Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   647 / 726
(#) P_Laszlo válasza game4812 hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Áh értem, nem figyeltem, hogy 2in 4 out DSP.

Nem szokás az egybeépített dolgokat rendesen dokumentálni sajnos. A hangszórókat még igen. Úgy-ahogy.

Összességében a két 20 centis, azonos mélyátvitelt feltételezve, hangosabb, mint egy darab 25-ös mély.
(#) Koncsar hozzászólása Márc 31, 2019 /
 
Sziasztok!
Van 2 db Reloop RSP 30 hangdobozom. Mindegyikben 2 db 40 cm mélysugárzó és egy magas.
A kérdésem az lenne, hogy az RSP 30 mélysugárzói vannak e olyan jók, mint a Reflex megában lévők? Illetve, hogy milyen hangváltót lehetne bele tenni, mert a gyárijának a nyákja elég csúnyán szétégett egy kerámia ellenállás alatt. Az is lehet, hogy a benne lévő hangváltó alapból gagyi.
Köszi a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2019
(#) P_Laszlo válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Mérések, mérések.
(#) golem hozzászólása Ápr 6, 2019 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék hogy valaki ismeri a következő ládát Wharfedale Bass EVP-X15B.
Szeretném meg épiteni hangszóró már meg van.
(#) P_Laszlo válasza golem hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Külső méretei adottak, így a térfogat is, azt be kell hangolni egy ésszerű frekvenciára, × merevíteni és kész. Nincs benne titok.
(#) golem válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Merevitőkre lennék kiváncsi hogy vanak ki alakitva és hova vanak el téve.
(#) P_Laszlo válasza golem hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Mivel mélyhang sugárzó ezért nem lényeges. A szemközti oldalak legyenek összekötve.
(#) P_Laszlo válasza golem hozzászólására (») Ápr 7, 2019 / 1
 
Nem tudom mennyire látszik, de ez pl. egy jó megoldás.
(#) golem válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Tetem bele keresztbe egyet meg azzal ösze kötötem a hátuját is egy T alakot raktam bele.
Bass Box nem tudom Hogy számol mert adot olyan térfogatot hogy szerintem az nem igaz.
(#) P_Laszlo válasza golem hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Mire gondolsz, mi nem igaz? A térfogat mindig alapterület * magasság, ez mindig igaz.
(#) golem válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
Bass Box 127L egy web oldalon csak 93 litert ir 59x46x47 re hogy van ez
(#) telnagyapo válasza golem hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
A megadott méretek a doboz külső méretei, ha kivonod belőle az anyagvastagság kétszeresét (54x42x43) a doboz belső mérete, így már "csak 93 liter".
(#) P_Laszlo válasza golem hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Nettó hasznos térfogattal számolunk, ebből a szempontból csak a dobozba zárt levegő számít, -reflexcső.
(#) Davidd hozzászólása Ápr 10, 2019 /
 
Sziasztok! Segitségetek kérném az autós mélynyomómhoz. Erről a hangszóróról lenne szó. 200L netto doboz térfogatot igényel. 60x50x80cm az 240 L, ennek a nettó térfogata 18 as rétegelt lemezből 207L, amiből még a hangszóró is kiszorit.
Port átalakitásban kérném segitségeteket, hogy fából tudjam kialakitani az '' alagutat". Adatlapja szerint: 2x16/6'' mélysége pedig 30cm/12" Fb/F3 36 Hz/ 29 Hz. paraméterei a hangszórónak:
Fs Hz:31.3, Qms: 6.0, Qes: 0.64, Qts: 0.57, Vas liter: 139.7, MMS gr: 385.6, Xmax: 50mm, Spl dB/m (2.83V/m) 96, BL Tesla-M: 16.6, spider: 5x. power w spl: 6500. Segitségeteket előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2019
(#) P_Laszlo válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Hol szeretnéd használni? A 200 liter irreális. Meg ekkora dobozhoz a 18-as MDF vagy faforgácslap is. Főleg × merevítések nélkül.

A hangszóród paraméterei biztosan nem pont olyanok, mint amiket megadtak, ebben a kategóriában (autós mély) csak közelíteni szoktak a gyári/forgalmazói adatlaphoz. Szóval a számítások is csak közelítően pontosak lehetnek, amíg meg nem méri valaki a tiédet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2019
(#) Davidd válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Természetesen kocsiban szeretném használni ahova való. Persze, hogy merevitve lesz. A könyvecskéjében irja a 200L ert.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2019

IMG_5121.jpg
    
(#) P_Laszlo válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Értelmetlen. Körülbelül 80-100 liter a maximum. Nem nagyon tudják a könyvecske írói, hogy mi történik egy autóban. Csak beírták WinISD-be a T-S paramétereket.

200 litert valami hangnyomásversenyre tudnék elképzelni, magasabb hangolással, erősen kiemelve a 40Hz környékét.

Mekkora lehet az erősítőd kimenőteljesítménye (<1% körüli THD mellett)?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2019
(#) Davidd válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
1000W Rms, ami volt. Most keszülök kategóriát lépni, 2kW és 5kW közé kerülni. 2x 1 ohm a tekercs. Igen hangnyomás versenyre menne, de nem frekire hanem zenei hangnyomasra. Anno volt nekem dupla 30 cm az muzsikalt 100 L körüli ládában.
(#) P_Laszlo válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 10, 2019 / 1
 
A 300mm-eshez rendben is van az 50 liter.

Majd utánaszámolok, hogy mivel jársz jobban. De a 200 literes dobozzal akkora kiemelés várható 40Hz körül, hogy elnyom minden mást mélytartományban.

Mi az a zenei hangnyomás?

Látom a 2*1 ohmot. Az is egy hatalmas hülyeség. Az erősítőnek nem marad DF-a.

Azért vigyázz a bemenőteljesítménnyel, a hangszóró névleges elektromos terhelhetősége nem több 250W-nál.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2019
(#) Davidd válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Szia! Zenei hangnyomás, olyan mint frekire, csak adott zenei anyaggal, és igazábol itt az a legjobb ha minél lineárisabb a frekiátmenet, mert zenében nem csak egy freki búg. Oké hogy frekizni is fogok vele, de nem az a cél, mert napi használatban lesz, termeszetesen zenevel. Izgatottan várom a kapott eredményeket. Köszönöm!
(#) P_Laszlo válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Így első ránézésre a Vb=100l fb=35Hz jónak látszik. A mechanikai terhelhetőség szigorúan 30Hz fölött 1800W.

De nekem a 70 literes zárt doboz a legszimpatikusabb, meg ez is szól legjobban, csak nyilván alacsonyabb a max. hangnyomás mélytartományban.

Egyébként milyen autó? Hátha találok hozzá valami pontosabb jóslatot a mélytartomány emeléséről.
(#) Davidd válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 12, 2019 /
 
Szia! Szivesen maradnék a bassreflex kialakitásnál. Inkább legyen nagyobb csak szoljon. Amugy golf 4 kombi az auto amiben muzsikálna. Amin még nagyon gondolkodom, hogy rakjam a hangszórót a csomagtartó ajtóval parhuzamosan, vagy az auto tetejével párhuzamosan
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2019
(#) P_Laszlo válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Elméletileg mindegy, hogy merre fordítod, minden irányban sugároz mélytartományban.

Minél nagyobb a doboz, annál kisebb a terhelhetőség.

Szólni szól, így is-úgy is, de ebből nem tudom kitalálni, hogy mit akarsz.

Bővebben: Link

Talán ez segít.

A laposabb a zárt doboz, a nagyon kiemelt a 200 liter eredeti ajánlás, a kevésbé durván kiemelős az enyém, a 100l. + ugye átlag cabin gain mindegyikhez.
(#) Davidd válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Mit szolnál és mit szolna a hangszóró egy kompromisszumhoz. 150 L netto és valahogy jól behangolni a ládát. A láda 24 mm es rétegelt lemezből fog készülni merevítésekkel. Az átlag kabin gain, hallottam valami olyasmit, hogy hatchbackben jobb ha hangszoroval felfele, kombiba párhuzamosan a csomagtarto ajtoval, ugy viselkedik mint egy “tölcsér”. Nem tudom bizonyitani ez csak ilyen mendemonda.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2019
(#) P_Laszlo válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Én semmit. A terhelhetőség csökken 300W-tal. Jól hangolni nehéz, valahol 30-35Hz között lehet jó. Ezt igazából előre nem lehet eldönteni, meg kellene mérni/hallgatni több verziót.

Ilyen méretekben, és frekvenciákon nincs ott tölcsér. A CG elmélet másról szól.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2019
(#) Davidd válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Még az a 300w eh-eh, ha deciBellben tobb a kevesebb watt ha erted mire gondolok
(#) P_Laszlo válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Több, de nyilván csak egy szükebb frekvenciatartományban.
(#) Davidd válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Mekkora portot ajánlasz a 150 L hez, alagút kialakitásban.
(#) P_Laszlo válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Mekkora az előlap szélessége?

pl. 56,2*5,5cm nyílás mellett, kb. 30 cm hossz lesz a 35Hz. De pontosan lehetetlen előre kiszámolni, csak méréssel tudod beállítani a kész dobozon.
(#) veroka válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Laci, ezt hogyan/mivel számoltad ki? Nem viccből kérdezem, nekem is szükségem lenne egy képletre, amivel doboz hangolást tudnék számolni mielőtt mérek. Kerek nyílásban gondolkodom, a pi*r2*m azért még megy emlékezetből - de így csak a reflexcsőben lévő levegőt tudom meghatározni. Illetve tudom, mekkora lesz a doboz belső térfogata, de hogy jön ki a hangolási freki?
Következő: »»   647 / 726
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem