Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   99 / 199
(#) Tinky válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Tudom jó dolog az LDO! Én arra hívtam fel a figyelmet hogy Ardunio+Ramps kombónál jobban jár az ember ha lecseréli egy 7805-re, mert semmi védelem nincs benne. Ardunio nem kifejezetten arra lett kitalálva 5V-nál magasabb feszültségről dolgozzon. A 7805 bárhol könnyen beszerezhető, drótozni kell, hűtőfelületet kell neki csinálni, de megéri!

Nem értem hogy mit akarsz azzal hogy legyen akkora mint 7805 a dc-dc és 0.08$ kerüljön...
Amit belinkeltél DC-DC igen van 1$ de annál nincs nyom követett posta, akkor meg már eléggé lutri hogy megérkezik, szóval kell még fizetni a nyomkövetésért.
(#) zsoltee0001 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 21, 2019 1 /
 
Azért nem árt a megbízhatóságot is figyelembe venni, mert egy esetleges túlfesznél, a stab után lévő processzort úgy küldi a másvilágra mint a huzat. converteres áramkörbe még nem láttam megpusztult processzort, ami bizonyíthatóan túlfesz miatt döglött meg.
Épp a múltkor futottam bele, 230V helyett 400v-ra kötött rendszer, trafó leégett, de a processzor megúszta, ugyanez 2 lépcsős (24v stab- 5V stab ic) ment a kukába az egész.
Innentől kezdve, hol érdekel, hogy 1doolár 50-ért 2-tőt kapok (ami szabályozható) vagy 5-öt, vagy 10-et.

Üdv
(#) zsoltee0001 hozzászólása Ápr 29, 2019 / 1
 
Most hétvégén volt időm a géppel foglalkozni, egy 43 centis 12-es lineáris tengelyen kívül gyakorlatilag minden meg van, tehát nincs kifogás.
Érdekes, kb 1 hete az 1 mm pici valami volt, mára nagy távolság lett, mivel próbálok nagyon pontosan dolgozni, ebbe segítségem, egy parkside gérvágó és egy asztali fúrógép (nem lidis !!!!!)
Bármilyen észrevételt, szívesen fogadok, ha az meg is van indokolva. És nem csak oda van vágva egy leoltás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2019
(#) hunagyp válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Szép munka, ügyes!
A gérvágóval szabdaltad az alu lapokat is formára? Ill. a kihúzható tengelyes vagy a fix parki gérvágód van?
(#) zsoltee0001 válasza hunagyp hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Igen. A szelvenyeket is. A gervavo nem kihuz ható, van egy cirmulam a hosszanti vagasra, az se minőségi.
A gervagon kellett sokat állítgatni mire merőlegesen vágott, meg egy fontos, minden vagasnal olajspray.
Udv
(#) MCMLXXXII válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Szuper lesz
(#) zsoltee0001 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Köszi
Nem tudjátok véletlen, sketchupba, hol lehet beállítani a következőt:

Ha pl. van egy 100mm egyenes szakas, azon belül a végétől felteszek egy 30mm-es egyenest akkor valahogy észrevehetően kiemelni, hova tette a végét, tehát, ne kelljen keresgélni, mert most másodjára szivattam meg magam, hogy melléfúrtam.
Üdv
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Szia! Sokat segít, ha felezőponttól indítod a mérést. Akkor rajzol egy végtelen egyenest az adott távolságra. Másrészt nem árt néha megvárni a mutatókat amiket a sketchup kitesz, ha fontos ponthoz érsz. Ha Endpoint, Midpoint-tól indul a mérés, mindig pontos lesz a vonal. Az sem isten ellen való vétek, ha megjelölöd, amit kell. Sokat segítene, ha tennél fel rajzot, mi nem jó.
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 2, 2019 / 1
 
Szia
Koszi, eddig nem figyeltem, hogy "endpoint" - ként jelöli ezt a pontot.
Mondjuk jobb lenne ha kiemelné és nem kéne keresgélni, de ezt még ki írom.
Udv
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Sokat fejlődött a Sketchup. Emiatt könnyebb vele a szerkesztés, mert végpontot, kör középpontját, ívszakaszokat, ív középpontját megmutatja, ha kicsit elidőzöl fölötte az egérrel. Ugyanígy ha csinálsz valami transzformációt, akkor a tengelyeket is mutatja (X,Y,Z). Sőt nagyon könnyen lehet vele fogaskereket rajzolni, mert elég egy fél fogat a körön elkészíteni, a többi tükrözés, forgatás az origó körül. Ha forgatsz, vagy mozgatsz és nyomod mellé egyszer a CTRL billentyűt, akkor másol is. Sokszögeknél, ha nyomogatod a CTRL+ gombokat akkor növeli a szögek számát, CTRL - -al csökkenti. Ha a CTRL-t egyszer megnyomod, akkor a szög távolsága felé növeled az alakzatot, ha még egyszer megnyomod, akkor az oldal távolságát növeled és azt is méri. Néhány dolgot még megtanulsz és rapid gyorsasággal fogsz rajzolni benne. Nekem egy bonyolultabb feladat 2-4 óra. Aztán mehet a 3D nyomtatóba . Ráadásul sok plugin és kész alakzat is van a 3D Warehouse oldalon. Egyedül amorf, vagy antropomorf formákhoz nem jó, de technikai, technológiai szerkesztésekhez ideális.
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 3, 2019 / 1
 
Szépen lassan kitanulmányozom, mire végzek a nyomtatóval
Jut eszembe, korábban nyavalyogtam, hogy folyton egy
Idézet:
„Unable to update the evaluation time. Make sure that C:\ProgramData\SketchUp 2014\SketchUp14.lf is writable.”

Hibaüzenetet, dob és ez irtó zavaró.
A megoldás: jobb egérgomb, futtatás rendszergazdaként és no problem.
Ezt csak azért írom, ha véletlen valaki belefut ebbe, mert nekem ez az online sketchup nem szimpi.
Üdv
(#) Sinike válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Hali.
Az üzenet azt jelenti, tedd írhatóvá. Azaz elég ezt az 1 fájlt engedélyeztetned. (Hogy ezt hogy kell, az rendszerfüggő..)
(#) asrock válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Órák helyet percekre Sketchup lecserélném erre....

diakverzio

Tananyag...
Bővebben: Link

(#) kameleon2 válasza asrock hozzászólására (») Máj 3, 2019 / 1
 
Használtam SolidEdget. Szeretem is, igazi CAM szoftver. De... egyrészt horror az ára 3D-re, másrészt a PC-re úgy feltelepül, elterpeszkedik (akár a CAD-ek), telerakja a memóriát, hogy az általam használt másik 1-200 programot képes hazavágni. A Sketchup nem. Én a magam részéről a hatékonyabb - akár multiplatformos szoftvereket jobban kedvelem. A Sketchup 8 még elfut virtuális gépen, vagy Wine alatt is Linuxon akár. Igaz a munkám miatt sajnos muszáj Windows környezetben dolgoznom. De itt is inkább OpenOffice, Xnview, Firefox, Thunderbird stb. szoftvereket használok. Ahogy észrevettem sokkal hatékonyabbak annak ellenére, hogy ingyenesek. A Google Sketchup-ot is meg lehet vásárolni, de jóval kedvezőbb az ára egy SolidWorks, vagy SolidEdge-nél. Igaz alapvetően nem CAM szoftver, de itthoni modelleknél eddig bőven elég volt. Blender mindig szimpatikus volt az amorf formák kezelése miatt, de sajnos az agyam képtelen befogadni a Blender és a FreeCAD nyakatekert kezelőfelületét. A Sketchup "szőkenős" felülete megfogott. Eddig a legbonyolultabb modellt is 2-4 óra alatt megszerkesztettem. Apróbb feladatok 5-10 perc alatt megvannak. Ennek ellenére letöltöttem például Thilina Liyanage egyik épületmodelljét, amit kb 20 perc alatt nyit meg a gépem. Egy teljes épület fákkal, ahol a falevelek is egyedileg vannak berajzolva, fényelve. Szerintem a kép magáért beszél (kép). Igaz ez látvány De néha ez is fontos, meg lehessen nézni amit csinált az ember. A fizetős verzióban a dokumentáció is fantasztikusan jó. Elkészítesz egy műhelyrajzot, belerakod a 3D modell megfelelő nézetét és ha módosítod a modellt, módosul a dokumentációban is a 2D nézeti képed. A SolidEdge gyártásorientált szoftver. Ha kellene készítenem egy fröccsöntő szerszámot, lekerekítéseket, letöréseket, negatív mintákat - arra sokkal jobb. Ahogyan jól lehet összeszerelést tesztelni vele, csavaró, nyíróerőket - gyártás nélkül számítani. Erre a Sketchup nem való. Most készül 2db MPCNC-m (Mini, 16mm-es csővel)amin itt-ott módosítani kellett az STL fájlokon. Ezt Sketchupban is meg tudtam oldani eddig. Bármit kitaláltam, lerajzoltam, azonnal hibátlan modellt tudtam készíteni vele. Nem beszélve a 3D warehouse meglévő modelljeiről. Sok cég is rájött már, hogy érdemes a portékáját berajzolni.
(#) kameleon2 válasza asrock hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Pár Sketchup rajz, ami készült, vagy amit fel tudtam használni képekben. Nem gondolom, hogy volna mit szégyellni rajta, vagy a hatékonyságán.
(#) asrock válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Régebbi verziója nincs nagy gép igénye pl v12 és ingyenes v20 dolgozom (10)éve ami diák teljes funkció elérésű ha az árnyakat/csillogás leveszed memória és gpu kímélő a ST verziók RAM ÉS GPU gyilkos sajnos...
Sketchup nem cad sem cam olyan vizuális tervezésre való látvány inkább de nem való nagyobb pontosságú alaksajtolási modellezésre mind egy cad program de próbálkozni lehet vele nyitot a lehetőségek ....
(#) kameleon2 válasza asrock hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Hohó... Hobbielektronika fórumon beszélgetünk... Nem gyártásról. Az más dimenzió.
(#) asrock válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 3, 2019 / 1
 
Én is otthonra használom !
De kell a modell tűrés cnc/print!
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2019
(#) zsoltee0001 válasza Sinike hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Szt a lehetőséget már az elején kilőttem, de azért köszi
(#) remiasa hozzászólása Máj 4, 2019 / 1
 
Sziasztok,

Én egy Hypercube Evo-t kezdten építeni....Vagyis már lassan kész.
Rajta maradt egy két alkatrész mert elsőnek két motorral akartam a tálcát mozgatni de majd leszedem róla.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2019
(#) attika válasza remiasa hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Jobban is jártál volna a két motorral.
De még nem késő.
Majd kitapasztalod de hidd el jobb két motorral.
(#) remiasa válasza attika hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
220x220mm bed lessz benne két 12mm tengelyen stabil nem mozdul oldal irányba vagy bukik lefele.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2019
(#) kameleon2 válasza remiasa hozzászólására (») Máj 5, 2019 / 1
 
Azt majd a gyakorlat úgyis megmondja, hogy elmozdul-e?. Ha egy motorral meg tudod oldani, sok egyéb bajtól óvod meg magad. Nekem párszor olyan szépen megtapadt a kész tárgy az üveglapon, hogy feszíteni kellett (igen tudom, hogy hidegen könnyebben lejön, csak türelmetlen voltam). Ilyenkor, mivel nincs tartóáram, bizony elmozdultak a motorok. Igaz én tettem két alkoholos filc jelet a kuplungokra, így egyből látszik, ha elmozdul valamelyik motor a nullától és még vissza tudom igazítani.
(#) t4nt1zjeee válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Ezért kell a végálláskapcsoló.
(#) remiasa válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Működés közben ha áll a motor ott kell hogy legyen tartóáram, ott neked valami baj van a nyomtatóval!
(#) kameleon2 válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Ha ferde az asztal a végálláskapcsoló csal. Emiatt nálam már vagyonvédelmi nyitásérzékelő (reed) van fent a gépen. Ugyanúgy kontaktust ad, mint a mikrokapcsoló de nagyságrendekkel precízebb. Ebben végre megbízhatok. Arra is rájöttem, ha nyopmok egy nyomtatást és lestoppolom, a motorokat is fékben tartja és nem mozdul el, ha le akarom szedni a kész tárgyat. Azóta 1000-ből 1000-szer ugyanoda áll zérónál. A reedek is 3-400Ft körül vannak, felületszereltek és sokkal megbízhatóbbak. Ráadásul bámelyik riasztós boltban kapok. Igaz, alapban záró (NC) kontaktusuk van. Drágábban lehet venni olyan sima reed csövet, ami egy az egyben belemegy méretben a tokjába és van váltóérintkezője. De nyomtattam neki saját tokot is. Egy sima csipogós műszerrel nagyon szépen, precízen be lehet kézzel lőni a végállását. X,Y irányon maradtak csak mikrokapcsolók, mert ott mindegy honnan indul, úgysem onnan rajzol.
(#) kameleon2 válasza remiasa hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Nyomtatás végén volt, amikor már leállt a gép. Olyankor le kell kapcsolnia a motorokat.
(#) asrock hozzászólása Máj 6, 2019 /
 
Duet3d 3.3v végállás bemenetek ez ezel szépen megy 3,3v is vcc vel Z állítható a holtpont csavaron 8x2 neo magnet sel....
(#) pipi válasza asrock hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Hali!
Csak agyalok...
Érdekes minek van a 3144 hall mellett az lm358. A hall kimenő tranyója schmitt triggerről van hajtva, szóval nem mondanám hogy "analóg", adott térerőnél bekapcsol, kicsit vissza meg kikapcsol, szerintem felesleges oda még egy 358 is, az érzékenységet nem befolyásolja, meg ezzel bekorlátozzák a működési tápfeszt is. Ha analóg kimenetű lenne az alkalmazott hall, akkor jó lehet a 358 jelformálásra
(#) asrock válasza pipi hozzászólására (») Máj 7, 2019 /
 
Nincs 358 lm393 van meg bízható szintet kapcsol már 2v tól(adatlap) mert 3144 4v alatt el sem indulna ( adatlap) valószínű ezért a 2 szint illesztés.. ezért megy 3,3 vcc is + analog out is lehetőség 393 miat is..
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2019
Következő: »»   99 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem