Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   134 / 195
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Ha jól látom, ez csak elemről tud működni. A 0.2 % pontosság valószínűleg gyári adat, azóta ez elmászhatott erősen, lévén a műszer már nem mai csirke.
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Az elemes táplálás nem akkora baj. Az elmászás az sajnos benne van a pakliban... El kellene vinni megnézni, hogy mennyire pontos, talán lehetne kalibrálni is. Vadi új műszer kb. 10x-es árnál kezdődik, annyit meg biztosan nem szánok rá... Akkor inkább vásárolok/készítek több 0.1%-os feszültség referenciát.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2019
(#) ronin75 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Nem nyitottam meg a linket, ha az alábbiak ott vannak, tekintsd semmisnek a mondataim.
Szerintem ez attól is függ milyen kondiciókkal árulják (kipróbálható, visszaküldhető, stb.).
Ha esetleg hajlandó az eladó rá, egy referenciával küldje meg.
Illetve kapcs. rajz elérhető-e hozzà, ha esetleg elromlana.
Egyébként megéri ezért az árért, főleg ha tényleg pontos.
(#) Kovidivi válasza ronin75 hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Garancia természetesen nincs, kipróbálható, de ahhoz igen sokat kellene utaznom. Működőképesként árulja, 2db van neki. Kértem, hogy mérjen valamit, egy elemet mondjuk, és ha lehet, másik multit is kapcsoljon rá, de hogy ebből lesz-e mérés, majd kiderül Kapcsolási rajz szerintem kizárt.
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
A "sötét" kijelzője kellemetlen, én inkább világítóst vennék. Hány digites? Ha csak 3.5, akkor ne vedd.
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Kapok hétfőn képet bekapcsolt állapotban, multiméterrel párhuzamosan megmér valamit az eladó. A világítós valóban jobb lenne, csak nincs nagy választék a piacon. Vagy én nem találtam.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2019
(#) bbb válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
A "sötét kijelző" szerintem nem nagy gond. Manapság viszonylag olcsón lehet EL fóliához jutni, amivel gyönyörű egyenletes világítást lehet adni az LCD-nek.
(#) ronin75 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Sem le, sem rábeszélni nem szeretnélek, de szerintem azon is gondolkozz e, hogy "megéri, kell-e" neked, ki fogod-e használni. Oké, hogy jelenleg pontosan szeretnél 5 és 30 V-ot mérni (de ennek a müszernek sem garantált a pontossàga), de késöbb is kihasználod-e a tudását.
Lehet jobban járnál, ha egy pontos referenciába ruháznál be, ahhoz be tudsz állítani mindent.
(#) Kovidivi válasza ronin75 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Köszi a véleményt. Szerintem mindkettőt megveszem. Így lesz egy nagyobb felbontású asztali multiméterem ( még nem tudom, hány tizedesjegyet mutat... mindjárt rákeresek), plusz megnézem, mennyinek mutatja a feszültség referenciákat. 30V-os referenciát még nem tudom, hogy tudnám megoldani. 3db 10V-os referencia sorban talán megoldás lenne.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2019
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Idézet:
„még nem tudom, hány tizedesjegyet mutat”
Minimum 4.5 digites legyen, ha csak 3.5, akkor ne vedd.
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Összesen 4 számjegyet tud megmutatni. Azt gondoltam, legalább 5 számjegyes. Így már nem is annyira jó ajánlat.
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Sok olcsó 1999 vagy 3999 felbontású kézi multi tudja a majdnem 1 digit pontosságot feszültségmérésnél. Van egy Hestore forgalmazta AN8009 nekem, ez 9999 felbontás és 1 digit pontos fesz.mérésnél, 10000Ft. körüli áron.
(#) Ge Lee válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Az a műszer egy vicc, semennyit sem szabad adni érte. Nézni kell az ebay-t, én az összes Keithley-t ott vettem, mondjuk EU-ben most éppen nincs csak az USA-ban. A1sAAOSwH5Nc0zhE#viTabs_0" target="_blank" rel="nofollow" >197-es 5,5 digit és 0,015% DC pontos, a 179-es pedig 4,5 digit és 0,04% DC volt pontos. Utóbbinak minden része javítható rajz alapján, az enyém ára (olaszból vettem) valami 16 ezer volt, mert kontakthibás volt benne szinte az összes izosztat kapcsoló amiket némi szenvedés árán kicseréltem.
A 197-et egyiket Angliából, másikat Spanyolból vettem, előbbiért fizettem 31500Ft-ot, a másikért 31150Ft-ot átszámítva. Újban a legolcsóbb 5,5 digites kb. a GW Instek GDM-8351 ami ugyanezt tudja, csak az 160+áfa. Esetleg van még UNI-T UT805A 137 bruttóért de azt nem szabad megvenni.
Az első 197 hibátlan, a másiknak annyi baja van, hogy ha automata méréshatárban kapcsolom be, akkor ütemesen elkezd benne kattogni az egyik relé, ki kell kapcsolni majd újra be hogy ez megszűnjön, de ha bármelyik méréshatárban van bekapcsolva akkor nincs ez a probléma, és utána már működik rendesen auto méréshatárban is.
A pontosságukról. Van egy REF01EP+ -om amit nagym6 kolléga megmért nekem a HP3478A-jával 20,5 fokon, az IC 10,0002V-ot ad ki, meg van rajta ellenállásosztó is. Az egyik műszerem, amelyiken volt egy kalibrációs címke, ugyanezt a feszt mérte bemelegedés után, így konstatáltam hogy ez nagy valószínűséggel annyi. A másik is jól mért a többi méréshatárban de ebben csalt valamennyit, így hozzáállítottam a másikhoz, ami egyszerűen menüből megy, nem kell szétszedni sem hozzá a műszert.
Szóval a Keithley-t csak ajánlani tudom, élvonalbeli gyártó, jelenleg ha jól tudom egybeforrtak a Tektronix-szal, de a nevet megtartották. A 2110 van újban a Keithley-től 5,5 digitben, de az 202 ezer+áfa. Ezeket az öregeket viszont néha olcsón ki lehet fogni mint ahogy nekem is sikerült.
(#) Kovidivi válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Hát igen. Sajnos... Akkor nézelődök külföldi oldalakon. Max. 30eFt-ot adnék ki érte, ha a pontossága is jobb, mint 0.1%.
(#) Ge Lee válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Már a 179 is 0,04%, és ezek néha 10 ezer alatt is vannak, legfeljebb van valami hibája.
(#) Kovidivi válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Köszi a tippet. Nekem bőven elég lenne egy 179, nem is drága, van is belőle Ebayen. Üdv.
(#) Kovidivi hozzászólása Máj 20, 2019 /
 
Egy Keithley 177 vajon megérne 30eFt-ot, ha személyesen el tudom hozni, tehát le tudom tesztelni (van néhány referenciám, nagyjából látszana, ha rendben van)? 4 1/2 kijelző, 0.03%+1digit pontosság.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2019
(#) Ge Lee válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Annál olcsóbban megkapnád még a 179-emet is. Volt egy hirdetve a jófogáson hónapokig, senkinek sem kellett. Az ár 40-ről indult, aztán amikor már lement 32-re akkor írtam az eladónak hogy ha olcsóbban adná megvenném. Teltek a hetek, lement 26-ra, közben megvettem ezt az ebay-en. Akkor megint írtam neki, hogy esetleg megveszem ez mellé másodiknak, hogyha nem kontakthibásak a kapcsolói, visszaírta hogy tökéletesen működik. Aztán egyszer láttam hogy lement az árral 21800Ft-ra, de már ott is volt hogy kiszállítás alatt, annyiért már valaki megvette.
Én 30-at azért nem adnék érte, mert egy kicsivel többért (ha szerencséd van) kapsz 197-et ami 5,5 digit. Meg menüből lehet kalibrálni, nem kell szétszedni és trimmereket tekergetni. Plusz rájött a gyártó menet közben arra, hogy azok az izosztat kapcsolók előbb utóbb csak kontaktosak lesznek, így nagy részét kiváltotta félvezetőkkel.
Jó a 177 meg a 179, de egy egy mérőkör van hogy 5-6 érintkezőpáron is átmegy, és ha ott kontakthiba van akkor fújhatod, újat meg már nem nagyon kapsz sehol, nekem is csak itt sikerült az apróban. Nálam az ohm kapcsoló pl. olyan volt, hogy az összezárt érintkezőkön 3,5 ohm, 15 ohm és ehhez hasonló értékek voltak a rövidzár helyett.
(#) Ge Lee válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
A 179-ről de szerintem a 177-ről is vannak bontott videók is a youtube-on, nézegesd meg a belsejét, meg hogy mit tud.
(#) Kovidivi válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Értem.
Viszont a "ha szerencsém van tudok venni 197-est", meg az "el tudom akár ma is hozni a 177-est" között azért van különbség
(#) Ge Lee válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Van. Ha én mondjuk Audit keresek, akkor nem viszem haza az Opelt csak mert az épp azonnal is vihető.
(#) ozpecs válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
A szoftveres kalibrációt megcsináni nagy katasztrófa? nekem egy philips 6,5 digitesem van, (több cég is gyártott hasonlót) azt is ugy lehet elvieg
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2019
(#) Ge Lee válasza ozpecs hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Nem biztos hogy megfelelően fogalmaztam. Lehet hogy létezik olyan műszer ami teljesen kalibrálható szoftverből, ezt nem tudom. Esetemben a szoftveres kalibráció azt jelenti, hogy kell a külső referencia forrás, amihez ugye kalibrálom a műszert, viszont maga a kalibráció az nem potik tekergetésével történik, hanem van a műszerben írható memória, ami eltárolja azt az értéket amit az előlapi gombokkal beállítok.
Beszélgettem nemrég az egyik akkreditált labor vezetőjével, elég érdekes dolgokat mondott, majd holnap írok de most mennem kell mert mindjárt kiürül az akkum. Milyen a 6,5 digites műszered?
(#) elektronika95 hozzászólása Máj 29, 2019 /
 
Ez a fajta SMD kiforrasztó mennyire lehet jó választás?

https://www.ebay.com/itm/862D-2in1-SMD-Soldering-Iron-Hot-Air-Rewor...Jc42~H
(#) nedudgi válasza elektronika95 hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
110V/60Hz hálózat kell neki.
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
60 helyett 50 talán annyira nem kritikus...
Trafó meg van úgyis
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
230/110-es átalakító.
(#) uniman válasza elektronika95 hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Úgy tűnik a lényegre senki sem figyelt...hogy 2500 Ft-ért megkaparintható ez a cucc. Persze azóta már törölték is . De 40-50 ezerért még megvásárolható a 230V-os változatban.
(#) Firefighter1 válasza uniman hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Azt törölték.. de találtam egy másik linket
Megrendelve... ha megjön nyilatkozok... lehet hogy csak papirmasé..
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2019
(#) uniman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Nem jön majd semmi...a pénzedet fogod visszakapni!
A jósnőm a krisztálygömbjében ezt látta...
Van még itt valaki aki hisz az efféle mesékben?
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2019
Következő: »»   134 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem