Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   173 / 251
(#) antikzsolt válasza Olits hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Lehet. Csak írjd be a neved mint kapcsolattartó vagy meghatalmazott.
(#) Olits válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Köszi.Ilyen egyszerű?Elektromos biciklit szeretnék vásárolni innen.Az aliexpressen alig van .Nem fog érni meglepetés, amikor megérkezik és át kell vegyem , nekem meg nincs cégem?Ezek szerint akkor bárki vásárolhat onnan?Ott olcsóbbak az árak.
(#) pipi válasza Olits hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Hali!
Ha vámolásra/áfára kerül a sor, hogy fogod intézni?
(#) Olits válasza pipi hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Na, ezt nem értem.
(#) Olits válasza Olits hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Ezt kérdeztem.hogy nincs cégem, akkor hogyan vásárolhatok Alibabáról?
(#) Olits válasza pipi hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Ok.És milyen céget kellene alapítsak, hogy tudjak alibabáról teljesen legálisan vásárolni?A lényeg, hogy legyen egy bármilyen cégem?
(#) tbarath válasza Olits hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Regisztrációkor elvasod a használati feltételeket (terms & conditions, terms of use, stb.), aztán megtudod.

Bár még csak ennyi se kell, elég wikin utánaolvasni, és egyértelmű, hogy ez egy B2B oldal. Ez nem arról szól hogy egy magyar r=1 józsika vegyen magának egy elektromos csellentyűcskét., hanem hogy a józsef kft. tudjon ott venni (és persze itthon eladni) havonta pártucatnyit, párszázat vagy párezret.
De alapvető logika szerint is: ha cégnevet kell megadnod, akkor rossz helyen jársz. Ennyi.

És ez itt baromira off.
(#) Olits válasza tbarath hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Nekem azt írták vissza,hogy rendelhetek, csak kell fizessek valami dömpingellenes vámot.,ami 79%-a az árúnak.
"There is anti dumping duty for electric bicycle at your side, 79.3%"
(#) tbarath válasza Olits hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Akkor: Bővebben: Link. Aztán hogy a nem létező céged nevére Kínában feladott csomagot hogy vámolod le itthon az már egy másik kérdés...
(#) Olits válasza tbarath hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Az eladó tudja, hogy nincs cégem, és, hogy csak 1-et akarok rendelni, erre írta, a 79% vámot.
(#) bbb válasza Olits hozzászólására (») Márc 25, 2019 / 1
 
Alibabáról vásárlás menete mezei halandóként:
1. beregisztrálsz
2. megkeresed a holmit
3. megkérdezed az eladót, hogy tud-e adni aliexpresses linket
4. megveszed aliexpress-en
(#) superuser válasza Olits hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
A probléma akkor van, amikor (ha) összeérnek a dolgok.
a) Felszólítják az adószámmal nem rendelkező (fiktív) céget a vám ügyintézésnél, hogy fizessen vámot, ÁFÁt.
Az utalásnál magán bankszámláról utalsz a céges helyett.

b) A cimborád cégére berendeled az árut, ő kifizeti cégesen a vámot, te neki KP, de a vásárolt
árucikk nem passzol a cég tevékenységi körébe, a cégnek nincsen import tevékenysége, a bankszámláján ott van a vám mint kiadás, stb., stb.
(#) Olits válasza superuser hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
És ha magán bankszámláról utalok, akkor mi fog történni?
(#) bbb válasza Olits hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Mielőtt megütöd a bokád, leírom neked még egyszer, hátha ezúttal elolvasod.
Keresd meg az alibabán az eladót és kérj tőle aliexpress linket ugyan arra a termékre! A két portál között szokott lenni az eladóknak átjárásuk, ha csak egy darab kell, akkor az aliexpress oldalról kell rendelni. Amelyik eladó ott is tud eladni, az már bejáratott útvonalat szokott követni és nem kérnek céget ahhoz, hogy tudj tőlük venni. Ha ennek az eladónak nincs ilyen lehetősége, akkor menj a következőhöz! Semmi nem köt téged ahhoz, hogy annál vedd meg.
Az ilyen mókolások, hogy saját számláról de haverom cége, meg hasonlók sose vezetnek jóra mezei halandók esetében.
(#) Olits válasza bbb hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Ok.Köszi a tanácsokat.
(#) antikzsolt hozzászólása Márc 26, 2019 /
 
Üdv. Nemrég fogadott ez a látvány. Egyből írtam is nekik hogy valami probléma van a rendszerrel.
Járt már valaki hasonlóan? Ha igen kérem írja le a véleményét.
Bangood.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2019

not end.png
    
(#) kzozo hozzászólása Márc 27, 2019 /
 
Csak egy kis érdekesség: IGBT-t kerestem Ali-n, és az egyik boltnál a kommentek között találtam ezt a képet. A vevő megreklamálta, és vissza is kapta a pénzét.
(#) dara válasza kzozo hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Ha a feliratozás sikerült is vola a kicsinek,a lábain látszik hogy elvan csiszolva az mind hamis.Mondom,ha csiszolt láb,mind hamis.
(#) Doky586 válasza kzozo hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Az így természetes ha Ali-n, eBay-en ilyen alkatrészt kapsz..
(ha ennyire elbaltázza a hamisítást még a pénzt is visszakapod, de általában ügyesebbek)
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2019
(#) zsoltee0001 válasza dara hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Mi van ezen elcsiszolva? Nem értem.
Üdv
(#) dara válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
A lábai.Nézd meg kinagyitott képen.És utána nézz meg egy gyári képet.Ez a csiszolt Kb 0.2mm,széltébe hosszába meg vvan csiszolva.A gyári 0,6mm es a vastagsága.Ezeket mind bagóért adják a gyáriaknak meg ott van az áruk hogy inkább itthon veszem mert már drágábban adják de azok meg nem kellenek senkinek ha itthon olcsobb.
(#) morgo válasza dara hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Nem igazán értem, miért ölne bele bármennyi energiát valaki, hogy lecsiszolja a lábakat. Ennek semmi értelme.
(#) Kovidivi válasza morgo hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Én kaptam olyan FET-csomagot, ami egyszer már volt használva, ezért ónfürdőben szedték le róla a régi ónt. Ha megcsiszolják, az sem látszik. Ezt egy gép végzi, nagyon gyorsan, nem kerül sok pénzbe a gyárnak.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2019
(#) kzozo válasza dara hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Eddig kétszer rendeltem, és a második 10-es csomag volt ilyen csiszolt. Meg azt vettem még észre, hogy a lábak nagyon kemények, csípőfogóval is sokkal nehezebb volt elvágni, mint azt amit itthon vettem. Viszont eddig mind működik szerencsére.
(#) zsoltee0001 válasza dara hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Na ezt meg fogom nézni, mert van még a hamisítvány gyanús fetekből.
Azt viszont nem tudom elképzelni, hogy itthon olcsóbb lenne, 3 viszonteladón keresztül, meg egyébként se a fet ami pénzbe kerül, hanem amikor Marikanéni leveszi a polcról és kiszámolgatja egyenként.
Meg kell keresni a forrást ahonnan tutira nem átvágásra megy a játék.
Omron reléket rendeltem, na az biztos nem hamisítvány volt, mert az itthoni legolcsóbb találatnak a nettó ára alatt volt egy picivel, ebből is látszik, ha valami eredeti az rögtön nem töredék áron van, hanem csak egy picivel olcsóbb.
Üdv
(#) Kovidivi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Én most a reichelt.de-ről rendeltem, egész jók az árak! Persze postaköltség hozzájön, de nekem itt, Ausztriában nincs sok más lehetőségem.
(#) Doky586 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Idézet:
„nem tudom elképzelni, hogy itthon olcsóbb lenne”

Ha az ilyen hamis félvezetőt tartalmazó tápod miatt elfüstöl a telefonod, PC-d stb vagy leég miatta a házad, akkor is megérte..?

Persze ha nem saját magadnak javítod hanem másnak.. (legalább visszajön és újra fizet)
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2019
(#) dara válasza kzozo hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Én is rendeltem két éve ami a képen van csak a felirat sikerűlt nekik,10Db 380Ft/Db áron az alkatrész teszter sem ismerte fel még van belőle okulás képp hogy ilyet ne vegyek.Aztán hol kapsz ennyi pénzért G30N60-at?Átlag 2000Ft itthon.Nekem a lábai mint a papir úgy el volt csiszolva először fel sem tünt csak miután kiszedtem hogy miért nem működik.
(#) zsoltee0001 válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Oké akkor csak azt mond meg, ha valamit közvetlen a gyártótól veszek, miért törvényszerű, hogy átverés legyen?
Amikor összeraknak pl egy tápot, azt se a HQ-ból rendelgetik össze és bizony, az a fet nem 300 nekik, hanem 30ft.
(#) misi93 hozzászólása Ápr 2, 2019 /
 
Sziasztok!
Van nekem pár db sima ccv kamerám analóg rca a kimenete (BNC de ez most mindegy).
Létezik-e olyan szerkezet külföldiában ami egy ilyen rca jelet IP kamerává alakít?
(Nem tudom, hogy külön kameránként létezik-e, ilyen gyűjtőmodult láttam már, de az nekem nem lenne jó).
A segítséget köszönöm!
Következő: »»   173 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem