Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   687 / 960
(#) ötfelezős válasza taurus hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Előttem már írták, hogy az finanszírozza, akinek igénye van. A kérdés csak az, hogy ezt hogy látja a felelős szerkesztő. Mert ugyebár az egy felemás helyzet lenne, ha a szétosztást (ez kérdés, hogy kell-e) meg az igénylő mérőhelyét szabványosítják, a másik mérőhely felé menő vezetékre meg vigyáznak, hogy azt is be kell kötni, az a mérőhely meg marad pókhálós. Ha meg azt is jóvá kell varázsolni, abba meg lehet, hogy az illető nem is akarna belemenni, elvégre az neki csupa kellemetlenség.
Reméljük, nem olvassa a Hobbielektronikát, de az esély sajnos nem nulla, elvégre itthon vagyunk.
(#) ötfelezős válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Alany az aki a szolgáltatóval szerződéses viszonyban van.
Szerintem már ez tökéletesen érthető mondatod volt.
(#) pucuka válasza ötfelezős hozzászólására (») Ápr 12, 2019 /
 
Alany már van, de hol az állítmány?
(#) sany válasza ötfelezős hozzászólására (») Ápr 12, 2019 /
 
Itt pedig az elemzése és fajtái.
(#) sany válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 12, 2019 /
 
Az áramszolgáltató is alany ezek szerint nem?
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2019
(#) taurus hozzászólása Ápr 13, 2019 / 2
 
Üzenem azoknak, akik hozzászóltak a többletigénnyel kapcsolatos (ápr. 10 Sze, 19:52) kérdésemre, a kivitelezés eredményéről beszámolok majd.
(#) ötfelezős válasza sany hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
A jogban alanyok azok, akik között a jogviszony fennáll.
Viszont, ha a fogyasztó vagy a szolgáltató egy mondatban a ki? kérdésre válasz, akkor ott mondattani alanyok. Is.
(#) sany válasza ötfelezős hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Értem.
(#) Kovidivi hozzászólása Ápr 15, 2019 /
 
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, hogy pincében a mennyezetre mivel rögzítsem a 3x1.5-es kábelt? Csak 4db lámpa menne róla, 4x60W. A korrekt megoldás a merev csövezés lenne, de nem szeretnék csövezni. Szabad-e egyáltalán a kábelt úgy rögzíteni a mennyezetre, hogy az nincs eltakarva? A mennyezet csak létráról érhető el, tehát nem közvetlenül érinthető. Ha csak bilincsek tartanák a vezetéket, akkor belógna, és húzódna folyamatosan... Emiatt kell csövezni? Köszi.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Ha kellően sűrűn, pl. 35 - 40 cm-es közökkel, van bilincselve, nem lóg be, feltéve ha jó a bilics és rögzításkor egyenes a kábel valamint egy kicsit meg van feszítve.
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Sima tégla mennyezethez milyen bilincs lenne jó? Másfeles vezetékhez még nem láttam, az túl vékony...
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Mármint 3 x 1.5 MBCU? OBO műanyag kábelbilincs, több méretben kapható, a képen egy viszonylag nagy látható. Házi, beltéri környezetbe tökéletes.
(#) Tomi111 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Szia! Csatoltam képet, én olyannal szoktam felfogatni. És szinte mindig tömör erű kábelt használok.
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 15, 2019 /
 
Hali!
Véleményt, és javaslatot szeretnék kérni, hozzáértő szakemberektől.
Közel 40 évvel ezelőtt lett bekötve a szülőktől örökölt ingatlanomra a három fázis. A nappali áram kismegszakítói azóta is azok. A sárga matricás, fekete gombos. Az én olvasatom szerint, 3x25A. A mai kornak megfelelő plomba van rajta. A különmért/(éjszakai) 3x20A a hőtárolós kályha miatt, de ez most szerintem nem érdekes. Egyéb átalakítások miatt, az eon regisztrált szerelőm javasolta, Kérdezzem meg az eon-t, hogy él e még ez a teljesítmény. (3x25A) Természetesen bementem, és megdöbbenésemre közölték velem, hogy ez ma, 3x16A. Tanácstalan volt az ügyfélfogadó szakember, mert ugyanakkor, teljesítmény felhasználásként 17KW van beírva, ami megfelelne a neki is bemutatott itt látható fényképek alapján. (3x25A). Az én gondolataim azt sugalják, mivel saját lakásomban is van 3 fázis, ami valóban 3x16A. Valaki, valmikor, valhol elírhatta.? Mi a tendő ebben az esetben? Mind a két ingatlan az én nevemen van.
(#) ronin75 válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Szerintem a kismegszakítók értékei a döntőek, ha azok 25 A-esek, akkor annyit tudsz vételezni.
(#) Gafly válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 15, 2019 / 1
 
Ugyan nem értek hozzá, de szerintem "Amperről" önszántadból ne mondj le.

Össze lehet vonogatni...
Én például 4 óráról guberáltam össze a mostani 3x25A-t.
Ha nem így teszel, akkor utána "arany áron" vásárolhatod vissza...

No persze, mérőhely nem árt ha szabványos. Abból még baj nem lett.

A 3x16A az meg az "alanyi jogon járó", az van bekódolva az ügyfélszolga agyába...
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2019
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek!
(#) granpa válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Megpróbálnak "levenni", na hagyd magad!!! Ha annyi volt, annyi marad, hiába erőlködnek. Nyugodtan befenyegethetsz a fogyasztóvédelemmel, bírósággal.
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 16, 2019 /
 
Új, szabványos mérőszekrény szeretnék. Eért fordultam Felétek, hogy mit javasoltok.? Nem szeretném elveszíteni ez a 3x25A -t.
(#) Bakman válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Idézet:
„Kérdezzem meg az eon-t, hogy él e még ez a teljesítmény.”
Nem kell megkérdezni, él. granpa leírta, egyszerűen szeretnének átdobni a ló túlsó oldalára.
Idézet:
„teljesítmény felhasználásként 17KW van beírva”
Ennyi bőven elég is.
(#) ronin75 válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Nem veszted el.
Régen a csatlakozási teljesítményt rögzítették, szerintem neked is csak ennyi szerepel a nyilvántartásban, azóta nem frissítették. Ez ott van, ez annyi is. Az ügyfélszolgálatos meg mondott valamit, mert gőze nincs róla. Amikor a mérőhely ügyintézése zajlik, az a mérvadó.
Ha nyugodtan akarsz aludni, kérj ki egy szerződés másolatot, azon látni fogod a valóságot.

"A 3x16A az meg az "alanyi jogon járó", az van bekódolva az ügyfélszolga agyába..."
Inkább 32 A lesz az az "alanyi jogon járó". De ebből is látszik, hogy csak az általa megszokott számokkal blöffölt.
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 16, 2019 /
 
Köszönöm a bátorító/támogató szavakat. Igyekszem jogaimat megvédeni.
(#) strauszf hozzászólása Ápr 16, 2019 /
 
Üdv. Segítséget kérnék. 3 fázisra van szétosztva a lakás de nincs kiépítve tehát nincs 3 fázisú dugalj sehol. Szeretnék a műhelybe 3 fázist és ebben kérnék segítséget. Az elméletem hogy a képen látható fi reléből kihozom a 3 fázist egy különálló kismegszakító dobozba. Viszont nem tudom hogy elég egy kismegszakító vagy fi relét kellene tenni? A műhely kb 30m, a padláson vinnem a vezetéket, 5x4 kábelben gondolkodom vagy elég 5x2.5 kábel? Azét gondoltam vastagabb kábelt húzni mert a későbbiekben lehet hogy kelleni fog a 3x25A. Segítségeteket előre is köszi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2019
(#) Teaway válasza strauszf hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
30 m-en simán használnék akár 5x6-ost is.
(#) gyuszo válasza strauszf hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
A mennyiben tervben van a bővítés is, akkor a 3x 25 A-e már kell az 5x6 mm2-es Cu kábel.
Egy lakáshoz elég 1 db 3 fázisú FI-relé. Ha van vezérelt áramkör, akkor kell 2 db.
30 méteres távolságra már újabb földelőszonda is szükséges.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2019
(#) strauszf válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Akkor a fi relére kell kötnöm vagy bővíteni kell a dobozt 3 kismekszakítóval és arra?
(#) gyuszo válasza strauszf hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Igen. de arra is gondolni kell, hogy a mérő és a lakáselosztó doboz ne legyen egy légtérben.
Ott már úgy sem fér el. Látom van csengőtrafó, abból is létezik moduláris.
A mérőnek a lakáson kívül, a lakáselosztónak lakáson belül van a helye.
(#) ötfelezős válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Régi villanyszámla? Átírási papír?
(#) fulcsii válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Ezt az újabb szondát elmondanád miért kell?
(#) matty91 hozzászólása Ápr 17, 2019 /
 
Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Családi házunkban az utóbbi időben az alábbi probléma áll fent: az egyik szoba felújítása során 230 V - os led spot világítás került kiépítésre és a világítás néha határozatlan időnként vibrálni (villogni) kezd, nem is konkrét villogás inkább csak olyan alig észrevehető fényremegés. Az érdekesség, hogy ha a jelenség fenn áll akkor ciklikusan ismétlődik. Kb 2 másodperces "fényremegés" majd 2 másodpercig rendesen világít és újra villog... És ez így folytatódik kb 2 percig aztán megint világít rendesen. Egy nap többször is előfordul és az összes led lámpánál. Ugyan ezen szoba egy sarkában külön ledes spotok vannak, külön kapcsolóval, külön kábellel, azok is így csinálnak. A jelenség már korábban is megfigyelhető volt egy másik szobában ahol szintén ledes fényforrás világít. Az érdekesség, hogy csak a ledes izzókon vettem ezt eddig észre, amíg mindkét szobában a hagyományos izzók voltak addig nem jelentkezett a probléma, bár lehet, hogy eddig is volt gond csak a hagyományos izzók kevésbé érzékenyek az ilyesmire vagy a nagyobb fénymennyiség miatt jobban észrevehető. Szerintetek hol keressem a problémát, mi okozhatja? Ha valakinek van ötlete írja meg. Előre is köszönöm a válaszokat.
Következő: »»   687 / 960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem