Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szkóp építési gondok
 
Témaindító: gery yu, idő: Feb 24, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 4
(#) pancser1960 válasza Sebi hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Nézegettem én is.
Ha jól emlékszem, egy mega körül volt a sávszélessége.
Kiindulásnak az is jó lesz.

A terv, hogy több helyről próbálom meg összeollózni a kapcsolást.
Hogy mi lesz a vége, azt még nem tudom még csak megsaccolni se.
Azért bizakodom.
A jövő hét elején jön meg az utolsó dag alkatrész. Utána nekirugaszkodok.
Most csak akkor vágok bele, ha minden meglesz.
Régen azért maradt félbe több dolog, mert úgy fogtam neki, hogy nem volt meg hozzá minden.
Végül vagy nem lett meg, vagy időközben másba fogtam bele és ami addig elkészült, csak alkatrész lelőhely lett.
(#) pucuka válasza pancser1960 hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
A szkóp építése a tápellátással kezdődik. Ezen belül a képcső tápellátását úgy kell kialakítani, hogy az eltérítő lemezek, a majdani eltérítő végfokok feszültségeihez passzoljon.
A függőleges erősítő önállóan is fejleszthető, a kívánt sávszélességre azzal, hogy kapacitív terhelésre dolgoznak. A vízszintes erősítő, és végfok viszonylag egyszerű, nem is kell akkora sávszélesség, erősítés, mint a függ erősítőnek.
(#) pancser1960 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Köszönöm a tippet.

Én is hasonlóra törekszem.

Először katódsugár csöveket akartam beszerezni a meglévők mellé.
Volt két 7 centis, két tízcentis és sikerült vennem két tizenhárom centist. Az egyik cső kétsugaras.
A D10-191-et választottam kezdésnek.
Ehhez készül majd a tápegység.
Két lehetőséget látok.
Az egyik, hogy gyártatok trafót. (ez a jövő hónapban lesz)
A másik, hogy csinálok egy szinuszos invertert. Ennek fogok a jövő héten.
Először kapcsolóüzeműre gondoltam, de tartok tőle, hogy zavarná a csövet és az áramköreit.
Lényegében egy B osztályú erősítőre gondoltam épíeni a tápegységet.
(#) pucuka válasza pancser1960 hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Nem feltétlen kell szinuszos inverter, a TV -kben sem volt, komolyabb szkópokban sincs, úgyis egyenirányítod, szűröd. Az inverterrel megspórolhatod a bonyolult hálózati trafót, cserébe az inverteré lesz bonyolultabb. Ha ügyesen csinálod, akkuról is fog tudni menni.
Az invertert amúgy is árnyékolni kell, és ha utángyorsítós a ks csöved, úgy is szükséged lesz egy inverterre. Ha félvezetős lesz a szkópod, (miért ne lenne az) akkor célszerű az utángyorsítós ks használata a nagyobb érzékenység, miatt, a nagyobb sávszélesség lehetőségét is segíti.
(#) pancser1960 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Azért gondoltam a szinuszos inverterre, mert nem bízom benne, hogy egy kapcsolóüzemű keltette zajokat tudom majd szűrni.
Persze, meg fogok próbálkozni azzal is.

Félvezetősre gondoltam, mert szerintem a komolyabb teljesítményű és határfrekvenciájú cső drágább, mint mondjuk a tranzisztor.
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem