Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   57 / 131
(#) lelkes amatőr válasza Takacsgabi hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Írtam privát üzenetet.
(#) uniman válasza Takacsgabi hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
EF az fotocella teszt hibát jelez...
Idézet:
„kollega által írt 4 pontot együtt kell összekötni!”

Azaz összeköthető a 8-as sorkapocs akár egyenként, 1-1 szál dróttal a 2-3-4 pontokkal... (STOP-FT1-FT2).
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Szia
Én ritkán javítok ilyet, de a fototeszt az nem pont az átkötés lehetőségét zárja ki?
Ha meg nincs fotocella, akkor P8-ba ki kell programozni a fototeszt funkciót.
Üdv
(#) lelkes amatőr válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Na igen, ezért lenne nagy segítség ha ismertek lennének a körülmények.
(#) zsoltee0001 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Ha rákeres, ebbe a topicba a"proteco" kulcsszóra, már páran cumiztak az EF miatt.
Többek között én is
(#) uniman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Hello! Erre most nem ismerem ugyan a pontos választ...
Erre a hozzászólásomra viszont emlékszem.
Van kéznél egy Proteco panelom, ki tudnám sakkozni a választ (igaz ez egy Q36-os).
De általában 1 fotocellával szereljük a kapukat, a másik helye meg át van "drótozva"...és ha jól emlékszem, mindegy szokott lenne, hogy az "F8" "SI" vagy "NO"-ra van állítva.
Persze, akár tévedhetek is...
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2019
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Kipróbálva, mindegy hova van állítva a "F8", a fotocellák áthidalása esetén a Q36 nem jelez EF hibát...
(#) Laca13 hozzászólása Máj 19, 2019 /
 
Ezek szerint senki nem ismeriezt a kapu elektronikát. Tulajdonképpen az érdekelne, hogy a fotocelláját tudom-e helyettesíteni ezzel. Mert még most épül a kerítés, és még be tudnám vezetékezni, de a gyári árát sokallom. Azzal nem tudok mit kezdeni, hogy a gyárinál az adót, vevőt ugyanoda kell bekötni, egy BUS sorkapocsban, viszont amit az ebay-en néztem, az külön tápot is igényel.
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
De ez Q60A! Az kényes az ilyenre.
(#) zsoltee0001 válasza Laca13 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Ha BUS-os az infra, akkor szinte biztos, hogy ne kompatibilis mással, próbáltam, igaz, nem ezzt a tipust.
Üdv
(#) Laca13 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Köszi, akkor nem lesz rajta, így nem kell a vezeték sem.
(#) bajuszvas válasza Laca13 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Miért vásárolsz, ha azt sem tudod mit veszel?
Van saját honlapjuk:
https://polargos.pl/automatyka/automat-do-bramy-dwuskrzydlowej/

Magyar nyyelvű használati:
https://polargos.pl/wp-content/uploads/2019/04/automat_do_bramy_dwu...02.pdf

Bármilyen antenna, fotocella jó hozzá. Táv csak a sajátja, vagy olyan ami megtanulja (bár valószínű,hogy 433-as, de nem biztos, hogy egy univerzális megtanulja).
Jelfogadása 10-20 méterről jó kell legyen, ilyen körülmények között is.
Több csatornás távot mire használnád? Nyitás és kiskapu funkciót tud.

Ezért érdemes egy szakit megkérdezni vásárlás előtt! JAvaslom, hogy hozzáértővel szereltesd fel, még mielőtt elromlik!
(#) zsoltee0001 válasza bajuszvas hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Az általad ajánlott pdf-be világosan le van írva, hogy BUS-os az infra, hogy lenne jó bármilyen infra ebbe?
Ráadásul csak 1 infrapárt tud kezelni, ez egy szárnyas kapunál eléggé bullshit.
Üdv
(#) Laca13 válasza bajuszvas hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget.
Tudom hogy mit vettem, ezt adták a kapuval. (nem vagyok milliomos) Köszönöm a linkeket, ezeken már túl vagyok. Mint írtam, a vevő-motorvezérlő, a vasbeton oszlopban lesz, ezért szerintem csökkenni fog a hatótáv. Szerintem, és ebben zsoltee0001 is megerősített, nem jó hozzá bármilyen fotocella, ugyanis ez bus-os rendszerű. A többcsatornás távvezérlő kiskapuhoz, nagykapuhoz, garázskapukhoz kell, még ha kicsit furcsa is.
Nem tudom mivel érdemeltem ki a ledorongolást, de nem szegted a kedvemet, ennél sokkal bonyolultabb elektronikákat is megcsináltam már, még ha nem is vagyok elektronikai zseni, úgyhogy magam fogom bekötni.
Szerencsére azért itt is vannak segítőkész emberek, olyanok mint te.

Üdv,
Laca13
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2019
(#) Laca13 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Na igen... Simán rá lehet nyitni a kaput az autóra ha nem figyel az ember.
(#) bajuszvas válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
A 3-5-es bekötési pont az infrán lesz a C-NC szerintem.
"Részletek:
- Biztonsági funkció a kapu idő előtti zárásánál
- Hatótávolság: 10 m, NO-NC kontaktusok
- Tápellátás: 24 V AC/DC
- Kontaktus terhelhetősége: 1 A"

De valószínű e szerinti lesz a helyes felállás:
https://www.somfy.hu/downloads/hu/axovia_160-ns_hu_ro1.pdf

Ezt a terméket nem forgalmazom, használom. De van magyar somfy képviselet. Fel kell őket hívni.

Ha nincs automata zárás bekapcsolva, akkor használható így is, bár Én is két pár fotocellát javaslok.
(#) bajuszvas válasza Laca13 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Nem ledorongolás volt.
Ha értesz hozzá és tudod mit szeretnél venni, lett volna olcsóbb megoldás szettben.
A távolság kevésbé függ a vevő egység "teljesítményétől", mint inkább az adó "teljesítményétől". Ha teszel külső antennát, akkor is kevésbé lesz eredményes.
10 méterről már jó eredmény, 20méter kimagasló.
Fotocella két éren való megoldása adó oldalon még csak csak, de vevő oldalon, ugyanoda kötve, ahol az adó van felettébb érdekes, ha így működne, de nem kizárható.
Ha van már egységed amit használsz, akkot érdemesebb lett volna, abból választani másik részegységet.
Hívd fel a Somfy képviseletet, ott többet tudnak segíteni, mint Mi, ha csak ötletelünk.
(#) uniman válasza bajuszvas hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
A Hörmann EL101, EL301 fotocellapárok vevője is 2 vezetékes, sőt párhuzamosan vannak bekötve ugyanabba a sorkapocsba.
Ugyanígy ECSBus néven létezik ebben a MHouse vezérlőben.
Faac...meg 16 darab is működhet egy pár vezetéken.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2019
(#) Laca13 válasza bajuszvas hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Nem értek hozzá, mert csupán egyszer vettem ilyet magamnak, többet nem is fogok, remélhetőleg kiszolgál. Olcsóbb megoldás? Lehet. Ha leszámítom a kapu árát, akkor a kétszárnyú kapu motorok és az elektronika nem volt hatvan ezer. Lehet hogy én nem jól keresgélek, de nekem ettől csak drágább szettek jöttek ki. Az meg nálam vicc számba megy, hogy még szakit is fizessek ezek mellé, főleg mivel ha csak simán fölszerelem az alap szettet, azt még talán a kisiskolás fiam is be tudja kötni. A PDF-ben ott van hogy hogyan kell bekötni a fotocellát, és bizony ott BUS jelöléssel van megjelölve és oda kell bekötni az adót és a vevőt is. Gondolom ha a leírásban így van, csak nem akarták átverni a vásárlót. Igaz hogy én is zavarba jöttem, de én hobbi elektronikás vagyok csak. A lényeg hogy a gyári fotocella majdnem húsz lenne, háromért meg tudnék venni reléset, de azt nem lehet rátenni.
Nyugi, nem veszem el a kenyered, nem vállalok ilyen szereléseket, mert engem még az is zavar hogy magamnak szerelésnél sem tájékozódok el teljesen egy ilyen relatíve egyszerű dologban.
(#) Laca13 válasza bajuszvas hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
"A távolság kevésbé függ a vevő egység "teljesítményétől"" Én nem is a vevő teljesítményén problémáztam, hanem azon hogy a rádiófrekvenciát elég jól leárnyékolja a vasbeton szerkezet. És ugye mivel az adó "teljesítményét" nem tudom növelni, (nem is akarom! ) marad a vevő eredeti érzékenységének megtartása (legalább is amennyire lehet) külső antennával.
(#) bajuszvas hozzászólása Máj 19, 2019 /
 
Használati:
https://shop.somfy.co.uk/photocells
Ezek szerint igy is, úgy is köthető. Itt valószinű mással nem fog menni.
Az obiban 110 környéke az ára nem?
(#) Laca13 válasza bajuszvas hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Igen, nézem én is hogy a fotocella kétféleképp köthető be, de sajnos a vezérlőn csak a BUS-os lehetőség van.
Akciósan vettem még régebben, így eleve nem volt versenytárs, de csak most került sor a beépítésre. (eddig nem volt kerítés, se. )
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2019
(#) bajuszvas válasza Laca13 hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Villogót, antennát azt tudsz másikat venni hozzá:

villogók

Antennák

Fotocella nélkül az automatazárást ne kapcsold be.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2019
(#) mraulajos válasza Laca13 hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Hali!
Én csináltam már ilyenből is antennát. A legvégéről levágtam 17 cm hosszan az árnyékolást, kötegelővel oda fogadtam a kerítés oszlophoz, és kész. Tökéletesen teszi a dolgát.
(#) Laca13 válasza bajuszvas hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Fotocella nélkül az automata zárás nem működik, hülyebiztos. Ezek szerint jobban keresel mint én, jók az árak az oldalon, én csak drágábbakat találtam.
(#) Laca13 válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Szia!
Az ötlet a legjobb, bár már vettem az Ebay-en kemény ötszáz pénzért egy antennát. Ha nem lesz jó, akkor levágom a koaxát és csak azt használom.
(#) bajuszvas válasza Laca13 hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Á dehogy keresek Én jól. De tudom, hogy melyek amiket merek ajánlani, melyek amit nem.
Pl. a leadert, beninca nyiló kapu motort nem szeretem, van benne hiba, amit illene megoldani. Ezen az áron + posta (foxpost) tudok küldeni.
Mint a két pár fotocella. Én mindig ajánlom, de joga van eldönteni, hogy kéri vagy sem.
Azért előtte mutatok neki egy videót!

Revenge of the gate
(#) hobbielektronika27 hozzászólása Máj 21, 2019 /
 
Nincs valakinek véletlenül MIZAR6 BFT kapunyitóhoz leírása?
(#) bajuszvas válasza hobbielektronika27 hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Mi a gond?
(#) hobbielektronika27 válasza bajuszvas hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
A kapunyitó egység leveri a biztosítékot (10A), és néha az üveg biztosítékot(5A) is. Szétválasztva a vezérlést és a motort, mindkettő vígan működik. Ép csak a vezérlés esetében van egy olyan hiba, hogy a motor kivezetéseire (3-4; 4-5) kötött lámpák közül az egyik mindig világít, nem időzít le
Következő: »»   57 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem