Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   520 / 840
(#) tbarath válasza Rober_4 hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Egy protokoll: Bővebben: Link
(#) Rober_4 válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Köszönöm. Akkor ha jól gondolom, ez az a protokoll, amivel az Arduinó kommunikál a vs1053-al. Bocs az értetlenkedésért.
(#) tbarath válasza Rober_4 hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Igen. Általában a chip-ek I2C vagy SPI protokollon beszélgetnek egymással. Persze vannak mások is, de ez a kettő a leggyakoribb
(#) Rober_4 válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Most van egy lcd kijelző is rajta a debug miatt, az i2c-vel nyomja.
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Találtam ezt a kódot a realtime midire. Le is fut szépen, és ki is írja, hogy vs1053-as has woken up, akárhogyan konfigolom az XDCS, DREQ, XRESET lábakat.
Bővebben: Link
Természetesen nem működik, pedig szerintem ez már SDI-n küldené a MIDIT...
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2019
(#) Vacok hozzászólása Ápr 17, 2019 /
 
Sziasztok!
Arra lenne szükségem egy kapcsolásban, hogy az mcu külső lefutó jel hatására azonnal hajtson végre egy műveletet, ez eddig ok, hogy attachinterrupt(0, függvény, FALLING), de azt is szeretném, hogy arra az időre, amígy a láb L szinten van egy led világítson, majd a láb H szintre kerülésével aludjon is el. Használhatom egyszerre ugyanazon a lábon a megszakítás függvényt és a digitalRead() függvényt?
(#) kapu48 válasza Vacok hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Igen!
(#) tbarath válasza Vacok hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Miért kell a digitalread?
FAILING interrupt-ban beállítod a LED kimenetet magasra, és beállítasz egy interrupt-ot RAISING-re, amiben annyi van, hogy a LED-es kimenetet alacsonyra húzod, valamint beállítoda FAILING interrupt-ot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2019
(#) elektronika95 hozzászólása Ápr 17, 2019 /
 
Sziasztok!

Valaki segítene ez alapján felépíteni egy ilyen 2D-s plottert?
Már az alkatrészek megvannak hozzá többnyire, csak az összeállítást és a programot kell valahogy összehangolni...
Várom privátban a visszajelzéseket.

https://www.hackster.io/Mrinnovative/arduino-based-mini-cnc-2d-plot...234462

Előre is köszönöm a segítségeket!
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2019
(#) neogeo2 válasza elektronika95 hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Szia!
Szerintem vágj bele. Ha elakadsz valahol és lesz konkrét kérdésed akkor tedd fel itt. Én is építettem hasonlót valamikor. Bővebben: Link
(#) sector99 hozzászólása Ápr 18, 2019 /
 
Sziasztok!
Megjelent az Arduino IDE frissítése. Még mielőtt nagy hülyeséget nem csinálnék, ez így korrekt módszer:
letöltöm - kicsomagolom - felülírom a telepítés helyén lévő régi file-okat ?
(#) pipi válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 18, 2019 / 2
 
Hali!
Én nem írom felül, más könyvtárba másolom, örzök több verziót, minden projektembe beleírom a forrásba melyik arduinoval fordult, milyen/mikori egyéb arduinó könyvtárakat használtam.
(#) sector99 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Jogos - köszi !
(#) Kari55 hozzászólása Ápr 18, 2019 /
 
Sziasztok!
Tudnátok segíteni a mellékelt .ino fájl kapcsán? Mindig ezzel "Clock.getTime(year, month, date, DoW, hour, minute, second);" a hibával áll le már a fordítás is.

Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2019
(#) Vacok válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Köszi a választ, valószínűleg ez lesz.
Egy érdekes dolog, most vettem észre, hogy egy korábbi projektemben, azok elé a változók elé, amiket a megszkítás során használok nem írtam ki a volatile jelzőt, a meghívott folyamat mégis működik. Hogy lehet ez? Megszakítás során nem csak volatile jelzővel ellátott változók működnek?
(#) icserny válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
A hibajelzés ennél valamivel bizonyára informatívabb. Valószínűleg nem ugyanazt a DS3231 könyvtárat használod, amit a program szerzője. Ennél többet - bővebb információ híján - nem tudok mondani.
(#) Kari55 válasza icserny hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Szia!
Ebben a videóban találtam és egy az egyben csináltam mindent.
(#) Rober_4 válasza kapu48 hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Még egy kérdésem lenne:
Van egy ilyen kód a sorban:
#define CARDCS 4 // Card chip select pin
Itt mit állítottál be?
eddig 1-5 ig mindre azt írta soros monitoron , hogy sd kártya nem elérhető...
Pedig csippant a dsp, amikor beletettem a kártyát.
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Tehát ez a problémám.
Mintha itt sem lenne válasz:
Bővebben: Link
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Egyébként a gpio teszten elakad a cucc...
(#) KoblogPerGyok válasza Rober_4 hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Az lehet a chip select láb az arduinon. Aazaz lennie kell egy chip select lábnak az sd-n ami az arduino 4-s lábára van kötve. Ha másik számú digitális lábra van kötve, akkor ez nem 4-lesz hanem amire kötötted.
(#) Rober_4 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Ezt az alapbekötést használom. Az sd kártya szerintem a dsp saját dolga. Ezért nem értem:
Arduino - vs1052
(Ugye a vs1053-nak van egy sdcard helye, abba tettem bele a kártyát. Nem is értem, hogy miért kell külön megadni neki a lábat a programban. Ha sdi-n kommunikálnak akkor szerintem neki kellene tudnia, hogy hol van a saját sd-je...)
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2019
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Bocs közben megoldódott: 9 az érték. Ne kérdezzétek miért...
(#) tbarath válasza Rober_4 hozzászólására (») Ápr 18, 2019 / 1
 
Nem sdi, hanem SPI. És az SPI-nál _kell_ chipselect láb, mert onnan tudja a slave, hogy hozzá szólt a master. Ugyanis az SCK, MISO és MOSI lábak közösek a master és az összes slave között.
(#) Rober_4 válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Köszönök minden segítséget, szerintem rendben van a dolog mp3-om lejátszás szintjén. A fentebb linkelt kapcsolással kötöttem őket össze:
BREAKOUT_RESET 8 // VS1053 reset pin (output)
#define BREAKOUT_CS 6 // VS1053 chip select pin (output)
#define BREAKOUT_DCS 7
#define CARDCS 9 // Card chip select pin
#define DREQ 2 // VS1053 Data request, ideally an Interrupt pin
Így működik a dolog, szépen játsza az mp3-akat, a tesztek lefutnak. Nem értem mért kell 9-est állítani a kártyához...

(köszi hogy észrevetted fentebb elírtam az spi-t, ami ugye a soros kommunikáció, megzavart a doksi, bár még most sem minden egyértelmű, de haladok, mára ennyi...)
(#) icserny válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Azt értem, hogy ezt csináltad, de honnan és milyen kódot töltöttél le hozzá? Különösen a DS3231.h állomány az érdekes.
(#) icserny válasza icserny hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Válaszolok magamnak:
Ha jól látom, erről az oldalról kellene letölteni a DS3231.zip állományt, és kibontani a felhasználó Documents/Arduino mappa (vagy ahol az Arduino vázlatok mappa van) libraries almappájába! A __macosx mappa nem kell, az törölhető...

Ebben a könyvtárban lesz definiálva az a getTime() függvény, amit a fordító hiányolt.
(#) Rober_4 válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Tehát 9-es a cs pin. Akkor ezért. Köszönöm.
(#) D_Zsolt hozzászólása Ápr 19, 2019 /
 
Keresek egy lib-et menühöz (a cél Arduino Nano 2x16 LCD-vel, Rotary enkóderrel), de amit találtam, mind más mint amit szeretnék. Mondjuk nem muszáj libnek lennie, elég ha használható Az example kódok szépen működnek, de rengeteg felesleges dolgot tartalmaznak és meg szeretném érteni a működését is, hogy annyit építsek be amennyi biztosan kell.
A cél, hogy a felső sor lenne a menü az alsó pedig az értékek kijelzése, amit a rotary benyomása után állíthatok és eltárolhatok, ha nem aktív a menü akkor a program más része működjön, de amíg a menüből nem lép ki, addig ne reagáljon másra. Használok egy Onebutton.h-t amiből a click és a doubleclick jól működik. Sosem használtam eddig LCD-t, ne nevessetek ki, ha valami borzasztóan nagy hülyeséget írok
(#) Kovidivi válasza D_Zsolt hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Ilyet nem fogsz találni, szinte biztos. Az LCD-s menükből nincs egy sablon, mert minden menü egyedi. Az elemek száma, a megjelenés formája... Már az se mindegy, hogy pl. 20V-ot 20.00V-ként, vagy 20.0V-ként akarok kiíratni...
Következő: »»   520 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem