Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió építés a kezdetektől a világvevőig
Lapozás: OK   176 / 274
(#) tnl válasza sany hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Kösz hogy megnézted, sajnos, ezek csak kicsit hangolhatók.

Ha van kerek 5Mhz-s kvarc, nincs e esetleg háromszögletű ?
(#) tnl válasza sany hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Hogy haladsz a vevőddel?
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Sany!
5068 kHz a kívánt érték ... más nem jó ... legalábbis a polyakov keverőhöz ha a 30m felső digi módú tartományát szeretnéd venni.(polyakov esetén a lokálnak fele frekin kell járnia).pl lomex
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Ok. Hátha.
(#) sany válasza tnl hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Olyan nincs. Az ritka, mint a négylevelű lóhere.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2019
(#) sany válasza tnl hozzászólására (») Ápr 2, 2019 / 1
 
Még mindig úgy van, mint volt.
(#) bigrobi hozzászólása Ápr 7, 2019 / 1
 
Az mondja PLL rádió. Ez mit takar el van magyarázva 1 mondatban de nem értem. És íme egy rajz róla. Én az eggyik felét szuperregnek látom és előtte egy bemenet.

URH_PLL.JPG
    
(#) fecameca válasza bigrobi hozzászólására (») Ápr 7, 2019 / 1
 
Ez ugyanaz, mint ami Ezen az oldalon van. Én építgettem egy ideig, próbáltam erősítőkkel feltuningolni, sajna bármit teszel eléje nem lesz jobb. Előnye a szupreggel szemben, hogy az állomások között nincs semmi zaj. Az oszcillátora a vételi frekvencia felén rezeg, ezért nem szupreg, hanem Poljakov. Talán valami fixen telepített antennával használható valamire, mert az mindig az agyamra ment, hogy csak pár centit mozdultam, és már elment az adóról. Egy jó erősítővel szép hangja van, de eléggé érzékeny sosem lesz, hiába bővíted bármivel. Érdekesség az a 10 µF a bemeneten. Ha oda nanoFaradost raksz, nem fog megszólalni. Úgy látszik annak át kell vinnie a hangfrekvenciát is maradéktalanul, különben nem működik. Kipróbáltam.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2019
(#) bigrobi válasza fecameca hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Köszönom a gyors választ. Most épp ezt próbálom ami a képen van, érdekes rovidhullámon egy arab adó bejött külső antenna nélkül. Napszaktól függően változik az álmások száma, van hogy semmi nincs. Nálam picit mások az értékek.
(#) fecameca válasza bigrobi hozzászólására (») Ápr 7, 2019 / 1
 
Gondolom, nem ezekkel a tekercs adatokkal, mert a 300 pF és a 70+10 menet azt sugallja nekem, hogy ez középhullám. Én hiába próbálgattam 6-8 menetes tekercseket tenni ilyen egyszerű vevőimre, meg se nyikkantak rövidhullámon.
(#) bigrobi válasza fecameca hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
12 menet egy hagyomány lapos ferritre 4 és 3 ik tekrcsnél kivezetés kisérletként itt ott. Aztán ki bírom húzni és a ferritet akkor felmegy a frekvencia. Kb 22 vagy 25méteres hullámokat fogta. Detektoroson 15 menettel érem el az 5-10MHz es 380pf forgóval. Az a cél egy rádió több hullámon szóljon de egyenes vevő legyen. A visszacsatoltam mőködik KH ferritel de szerintem RH nem lenen jó sokat kellen utánnaálítani így ide a szuperregben gondolkodok.
(#) bigrobi hozzászólása Ápr 8, 2019 /
 
Azért hogy itt is legyen élet. Kettő kapcsolással próbálkoztam. Mintha az első kezelhetőbb lenne de több alkatrészból áll. A második hol halk hol besípol, jól használható de nehezebben kezelhető. Hátha valakinek segít. Természetessen érdekel a vélemény is. Jelenleg rövidhullámú tekercsel megy.
(#) sany hozzászólása Ápr 8, 2019 /
 
Hozzájutottam egy BRG xtal oszcillátor panelhez.
Arra gondoltam, hogy NE612 -es IC oszcillátor körébe bekötném különböző kvarcokat használva.
Vagy esetleg fel lehetne használni másra? Lenne valamilyen ötletetek a felhasználására?
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2019
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
Ha a vcs kondik párszor 10 pF körüliek , akkor ez a vevőé , az 3*szorozva volt a vevőpanelen az első keverő melletti 2 serleg alatt lévő rezgőkörökben .
kb 40-50 MHz közti frekin jártak. (160MHz rádiótelefonokban(400MHzesekben meg 9 vagy 12 szerezve))
Adó oldali oszcikban nagyobb vcs kapacok vannak az oszciban mert alacsonyabb frekiről indultak el.
6-12 MHz (12-24 szerezés történt) alacsonyabb frekin könnyebb volt a jobb minőségű freki avagy inkább fázis modulációt létre hozni, (3 4 körös párhuzamos rezgőkörrel párhuzamos varikapokkal)..
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2019
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
Igen, ez a vevő panelja.
Bővebben: Link
(#) hobbyjani hozzászólása Ápr 14, 2019 / 3
 
Hogy lehet egyszerű ,rádiót épiteni forgókondi nélkül. (Megint a románok)
(#) tnl válasza hobbyjani hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Varicapként egy tranzisztort használ, elég e ennek a kapacitása,
hogy elég legyen egy középhullámú rádió hangolásához?
(#) pucuka válasza tnl hozzászólására (») Ápr 17, 2019 / 2
 
Lehetséges. Egyébként zénert is lehet varikapként használni, van olyan, aminek 1 nF körül van a kapacitása. Csak a Q -val lesznek problémáid.
(#) Kera_Will válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 18, 2019 / 1
 
LCM3al mérve 2szinű duál ledeket is megnéztem , azokon közel 1,5-2 nF is mérhető volt.
Egyik záróirányú a másik nyitó irányú kapacitása párhuzamosan kapcsolva.
(#) tnl válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
A Q-val miért lesz gond?
(#) pucuka válasza tnl hozzászólására (») Ápr 18, 2019 / 1
 
Mert viszonylag nagy a veszteségi ellenállása, azaz némileg vezet is a kapacitás.
(#) hobbyjani válasza tnl hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
200 menet a feritrúdra és megy a középhullám
(#) bigrobi válasza tnl hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Szerintem egyszerübb forgókondit késziteni, ha nem találsz valahol a bontóba.
(#) hobbyjani válasza bigrobi hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Potom 20 dollár plusz 50 a szállitás,a tranzisztort pedig még találunk a kukában is
Bővebben: Link
(#) hobbyjani válasza bigrobi hozzászólására (») Ápr 19, 2019 / 1
 
Inkább készits egyet sörös dobozból mint a világháborús katonák
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Rosszvasas, ócskapiac stb. Sajnos bármihez hozzájuottam nem tudom szétszedni mert sajnálom De ha össze van törve szétszedem így találtam egy forgókondenzátort melynek a tengejében van áttétel is, így van már hordozható tranzisztoros gramafon, falra akasztható ráfió óráaval stb. . Van egy csomó leírás hogyan lehet csinálni akár a boriszov könyvben is, és régen autórádiókban alkalmazták a tekercsben mozgó ferritet is ami szintén jó megoldás. Íme egy ha jól tudom 250pF forgókodni Bővebben: Link
(#) hobbyjani hozzászólása Ápr 19, 2019 / 1
 
Persze Magyarországon is lehet kapni,az ára anyi mint egy kész új Somogyi zsebrádió (AM FM)
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) hobbyjani válasza bigrobi hozzászólására (») Ápr 19, 2019 / 1
 
Variométernek hivják,egyes régi autórádió roncsokban még található
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Na látod vesz egy rádiót és szétszedi. Ha van rá szíve De mondom roszvasas, ha van a közelben, néha aranybánya. Ja és facebook a rádiomúzeum csoportba lehet találni, néha olcsón van jó rádió mindjárt lessz szép ferritmag is a forgó mellé. A születésnapi ajándékom ott vet egy cimbora a roszvasasnál, egy múködőképes 1955 és 1960 között gyártott lámpás rádió. Na meg ha valakinek valamit megjavít az ember régi alaktrészekert.Így jutot hozzám egy csomó UL cső és 2x500pF forgó kondi + trafók.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
(#) hobbyjani válasza bigrobi hozzászólására (») Ápr 19, 2019 / 1
 
Csöves rádiókat nem szoktam szétszedni,azok múzeális értékek és próbálom őket restaurálni,persze ha nem va egy roncs
Következő: »»   176 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem