Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompresszor építés
 
Témaindító: saca2, idő: Feb 8, 2009
Lapozás: OK   133 / 180
(#) szbalogh hozzászólása Márc 27, 2019 /
 
Ezt a mellékelt képet nézegettem. Ez alapján a kezdeti áramfelvétel csillagban harmada a delta kezdeti áramának.
90-100% fordulat körül (gondolom terhelve folyamatos üszemben valahol ebben a tartományban járunk) a nyomaték is kb harmada csillagba kötve.
Tehát a motorteljesítmény is kb harmada lesz a 4kW-nak ugye?
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2019

Untitled.jpg
    
(#) merlingerin válasza dezso1959 hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Szia!

Nekem egy 4kW siemens motor van 3*16A B-s kismegszakítón, egy schneider lágyindítóval. Gond nélkül megy, még a házban sincs korlátozás, asszony is vasalhat.

Lágyindító nélkül szerencsejáték, hogy indul, vagy leveri...
(#) Pali79 válasza merlingerin hozzászólására (») Márc 27, 2019 / 1
 
Hát igen, de egy 4kW-os lágyindító egy hobbira használt kompresszorhoz kissé luxus beruházás. Annyiért már egy gyári kompresszort lehet kapni.
(#) merlingerin válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 27, 2019 / 1
 
Szia!

Nem feltétlen... Jofogáson vettem, hibásan... 5, vagy 6e Ft volt? Félvezetők rendben voltak, valami pofont kaphatott... Olcsón megúsztam. De frekiváltó is jó lehet, nézelődni kell, boltból biztos drága...

De a 4kW motor is, boltból, újonan
(#) dezso1959 válasza merlingerin hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
4 kW-os frekvenciaváltót nem nagyon láttam még 50.000,- Ft alatt. Én biztosan megpróbálnám "elcserélni" a motort egy 2 kW körüli teljesítményűre. Ahogy itt olvastam a gyakorlati tapasztalatokat, az elegendő a tervezett légsűrítőhöz, és biztonsággal üzemeltethető csillagban 3x16A-ről. Az esetleges fáziskimaradás miatt a motorvédelemről akkor is illik gondoskodni.
(#) Pali79 válasza merlingerin hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Nem vagyok szakértő az ügyben, de a nagyflexhez való lágyindítót nem lehet használni, minden fázisra egyet?
(#) szbalogh hozzászólása Márc 30, 2019 /
 
Valaki nem tudja véletlenül milyen menetek vannak az IFA kompresszoron és légtartályon? 21,9mm-t mérek, ami az 1/2 és 5/8 között van, viszont a menetemelkedés nagyjából stimmel, kb 14/coll.
Remélem nem valami speckó menet.
(#) dezso1959 válasza szbalogh hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Az IFA tartály menetei szabványos 1/2 collos belső menetek.
(#) szbalogh válasza dezso1959 hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Bevittem a helyi barkácsboltba ahol a szaki bácsi belepróbálta mindenféle menetbe de nem ment bele a fél colosba sem.
Ifa tartály ez egyáltalán.
(#) dezso1959 válasza szbalogh hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Nagyon hasonlít az IFA tartályra, szerintem az. Ez itt az enyém. Ennek biztosan 1/2"-os, belső menetei vannak. A belső menetek miatt ezt nem is értem: "belepróbálta mindenféle menetbe de nem ment bele a fél colosba sem"
(#) szbalogh válasza dezso1959 hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Köszönöm szépen! Ez tényleg az. Na holnap benézek egy pneumatikás boltba, majd kiderül
(#) laacika hozzászólása Ápr 1, 2019 /
 
Erbe és Hulala!
Nagy nehezen meg lett a csörgés okozója.
Vettem bele egy főtengelyt,kicseréltem de ugyan az,majd mérgembe vettem egy vadiúj ilyen Csonka Tk 200 as sűritőt jó áron,kicseréltem és akkor is csörgött.
Ekkor már gondoltam hogy a vizes (nem kompresszorra való) visszacsapó szelep lehet a ludas mivel már nem zárt rendesen.Fél óra alatt leengedte a 65literes tartályt.
Szétszedtem és esztergán kettészúrtam a visszacsapó szelepet,el volt törve.
Ezután vettem normális kompresszorhoz való visszacsapó szelepet 6000ft ér.
Ezzel tökéletes lett,4 nap alatt enged le 7,5 bárról 2-re.
Remélem ez a szelep sokáig gond nélkül szolgálni fog rajta,bár 2 feltermelés után elég meleg maga a szelep.
Van hozzá gumialkatrész 1200ft-ér,ha évente cserélni kell azt se bánom.
Szóval most minden oké,már csak a vizes hűtését kell megoldanom.
Hulala,neked van rajta vizes hűtés?
(#) Kinka István válasza szbalogh hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Szia!
Szerintem M22x1,5 menet lesz benne.
(#) szbalogh válasza Kinka István hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Igen
https://www.feranker.hu/en/termekek/Legtomlo-12x540-mm-kulso-menete...to-W50

Sajnos a pneumatika boltban nincsenek ilyen csatlakozók de legalább tudom mit keressek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2019
(#) laacika válasza szbalogh hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Ha végképp nem talállsz akkor én tudok neked esztergálni bármilyen menetű csavart.
Persze az biztos drágább lenne mint megvenni.
Hidraulikus/pneumatikus boltban érdeklődj.
(#) ati790731 válasza szbalogh hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Szia! Ezek a tartályok (a legtöbb autóra való tartály) metrikus menettel vannak ellátva, nem colossal! Kamion alkatrész boltban, vagy az esztergagépben található ilyen..
(#) dezso1959 hozzászólása Ápr 1, 2019 /
 
Elnézést kérek, ha valakit félrevezettem az IFA tartály + 1/2" menettel. Ellenőriztem, valóban metrikus, M22 x 1,5.
(#) szbalogh hozzászólása Ápr 2, 2019 /
 
Köszönöm mindenkinek! Rendeltem 3db 22*1.5->1/2 átalakítót. A héten talán össze is tudom rakni a rendszert.
(#) dezso1959 válasza szbalogh hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Ha sikerült, megtisztelsz pár fotóval? Én még csak az anyaggyűjtésnél tartok.
(#) szbalogh válasza dezso1959 hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Persze szívesen
Először felújítottam a sűrítőt. Lényegében csak szimmeringet cseréltem és kipucoltam a szelepeket, a többi patent állapotú volt. Ja, kellett hozzá még egy forgattyúsházzáró-dugó. Ehhez vettem egy megfelelő csavart és méretre vágtam.
Most kaptam meg a Haga Shopból a nyomáskapcsolót... a webshopban 3db 1/4-es vételezés pont van a hirdetett képen,amit küldtek azon meg csak a főcsatlakozó van
Közben az összes betáp szerelvényt is megvettem. Visszacspószelep, ide kellett egy 1/2(Belső menet)-1/2(B) toldó, a betáphoz pedig egy 1/4(B)-1/2(K) toldó.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2019
(#) merlingerin hozzászólása Ápr 2, 2019 /
 
Véletlen dobta a youtube..
Bővebben: Link

Azért az oroszok találékonyak, ha vasról van szó.
(#) laacika válasza merlingerin hozzászólására (») Ápr 3, 2019 /
 
Igen,én azt mondom a föld legkreatívabb emberei az oroszok.
Annó én is gondolkodtam ilyesmin de kissebb köbcentis blokkal.
Ez brutál,1500 ös zsiguliblokk,kitesz 5db Rába sűrìtőt.
Ezzel igen csak lehet homokolni.
Ez a Kl 300 as se semmi,Csepel motor hajtja és a teljesitménye 7bár végnyomásnál 5m3/perc.
Nem semmi
(#) merlingerin válasza laacika hozzászólására (») Ápr 3, 2019 /
 
Szia! Igen, de kellett is a hozam. Egyszerre 4 melós dolgozott megállás nélkül rommá kopott légkalapáccsal, lyukas tömlőkkel.
(#) szbalogh hozzászólása Ápr 3, 2019 /
 
Megjöttek a 22x1.5 -> 1/2 átalakítók. Nagyon szuper, csak a nyomáskapcsoló M10-es főcsatlakozójához felejtettem el megvenni egy BSP->M10 átalakítót. 500 Forint de 1900 a posta...
Mondjatok valami okosságot, hogy lehetne a legolcsóbban colos szerelvényekre kötni az M10-es kapcsolót?
(#) user1914 válasza szbalogh hozzászólására (») Ápr 3, 2019 /
 
Hi!
Egy záró anya, átfúrod és egy M10 csavar bele amit szintén átfúrsz.
Üdv. M.
(#) szbalogh válasza user1914 hozzászólására (») Ápr 3, 2019 /
 
Köszi, ez jól hangzik!
(#) szbalogh válasza user1914 hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Megcsináltam az összekötést erre kiderült, hogy rossz a leírás... 1/4-es a csatlakozó

Más. Van három darab 1/4-es csatlakozós reduktorom de nagyobb áteresztőképességűt akarnék, egy 3/8-os viszont 3x-4x annyiba kerülne. Nagy hülyeség kettő kisebbet párhuzamosan beállítani?

Illetve a reduktor előtt a nagy nyomású oldalon mennyire megbízhatóak a műanyag bedugós csatlakozók?
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Ápr 4, 2019 /
 
Sziasztok!

Hozzám került egy elvileg épített kompresszor, de nem tudok róla semmit. Az érdekelne, hogy hogyan kell ezt biztonságosan üzemeltetni. Még nem volt kompresszorom, nem akarom se elrontani, se balesetet okozni.

Előre is köszönöm!
(#) Tomi111 válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Csak egy kérdés: mi az a két dugalj a kapcsoló mellett? Hová megy a vastagabb kábel? Csak nem az van bedugva a fali dugaljba?
(#) (Felhasználó 51715) válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
A vastagabb a hálózat, a másik a motor.
Következő: »»   133 / 180
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem