Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   241 / 291
(#) krisgo válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Köszönöm a tippet, most pár napig megfigyelem, mert elkövettem egy hibát a ventilátor cseréjénél... Ugyanis nem azt a lapátot építettem be, amit adtak a motorhoz, hanem az eredetit. Most, hogy szétszedtem, akkor vettem észre, hogy ez a lapát pont az ellenkező irányba áll, vagyis más a motor forgásiránya.
Amúgy Te erre gondoltál? Hőérzékelő szonda
Visszajelzek, hogy hogyan alakulnak a dolgok!
(#) kaqkk válasza krisgo hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Nem a hőérzékelő ,hanem a hőbiztosíték . Amit te linkeltél a tér hőmérsékletét érzékeli ,amiről én beszélek az az elpárologtató olvasztási véghőmérsékleténél lekapcsolja az olvasztó betétet .
(#) kaqkk válasza krisgo hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
(#) krisgo válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Nagyon köszönöm a linket!!! Kicserélem, ha újra csinálja!
(#) antikzsolt hozzászólása Ápr 6, 2019 /
 
Hali az Itt látható digitális termosztátot be lehet szerelni a a sima hűtőbe? A képen látható termosztát helyére kellene beépíteni.

tr.jpg
    
(#) kaqkk válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Be lehet de mi értelme ?
(#) antikzsolt válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Köszi.

Mert ezzel még én is elbírok. A gyári megoldásnak nem merek nekiállni. Félek mire betolom a kapiláris csövet a helyére megtöröm valami gumi tömlőben van passzentosan. És 15.000ft dobok ki a kukába. A szerelő meg még 15000ft+kiszállási díjat elkér. És mikor megkérdeztem számla/garancia van akkor jött a válasz hogy az úgy még több. Hirtelen nincs most 60.000Ft egy új hűtőre. Használtan is több mint termosztát ára.
(#) kaqkk válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Ez így átverés ! Max 5000 ért megveszed a csere termosztátot és egyszerűen kicseréled ! Nem az ördögtől kell ellesni ,egyszerűen kihúzod a régit és betolod a helyére az újat .
(#) StMiklos válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Szevasz!

Itt nem 15e...
https://elektroweb.eu/id/04322-Hutogep-alkatresz--termosztat-K59H28...w04322 (Van valahol még egy kedvezőbb forrásom, de nem jut eszembe és nem találom)
Nem törik az olyan könnyen, finom kézzel simám megy az.
Meg a digitális érzékelójét nem biztos, hogy egyszerű az eredeti helyére juttatni, a kapcsőhöz képest nagy méretű.

Üdv: StMiklos
(#) StMiklos válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Szevasz!

Amúgy jó oda az XR02CX is (egy szondás), a többi programozás kérdése.

Üdv: StMiklos
(#) molnarf válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Hogyan programoznád ezt a Dixell szabályzót ha mondjuk sikeresen tudnád az érzékelőt a helyere illeszteni?
(#) kaqkk válasza molnarf hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Én csak felrögzíteném a szondát a normál térben , beállítanám 5c ra a hőfokot 2c ra a hiszterézist és adnék neki óránként 20 perc olvasztást
(#) molnarf válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Hat ez a legrosszabb megoldás a kompresszorodnak nem lenne hosszú élete.Pl:kikapcsolt a kompresszor benyúlok a hűtőbe valamiért és mar meg is szólalt a klixon!
(#) kaqkk válasza molnarf hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Azt is be lehet állítani ezeknél hogy kikapcsolás után mennyi idő után indulhat újra a kompresszor ,igazad van azt nem írtam le a hozzászólásban ,bocsi . (sőt még olvasztás után a lecsöpögési időt is tudják a jobb termosztátok)
(#) molnarf válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
AC 5 percre állítani és így mar minden OK.
(#) antikzsolt válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Próbáltam a régivel megcsinálni. És sajnos az utolsó 15 centi akár hogy is próbáltam nem jött össze. Végül az egész cső meghajlott éles szögben.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2019
(#) kaqkk válasza molnarf hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Ne nekem mondd , Én már vagy 20 féle digitális termosztátot használtam-programoztam csak mi a cégnél hűtőkamrák vezérlésére használjuk "őket"
(#) antikzsolt válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Hirtelen csak a 2 szondás került elém. De gondolom elvan 1 szondával is.Ha nem javítsatok ki. Amúgy a hűtőnek van egy fagyasztó része is.
(#) kaqkk válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Ha jól emlékszem az olvasztási véghőmérséklet érzékelő a programban letiltható. Neked a teremszonda elég .
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2019
(#) antikzsolt válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Jól gondolom hogy így kellene beállítanom hogy ne legyen baj.

Hiszterézis 0,1÷25.5°C/ 1÷ 45°F 2.0/4 Pr1 1
LS Munkapont minimum -55°C÷SET/-67°F÷SET -50/-58 Pr2 5
US Munkapont maximum SET÷99°C/ SET ÷ 99°F 10

Rövid követési-idejű újraindítás
késleltetés
0 ÷ 50 min 1 Pr1 5min
Cy Kompresszor üzemidő meghibásodott
szonda mellett
0 ÷ 99 min 15 Pr2 10min
Cn Kompresszor inaktivitási idő
meghibásodott szonda mellett
0 ÷ 99 min 30 Pr2 10min
Leolvasztás maximális időtartama 0 ÷ 99 min 0 min
Lecsepegtetési idő 0÷99 min 0 min
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2019
(#) kaqkk válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Idézet:
„LS Munkapont minimum -55°C÷SET/-67°F÷SET -50/-58 Pr2 5
US Munkapont maximum SET÷99°C/ SET ÷ 99°F 10
Kompresszor üzemidő meghibásodott
szonda mellett
0 ÷ 99 min 15 Pr2 10min
Cn Kompresszor inaktivitási idő
meghibásodott szonda mellett
0 ÷ 99 min 30 Pr2 10”
Ezeket hagyhatod a gyári beállításon , semmi jelentőségük nincs a hűtődnél . A hiszterézist állítsd 2 fokra a Rövid követési-idejű újraindítás
késleltetést akár 10 percre is állíthatod és a második szondát tiltsd le .
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2019
(#) mikrodigit válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Én is küzdök egy hibás termosztáttal és nem szándékozom a gyárit megvenni, inkább összerakok egy egyszerű elektronikát a meglevő cuccaimból.
A neten rákeresve a termosztátom adataira (Ranco K59-L2629) azt találtam, hogy a be- és kikapcsolási hőmérsékletek a minimális fokozaton +5 és -10 fok, a maximálison +5 és -27 fok.
Ha jól látom a képen, akkor a tiednél hasonló, de kicsit eltérő hőmérsékletek vannak: +3,5 és -12,7, ill. +3,5 és -25 fok. Én az eredeti karakterisztikát igyekszem követni.
Bocs, ha valamit félreértettem.
(#) StMiklos válasza molnarf hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Szevasz!

Ha az eredeti helyére kerül a szonda, márpedig az lenne a legjobb, akkor kikapcsolást állítom
-15-re, a hiszterézist 20-ra, így az eredeti kapcsolási értékekkel üzemel, +5 vissza.
Ajtónyitogatás ellen meg beállítok 10 perces kikapcsolást követő bekapcsolást, a leolvasztást meg ki kell ütni 0-ra.
A leolvasztás egész pontosan x óránkánt, y percre leállítja a kompresszort, azaz a normál tér olvadni fog. Gyárilag, mert kell benne lenni valaminek, 6 óránként 30 perc.
A hátránya így, hogy a kikapcsolási hőmérséklet állításával elmegy a visszakapcsolási is, ami a hiszterézisben van eldugva, azt is korrigálni kell.
Egyébként az XR06-os, ami egy mélyhűtő vezérlő, a 2. szondán tudja a visszakapcsolási hőmérséklet állítást, de még egy szondát sem biztos, hogy mérete folytán az eredeti helyére tudod tenni, nem próbáltam. Nekem van eredeti, mert nem gond hozzájutni, az megfelel.
De itthon sem tekergetem az enyémet, legfeljebb egyszer nyáron állítom lejjebb.

Üdv: Stmiklos
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2019
(#) molnarf válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
Igen így jó a beállítás, ha az eredeti helyere kerül az érzékelő de a kijelzett értek az ami nekem nem tetszik!Olvasztási idő külön nem is kell mert ciklikusan visszaolvasztja magát.Érzékelőnek 10 K ntc használok mert az eredeti smd hajlamosak felrobbanni.
(#) kaqkk válasza molnarf hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
(#) StMiklos válasza molnarf hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
Szevasz!

Miért a mechanikus termosztát mit jelez ki?
A digit tudja, amit tud.
Az olvasztásra azt mondtam, hogy ki kell venni belőle (mert most benne van), hiszen a beállításokkal megoldható, különben nem érted mit csinál, ha bennehagyod.

Üdv: StMiklos
(#) didu hozzászólása Ápr 9, 2019 /
 
Sziasztok.
Cseréltem egy Indezit kombi hűtőbe termosztátót (nem kapcsolt be). Most viszont nem kapcsol ki. A termosztát új de vissza nem vihetem mert vételekor az volt a duma hogy nincs rá gari mert nem szerelö cserélte. A kapcsolót beraktam a mélyfagyasztó részébe ott kikapcsolt. A rendes hűtő belsö hátlapja -2° az oldala 6°. Megpróbálnam a kis csavarral beállítani, de nem tudom melyiket és merre kezdjem tekerni.
(#) Busz hozzászólása Ápr 9, 2019 /
 
Vásároltam egy magyar gyártású hűtőgépet, legolcsóbb kategóriát. A kompresszor réz csöve közvetlenül közbetét nélkül össze van forrasztva az alu hőcserélővel.

De az egyik cső még meg is van hajolva.


Nos ez a réz-alu kombó mennyire lehet tartós, illetve gond-e hogy törés van a csőben?
(#) kaqkk válasza Busz hozzászólására (») Ápr 9, 2019 / 1
 
A réz alu forrasztás-ragasztás bevett gyakorlat nem okoz problémát , a durva "törés" viszont egyáltalán nem egészséges , rontja a hatásfokot a szűkület és a rezgés miatt a cső törése is könnyebben előfordulhat .
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2019
(#) antikzsolt válasza Busz hozzászólására (») Ápr 9, 2019 / 2
 
Meg kellene próbálni garanciába cserélni. Elég durva hiba ez már. De ahogy elnézem a következő hűtő is ugyan ilyen lesz. Tervezési hibára gyanakodok.
Következő: »»   241 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem