozni vele, csak azt szeretnéd, hogy ne menjen tönkre, akkor cseréld a kondenzátort 4,7µF-ra. Ez viszont erősen ajánlott.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2019
(#) TGabesz90 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
A mélysugárzó

Csak azért tettem fel a kérdést, mertz nem tudtam hova tenni, hogy csak az egyik hangfalban adja meg magát a magas.
Akkor mind a kettő hangváltóban cseréljem le a koncit 8ról 4,7re?
Mert azért szeretném ha szebb magas hang lenne.
Gondoltam újra Ring magast teszek a hangfalakba. Vagy szerintetek melyik lenne a jobb?

Illetve egy db, ez a típusú hangváltóm is van itthon még:Hangváltó
(#) P_Laszlo válasza TGabesz90 hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Az a helyzet, hogy a 30 centis mély mellett egyik sem működőképes (se a ring, sem a dóm). Csak háromutas rendszerben lehet valamit kezdeni a 300-as Somogyival. Annyira durván rossz a középtartománya.

Nyilván egy ring (hangosítós-tölcséres változatban) még kevésbé fedné le a szükséges sávot, azok 5kHz alatt nem életképesek.

A 4,7µF-dal magasod lesz, középen lesz nagyobb hiány, mint eddig. De ez a hangszóró/váltási módszer biztonságosan, nem képes többre. Azt, hogy csak az egyik ment tönkre, csak a szerencsének, vagy a két oldalon különböző bemenőjelnek köszönhetted.

A másik hangváltód háromutas, ahhoz középhangszóró is kellene. Csak azzal meg zavarosabb lenne a hangkép, hiszen az univerzális szűrő nem illeszkedik hozzá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2019
(#) TGabesz90 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Szóval akkor célszerűbb maradni a Dóm sugárzónál és akkor a hangváltóban 4,7µF-ra kicserélni a kondit?

Az a baj, hogy annyira nem vagyok benne ezekben a dolgokban, máskülönben építenék egy saját hangváltót neki, de ahhoz külön mérő eszközök kellenének, aminek hiányában vagyok.
Következő: »»   39 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem