Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD beültető gép... milyet?
 
Témaindító: ces98, idő: Máj 14, 2019
Lapozás: OK   1 / 1
(#) ces98 hozzászólása Máj 14, 2019 /
 
Kedves Fórumtársak!

SMD asztali beültető gép vásárlását fontolgatom. Kisszériás munkákhoz kellene (50-100db), és 5000$ alatti összegbe gondolkodom. Ebbe a kategóriába jellemzően kínai termékek jöhetnek szóba. Nem tudom van-e itt valaki, akinek van tapasztalata ebben a témában, esetleg van ilyesmi gépe, vagy dolgozott már vele, és tudna konkrét típust ajánlani.

Ami fontos lenne:

- kis helyigény
- vizuális (kamerás) pozícionálás
- 30+ feeder
- 2512, 1206, 0805,LQFP, SOxx, SMA, Gull Wing tokok jellemzően

A beszerzési procedúra is érdekelne, számla, vámeljárás, stb.

Néztem már egy pár típust, de nem tudok mi alapján dönteni.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
(#) IQNUKU válasza ces98 hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Szia!


Talán nézz körül náluk: Bővebben: Link
(#) ces98 válasza IQNUKU hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Köszi! Megnéztem, még nem lettem okosabb
(#) Bakman válasza ces98 hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Kíváncsi vagyok, hogy a fórumlakók között kinek van beültetője otthon a sarokban, hogy érdemi infóval tudjon szolgálni. Hacsak nem a munkahelyen ilyen közelébe jut...
(#) vargaf válasza Bakman hozzászólására (») Máj 15, 2019 3 / 1
 
Amikor megkérdeztem, hogy ez mennyire hobbi téma, akkor töröltette a hozzászólásomat. De továbbra is úgy gondolom, hogy nem ide való a kérdés. Hobbiból nem gyártunk sorozatban áramköröket ekkora tételben.
(#) Bakman válasza vargaf hozzászólására (») Máj 15, 2019 1 / 2
 
A sorozat és a mennyiség még csak-csak, de SMD beültető? Hobbi kategóriában (az itt fórumozók többsége) még az oszcilloszkóp ellátottság is foghíjas...
(#) ferci válasza ces98 hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Szia!
Mielőtt ilyesmit veszel, kérdezz rá a terjesztőnél, van-e komplett doksi hozzá.
Ezeket programozni is kell néha, esetleg egy komoly karbantartási leírás is kell hozzá.
Néha még egy szakképzett ember is bármilyen fennakadás esetén, direkt ezekhez.
Ugyan nem foglalkoztam velük, de sokat láttam működés közben.
(#) (Felhasználó 116638) válasza ces98 hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Azt nem említetted hogy manuális, vagy automata gép kellene.
Nézd meg ezt, ígéretesnek tűnik.

Mini beültetők

Német cég, tehát EU-n belüli lehet a vásárlás.
(#) (Felhasználó 116638) válasza vargaf hozzászólására (») Máj 15, 2019 / 1
 
Nos, szerintem segítséget kért gépválasztásban, nem oktatófilmet hogy mi a hobbi, meg nem hobbi kategória.
Egy párszor 10 db-os gyártás nem nagy dolog a mai világban.
Valakinek ez már ipari mennyiség, valakinek meg pár áramkör a barátoknak.
Ha érdemben nem tudsz segíteni, akkor legalább ne akadályozd.
(#) Topi hozzászólása Máj 15, 2019 / 3
 
Javaslom, hogy fejezzük be a hobbi/nem hobbi fejtegetést, mert a témaindító nem erre kíváncsi. Tessék megnyitni a youtube-ot, külföldi elektronikai fórumokat, tessék meglátogatni workshopokat. Az otthoni kisszériás / null szériás gépi beültetés nem esik kívül a hobbi kategórián, sőt, ott kezdődik. Még home made open source megoldások is vannak szép számmal. Az újdonságok, modulok, fejlesztői panelek mind-mind otthoni DIY környezetben születnek.

Gépi beültetést az idő és a technológia mind megköveteli. Kézzel csak manipulátorral ültethető tokméretek, a paszta rövid száradási ideje, csak pasztával ültethető tokozások.
(#) lóri válasza ces98 hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Nekünk egy mechatronic egyfejes és egy neoden 4 van, négyfejes. 30+ fédert tud mindkettő. Kb. 2 és 3 millió az áruk.
Lehet, hogy van olcsóbb, nem néztem körül. Az elsőhöz vettünk egy kompresszort, 400 ezer forintocskáért. A másikban beépített vákumszippancs van. A neoden-nek körülményes a beállítása, de automata feeder van hozzá pár darab. Az elsőnél kézzel húzogatjuk fel az alkatrészt, ha lefogyott, de ott is lehet venni, autofeeder-t. Szerintem olcsóbb, ha beültetteted.
(#) ces98 válasza vargaf hozzászólására (») Máj 15, 2019 / 1
 
Idézet:
„Amikor megkérdeztem, hogy ez mennyire hobbi téma, akkor töröltette a hozzászólásomat.”


Köszönöm a feltételezést, de nem én töröltettem... Valóban eltűnt, de nem én voltam.
Egyúttal köszönöm a többieknek, hogy másképp látják a dolgot!
(#) ces98 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Köszi, azt hiszem maradnék az automatánál. Nem érzem azt, hogy ezek a mauális gépek olyan sokat segítenének. Továbbá elnézve ezeket a gépeket szerintem a kínai automata olcsóbb is.
Őőőő megnéztem 3x annyiba kerülnek!
(#) ces98 válasza lóri hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Úgy látom ezek komolyabbak, mint amire én gondoltam.

Alapvetően ilyesmit keresek:
CHMT48VB vagy CHMT36VA vagy TVM802B
(#) Topi válasza ces98 hozzászólására (») Máj 23, 2019 / 1
 
Egy nagyon fontos jótanács. Ha gép típust nézel kínából, akkor minden esetben keress rá youtube-on, mások által készített videókra. Használati tapasztalatok és a szoftver képek (képernyőképek) nagyon fontosak. A kínaiak nagyon nem jók a user interfészek programozásában.
Itt nem a kínai menükről van szó, mert sok szoftverben lehet állítani angol nyelvet (jóó inkább chinglish-t), hanem egészen más felfogással készítenek szoftver felületeket.

Ez tapasztalat, behajóztattam és repülőztettem már több tonna gépet kínából, nem csak 15.000+ alkatrész per órás beültető gépeket, hanem mást is. Volt már dolgom a szitázó géptől, a szekrény méretű CNC-n át a ..., szóval fontos a döntést megelőző jó kutatómunka.

Ami fórum még jó támpontot ad, és ajánlom átolvasásra, az az ausztrál Dave fóruma az eevblog. Itt bőven találsz a világ minden tájáról teszteket, infókat.
eevblog fórum

Nem elsősorban az általam írt nagy gépekről van szó, hanem a kicsi asztali verziókról, pont azokról amire a leírásod alapján szükséged van.

De egy fontos! Youtube-on nézz a gépről videót mindig.
(#) ces98 válasza Topi hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
Idézet:
„hanem egészen más felfogással készítenek szoftver felületeket”

Igen, ezt én is alátámasztom.

Köszi a tanácsokat!
(#) duke válasza ces98 hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Nézz körül a hazai Microsolder -nél. Elsősorban azért ajánlom mert közvetlen magyarországi támogatás szerintem jol jöhet egy ilyen gépnél.
(#) ces98 válasza duke hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Köszi
(#) kmcservice1 hozzászólása Jún 17, 2019 /
 
A szállítással vámkezeléssel kapcsolatban tudok tanácsot adni,15 éve importálok rendszeresen Kínából, de a költségek nagymértékben függnek a szállítási módtól (repülőgép-esetleg hajó), a készülék súlyától. Ami biztos, szükséged van VPID számra ha még nincs, akkor irány a NAV. Az áfa egyértelműen a számlán szereplő netto összeg (szállítási költség nélküli) 27%-a. Az smd beültetőgép vámtarifakódját nem ismerem, lehet hogy vámmentes, de maximum 5% ipari vám terhelheti. 50-60kg-ig célszerű valamilyen express futárszolgálatot (DHL, UPS) igénybe venni a szállításhoz. Gyorsak (repülőgépes szállítás, nekem a pénteken feladott árut már hétfőn reggel Bp-en vámkezelik). A vámkezelést ingyenes elvégzik, csak a meghatalmazást, számlát és magyar számlafordítást kell mellékelni. A hajóval történő szállítás akár 3 hónap is lehet. Kínában gyüjtőkonténerbe rakják, hajóztatják, Hamburgban kipakolják, szortírozzák újabb gyüjtőkonténer Magyarországra, majd valamelyik vámudvarban vámkezelés saját költségre - hosszadalmas, csak többszázkilónyi áru esetén érdemes vele foglalkozni, mivel ennek a repülőgépes szállítása már horribilis összegbe kerülne.
(#) ces98 válasza kmcservice1 hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Köszönöm.
(#) benjami hozzászólása Máj 3, 2021 /
 
Ha már előkerült ez a topik, egy hobbi kategóriás beültető kísérletről egy video. Egy ilyen 3018 kategóriás CNC szerintem elég sokunknak már van, vagy ha nincs akkor is könnyen elérhető. Csinált már itt valaki hasonlót?
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2021
(#) niedziela válasza benjami hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
Úgy ahogy mondod, kísérlet, egy tévedés.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem