Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   56 / 131
(#) zsoltee0001 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Köszi
Közbe nézegettem ezt:
Bővebben: Link

Nagyon komoly, ha esetleg nézett valaki bele ilyenbe, eléggé csúcs, de itt inkább a mozgó kapura kell szerelni az adót, ahogy mozgatom akkor zizeg benn valami, szerintem az tölti az elemet, mint a breitling órába, nem gyenge.
Esetembe pont fixen kéne rögzíteni az adót sajna, szerintem a te verziód lesz a nyerő.
Üdv
(#) Remci válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Ilyet már mi is raktunk fel. De honnan veszed hogy tölti az elemet? Síma lítiumos elem való bele. Ja és fixen van szerelve.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2019
(#) zsoltee0001 válasza Remci hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Szerintem logikus, eleve a leírásába a mozgó szárnyra van rögzítve, meg ahogy mozgatja az ember, mint a festészóró spray aljába a kis golyó úgy mozog benne, vagy esetleg mozgásárzékelő? De annak meg mi értelme lenne.
Egyébként 3,6V-os, tehát nem elem hanem akku.
De mindjárt rámérek és eloszlatom a tévhitet.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Na, megnéztem, tényleg nem tölti, mozgásárzékelő, amikor mozog a kapu nagyobb krafttal tolja az infrát.
(#) Remci válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Hidd el hogy nem akku, hanem elem. Fixen kell telepíteni. Amnak mi értelme hogy mozgó kapura teszed az adót? Legfeljebb ha a szél meglengeti akkor legalább nem tudod becsukni mert állandóan visszanyit. Fix telepítésnél is zizeg, ráadásul a beállítása is kicsit trükkös, így fejből nem is tudom. Létezik ezekből BUS- os, meg síma is.
(#) zsoltee0001 válasza Remci hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Oké, nem tölti, de nem az ujjamból szívtam ki, hogy a mozgó szárnyra megy, ráadásul ennek van élvédelem bemenete, így már nagyon full biztonságos.
Az más kérdés, hogy itt magyarországon kényszermegoldásként használjuk, eladhatatlan lenne ebben a formában, mert sok esetbe csak az a lényeg, hogy a szomszéd lássa, hogy gombnyomásra nyílik a kapu, az nem lényeg, ha a kocsi elejét leviszi a kapu, mert pont nem látta az infra.

Üdv

a210.png
    
(#) Remci válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Hát tőlem szerelheted a kapura,nekem mindegy. Csak azért írtam,mert tizen pár év alatt még nem találkoztam olyan úszó,vagy guruló kapuval, ami nem libegett volna oldal irányba kicsit. Az meg már elég hogy a két fotocella ne lássa egymást. Prizmásnál meg már találkoztam olyannal, hogy a sárga metál fényű kocsi hiába állt bele a sugárba, a kapu ment tovább. De csak ennél a színnél, másiknál viszont úgy működött ahogy kell. Ki érti ezt?
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Ha megnézed a csatolt rajzokat, látni, hogy a tolókapu hátsó élére van felszerelve...
Ha "beugróba" van a kapu szerelve, a kapu mögé parkoló járműveket védené...
(#) zsoltee0001 válasza Remci hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Mint írtam, mozgás közbe nagyobb krafttal dolgozik az infra, valószínűleg amit írtál amiatt, bár szerintem akár milyen hulladék úszó kaput láttam, az az oldal irányú mozgás annyira minimális jelentőséggel bír ilyen szempontból, hogy elhanyagolható.
Amit írtál, a sárga kocsival kapcsolatba, tanulságos, kicsit utánna érdeklődtem és eléggé köpködik a prizmásokat.
A vége az lesz , hogy bérelek egy betonvágót és végignyesem SK.

Üdv
(#) Bell hozzászólása Ápr 18, 2019 /
 
Mit gondoltok erről?
(#) mraulajos hozzászólása Máj 1, 2019 /
 
Hali!
Kérnék valakit, hogy erről az elektronikáról írjon nekem egyszerű betanítást. De ne úgy, hogy kimásolja a leírásból. Az istennek nem akar összejönni. A lednek pl. milyen pozícióba milyen jelentősége van? Van mikor halványan vibrál, van hogy szabályosan villog, van mikor folyamatosan világít. Erről a leírásban semmi nincs.
(#) bajuszvas válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Nem sokan foglalkoznak, ilyen echte német technikával szerintem.
De ha megmondod, hogy hol akadtál el, könnyeben tudunk segíteni.
Tanulási folyamatban világít vagy villog. Normál működés közben halványan villog.
(#) bajuszvas válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Jó lesz, főleg ha lesz benne AP mód is. A legtöbb ilyen terméknek ez a hátul ütője.
(#) mraulajos válasza bajuszvas hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Hali!
Mi az AP mód? Resetelni szeretném. Újra be szeretném állítani, a leírtak szerint. Van egy ilyen gomb, de nem ír óla semmit. A nyakamba szakadt. Bevállaltam vesztemre.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2019
(#) mraulajos hozzászólása Máj 8, 2019 /
 
Hali!
A képen látható Einhell FA-G 2601 vezérléssel nem bírok. Leírás szerint, beállításkor, az egyes motorról átmenni a kettes motorra, a LERN (tanuló) gomb rövid megnyomásával lehet. Nem akarja! Mindig az egyes motort viszi. Lehet ez a benne lévő IC hibás? ST62T20C6 Ha ezt kicserélném, kell neki valami külön feltanítás, vagy mehet minden a leírás szerint.? Vagy szerintetek mi lehet a gond?
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2019
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Szia
Azzal, hogy beteszel egy üres agyú uC-t nem érsz el semmit, nem fog működni. Én egyszer próbáltam egy PIC-es uC-ból kiolvasni, de persze, hogy rajta volt a read protect, tehát, ha még lenne is olvasód ehhez (nem ismerem) akkor is esélytelen.
Külömben is, honnan veszed, hogy rossz?
Még nem találkoztom olyannnal, hogy nem volt döglött, de rosszul működött volna, esetleg az epromjába eltárol hülyeségeket és ez tud zavart okozni a máködésbe, azt viszont érdemes kitörölni, az IC4 nem egy 24LC** eeprom? Nem bírom kinézni.
Üdv
(#) lelkes amatőr válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Én megnézném, hogy az IC kimenete vezérli-e mindkét FET meghajtó tranzisztorát.( bár lehet, hogy ezt már megtetted)
Az ST62T20C6 csere problémás, ha tényleg az a rossz akkor van egy olyan lehetőség (minden mindegy alapon), hogy a működő oldal vezérlését összekötöd a másikkal, ekkor legfeljebb nem lesz kiskapu funkció.
De elötte feltétlen ellenőrizd a két piros relét, minden érintkezője rendben van-e.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2019
(#) mraulajos hozzászólása Máj 9, 2019 /
 
Hali!
zsoltee0001/lelkeamatőr
Asztalon van a panel, földön mellette a két motor. Azzal a hibajelenséggel hívott a tulaj, hogy a 2-es kapuszárny nem nyílik, ugyanakkor az egyes nem áll meg a beállított helyen. Az, hogy nem áll meg, hibajelenség megvan, forrasztási hiba volt a 7812 stab. IC nél, amiről az encoder kapja az áramot.
Érgekesség az, hogy mikor elöször próbáltam az asztalon beállítani, sikerült minden, de nem a leírt sorrenben. Értem ezalatt, hogy a motorok pont a fordított sorrenben követték egymást, mint ahogy a leítrakban van. De, működött. Gondoltam, le RESET elem, és újra kezdem a beállítást, de a kapunál kelljen ezzel sokat szenvednem, mármint a beállítási sorrendekkel, (gyakorlás) hiszen ott, persze hogy újra lell állítani. Na, - innen nem akar sikerűlni a dolog. Az IC cserét felejtsük, erre gondoltam én is, hogy az nem annyi.
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
Jól értem, hogy te leszedted a motorokat és az asztalon próbálod lefuttatni a betanítást?
Nem biztos, hogy tudod szimulálni a gyakorlatot.
Ha kimegy a menet végére akkor megáll a motor?
Lehet, hogy azért nem indul a 2. motor mert még nem végzett az 1-es.
Ne keress 2 hibát.
Üdv
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
Igen, jól érted! Jól értem, - hogy eseleg érezni kellene neki ütközést?
(#) Takacsgabi hozzászólása Máj 18, 2019 /
 
Sziasztok. Egy kis segítség kellene nekem. Protecoq60a vezérlő bekötésénél hibakódot ír.képet mellékelem.
(#) zsoltee0001 válasza Takacsgabi hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
8as és a 2est össze kell kötni.
Ha még van az atkltes akkor a vezérlés e kell keresni a hibát.
Udv
(#) uniman válasza Takacsgabi hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Erről kellene értékelhető fotót mutatnod.
Az "St" jelentése:
"Stop bemenet aktív, a rendszer nem indul, amíg nem szüntetjük meg a hibát. A stop gombnak alapesetben zárt érintkezőnek kell lennie."

De fotocellák nélkül a 8-2-3-4 pontokat is össze kell kötni...

sorX.jpg
    
(#) Takacsgabi hozzászólása Máj 19, 2019 /
 
8-2-3-4összekötve. De igy sem indul.
(#) Takacsgabi hozzászólása Máj 19, 2019 /
 
FH hibaüzenet
(#) lelkes amatőr válasza Takacsgabi hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
A kollega által írt 4 pontot együtt kell összekötni!
Zöldet a barnával is.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2019
(#) Laca13 hozzászólása Máj 19, 2019 /
 
Sziasztok!

Barkácsáruházban vettem egy komplett kerítést, automata kapunyitóval. Már szét gugliztam az agyam, de sok mindent nem találtam róla, persze gondolom okkal, hogy a hülyéket mint én is, jól meg lehessen még fejni. Ugyanis a szettben természetesen az alap dolgok vannak. Vezérlő, két motor, két kétcsatornás távkapcsoló és slussz. Keresgéltem hozzá infra sorompót, meg a mozgás jelző narancs lámpát, esetleg több csatornás távvezérlőt, meg külső antennát, mivel tartok tőle hogy a vasbeton oszlopon belül kialakított helyén, nem lesz túl jó a jel fogadása. És mondanom sem kell, darabjai még tizen ezer forintok lennének. Azon már meg sem lepődtem, hogy egy szaros antenna is tizen ezrekbe kerül.
Tulajdonképpen az érdekelne, hogy ha valaki részletesen ismeri ezt a típust, akkor írja már meg nekem hogy mennyire igényli a spéci antennát, megyen-e univerzális távirányítóval, milyen jelet fogad az infra portja, és valójában tuna-e bármi többet több csatornás távirányítóval, (+garázskapu, kiskapu mágneszár) vagy hülyeséget gondolok és fölöslegesen venném meg.

Üdv Laca13
(#) Takacsgabi hozzászólása Máj 19, 2019 /
 
Értem. Megtörtént. Start gombra GO írás jelenik meg relé kattan de aztán EF jelenik meg egy darabig aztán két vonal.
(#) lelkes amatőr válasza Takacsgabi hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Előszedtem a leírását.
2-3-4-8 összekötve infra és stop gomb nélküli üzemmód
Az egyes lábra adott rövid impulzus indítja a nyitást-zárást.
(#) Takacsgabi hozzászólása Máj 19, 2019 /
 
Értem. De nem indulnak a motorok. Cak megmozdul mind a kettő míg a relé kattan aztán semmi üzenet EF aztán pár mádodperc mulva két vonal. - -
Következő: »»   56 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem