Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrokontroller választás
Lapozás: OK   1 / 1
(#) HiMen hozzászólása Ápr 23, 2019 /
 
Tanácsot kérnék!
Mikrokontrollert kell választanom egy projekthez sürgősen. Ki mit tud ajánlani aminek utánanézzek.

Paraméterek:

- Sok (nagyon sok) kontroller lesz egymással összekötve, egymással kell kommunikálniuk mondjuk gyors soros átvitellel.
- Elegendő 12 I/O láb is.
- Bármelyik I/O láb lehessen Input vagy Output is, valamint analóg (pl. pwm) és digitális, programból állíthatóan.
- Legyen stabil, megbízható
- Legyen gyors (nagyon gyors)
- Ne modul legyen, hanem DIP tokozású IC, mert nyomtatott áramkörre lesz szerelve.
- 2000 Ft alatt kell lennie.
- Valamilyen egyszerű módon lehessen felprogramozni pár lábán keresztül. Pl. USB kulccsal mint egy ATMegát
(#) Bakman válasza HiMen hozzászólására (») Ápr 23, 2019 /
 
Mit jelent a "gyors, nagyon gyors"?
A "Bármelyik I/O láb lehessen Input vagy Output is, valamint analóg (pl. pwm) és digitális, programból állíthatóan." c. kitétel kicsit erősnek tűnik. Már ha a PWM kimenet alatt önálló, belső PWM modult értesz és nem SW-es PWM-et.
Milyen kommunikációs protokoll lesz használva? Pl. CAN modul sincs mindegyikben.
(#) HiMen hozzászólása Ápr 23, 2019 /
 
- Minél gyorsabb.... (a lehetőségeken belül)
- I/O: A stamp-nél vagy az arduinónál a lábak inputra vagy outputra állíthatóak tetszőlegesen. A Basic stamp-nél pwm parancsot bármelyik lábra kiküldhettem. Ilyesmire gondoltam.
- A kommunikáció soros lesz. serin, serout.
(#) Lucifer válasza HiMen hozzászólására (») Ápr 23, 2019 /
 
Idézet:
„- Ne modul legyen, hanem DIP tokozású IC”

Ezzel kb. kis is zártad, hogy normális kontrollert (ami csak SMD tokozásban létezik) tudjunk ajánlani.
(#) HiMen hozzászólása Ápr 23, 2019 /
 
Értem. Akkor lehet modul is.
Lehet, hogy nagyobb helyet foglal el, de legalább akkor nem kell nyomtatott áramkör, hanem simán összekötöm. Végül még jobb is.
(#) Cavalier hozzászólása Ápr 23, 2019 /
 
Esetleg ha leírnád, hogy kb. mihez kell, még lehetne is segíteni. Ez a nagyon gyors elég tág fogalom, mást jelent egy C64-en szocializálódott embernek meg egy FPGA fejlesztőnek...
Első körben talán egy arduino pro mini modul jó lehetne, atmega328p van rajtuk, és kb. 4-5 USD ebayen, rajta van a kvarc is, usb-s ftdi adapterrel programozható.
Ha ez nem elég gyors, akkor van 32 bites ARM alapú is, de azok drágábbak.
(#) superuser válasza HiMen hozzászólására (») Ápr 23, 2019 /
 
Még nem hangzott el olyan információ, ami alapján ki lehetne választani egy megfelelő IC-t.
- Milyen frekvenciájú PWM-et szeretnél, milyen pontosságú kitöltéssel?
- Milyen típusú/sebességű soros kommunikációt szeretnél?
- Milyen órajel frekvenciára vagy számítási sebességre van szükséges minimálisan?
- Milyen egyéb szempontjaid vannak; méret, tokozás, ár, áramfelvétel, tápfeszültség, belső eeprom memória, stb.
- A "nagyon sok" és "nagyon gyors" számok pontosításra szorulnak. 64 eszközt rákötni egy buszra az egy feladat. 1024-et az egy másik...
- Ha valamiből több száz darabot gyártasz, akkor a darab ár lesz az elsődleges szempont, ahhoz igazítod a többit.
(#) HiMen hozzászólása Ápr 24, 2019 /
 
Nem igazán akartam volna mondani, mert elég speciális. Szóval nincs pont erre való Mc

Párhuzamos, multiprocesszoros neuronhálózat. Kutatási projekt....

Az adott pénzkeretből kellene a legjobbat, legtöbbet kihozni. Úgy 2000 Ft/IC alatt, gyors, használható IC-k. Egymással térhálóba összekötve, egymással kommunikálva.
Jó Magyar módra hirtelen kell dönteni, mert épp most van rá keret....
(#) dokidoki válasza HiMen hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
p8x32a , van dip, van modul is, egy tokban 8 mag. Bizonyos értelemben elég gyors. Talán csináltak is vele ilyesmit, 64 darab volt talán összekapcsolva, ingyenes fejlesztőkörnyezet, akár C-re is.
(#) Peter65 válasza HiMen hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Ha valamit írnál arról, hogy korábban milyen kontrollerekkel foglalkoztál, milyen fejlesztő környezettel, akkor talán könnyebb lenne segíteni. Például egy ARM egy adapter panellel lefedheti az elvárásaidat, de a nulláról nekifogni egy ARM-nek biztosan nem fog gyors eredménnyel járni. Pedig vannak nagyon kedvező árú ARM-ek, pl.: az ST-nek az STM32F0xx családjában.
(#) Cavalier válasza Peter65 hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Most nézem, hogy már 2,5 USD-ért vesztegetik az STM32F103C8T6-es panelokat is ebayen, meg van arduino IDE alá is megoldás hozzá, ez így azért nem rossz.
(#) HiMen hozzászólása Ápr 25, 2019 /
 
Ó, ez már nagyon jó! Köszönöm!
Már hármat is írtatok aminek utána tudok nézni.

Informatikus vagyok. PIC-et, BasicStamp-et (Stamp Basic) , AtMega IC-t (Bascom) és Arduino-t programoztam. Főként szenzorok és vezérlések területén.

Végülis mindegy a környezet, egy programot akarunk fejleszteni rá, amit egyszer letöltünk beléjük, majd betesszük őket a hálózatba. A működésüket már az adatfolyam fogja vezérelni, amit egymásnak átadnak.
(#) Peter65 válasza HiMen hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Van 16 bites és 32 bites PIC-is, amik azért meglehetősen fürgék, 16 bitesek között van DIP tokozású is.
Lehet hogy csak én vagyok nehézkes, de egy új környezet megtanulása nekem hónapokig tart. Egy új mikróvezérlő több száz oldalas leírásán is csak több nap alatt tudom átrágni magam. De örülj, ha ez neked gyorsabban megy.
(#) HiMen hozzászólása Ápr 25, 2019 /
 
Ez a STM32F103C8T6 modul nagyon tetszik!
Vajon programból állítható ugyan azon a lábon az I/O , a PWM és a SERIN SEROUT ?
Mert ez lenne a fontos.

Az ára nagyon jó. 700 ft. Ennek mehetne a duplája is, akár 2000 ft-ig, ha van mégjobb...
Tényleg nagyon sokat segítettek, köszönöm!!!!
(#) Lucifer válasza HiMen hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Tedd fel a CubeMX nevű toolt abban van product selector és még árakat is ír, továbbá a lehetséges lábkonfigurációt is meg tudod nézni.

Az F103 az elég retró már, szerintem jobban jársz valami F3-assal amiben már M4 mag van meg van bennük FPU.
(#) HiMen hozzászólása Ápr 26, 2019 /
 
STM32F3 csak natúr IC-ben találok modulban nem. A modul mégiscsak jobb lenne, a kiszolgáló elektronika miatt.

Az ára is több lenne a kelleténél.

Az STM32F103C8T6 -nek van legalább 6 olyan lába, amely analóg és digitális, I és O is lehet programból állíthatóan.
Vagy külön dedikált digitális és analóg lábak vannak ?
(#) HiMen hozzászólása Máj 13, 2019 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
Azt hiszem sikerült jó döntést hoznom a tanácsaitokkal.
Ha épül majd a rendszer szívesen beszámolok az eredményekről.
(#) jaster hozzászólása Máj 16, 2019 /
 
Én nagyon drukkolok! Tényleg kiváncsi vagyok az "eredményekre"!
(#) Jonni hozzászólása Márc 14, 2022 /
 
Sziasztok

ESP32-n kívül van még 2 magos mcu (fejlesztőpanel) amit arduino IDE-ről lehet programozni?
A cél az lenne ,hogy sokkal gyorsabb legyen arduino nano és mega-nál.

A legjobb lenne ha 5 voltos lenne, nem 3,3V. 1000 helyen kéne átalakítanom a rendszert ha 3,3V os lenne az új
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem