Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   177 / 251
(#) antikzsolt válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Nyugi 60 nappal számolj
Amúgy ott van a várható szálirtási idő
(#) superuser válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Klasszikust idézek: "Ne ess pánikba!"
Ma érkezett meg a márc. 17-én rendelt IC-m, egy nappal a refund után. Ilyen lassan még egy csomagom sem érkezett meg, éljen a posta. Vagy itt volt max. 30-40 nap alatt, vagy sose ért ide.
Ami fontos, arra trackinget kell rakni.
Aznap kérheted a refundot, amikor az ebayen látható dátum lejárt.
Idézet:
„Estimated delivery Apr 01, 2019 - May 14, 2019”
- ebben az esetben tegnap.
(#) bbb válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
60-90 nappal számolhatsz. Az eddigi leglassabb nekem 13 hét alatt érkezett meg, de általában 8 hét után már nem szokott megjönni sose.
(#) pipi válasza patrick97 hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Ez egy mezei kapcsoló, relét nem látok, de egyik sem minősül control circuit-nak.
Kellene mellé egy hőmérő a fenék alá, meg egy vezérlő(elektronika, vagy bimetál, akármi) ami egy beállított hőmérsékleten ki/bekapcsolgat
(#) lelkes amatőr hozzászólása Máj 16, 2019 /
 
Kösz mindenkinek a szállítással kapcsolatos infókat, ezek szerint még párszor nyugodtan lefekhetek aludni.
(#) sany válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Én is majdnem mindennap nézem a postát, majd ma megjön biztos! Aztán majdnem mindig üres a postaláda.
(#) Kovidivi válasza sany hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Ha majdnem minden nap rendelsz valamit, tehát folyamatosan rendelsz, akkor majdnem minden nap lesz valami meglepetés a postaládádban!
(#) sany válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Lehet. De annyi dolgot nem tudnék venni, hogy minden napra legyen .
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2019
(#) sany válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Különben árulnak nagyon érdekes dolgokat is.
(#) tbarath hozzászólása Máj 17, 2019 /
 
Na én ma lettem mocskosul ideges.

Szóval rendeltem pár cuccot innen-onnan, egy napon. Amit az USA-ból rendeltem, az 2 hete érkezett meg, pontosabban 2 hete vettem át a postán, mert már korábban kihozták az értesítőt arról, hogy nem hozzák ki. Ugyanaznap rendeltem valamit egy lett eladótól is, de nem nagyon foglalkoztam az ebay-jel, mert volt elég dolgom a melóban, pontosabban sok is, vesztenivalóm pedig nincs.

Ma délután kapok egy lett eladótól egy levelet, benne angolul és (google translate-tel fordítva) magyarul az, hogy fáradjak már be a postára a cuccért, benne track17 link. Bemegyek telefonnal a postára, ugyanahhoz a postásnőhöz kerülök akinél a már említett amerikai csomagot vettem át. (Amire persze a féleszű kihordó postás ráírta, hogy Kínából jött, szóval másik füzetben kereste először. Ez is milyen már, hogy füzetbe írt macskakaparásokkal operálnak 2019-ben, na mindegy. Az a csomag meglett 15 perc keresgélés után.)
Mondom neki, hogy ismét kalandos feladat jön, és odaadom neki a telefont a tracking számmal. Megnézi maguknál, tegnap küldték vissza a magyar posta nemzetközi csomagközpontjába, hogy küldjék vissza a feladónak. A csomag amúgy április huszonvalahanyadikán érkezett hozzájuk...
Mondták, hogy írnak email-t a központi csomagizének hogy küldjék már vissza, bár ezt mostanában 3-ból 3-szor volt sikertelen. És mondták, hogy menjek be a postára és tegyek panaszt. Erre megemlítettem, hogy szerintem a postán vagyok, szóval részemről mehet, de nem, nem oda, hanem arra a postára kellene bemennem, ahonnan a közvetítők jönnek. Na majd nyilván odamegyek ezért...

Amúgy nálunk 7/24 vannak a recepción, a postások munkaidejében pedig 2 olyan recepciós van, aki nem csak profi, de emberileg is jóban vagyok velük, szoktunk beszélgetni, segíteni egymásnak, stb. Szóval az kb. kizárt, hogy ha ott hagynak náluk egy nekem szóló értesítést, és az nem jut el hozzám.

Szóval elöntött a szekunder szégyen, hogy egy volt szovjet tagállam feladójának kell magyarázkodnom emiatt a nyomorult állami monopolcég miatt...
(#) dara válasza tbarath hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Szerintetek mit kellene tennem azon kivül hogy reklamálok az eladónál.Rendeltem egy napelem invertert 1KW 240V AC.Erre meg jön a csomag 1KW 110V AC.A rendelés visszaigazolása is 240V,erre ezt küldi.Nem esett le még neki hogy európában 230V fesz van.Az ára 60E forint volt +vám áfa upc ügyintézés +24.Holnap irok neki de már ráz a hideg attól hogy azt irja küldjem vissza.de vissza szingapurba mennyi lenne?+a24E=sok veszteség.Kérjem vissza az össz költségemet,vagy csak az 24+visz posta árát és várjam a másik készüléket,szerintetek?
(#) superuser válasza tbarath hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Hívjad fel a posta központi számát a visszaküldés alatt álló csomag miatt, ne bízd a postahivatalra!
Egy ilyen esetem volt, az sikeresen megoldódott. Mondjuk még velem fizettettek 1000 Ft körüli "újrakézbesítési" díjat...
(#) superuser válasza dara hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Jó lenne a link amiről rendelted, mert ilyenkor nagyon nem mindegy, hogy ki hibázott.
Ebay licence agreement ide vonatkozó részét kellene elolvasni, meg figyelni nehogy az eladó ígérgetésekkel, időhúzással elérje, hogy kicsússzál a reklamálásra rendelkezésre álló határidőből.
Esetleg nézd meg, hogy mennyiért tudod postázni Szingapúrba, meg hívd fel a UPS-t, hogy return esetén visszakapod-e az ÁFÁ-t, vagy csere esetén ÁFA mentes-e a csere termék.
(#) Kovidivi válasza dara hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Két lehetőség van: vagy visszakapod a pénzed amit fizettél (kérdéses, hogy az áfával és vámmal mi lesz, de úgy sejtem azt nem.fogod visszakapni, de a postaköltséget kifizettetném!) és megtarthatod az invertert, ekkor eladod, és talán még lesz egy kis nyereséged is.
Másik lehetőség, vissza kell küldened a csomagot, na ebben az esetben kifizettetnék minden egyes Ft-ot, vámot, áfát, dupla postaköltséget! De erről meg is kell egyezni, és az Ebay-nél egy ügyben kell ezt tisztázni. Ne félj, ha ők hibáztak, minden plusz költségedet nekik kell fizetni! Ha nem így történik, Ebay-nek segítenie kell.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Máj 17, 2019 /
 
Ez most nem külföldi rendeléssel kapcsolatos kérdés.
Vaterán, hogy tudok felvenni kapcsolatot másik felhasználóval, nem eladóval!
Üdv
(#) antikzsolt válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Tudtommal sehogy. Ezt azért vezették nehogy ne ott beszéljék meg hogy ne a vaterán keresztül menjen az eladás.
(#) dara válasza superuser hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Bővebben: Link[/urlurl=https://www.ebay.com/itm/IP65-1000W-MPPTpure-sine-wave-Grid-Tie-Inverter-48-72-96V-Battery-discharge-LCD/123364606636?_trkparms=aid%3D888007%26algo%3DDISC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20131227121020%26meid%3D7b73b0efc6dc4cbf9fff21b2b1e580a1%26pid%3D100009%26rk%3D1%26rkt%3D1%26sd%3D112450547998%26itm%3D123364606636&_trksid=p2047675.c100009.m1982]
Itt a link.Ir valamit de az angolom közell 0.Majd a lányom segit a reklamáció megirásban de mit irjak.
(#) superuser válasza dara hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Fell kell velük venned a kapcsolatot és visszaküldeni egy héten belül.
Nem is a reklamáció a kérdés, hanem, hogy az ennek kapcsán létrejövő nem csekély költséget ki állja... Ebben a tekintetben pedig az ebay ide vonatkozó szabályai lesznek az irányadók...
(#) dara válasza superuser hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Köszönöm intézem és meglátjuk mi lesz.
(#) Kovidivi válasza superuser hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Én először megbeszélném az eladóval mi legyen. Ha a visszapostát nem fizeti ki senki, se az áfát, se a vámot, az a legrosszabb eset. És valószínűleg ez az alap, ha az Ebay szabályai szerint játszunk. De ha megbeszéljük az eladóval mi legyen, ki lehet jönni jobban is.
(#) tbarath válasza superuser hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Kösz a tippet!
Azt mondta az ügyfélszolga, hogy még vissza tudják fordítani (de nem ígéri 100%-ra), és ez kb. 1,5-2 hétig (!!!) tart. Bravó.
(#) dara válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Az első körben ez lesz,de ugye az eladó a hibás akkor csak neki kéne vinni a balhét.Meglátjuk,de már rossz érzésem van.
(#) Kovidivi válasza dara hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Az se lenne egyszerű kör, ha az áfát és a vámot próbálnád az államtól visszakérni, mivel önhibádon kívül rossz terméket kaptál. Be kellene bizonyítani, hogy a termék visszakerült az eladóhoz, stb. Bonyolult. Én felajánlanám az eladónak, hogy adja vissza a termék árát, az áfa meg a vám kiadását benyelném, és megpróbálnék a terméken túladni. A kis kínai se akar pluszban fizetni, se a visszaposta költségét, se semmit. Talán így bukik a legkevesebbet. Majd írj, mi lett, kíváncsi vagyok. Üdv.
Szerk: gondolj bele, ha elveszik a csomag, akkor is az eladó bukik, tehát ekkora veszteséggel is kalkulálniuk kell.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2019
(#) dara válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
110V at kinek tudnám eladni?Ez is nagy probléma.
(#) Kovidivi válasza dara hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Ha jó az ára, bármit el tudsz adni. Mennyi volt az áfa és a vám együtt? Ha ennyit kérsz érte, akkor az idegességen kívül semmi veszteséged nincs.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2019
(#) dara válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Már irtam,61 a készülék,25 a többi.
(#) Doky586 válasza dara hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Ez ugyanaz az eset mintha rendelsz egy léptetőmotort és kapsz egy rúzst helyette..
Nem azt kaptad amit rendeltél.

Ahol az áfát-vámot fizetted kérdezz rá hogy ők milyen papírt kérnek 'garanciális' ügyintézéskor. Hogy a cseretermék érkezése esetén már ne kelljen - újra- fizetned.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2019
(#) zsoltee0001 válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
én is erre gondoltam, ráadásul most pont nincs semmi eladó terméke, hogy azon keresztül írjak neki.
Üdv
(#) Droot hozzászólása Máj 20, 2019 /
 
Sziasztok!

Valyon ezt megvámolnák?
Bővebben: Link
(#) eyess válasza Droot hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Nem , mert eus országból érkezik .De a 27% áfát azt igen.
Következő: »»   177 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem