Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   403 / 441
(#) borzol válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
Köszi!_Letöltöttem egy párat közülük, ami nincs meg._Még át kell nézni miket tartalmaz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) borzol válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Köszönöm,_de ez nem az amit keresek._Ami pedig a válaszomat és a jelenlétemet illeti,_bbb leírta és igaza van._Nem ülök a gépnél 24 órában._Még akkor sem,_ha azt jelzi a rendszer,_ugyanis a gép a lakásban van,_én pedig a műhelyben,_és van,_hogy bekapcsolva van a gép egész nap._Elnézést!
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) borzol válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Én sem csináltam még ezelőtt.Most már igen.Megrajzoltam,bent is van a könyvtárban,használatbavétel is megtörtént(zöld pötty mellette).Mégsem teszi be a kapcsolásirajz szerkesztésnél.Futni kell még pár kört.Viszont nem ülök a gépnél egész nap,csak ha van időm foglalkozni vele.
(#) tbarath válasza borzol hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Én ez alapján a videó alapján csináltam: Bővebben: Link
Hátha segít.
(#) borzol válasza borzol hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Bár látom a rendszerüzenetben,a moderálást,csak nem értem.Ez nem kritika!Mivel nem lehet elérni a moderátort ezért kérdezem itt.Vajon miért jelenik meg hibásan a hozzászólásom már második alkalommal.Szerkesztéskor(íráskor) ezt nem látom,de szeretném tudni az okát.
(#) borzol válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Igen!Köszönöm!Máris meg van,hogy én nem jól csináltam a 3. lépést(device)
(#) tbarath válasza borzol hozzászólására (») Ápr 9, 2019 / 1
 
Örülük, hogy segített
(#) Lucifer válasza borzol hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
A mondatvégi írásjelek illetve a vesszők után nem teszel szóközt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2019
(#) borzol válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Köszönöm! Ezek szerint kell a szóköz.Viszont azt nem tudom mire vélni, hogy miért kettőződött az utóbbi hozzászólásomban egy-egy mondatrész.
(#) vidoferenc1029 hozzászólása Ápr 10, 2019 /
 
Sziasztok!
Első nyák-om kinyomtatása előtt merült fel a kérdés bennem:
A programban látható bottom oldalt tükrözni kell nyomtatáskor? Alkatrészek csak az egyik oldalon lesznek (bottom), a top-on csak feliratok. Így tűnik nekem logikusnak, hogy a bottom layer-t tükrözni kell, a feliratok tükrözés nélkül nyomtatandók.
Másképp fogalmazva: szerkesztés közben amit látunk az lényegében az, mint ha a kezemben fognám a nyák lapot, alulról rátekintve?
Bocs, ha volt már, hirtelen nem találtam meg.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2019
(#) vidoferenc1029 válasza vidoferenc1029 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Elnézést, nem tudom már módosítani a hozzászólásom. Jobban belegondolva pont fordítva. A programban szerkesztéskor valóban felülről tekintünk rá, ennek megfelelően a Bottom-ot nem kell tükrözni, azonban a feliratokat és az alkatrész jeleket igen.
(#) Alkotó válasza vidoferenc1029 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Egyoldalas panel esetében felül van a felirat és az alkatrész, alul meg a rézréteg.
Ha gyártatod a panelt, akkor semmit nem kell tükrözni.
Ha magad készíted, akkor a saját technológiádhoz kell igazodnod.
(#) vidoferenc1029 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Valóban, belekavarodtam már én is. Rézrétegre gondoltam mikor alkatrészt írtam. A fényes papíros, vasalós technikát alkalmaznám.
(#) VoltsAnimations hozzászólása Máj 7, 2019 / 1
 
Üdv!
Átrajzoltam Eagle programmal R_Ludvig Quad405 modját (mellékelt kép).
Aki ráér esetleg és használja ezt a progit leellenőrizhetné nekem, hogy jó lett-e a kapcsolás, nagyon megköszönném. Én már vagy 100-szor átfutottam de az az igazi ha látja más is. Az alkatrészméretek még nem pontosak de az kapcsolásnál nem is fontos, majd a NYÁK-nál.
Előre is köszi a segítséget!
(#) Alkotó válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Máj 7, 2019 /
 
Ha már lerajzoltad, akkor miért nem az eredetit? Miért láttad jobbnak az én másolatomat?
(#) Lucifer válasza VoltsAnimations hozzászólására (») Máj 7, 2019 /
 
Futtass rajta egy ERC-t.
(#) fleta hozzászólása Máj 23, 2019 /
 
Üdv az Uraknak!
Lenne egy kérdésem. Most ismerkedem a programmal. Két rétegű panelnél hogyan tudom az SMD alkatrészt pl egy kondi helyét kijelölni hogy melyik oldalra tegye? Pirosról meg kellene változtatnom a színt zöldre. Tudom naív kérdés de így tanul az ember.
(#) valve válasza fleta hozzászólására (») Máj 23, 2019 / 1
 
1. Az aktuális alkatrészen, jobb klikk, Properties, Mirror.
2. Mirror menü, majd a kívánt alkatrészekre kattintasz.
3. Kijelölöd az alkatrészeket, jobb klikk, Mirror: Group.
(#) Alkotó válasza fleta hozzászólására (») Máj 23, 2019 / 1
 
Mint Valve is írja, tükrözni kell.
Ez nem csak átteszi a másik oldalra, hanem fizikailag meg is fordítja így lábhelyessé válik a dolog (többlábú tokozásoknál van jelentősége).
(#) fleta válasza valve hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 23, 2019 / 1
 
Ha tükrözi, akkor nem csak átteszi a másik oldalra.
Ha csak átteszi a másik oldalra akkor nem tükrözi.
(#) elektrorudi hozzászólása Máj 25, 2019 /
 
Sziasztok!
Azt hol, hogy kell beállítani, hogy az autorouter csak kivezetéstől-kivezetésig húzzhassa az összekötést, és ne a közbenső részre kössön, "T" betű szerűen?
Pl. csillagpontos földelés esetén is fontos, hogy egy pontban talákozzanak a vezetősávok, és ne az egyikbe csatlakozzon be a másik. Köszi.
(#) niedziela válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Ezt szerintem nem tudja a routere
(#) elektrorudi válasza niedziela hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Köszi. Akkor ezt kézzel kell csinálni.
(#) kaqkk hozzászólása Jún 7, 2019 /
 
Volna egy kérdésem , a 9 es verzióban hogyan kell (vagy lehet e ) egy kész nyákterven az összes vonal vastagságát egyszerre átállítani ?
(#) bbb válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
Persze, lehet.
Jelöld ki, amit szeretnél megváltoztatni, majd ugyan úgy, ahogy már az ötösben is ment
Group -> kijelölöd, amit megváltoztatnál -> change (csavarkulcs ikon a 7-esben) -> width -> amekkorára szeretnéd -> ctrl + jobbklikk a csoporton

Ez az összes olyan alkatrész, rajz, objektum tulajdonságát megváltoztatja, ahol van "width" tulajdonság. Ha csak a vezetősávokat szeretnéd, akkor az adott réteg legyen csak aktív, ahol változtatnál!
(#) kaqkk válasza bbb hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
Köszönöm ! Soha nem volt még rá szükségem , de most nagyon ...
(#) Jonas hozzászólása Júl 8, 2019 /
 
Halihó!
Autorouterrel elkészítettem egy 2 oldalas nyáktervet, de ki akarom próbálni 1 réteggel is, illetve a vezetősávok vastagságát is elrontottam, csak az első tervezést az istenért se tudom eltüntetni, ha újra indítanám az autoroutert tulajdonképpen nem csinál semmit, látja hogy kész van, és mindent hagy 100%-on. A másik opció az lehetne hogy visszaállítom az összes kötést légkötésre, de azt meg nem tudom, hogy hol kell (lehet-e egyáltalán?).
Korábbi mentések felül lettek írva, visszavonás nem megy már addig vissza. Van valami megoldás?
(#) Alkotó válasza Jonas hozzászólására (») Júl 8, 2019 /
 
Nem próbáltam ki, de így tennék hasonló helyzetben.
Csak a két rézréteget kapcsold be, és törölj le minden kötést.
Így az alkatrészek ott maradnak, és újra indíthatod a huzalozást.
(#) Jonas válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 8, 2019 /
 
Végülis működik igen
Köszi!
De jó tanács ha valaki ilyen problémába ütközik, egy egyszerű visszavonással még rögtön a legelején el lehet kerülni ezt a kis kellemetlenséget, de nekem is most volt először ilyen
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2019
Következő: »»   403 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem