Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2161 / 2486
(#) troby válasza Lacika hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Van előtte egy LM1036 Ic-s hangszínszabályozó lehet, hogy az koppan, akkor lekötöm testre.
(#) reloop válasza troby hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Fontos, hogy az OUT- (vagy ehhez hasonló jelölésű) erősítő kimeneteket ne kösd a védelem GND-jére!
(#) reloop válasza troby hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Az LM1036 miatt kénytelen vagy koppanásgátlót használni.
A TPA3116 ugyan tudná ezt a funkciót, de nem hiszem, hogy könnyen hozzáférnél az 12-es MUTE lábához.
(#) troby válasza reloop hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Igen csak a teljesen független kapcsolt részét használtam a védelemnek, így csak két oldal nál csak egy egy vezetékét szakítom meg a relével.
(#) reloop válasza troby hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Ez így megfelelő. Nem is bonyolítanám a dolgot egyéb magyarázatokkal.
(#) Peti98 hozzászólása Ápr 29, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
Már írtam ide korábban egy Onkyo TX-SV373 erősítőmmel kapcsolatban, akkor a probléma az volt, hogy bemelegedés után 2 végtranzisztor kifejezetten melegedett, majd A csatornára kapcsolva (A: 5.0, B csak sztereó) az egyik relé folyamatosan kattogott, és lekapcsolta a hangfalakat néha. Végül ez a 2 zárlatos lett és egy ellenállásnak az egyik szára is ki volt jőve a nyákból. A zárlatot nem volt egyszerű megtalálni, de megbízható szakembernek sikerült ezeket kicserélte. Viszont bosszantotta, hogy melegedett olyan 70-80 fokra ezért végigmért mindent, de nem talált problémát sehol, de most a relé sem kattog, csak melegszik. Tudom, hogy alapból is melegszik, de nem ennyire (mikor hibátlan volt akkor szinte nem is melegedett). Viszont most egyből bekapcsolás után melegszik terhelés nélkül is, ami már nem normális. Olvasgattam a nyugalmi áram után, lehet hogy azzal lenne probléma? Állítani kellene rajta? Ezekhez már nem értek, és nem tudom ebben lehet e ilyet állítani. Csak elég zavaró, hogy ennyire melegszik, mert melegít mindent.
(#) villanyipi hozzászólása Ápr 29, 2019 /
 
Üdv!
Szeretnék némi tanácsot kérni, autóba szeretnék a kínai csodálatos idegnyugtató mélynyomó erősítő helyére építeni egy megbízható, átlátható, és ha szükséges könnyen javítható erősítőt ami a jelenlegi 200w-os reflex ládát hajtaná.
Az autórádión van 2 rca kimenet és jól is működik bármilyen erősítővel kivéve azzal amit hozzá rendeltünk.
Minden segítségért hálás lennék.
A kínai erősítőről már kérdeztem idefent de nem találom a hozzászólást.
Tisztelettel
az ipi
(#) reloop válasza Peti98 hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Ugyan azt a kérdést két témában feltenni ellentétes a HE szabályzatával.
Válasz itt.
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
A pdf alján található a blokk vázlat. A proci meg a bemenet választó illetve hangerő szabályzó között található DEMULTIPLEX fokozat ( IB 91,92,93 pozíció számú ic-k) nem végzik dolgukat. Proci működik szerintem,mert hangerőt kijelzi 0-tól 80-ig,meg le is némít nulla alatt.
Hogy bírom le ellenőrizni merre van a gubanc.?
(#) Peti98 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Elnézést, nem tudtam. Köszönöm a választ!
(#) Szabi1 hozzászólása Ápr 30, 2019 /
 
Sziasztok! Szert tettem két darab Crown CTS3000 végfokra, tökéletesen működnek.
Találtam egy román fórumot, ahol az egyik mesterhez is került egy ilyen végfok mert a tekercs hozzádörzsölődött az alvázhoz és hazavágta a végtranzisztorokat. Bővebben: Link
Ha jól értelmezem, ő 87-91Vac feszt tudott mérni a kimenten 1 percig a gyári nem hibás oldalon, utánna bekapcsolt a hővédelem.
Javítás után 8 ohm terhelésen 109Vac feszt tudott tökéletesen kihozni, 4 ohm terhelésen pedig 102Vac-t.
Kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e felturbózni így az enyémet is, minél kevesebb alkatrész cserével? Kapcsolási rajz szerint a végtranzisztorok simán elbírnának annyit, a tápja talán szegényebb.
Ha ki lehetne hozni 2200W teljesítményt 4 ohmon csatornánként annak nagyon tudnák örülni, mert könnyebb lenne a hangosítós rack, afeletti teljesítményt elvislének a hangszórók de nem lenne hangosabb (power compression). (Összesen 4 darab 1500W RMS 8 ohm hangszóró menne így egy végfokra)
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2019

CTS.zip
    
(#) Karesz 50 válasza mlaci989 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
16-os lábon ellenőrzöd a tápfeszt.
9, 10, 11 címzőbemeneteken ellenőrzöd a vezérlő feszültséget.
Ha a bemeneteken van jel, de 3-as lábon nincs, kicseréled az IC-t. Kb. 80 Ft/db.
(#) Dióda hozzászólása Ápr 30, 2019 /
 
Sziasztok!
Tud valaki egy szög egyszerű de bolondbiztos végfokot +/-40v-ra?
Agybajt kaptam az öreg vermona végfokjától így inkább építek bele egy normálisat aminek nincs akkora zaja és nem borzalmas a szerelése.
(#) Ge Lee válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Bár már rám szóltak egyszer hogy miért írok ide ilyet, de a HTA szög egyszerű, jó hangú, és talán még bolondbiztos is mert van benne áramkorlát is ha nem hagyod ki, koppanásgátló is, meg még a hangszóródat sem teszi tönkre, mert csatolókondi is van a kimenetén. Ettől sokkal többet nem is kívánhatsz egy végfoktól. És persze úgy építed meg ahogy akarod, az eredeti darlington tranyós, de megépíthető diszkrét darlingtonosra, kompozit darlingtonosra, kvázi komplementer végűre de még szimmetrikus tápellátásúra is.
(#) reloop válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Szia! Leggyakrabban Quad405-öt hirdetnek készre szerelten.
(#) Dióda válasza reloop hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Látom sajnos. Quad nekem is van itthon de hányok tőle. Valami más esetleg?
Nézegettem és barátkozom az st151-el . Vélemény?
(#) reloop válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
A Quad-dal nincs azért akkora baj. Az ST151 megbízható, a megépített példányok nem térnek vissza javításra.
Ha 8 ohm-tól nem kisebb a terhelőimpedancia egészen egyszerűen is megoldhatod.
(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Szia!

Tudom nem mostanában csináltuk az erősítőt de a napokba kaptam kézhez az IC-t.
Kicseréltem. Viszonylag könnyen ment.
Sajnos ugyan úgy nem szól a másik oldal. Így már elképzelésem sincs mi lehet a probléma.
Lenne esetleg valami ötleted még ?
Jahh igen. Az IC ami benne volt gyárilag az SJ2025, amit pedig beletettem az TEA2025B. Mondjuk ezzel az IC-vel nem szól olyan hangosan mint az eredetivel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2019
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Nincs mentség, mérni kell!
Van szkópod? Esetleg egy ilyet telepítenél?
Akár egy másik erősítő is szóba jöhet aminek legalább 200 mV a bementi érzékenysége.
Az IC bemenetén, kimenetén, visszacsatolásán össze kell hasonlítani a két csatornát.
Ugye az egyik csatorna halkabb, ez a probléma?
(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
A gond az hogy az egyik csatorna iszonyat halkan szól. Annyira hogy csak akkor hallom ha közelebb hajolok a hangszóróhoz.
A másik oldal tökéletes.

Ilyen szkópom van. Ez jó ? Bővebben: Link
(#) mlaci989 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget.
16-os lábakon készenlétben +4,bekapcsolva +7,2Volt mérhető.
Vezérlő feszültségek IB 40,50 pozíció számú ic-ken 9,10,11 es láb egyformán +5 volt.
IB 72,73 ic-k 9,10 es lábakon +5 volt,11es lábon 0.
IE 15,35 ic-k mind 3 lábon 0 volt. Ezen a 2 utolsó ic-n átmegy a jel.
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Mesés!
Az összehasonlítandó lábpárok 7-10 bemenet. Ha már itt nagy eltérést tapasztalsz meg is állhatsz.
2-15 kimenetek, 6-11 visszacsatolás.
Mérőjel, ez menjen mindkét csatorna bemenetére.
A jól működő oldalon beállítod a szkóp ábrát, majd átteszed a mérőcsúcsot a szemben lévő IC lábra.
(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Elkezdtem mérni a lábaknál. Nézem bemenet okés, kimenet okés, visszacsatolás okés. Áhh, mondom ez lehetetlen. Újra háromszor vagy négyszer az elejétől. Mondom ha minden jó akkor miért nem jó még sem ? Jó, mondom visszaforrasztom a hangszórókat. Erre most meg szól mind a két oldal. Én nem tudom mi is volt valójában de most szól. Végigmozgattam a kábeleket, stb stb, hogy nem-e kontakt hiba, de nem. Holnap kicsit jobban odatekerem neki és meghallgatom hogy jól szól-e. Most már nem akarom az itthonikat zavarni.
Remélem megoldódott végül is. Most arra gondoltam hogy lehet az volt a gond hogy a telóba nem volt esetleg teljesen belenyomva a jack csatlakozó. Ami azt jelenti hogy még is maga az IC volt a ludas.
Mindenesetre köszönöm a segítségedet!
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Lehet, mégis a hangszórónál lesz a hiba.
A korábban említett torz megszólalást az IC és a hangszóró egyaránt kiválthatta.
Minden esetre most megismerkedtél egy eljárással, amivel hasonló hibát percek alatt behatárolhatsz.
(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Igen, így egyszerűbb lesz ilyen hibát most már megkeresni.
Köszönöm!
(#) Karesz 50 válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
A bemeneti választó mindhárom vezérlő bemenetén nem lehet "H" szint, mivel csak az első hat bemenetét használja.

A három MC14094 shift regiszterből egy vezérli a két bemeneti választót és kettő a hangerő szabályzó osztóját. Tehát a 1890-es pozíció számú regiszterrel van valami gond. Az adatbemenetek sorosan vannak felfűzve, a 1891-ből megy a 1892-be és abból a 1890-be. Ha nem a processzor "hülyült be" akkor a három shift regiszter bármelyike lehet rossz.

Tekergesd a bemeneti választót és nézd meg változnak-e a 1840/1850-es IC-k címző bemenetein az L/H szintek - de szerintem minden állásban H szinten fognak maradni. Bízunk benne, hogy a processzor jó, mivel a hangerő szabályzót és a kijelzést vezérli. Próbáld meg kicserélni a három MC14094-est (helyettesítheted a CD4094-el). Ha ez nem jön be, akkor a másik lehetőség, hogy átkötöd a bementi választó címző bemenetét. Ha elég egy bemenet, átvágod az IC 10-es lábaihoz vezető fóliát és a földre kötöd. Ha mind a hat bemenet kell akkor belebarkácsolsz valami külső vezérlést (Jaxley-t, vagy valami elektronikus izét).
(#) Cinema válasza Dióda hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
TDA7294, a gyári ajánlás alapján megépítve!
Már több, komplementer-szimmetrikus és egyéb fél(re)vezetős végfokot cseréltem át erre az IC-re és megérte.
Egyszerű, olcsó, kevés a munka vele és ha a körítése rendben van, akkor megbízható.

Üdv!
(#) Petii39 hozzászólása Máj 1, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítségre van szükségem.
Van két 40 Wattos hangszóróm (4 ohm, 15VA) és szeretnék építeni hozzá egy lehetőség szerint sztereó erősítőt. (ha lenne hozzá bluetooth az még királyabb lenne csak az a baj hogy nem találok sehol kapcsolást.
Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) Cinema válasza Petii39 hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Fuss neki mégegyszer!
Milyen erősítőt, mekkora teljesítményűt, milyen felépítéssel, milyen célra, mennyiből?
Azt a blútyúkot, vagy micsodát, szerintem a MM-üzleteiben keress.


Üdv!
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2019
(#) Petii39 válasza Cinema hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Hát mivel a két 40 Wattos hangszóróm van, hozzá szeretnék 40 Wattos sztereó erősítőt amit gondolom hálózati feszültségről kell letranszformálni annyira amennyi kell a 40 Watt-hoz. Gondolom IC-s megoldás kell de nem tudom, hogy milyen típus kell.
Lehetőleg pár ezer forintból ki tudjak jönni
Következő: »»   2161 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem