Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   178 / 250
(#) pipi válasza eyess hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Item location: Chengdu, China
Szerintem Kina még nem EU-s, vagy csak le vagyok maradva ?
(#) tbarath válasza eyess hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Szerintem nem eu-s ország, és akkor vám és (főleg) áfa is van. EU-n belül se vám, se áfa.
(#) sany válasza tbarath hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
És hamarabb megérkezik a csomag.
(#) llax válasza tbarath hozzászólására (») Máj 20, 2019 / 1
 
Tudom hogy "nem így lett értve", de egy kis pontosítás (mert félreérthető):
Áfa az EU-n belüli vásárláskor is van. Csak nem 27% és nem az országba behozatalkor fizettetik meg. A feladó országának áfája, a kereskedő fizeti meg (az ár általában tartalmazza), a vevőnek ezzel nincs dolga.
(#) lelkes amatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Tegnap óta nyugodtan alszom, megjött a csomag. 35 munkanapos szállítást írtak az áruhoz, épp határidőre érkezett.
(#) Koree hozzászólása Máj 21, 2019 /
 
Szervusztok.

Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e tapasztalata valakinek ebay-en bulgáriából rendeléssel kapcsolatban?

Röviden a story az, hogy 4 tételt rendeltem április 16.-án amiből 3 kínái, 1 pedig bulgár eladótól származik.

Egy kivételével mindhez (köztük a bulgár tétel is) kaptam követési számot. Amiket a 17track oldalom tudtam is követni.
Viszont a bulgár rendelés sem a fent említett, sem a bulgár posta oldalán nem tudom követni.

Nos a három kínai rendelés megérkezett a múlt hét folyamán. A szóban forgó viszont még sehol. Becsúlt érkezési időt sem mutat az oldal a bulgár tételhez. Csak hogy ki lett szállítva.
Még mielött megkérdezné vlaki. Igen szállít világszerte az eladó.

Naívan azt gondoltam, hogy hamarabb ideér dél európából egy rendelés mint sem kínából.


Üdv.


Kornél
(#) superuser válasza Koree hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Kaptam már csomagot Bulgáriából, megérkezett rendben. Segített?
Nyiss egy dispute-ot, kérd vissza a vételárat.
(#) ronin75 válasza Koree hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Szàllítási határidőnek mit vàllalt a bulgár? Rendeltem onnan, nekem 60 napot vállalt, nem sokkal elötte jött meg, az igaz, hogy a távolsàghoz képest iszonyat lassan.
(#) sany válasza ronin75 hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Bolgár.
(#) ronin75 válasza sany hozzászólására (») Máj 21, 2019 / 1
 
Ám legyen. Bàr bolgárul a "bolgár": "bâlgár", ahol a â helyén olyan hang van, ami a románt kivéve a környékbeli nyelvekben nincs meg. Tehát nevezhetjük bárhogy, elvileg sehogy sem jó.
(#) Koree válasza superuser hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Köszönöm.Még várok egy kicsit, mert becsűlt érkezést még "Shipping and handling"-nél is csak ennyit ír "Varies for items shipped from an international location".
(#) pijani válasza eyess hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Bizonyos ár fölött áfát kell fízetni a következő árszintnél vámot és áfát kel fizetni ,nézd meg a magán importra vonatkozó rendelkezést. az áfát biztos hogy kel fizetni ha megkapod az értesitést
bekérik a számlát és az alapján számolják ki menyit kel fizetni és mivel törvény átali szintettugy ingyen tovább küldikmegálitják a csomagot még + postaköltséget is felszámolnak .
(#) pijani hozzászólása Máj 22, 2019 /
 
bocs az idéző jel közti szöveget ne ved figyelembe " mivel törvény átali szintettugy ingyen tovább küldikmegálitják a csomagot"
(#) Bartos77 hozzászólása Máj 23, 2019 /
 
Hát én gondban vagyok az ebay-el. A kínából rendelt elektronikai alkatrészek, stb sorra nem érkeznek meg. 6 hét után sem. Kettőnek már visszakértem az árát, de még van 6 rendelés hátra. Mindegyik más eladótól. Egyáltalán semmi nem érkezett meg kínából, csak az ilyen tajvani egyéb dolgok jöttek meg. Azok mondjuk már két hét alatt.

A kínait ha nyomkövetéssel is adták föl 1 hónapja semmilyen új bejegyzés nincs a hollétükről már. De a nyomkövetés nélküliek sem jöttek meg.

Attól tartok, hogyha ezekre is refund-ot kérek, kitíltanak az ebay-ról. Már nagyon sokszor olvastam ilyet, hogy a sok refund-ért automatikusan kitiltják az embert.

Ez, hogy a rendeléseim több, mint 80%-a eltűnik, nem érkezik meg, ez csak nálam van, vagy más is tapasztal ilyet?
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2019
(#) superuser válasza Bartos77 hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
Nekem aliexpressen volt, egy konkrét típussal. Kifutó típus volt, kamuzott mind aki kirakta.
Most rendeltem pár alkatrészt amit szeretném, hogy ide is érjenek; kifizettem mindegyikre azt a plusz 3 USD-t a légipostára és a trackingre.
Egyébként érdemes megnézni az eladó eladásainak a számát, hogy mik a főbb termékei és a feedback százalékát...
(#) lzsolti2 válasza Bartos77 hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Szia!

2006 óta ebayezek, 682 vásárlásból 2 nem érkezett meg egészen 2019-ig. Viszont idén, akár ebay, akár Aliról rendelek, a nem regisztrált rendelések 30-40 %-a nem érkezik meg. Én is megfogadtam, hogy csak regisztráltan veszek ezentúl bármit....
Arra én is kíváncsi lennék, hogy hol kél lába a csomagoknak ???
(#) bbb válasza Bartos77 hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Nekem egy termék van, ami már a harmadik eladótól nem akar megérkezni... Ebből kettő volt olyan gyökér, hogy adott egy fals követési számot, ami ugyan az országba bejött, csak nem hozzám. Hogy kitiltják-e őket? Nem fogom nézegetni, minden esetre a dispute mellé az aliexpress support staff is külön értesült a dologról egy kis chat formájában.
(#) superuser válasza lzsolti2 hozzászólására (») Máj 24, 2019 / 1
 
Nem semmi ráta!
"Arra én is kíváncsi lennék, hogy hol kél lába a csomagoknak ???"
90% hogy Magyar Posta
Amikor ezt látom, hogy 8 nap Kínából Ferihegyre és utána 9 nap alatt még nincs a kezemben, az elég jól visszaadja a MP működését.
May 15, 2019
05:40am
Flight landed in destination country
FERIHEGY
...
...
May 7, 2019
19:34pm PDT
Tracking number provided
(#) dara válasza superuser hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Irtam itt egy hete hogy nem megfelelő feszültségű invertert küldött a kicsi.Irt a lányom két mail cimre is neki,de nem ragál már egy hete.Mit lehet tenni hogy reagáljon?A lányom azt mondja küldjük vissza és onnantól tud az ebynek refundolni.De én nem akarom,mikor azt sem tudom hogy a postát álja e majd a kicsi meg ha küld is másikat a vámolás mégegyszer meglesz,akkor kétszerannyiba kerül nekem.Ez már nekem sok lenne.
(#) Kovidivi válasza dara hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Tudsz nyitni ügyet? Szimplán kérd vissza a pénzed, ne ajánlgass neki semmi alkut. Fényképezd le, hogy hibásat küldött, ez legyen feltöltve az ügyhöz. Ne hátrálj meg, kérd a pénzed vissza, akármit magyaráz. Ha nem akarja, akkor az Ebay majd dönt, de te biztosan nem járhatsz rosszul, hiszen nem a te hibád. Én nem küldenék vissza semmit. Főleg, ha a gyárnak a címére küldöd (vagy ahonnan küldték), ott meg átveszik, és hazaviszik. Lehet nem is oda kell küldened, hanem egy másik címre (ami a problémás árukkal foglalkozik például). Vagy a feladási cím csak kitalált, vagy hibás...
(#) Ktulu hozzászólása Máj 24, 2019 /
 
Én március 14.-n rendeltem ebayről, ami nem jött meg.
A követő szám március 17.-n bejegyzett 3 adatot, mind Kínában. Azóta semmit nem változott.
Először megegyeztünk az eladóval, hogy várjak még.
Utána nem válaszolt, csak a 2 hónap lejárta után egy nappal, hogy ne tudjak már negatívat adni.
Most PayPalen ügyet nyitottam, erre áthívott ebayre, hogy ott levelezzünk. Megígérte hogy visszafizeti, aztán meg újra eltűnt. Arra várt, hogy a Paypales ügy magától elévüljön. A panaszt, követelésre váltottam. (escalate to claim)
Várom az eredményt.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2019
(#) superuser válasza dara hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Paypal-en keresztül tiltsd le a kifizetést. Remélhetőleg nem futottál ki még a határidőből.
Ezeket az eseteket nem szabad ilyen lassan kezelni, mert ha lejár a határidőd bukod az egészet.
(#) Bartos77 hozzászólása Máj 24, 2019 /
 
Úgy adják fel a kínaiak majdnem az összes csomagot, hogy 2 hónap a határidő. Addig nem is tudok ügyet nyitni és visszafizetést kérni, amíg ez le nem jár.

Most akkor két hónap után nem is tudok negatívan értékelni, meg visszafizetést kérni? Hogy működik ez, most nem egyértelmű.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2019
(#) antikzsolt válasza Bartos77 hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
De tudsz negatívot és visszaigénylést kérni. 30 napod van rá hogy visszaigényeld. A legutolsó várható szállitási naptól.
pl 2019.05.24 kellene megérkezni de nem kaptad meg egészen 2019.06.24 van időd. Én a visszatérítéssel még szoktam várni 1 hetet. Nemrég a visszautalás után 1 nappal jött meg mind a két termék. Visszafizettem természetesen.
(#) Bartos77 válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Köszi! Vagy 5 rendelés 6-7 hete nem jön meg. Nemsokára lejár a két hónap ezekre. Érdekes módon az ilyen tajvani csomagokkal semmi gond, azok megjöttek két-három hét alatt, a kínaiakról viszont még hír sincs másfél hónap elteltével...
(#) superuser válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Nem olvasgatom az ebay szabályzatát, de feltételezem, hogy ha már egyszer átvetted a csomagot, utána nincsen 30 napod a reklamációra. Ha tudod a választ, érdekelne ez a része is.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2019
(#) antikzsolt válasza superuser hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Valamit félre érthettél.
Nem érkezett meg időben a csomagom. kb a 70 napon adta oda a postás. Én előtte megigényeltem a visszatérítést. Meg is kaptam. De amikor megjött a pénz a számlára a következő munkanapon hozta a postás azokat a dolgokat amiért megkaptam a visszatérítést.
Becsületességből szóltam hogy megjött a csomag. Szeretném megadni nekik az árát. Így szépen ment a pénz vissza Kinába.
(#) (Felhasználó 1542) válasza Bartos77 hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Szia!

Nekem 11 csomagom hiányzik 45 nap fölött. Van amit januárban rendeltem.
Mind regisztrált, ált. tw és yp végűek. Szinte mind beérkezett a Nemzetközi Postakicserélőbe.
Van mikor zsákszámra kapsz követést, nyilván ez csak a zsák szétosztásáig tart.
A posta azzal szokott védekezni,hogy csak a nemzetközi szabványú követőszámokat tudja követni:

"A nemzetközi postai azonosító szám felépítése: kettő betű + 9 számjegy + kettő betű összetételű (Pl. RC123456789CN).
Az első kettő betű:
-levélpostai küldemény esetében: RA-RZ tartomány
-csomag esetében: CA-CZ tartomány
-gyorsposta küldemény esetében: EA-EZ tartomány
Az utolsó kettő betű pedig a szállítmányozó cég azonosítója.
A nemzetközi megállapodások értelmében kézbesítésig a küldemény a feladó tulajdonát képezi."

A 40 Ft-os kérdésem az lenne, hogy amit kivesz a zsákból a posta és új számot ad neki az miért nem ilyen formátumú?

Ezen az oldalon rajta van elég sok minden: parcelsapp.com tracking

Yanwen Postal kapott már valaki valós trackinget?

Melyik kínai vallást javasoljátok?
(#) superuser válasza (Felhasználó 1542) hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Idézet:
„Melyik kínai vallást javasoljátok?”

Alapból azt mondanám, hogy Buddhizmust, de esetedben a Taoizmus célravezetőbb.
"Ezért a bölcs
a szívet kiüríti,
a gyomrot teletölti,
a sóvárgást gyengíti,
a csontot erősíti,
hogy az emberek ne tudjanak, ne vágyjanak,
az okosak veszteg maradjanak."

És tétlenül szemléled ahogy a csomagod megérkezik, vagy nem érkezik meg
bocs az offért...
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2019
(#) llax válasza (Felhasználó 1542) hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Mindig valódit kaptam, amikor a Yanwen végezte a Kínán belüli szállítást. Természetesen csak Kínán belül működött a követés, a "célországba megérkezett" ilyen esetben egy "becslésen" alapuló információ, nem valós állapotot tükrözi.

Egy küldemény nem a 11 jegyű azonosítótól lesz nemzetközi ajánlott, hanem attól, amikor befizetnek az opcióra. Ha ilyenre nem fizetnek be, a követés legfeljebb Kínán belül működik. Legtöbb kis értékű küldemény pont az utóbbi kategóriába tartozik, kap ugyan számot, de nemzetközileg nem követhető.
Jó néhány kínai szállító nem is UPU tag, nekik bármilyen formátumú ragszámuk lehet, de ha szabványos(nak tűnő), még akkor sem lesz követhető Kínán kívül.
Tehát hazai, belföldi nyomkövetés csak akkor a biztos, ha egy UPU tag a szállító és fizettek az ajánlott opcióért (nyomkövetés szerint Bp.-re érkezés is csak ekkor valós információ).
Következő: »»   178 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem