Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kemence építése házilag
Lapozás: OK   15 / 21
(#) proli007 válasza turi84 hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Hello! Nem kellene már valamit megmérni, mikor az OUT világít? Van-e feszültség egyáltalán a kimeneten, vagy kontaktus az?
(#) turi84 hozzászólása Máj 6, 2019 /
 
hát megmértem és üresbe nincs, de ha van rá kötve valami akkor 2-3 v feszültség.
(#) proli007 válasza turi84 hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
A 2-3V akárhonnan oda kerülhet, a multiméterre így nem lehet alapozni. Ha üresben nincs, akkor vélhetően kontaktus van a kimeneten. Azt a műszerrel OHM állásban lehet mérni. Ha kontaktus, akkor zárva nulla, bontva végtelen ellenállású lesz. Ha valami félvezető lenne a kiment, akkor egy 9V-os elemmel, egy Led-el és egy előtét ellenállással ki lehet próbálni hogy működik-e. Mert így csak helyben járás van..
(#) turi84 hozzászólása Máj 6, 2019 /
 
ahham értem kiprobálom ledes megoldást.
(#) proli007 válasza turi84 hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
A Shift gombot keress elő légyszíves!..
(#) turi84 hozzászólása Máj 6, 2019 /
 
shift gomb ? Müködik kontakt van a kimeneten. müszerrel megmértem. ( előbányásztam egy másik műszert és azzal tudtam mérni )
Kérdés hogy 3v tápegyéget 300mA kötnék rá hogy az ssr relét vezéreljem.
- hogy a tápegység bemenetét kössem rá kontaktra vagy a kimenetét szakitsam ? ssr vezérli a mágneskapcsolót. ( 10A 230v ssr)
- 230v és egyből a mágneskapcsolót rakjam rá.
(#) turi84 hozzászólása Máj 6, 2019 /
 
Vagy hogyan tudnám beállítani, hogy ne kontakt legyen, hanem feszkót adjon ki a műszer?
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) turi84 hozzászólása Máj 6, 2019 /
 
output: 1a contact
250v ac 3A 30v DC 1A
(#) proli007 válasza turi84 hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Én ne ismerem ezt a szabályzót, de általában a típusszámból deríthető ki, hogy melyik kimenettel rendelkezik. És ha a kimenetnél csak két sorkapocs van hozzá, akkor tuti nem adható meg programban mi legyen ott. Mert egy független relékontaktust oda kötsz ahova akarod. Ha ide még feszültség kimeneti is csatlakozna, fel kellene kötni a gatyát, hogy azt meg tudd védeni, ha pld. 230V-os terhelést kapcsolnak rá.
Én minden estre nem variálnám agyon, bekötném a behúzó tekercsel sorba és hajrá. Mert 3A az majd 700W. Ennyit pedig nem eszik a mágneskapcsoló, mert akkor fűteni is ehetne vele a kemencét. De azért meg kell nézni, hogy a behúzótekercs valóban mekkora áramot vesz fel. Valamint azt, hogy a szabályzó kimenete induktív terhelés esetén m,ennyivel terhelhető.
Egyébként pedig az SSR nem 3V-ról működik, hanem ennyi a meghajtásának alsó határa. Tehát célszerű nagyobb feszültségről járatni. A másik, hogy az SSR sem szereti az induktív terhelést és lökéseket. Ahhoz illik védelmet beiktatni a kimenetére. Ráadásul külön feszültség kell, ha a szabályzó kontaktusa vezérli..
(#) turi84 hozzászólása Máj 6, 2019 /
 
Van 75A ssr relé is csak azzal a gondom hogy a csatlakozása kicsi, és azért 50A vastagabbkabelek vannak. Ezt az egészet hogy lenne célszerűbb vezérelni digitálisan mindenképpen. Most jelenleg olvasztó kemence működik analóg vezérléssel.
(#) Tasznka válasza turi84 hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Keress 1 5-20V környéki tápot,ami egyen feszt ad ki(nem ac+greatz),mondjuk sima telótöltőt .Annak a + -át tedd a bemenet(5) -re a 6-osat meg az SSR-re(+),a negatívat meg az SSR-másik bemenetére. Az SSR-re még ne tedd rá a mágneskapcsolót. Nah, ha ez megvan nézd,hogy világít -e az SSR_en lévő led.amikor kellene mennie. Nézd meg,hogy amikor lekapcsol,akkor az SSR-is lekapcsol -e ,ha igen,akkor Megy a vezérlés.
A kövi,dobd rá a mágneskapcsolót az SSR-re,de a terhelést vedd le róla. Ha így is megy,akkor amikor a terhelés rámegy,és csak akkor nem megy,akkor zavar van a rendszerben .
A másik lehetőség,hogy a mágneskapcsolót kötöd rá,terhelés nélkül , és úgy megy -e?
(#) turi84 hozzászólása Máj 7, 2019 /
 
Kipróbáltam találtam egy 9v dc 500mA töltött összeraktam müködik a vezérlés.
Ha +10 fok körül állitom be akkor szakadozottan müködik ami azt jelenti hogy kb 10 mp bekapcsol 3 mp re. küldök róla videót.
(#) turi84 hozzászólása Máj 8, 2019 /
 
Köszönöm a segitségeket ugy nézz ki müködik a rendszer, amit adtam áramot az ssr relének az a tápegységetet kicseréltem igy müködik , további meg paraméter beállitás volt.
(#) Tasznka válasza turi84 hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Nincs mit,ötletelni azt tudunk .Bár az akkor sem tetszik,hogy ennyire bezavarja a hálózati kapcsolás.Vagy valami már fárad benne,vagy gyárilag ilyen. Sajna ha gyárilag ilyen,akkor elgondolkodtatható ,hogy kerülhetett forgalomba a megadott paramétereket nem teljesítve.
(#) turi84 hozzászólása Máj 10, 2019 /
 
Vezérlés folytatása: szeretnék olyan rendszert összehangolni hogy az olvasztó kemence digitális vezérlését, kijelzőn vagy számitógépen látni, ( hömérséklet, ki be kapcsolás, hangolás stb. )
iroda kb 50mre van a kemencéktől. várom a megoldásokat.
(#) turi84 válasza Tasznka hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
igen, ezért is nem haladtam egyről a kettőre
(#) Tasznka válasza turi84 hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
A kütyüd nem alkalmas erre,nincs felkészítve távoli kommunikációra. Eléggé meg kellene buherálni,hogy távolról tudd szabályozni és ,hogy mit jelez vissza. Nem lehetetlen feladat,de nem tom ,hogy ér -e ennyit?
(#) turi84 hozzászólása Máj 10, 2019 /
 
Nem ezzel a kütyümmel vezérelném, természetesen egy újjal ami már tudja.
(#) Bakman válasza turi84 hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
A rajz szerint K típusú hőérzékelő van a rendszerben. Ha valóban, ahhoz könnyen lehet építeni egyedi dolgot (MAX 6675) de kb. az alapoktól.
(#) (Felhasználó 116638) válasza turi84 hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
Az Omron gyárt profi PID vezérlőket, (E5AC, stb) amin van RS-485 modul, azzal már megoldható lenne a dolog.
Nézz utána, hátha tetszeni fog.
A fűtőszálakat egyből tudnád kapcsolni, közvetlen SSR kimenetekkel.

Omron Temp. Controller
(#) turi84 hozzászólása Máj 11, 2019 /
 
Jól hangzik utána leskelodok
(#) turi84 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
Neten nézegetem, jónak tünik hogy is lenne az elképzelése ?
(#) turi84 válasza turi84 hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
Tetszik az ötlet, kitaláltam lenne egy doboz és 4 db kijelzővel . és ehhez csak ennyi kell az szuper lenne .
(#) proli007 válasza turi84 hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
Hello! " ( hömérséklet, ki be kapcsolás, hangolás stb. )" -- "(MAX 6675) de kb. az alapoktól"
Bocsáss meg, de rébuszokban beszélsz és félő, magad sem tudod mit.. Talán pontosítani (egyben minimalizálni) kellene az igényeidet és számba venni a képességeidet, amit a technikai megoldás igényel. Nem kioktatásként, hanem "jó tanácsként" mondom..
(#) turi84 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
Szia, villanyszerelő szakmám van, nagyon alapokat tudom, de könnyen tudok tanulni.
Ez a téma kicsit messze áll tőlem természetesen, különben nem kértem volna tanácsokat segítséget. Próbálkozni lehet a cégnél ahol vagyok, és szeretem a kihívásokat. ennél bonyolultabb, 100x-or rosszabb dolgokat is véghez vittem már. Digitális megoldás sikerrel járt és működik, ez részben hála nektek is. én belementem , és müködik ! Én mindig azt hiszem hogy képes vagy rá ha még segitségel is akkor is . eddig bevált. lehet túl akarom magyarázni hogy más is értse miről beszélek itt össze vissza
(#) (Felhasználó 116638) válasza turi84 hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
Pár éve volt ilyen "projektem", a mellékelt "móricka rajz" szerint lett kivitelezve.
Nem kellett monyákolni, gyári cuccokból lett összerakva.
Csak be lettek téve a cuccok egy Rittal szekrénybe, be lett vezetékezve, egyből indult.
Az Omron vezérlővel mindent lehetett állítani.
Nem kell túlgondolni szerintem.
(A biztosági elemeket-kismegszakítók, FI relé, stb-nem rajzoltam fel, természetesen az érintésvédelmi, biztonsági szempontok alapján kell eljárni)

IMG_5622.JPG
    
(#) turi84 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
Én is így kezdtem, csak nekem az ssr relé kapcsolt de amint 3 fázis ráadtam nem kapcsolt... Mint kiderült amivel az ssr relét mukodtettem nem volt beszámittható. Kínai töltő és megoldva lett.
(#) turi84 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Sikerült összerakni, ardiunoval működik, tökéletes ! Már csak a kijelzős cuccra várok és úgy összerakom.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) gyulank hozzászólása Szept 18, 2019 /
 
Amúgy mikkel lehet vezérelni a kemencét? Mondjuk, ha olyan dolgokról van szó, mint a porcelán, amit akár 1400°C-on kell égetni, meg az elején 400°C körül tartani, mázoláshoz 1000°C-ra fűteni, meg lassan visszahűteni, meg szellőztetni. Gondolom egy NTC-t, vagy IC-t nem lenne hasznos belógatni.
Következő: »»   15 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem