Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompresszor építés
 
Témaindító: saca2, idő: Feb 8, 2009
Lapozás: OK   132 / 181
(#) dezso1959 válasza szbalogh hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Ha a légsűrítő tengelyére van ékszíjtárcsád, akkor annak a pályaszáma, ékszíjmérete meghatározza a motor tengelyére szükségeset is.
(#) szbalogh válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Hát igen csak ha tennék a motorra még egy kompresszort
(#) szbalogh hozzászólása Márc 20, 2019 /
 
Na jó nem bonyolítom túl, egy lesz és kész
(#) cina hozzászólása Márc 20, 2019 /
 
Üdv!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Nem éppen kompresszor építés de felújítás téma.
Lenne egy régi (1998) Schneider profimaster kompresszor,(olajos, dugattyús) tavaly már alig-alig termelte a levegőt, gondoltam megnézem miért nem akarja az igazságot.Levettem a hengerfejet és sajnos a rugós szelepek el vannak törve. Lenne v.mi alternatíva a javításukra? A neten nem találtam hozzá alkatrészt. Minden ötlet érdekelne, kidobni nem szeretném.
(#) erbe válasza szbalogh hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Mire szeretnéd használni a sűrített levegőt? Háztáji használatra IFA kompresszorhoz megfelel 1,5 kW-os motor, a kompresszor járhat ~1000 fordulaton. Ha ennél jobban akarod hajtani, esetleg még egy kompresszort rákötni, legalább 200 l-es tartálynál kezdjél. 1600 fordulaton azt is fél perc alatt felnyomja. Vaterán, jófogáson találsz ilyen méretű tartályokat.
A 4 kW-os motoroddal ne is kísérletezzél! Még ha csillag-deltában lehetne indítani, akkor automatikus váltással igen. Különben nem bírják a kismegszakítók.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2019
(#) erbe válasza laacika hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Megfelel. Néhány hete újítottam fel egyet. 2,5 m-ből hajtottam lapos spirált. Roppantógyűrűs kötéssel kötöttem be. A készítője fél m-es acélszövet betétes gumicsövet rakott rá eredetileg. Nekilátott a gazdája gumit szerelni (kisvállalkozásban), elkezdett füstölni néhány kerék után.
A rézcsövet a hengerfej után a 200 l-es tartály töltésénél 5 bar-nál már nem "illik" tapogatni. Ahol a tartályba csatlakozik, már csak langyos. A vízhűtő ventillátora ezt is fújja.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2019
(#) szbalogh válasza erbe hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Elsősorban festésre. Pannónia, Lada Niva... de egy csomó minden mására is kellett volna már.
Végső esetben van szüleimnél egy kisebb motor az asztali fűrészben, az utóbbi 30 évben nem volt bekapcsolva, na ahhoz mondjuk van szíjtárcsa is. Holnapra kiderül miféle.
Az jó hír ha ilyen gyorsan feltölti a tartályt egy ilyen komresszor
Nézem a használt hirdetéseket de a közelben egyenlőre nincsen (Veszprém környéke).
(#) erbe válasza szbalogh hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Egy-egy nagyobb darab (Niva) festésére nem érdemes nagy tartályba beruházni. Egy ilyen szerkezet nehezen mozdítható. Ha magad festesz, ráérsz kivárni, amíg feltermel. Nálam, mikor autót festettek, tettem a 40 l-es tartály mellé egy 400-asat is. Ott a kompresszor kapacitása volt kevés.
Azóta évente 2-3-szor indítom a kompresszoromat.
(#) Pali79 válasza cina hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Tegyél fel képet, úgy jobban lehet segíteni, mint látatlanban.
(#) dezso1959 válasza szbalogh hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Veszprémben találod az ország egyik legjobb lomis piacát. Szerintem ott is érdemes körülnézni.
(#) laacika válasza erbe hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Köszönöm szépen válaszod.
Lenne még egy kérdésem,biztos ismered nagyon jól a Rába sűrítőt Csonka Tk200 az vele a problémám hogy valahol csörög benne valami szétszedtem hogy biztos a főtengely van ki egy nagyon jó állapotú főtengelyt vettem beleraktam,golyós csapágyak nagyon jó állapotúak annyi lógása az újnak is van.Tavaly volt fúrva új dugók új felső bronz persely.Leszedtem a hengerfejet semmi nincs meglazulva és mégis csörög.
Van valami ötleted?
(#) dezso1959 válasza szbalogh hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Csak most tudtam megnézni: Az IFA tartály 40 literes.
(#) erbe válasza laacika hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Nem ismerem. Nem motorszerelő vagyok, hanem informatikus mérnök. Hogy hobbiból vagy szívességből mást is elvégzek, az más dolog.
Az említett kompresszornál néhány hiányosságot pótoltam az elektromos rendszer teljes cseréje mellett.
(#) hulala válasza laacika hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Nekem is Rába TK200-as a kompresszorom és nekem is elég durva a hangja de már nincs kedvem szétszedni és leellenőrizni . Most egy Scroll kompresszorral próbálkozom majd inkább . Az olajozása ennek állítólag belső szivattyús de ki kellene valamit találnom a fogyó olaj pótlására valami apró egyszerű trükköt , hogy ne kelljen folyamatosan figyelnem rá .
(#) strauszf hozzászólása Márc 25, 2019 /
 
Üdv mindenkinek. Kompresszort szeretnék építeni. Hozzájutottam egy légsűrítőhöz, tudtommal ikarusé volt. A kérdésem hogy milyen teljesítményő egy fázisú motorral érdemes hajtani milyen átéttellel? 16ah biztosítékom van. Egyáltalán ezeket a légsűrítőket mekkora fordulaton érdemes forgatni? És mennyi és milyen olajat kell bele önteni? Köszönöm
(#) szbalogh válasza dezso1959 hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Hálásan köszönöm! Apu szomszédja a mindenhez értő Peti bácsi kerített nekem egy IFA tartályt Kezdetnek jó lesz.
Nyomáspróbát hogy csináltok? Elvileg vízzel kell felrölteni, majd rákapcsolhatom a kompresszort?
Másik kérdésem, a 380V vagy 400V feszültséggel árult nyomsákapcsolók azok a 3 fázisúak ugye?
(#) merlingerin válasza szbalogh hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Szia! Nyomáspróbát legolcsóbban otthon magasnyomású mosóval...
Bővebben: Link
(#) szbalogh válasza merlingerin hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Köszönöm! Ez tényleg jól hangzik
(#) Pali79 válasza szbalogh hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Idézet:
„Nyomáspróbát hogy csináltok?”
A lényeg, hogy az összes levegőt ki kell engedni belőle. Még ha teljesen csak víz van benne, akkor is nagyot szól ha elpukkan, de ha levegő is van benne akkor meg akár fel is robbanhat, életveszélyes!
(#) strauszf válasza madzagos hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Üdv. Nekem is van egy ilyen légsűrítöm és kérdeznélek a tapasztalataidról. Mekkora fordulattal használod a sűrítőt és az olajzását hogy oldottad meg? Köszi
(#) madzagos válasza strauszf hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
1000-es fordulaton jár a kompresszor, az olajozást pedig úgy oldottam meg hogy alul középen látható vakdugót kivettem és a helyére egy közcsavarral feltettem egy tartályt. a szuszogóra tettem egy csövet amit bevezettem a tartály tetején és ott tud tágulni.
(#) strauszf válasza madzagos hozzászólására (») Márc 26, 2019 / 1
 
1.8kw motor gond nélkül birja a 8-10 bárt? Milyen olajat szeret a sűrítő? Esetleg képet tudsz feltenni? Köszi
(#) madzagos válasza strauszf hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
A 12 bárt is bírja. Induláskor üresen indul a kompresszor a nyomóágba van a nyomáskapcsoló ami le engedi a nyomást a motor leállitásakor.
(#) szbalogh hozzászólása Márc 26, 2019 /
 
Kerítettem egy kisebb motort, sajnos kopottas az adattábla kérlek segítsetek beazonosítani a teljesítményt! Az 1400 lenne a Watt?
És hogyan kell bekötni, mert elég sok csatlakozó van rajta? Ez többsebességes lenne?
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2019
(#) erbe válasza szbalogh hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Elég jól látni az adattáblát. Az 1400 az a fordulatszám. Előtte a teljesítmény az valószínűleg 180 W. Az áram jelzése sérült, de úgy látni, hogy csak 0,5 A. Mekkora ez a motor? Főképpen hány kg? 1,8 kW még ezzel az alumínium házzal is 10-12 kg lehet. Tengelyátmérő is eléggé meghatározó.
Az "IMG....kicsi.jpg valóban eléggé kicsi.
(#) szbalogh válasza erbe hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Köszi, akkor ez nem lesz jó
Másik opció a 4kW-os. Akkor ezt hajtsam csillag üzemben? Mi lesz a hátránya ennek a deltához képest? Csak 1,5 kW terhelés lesz rajta kb.
(#) dezso1959 válasza szbalogh hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Korábban már célozgattunk rá neked, hogy egy 4 kW-os motor áramfelvétele induláskor nem kicsi. Mekkora teljesítmény áll rendelkezésre? Hány amperesek a kismegszakítóid? Üdv, Dezső
(#) szbalogh válasza dezso1959 hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Pont ezért kérdezem. Mi van ha simán csillgaban használom? Azt olvastam közben, hogy a nyomaték nagyjából harmada lesz a deltához képest. Elvileg annak is elégnek kéne lennie.
Emlékeim szerint 16 Amperesek.
(#) dezso1959 válasza szbalogh hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
3x16A kevés egy 4 kW-os motor indításához. Terhelten különösen. Eddig nekem max 3 kW-os motort sikerült biztonsággal üzemeltetnem. Háromfázisú motorok esetében elengedhetetlen a motorvédő alkalmazása.
(#) tibibalogh520 válasza dezso1959 hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Az a motor deltában 4kW-os! Csillagban jóval "lágyabb".
Következő: »»   132 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem