Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   85 / 114
(#) Phile80 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
A régi Technology 145-ös? Az nagyon jó gép, abban még van anyag és annak a potméterét 100A-ra tekered akkor 100A-el fogsz hegeszteni.
(#) vision61 válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Elhiszem, ezt nem nekem kéne megmutatni.
A 80-as évek végétől közel 15 évig különféle hegesztéssel, automata 4 fejes (szekátor) láng és plazma vágással kerestem a család kenyerét. (Az üzembe helyezésekor még az akkori párttitkár elvtárs is tiszteletét tette a technikai fejlődés eme vívmánya előtt.)
Én bubuszoft "Mit kezdesz egy 120A géppel?????" kérdésére írtam.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2019
(#) 13_Balu50 válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Igen nem bántam meg, 10eFT-ért vettem hibásan és még 10 -et ráköltöttem, majd itt a segítségetekkel megjavítottam, aztán van egy megbízható hegesztőm.
(#) bubuszoft válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Nekem jó lessz
(#) bubuszoft válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Azért kérdeztem, és nem lenézni akarok senkit távol áljon tőlem, de a havernak van egy közel 300000Ft os gépe, ami lcd kijelzős. Onnan tudom, hogy 140-160 A közé álítja a 2.5 pálcánál. Igaz 3-as anyagoz hegeszt. A másik, hogy a 120A gép 2.5 pálcával nem fog szeribtem egész napi hegesztést bírni, Hővédelme is betilthat. A táblázatán is 60% van írva.
(#) dara válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Hogy hova állitja az lcd az teljesen mindegy.Az csak egy egérmozi.Nincs hitelesitve.2,5 pálcához én anyagtól függően,60-90A szoktam hegedülni,hitelesitett lakatfogóval mérve.A barátodnak épp a felét adja a gép mint amit tud.Nem értem az eröködésed,mérd már le!Higy nekik,már én is javitottam ilyen tipusú gépet ami nem tudott egy pálcát elhegedülni.Már jó ideje tornázol itt,egy doboz pálcának elkett volna mennie.Még azt sem mondtad hogy meg volt a próba.Pedig nálad a gép.
(#) Ge Lee válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 27, 2019 / 1
 
Ebből is látszik, hogy nagy valószínűséggel a 300000Ft-os gépben sem a mért áramot jelzik ki neked az LCD-n, hanem valahonnan kap egy levett jelet a poti állásának a függvényében ahogy az lenni szokott. A 2,5-es elektródának az ajánlott maximális áram az 110A, ha 160A-ra van állítva azon kb. folyamatosan izzani kellene az elektródának, és nem is lehet vele akkora áramon normálisan hegeszteni. Arról már ne is beszéljünk, hogy egy 3-as anyag akkora áramtól úgy ég át mint a huzat. A 3-as anyagot én 85-90A-ral szoktam hegeszteni.
Szerintem vegyél egy DC lakatfogót, az inverter árához képest nem nagy tétel, és meglepő dolgokat fog mutatni neked, de legalábbis a tényleges hegesztőáramot. De jó közelítéssel az ívfeszültségből is ki tudod számolni.
(#) Phile80 válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Csak mint éredekességet írtam. Mert pár éve még a maximális áramot maximum 60%-os bekapcsolási idővel tudták a gépek, ami bőven elég volt, de manapság előfordul 100% is. Egyébként ez az a 25ezer forintos gép amiről már beszéltem, de nem akarok itt reklámozni senkit.
(#) bubuszoft hozzászólása Ápr 27, 2019 /
 
Nem bírtam meálni
És van ciril betű rajta a forrasztási oldalon.
Lehet fikázni, nem érdekel, nekem kitünő. 3-3 igbt van benne.
(#) dara válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Remek képek.Egy darab ciril betüt sem látni.Hegeszteni és mérni kellene.Ezek nélkül nem látni hogy mit akarsz.
(#) erbe válasza dara hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Tényleg remek. Szépen csillog.
A stílus alapján ~20 éves konstrukció. Vagy több.
Javítottam 16 éves olasz (eredeti olasz) inverteres hegesztőt, a lényeg ~20*50-es kerámia lapkán volt (ez törött el). A nagy panelen csak a tényleges erősáramú rész volt, + a segédtáp.
(#) dara válasza erbe hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Igen mint irja lehet fikázni,de mit?Mert ebben 3-3 igbt van,hol?Mi a francnak szedted szét?Hegesztettél volna vele és azt mutattad volna meg.

,
(#) hulala válasza erbe hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Gondolom ezzel bajlódtál.
(#) erbe válasza hulala hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Nem bajlódtam. Megrendeltem a modult, kicseréltem és kész. A leggyorsabb javítás.
Már nem emlékszek a pontos modulszámra, de nem is érdemes keresgélni. Nem ez volt, egy-két fokozattal feljebb.
(#) bubuszoft válasza dara hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Visszalapozol, olvastad volna, hogy írta sok társ, hogy kínai gyártmány Orosz piacra. Ezért raktam fel a képet. Csak ennyit szerettem volna semmi többet. Nem nyúltam bele, csak a burkolatot vettem le. Ennyi.
(#) Ge Lee válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Hát, legalább gyűrűt tettek bele főtrafónak, mert ha jól látom az az. Viszont nekem elég kicsinek tűnik az alkatrészek méretéhez viszonyítva, ezt alátámasztja a szekunder is, ami így saccra 25 menet körül van. Ha megnézed az UKT-s cikkemet abban egy 6cm átmérőjű mag van, 11 menetes szekunderrel, tehát biztos hogy a hegesztődben ennél kisebb gyűrűmag van (ránézésre 5 centi átmérőjű lehet), hiszen sokkal alacsonyabb frekin nem mehet, mégis duplája a menetszám (azaz kisebb a vaskeresztmetszet).
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy én nem nagyon erőltetném 100A feletti áramokkal, ha nem szeretném hogy valami baja legyen...
(#) bubuszoft válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
2.5 ös pálcát fogok használni
(#) Phile80 válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 28, 2019 / 2
 
Ezt a belsőt én már láttam egy másik nevenincs kínai gépben. Nincs ezen semmilyen ciril felirat, a kínai gyártó cégek weboldalai vannak az alkatrészekre írva, csak nem lehet elolvasni mert homályos. Ez egy 100A-es hegesztőgép. 2,5-es pálcára elég lesz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2019
(#) 13_Balu50 válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 28, 2019 / 1
 
Nem kritizálni akarom, de az IGBT-k. bordáin nem látok sem hőérzékelőt sem hőkapcsolót, igaz a Diódákén van. Az is lehet, hogy a bordák alatt van valami a panelon, vagy a hűtőbordán . Amennyiben még sincs, nagy árammal folyamatosan ne sokáig használd, tarts közben egy kis szünetet a hegesztés során. Mivel smd-s és feltehetően több rétegű a panel ezeket elég macerás javítani. Amennyiben az IGBT-k. elszállnak úgy, hogy vezetővé válnak, a vezérlésben lévő alkatrészeket is cserélni kell majd, de ne legyen rá szükség.
(#) Phile80 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
A szekunder diódák bordájára már az IGBT-k által felmelegített levegő jut, ezért oda teszik a hőkapcsolót, mert az melegebb mint az IGBT-k bordájára érkező friss levegővel hűtött borda. Ilyen gépeknél csak kétoldalas nyákot szoktak használni, mert egyszerű a felépítése. Igazából nekem csak az az alulemez a réz dinzéhez fogatva csípi a szemem, amin majd 80-100A folyik és egy év után már oxidos lesz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2019
(#) bubuszoft válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Megmutatnád, hogy pontosan mi szúrja a szemed?
(#) Phile80 válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Az, ami ezen a képen be van jelölve. Rezet az aluval csatlakoztatni nem szokás, mert ha áram folyik a kötésen "megeszik egymást" idővel. Elég hasonló a gépedhez, ez 100A-t tud.
(#) 13_Balu50 válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Oké, rendben értem és logikus is.
(#) toniroad hozzászólása Máj 5, 2019 /
 
Sziasztok több gép magyar leírása hiba kód kellene,esetleg rajzok, fronius trans tig 3000,rhem mega plus focus 400,gysmi 161,előre is köszönök minden hasznos infót az email címem toniroad@gma
(#) jimmi12 válasza jimmi12 hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Hello,

Sajnos egyéb okok miatt eltartott egy darabig, de sikerült megjavítani a gépet, az L6386 cseréje megoldotta a dolgot. A hibát valószínűleg az okozta, hogy a vezérlőpanelt a teljesítmény panellel összekötő "távtartó" forrasztása kontaktos volt az IGBT oldalon (második szétszedésnél leesett a panelről, elengedte a forrasztás). Ezt egy darab 6-os dróttal helyettesítettem, és kicseréltem az L6386-ot most működik a masina.

Üdv.:Imi
(#) jFET hozzászólása Máj 8, 2019 /
 
Sziasztok!

Nem kimondottan hegesztő inverter javítás, de úgy gondolom itt biztos tud közületek valaki segíteni. Van egy Kemppi TTC220 awi munkakábel, amiben a 6 db vékony vezeték fut a 7 pólusú (A-F-ig vannak jelölve a tüskék) csatlakozóból (egy nincs bekötve) a pisztolyba, mind a 6 vezeték el van szakadva. Szétszedtem a pisztolyt és úgy látom, hogy a 6 vezetékből csak kettőhöz van a nyákon hozzávezető fólia sáv, ez a mikrokapcsolóhoz vezet. A másik 4 db vezetéknek ennél a típusú pisztolynál nincs semmi szerepe? Ha jól tudom ennek a pisztolynak van olyan kiegészítője amin a hf gyújtás kapcsolóján kívül két másik kapcsoló (áramszabályzó), vagy egy poti van. Ezekben az esetekben, hogy kell bekötni a vezetékeket, a pisztolyban lévő nyák csatlakozója balról jobbra 1-6-ig számozásnak felel meg? https://www.rapidwelding.com/files/ttc%20gas%20cooled.pdf ezt találtam hozzá. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) jimmi12 hozzászólása Máj 14, 2019 1 / 2
 
Sziasztok,

A szép tavaszi idő "bekényszerített" a műhelybe, így elővettem egy (korábban sikertelen) javításra váró inverteres hegesztőt. Itt a fórumon is kértem segítséget vele kapcsolatban, de első körben nem ment a javítás. A gép egy Giant Mma85, belső felépítésében nagyon hasonlít az ARC160-ra, annak a rajza alapján sikerült megjavítani. A vezérlés "öcsi paneles" SG3525, CA3140, 4db kapcsoló Fet és 4db dióda a végén. A hiba a következő volt: bekapcsolás után ventillátor elindul, piros OC. led világít, kimeneten nincs feszültség. Külföldi fórumokon és egy itteni kolléga hozzászólásában olvastam, hogy gyakran az öcsipanelen levő MCR-100-as tirisztor okoz ilyen hibát. Az SG3525 8-as lábán alacsony szint volt mérhető (ennek ugye magasban kellett volna lennie). Gondoltam kiiktatom a "védelmet" és meglátjuk mi lesz, kivettem az MCR-100-at és bekapcsoltam Az eredmény nem maradt el kb. 1sec működés után leállt az egész, a leválasztómban pedig kiment a biztosíték. Végigmértem újra teljesítmény részt és oldalanként 1-1db 2SK2372-es fet zárlatot mutatott (korábban nem volt mérhető zárlat), ezeket kiforrasztottam, visszatettem a tirisztort és bekapcsoltam, elindult a kimeneten megjelent kb. 60V üresjárati feszültség. Találtam itthon pár darab hasonló Fet-et kicseréltem mind a négyet és összeraktam a gépet majd következett a hegesztési próba. Először 2,5-es pálcával próbáltam, szikrázott, de ívet nem akart fogni (max-ra tekert áram mellett). Mivel a gép előlapján 70A a maximum jelzés és 1db EE42-es mag a főtrafó, gondoltam gyengécske ez a masina 2,5-es pálcához, kipróbáltam 2-es pálcával, azt viszonylag szépen vitte. Már majdnem belenyugodtam, hogy ez a gép erre képes, de a kisördög súgdosott a fülembe, mi értelme olyan gépnek ami nem viszi a 2,5-es pálcát (az adattábláján 85A max. van megadva)? Szerencsére még nem volt teljesen összerakva a gép, elkezdtem méregetni az áramszabályozó részt, de akárhova is csavartam az áramszabályozó potmétert nem változott a feszültség az öcsipanel 6-os lábán. Áramtalanítás után próbáltam kimérni a potméter ellenállását, az sem ment, elvileg 1kohm kellett volna legyen. A potméter egy 3 pólusú csatlakozón keresztül volt rádugva a vezérlőpanelre, mikor lehúztam már szembetűnő volt a hiba, a csatlakozóból kicsúszott az egyik vezeték (egyszerűen kicsúszott a vezeték krimpelésből), gyors forrasztás, csati vissza, gép indít, feszültség mér, örül, 0-500mV mérhető a potméter állásától függően. Fogtam egy darab vasat, 2,5-ös pálcát és nosza neki, nagyon szépen vitte. Ugyan nem egy erőmű, de otthoni barkácsolásra jó lesz.
Elnézést kérek, talán egy picit elnyújtottam a leírásomat, de ritkán látok itt a fórumon sikeres javításokról beszámolót (ha egy fecske nem is csinál nyarat), talán segít majd egyszer valakinek.
(#) 13_Balu50 válasza jimmi12 hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Grat a javításhoz ! Azonban nagy szerencséd volt, hogy a zárlatos fet-ek nem tettek kárt az őket vezérlő alkatrészekben.
Nekem az IGBT-k zárlata miatt repült a meghajtó tanyó, zénerek, kis értékü ellenállások .
SMD-k voltak, nem volt egyszerű cserélni őket, de jó lett az a lényeg.
(#) klenósanyi hozzászólása Máj 16, 2019 /
 
T. Urak!
Hozzám került egy Defort DWI-180S típusú heg. gép. Kérdezem a tapasztaltabb fórumozókat, hogy érdemes ennek a javításával foglalkozni, vagy kuka kategória? Ez a panel van benne:
(#) Phile80 válasza klenósanyi hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Érdemes. Ha visszagörgetsz február elejére, akkor láthatod ebben a témában.
Következő: »»   85 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem