Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   244 / 291
(#) kaqkk válasza Busz hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Kíváncsi leszek rá hogy egyáltalán válaszolnak e . Ha kapsz válasz szerintem az lesz benne hogy szállítás közben keletkezett a hiba ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2019
(#) Busz válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
De mindkét hűtőnél szállítási hiba? Sértetlen fóliázással? Szerintem sem fognak válaszolni, márcsak azért sem mert szerintem sokezer darab hagyta így el a gyárat és necces lenne beismerni.

A nagy gáz az hogyha hátulról ránézel messziről a gépre abból a szögből meg csak nem is feltűnő. Be kell dugni a fényképezőt oda alulra, akkor látszik hogy lapított a szívócső.

Közzéteszem a választ ha válaszolnak.

Ezt írtam:
Tisztelt Electrolux!

Vásároltam egy EJ2302AOX2 típusú hűtőgépet de 1 nap után elromlott. Észrevettem hogy a kompresszornál az egyik cső nagyon meg van hajlítva, lehet azért nem zúg mert ettől tönkrement a kompresszor.
3 napon belül volt, kicserélték, hoztak egy másikat. Ez /még/ rendesen üzemel de a kompresszornál az egyik cső szintén szerintem túlzottan meg van hajlítva.
Két hűtőgépből kettőnél ugyanott hasonló probléma nyilván gyártási hibát jelez.
Megmutattam hűtőgépszerelőnek, azt mondta hogy ez mindenképp káros és gyártási hibás mert a hűtőkör minden része méretezve van és nem fér bele ilyen "szűkítés".
De hiába kérnék cserét mint a példa is mutatja, ugyanilyet ha nem szarabbat hoznának.

Szerintem sem így kéne kinéznie egy csőnek, nem véletlen akkora átmérőjű amekkora az a cső.

Vélhetően az összeszerelésnél jár el valaki hanyag módon, de a hiba nem feltűnő ha hátulról ránézünk, csak akkor látszik jobban ha bedugom a fényképezőt a gép hátuljába a cső mögé...

Ez így lehet zavaros de a mellékletek mindent megmagyaráznak!
Kérném hogy hozzanak egy normálisan összerakott gépet...


Két gépből kettőnél van szűkület, az egyiknél az alu részen, a másiknál a rézcső szakaszon tehát nem egyedi jelenségről van szó!


Segítségüket előre is köszönöm!
(#) adapter hozzászólása Ápr 25, 2019 /
 
Sziasztok,
Apám a húsvét alatt megdobott az alábbi hűtőkompresszorral (szerinte a nyuszi tojta), hogy így 70 fölött jó lenne neki egy kis kompresszor otthon, biciklit fújtatni, ezt-azt kifújogatni, tisztítani stb. valahonnan túrta a szomszédja....
Van egy csomó alkatrészem a garázsban, alig kellene valamit hozzá venni, inkább csak sok idő összeállítani (na ez nem nagyon van). Így kaptam a képeken látható állapotban.
Kérdésem: jól emlékszem, hogy ennek kellene egy 4uF7 kondi az indításhoz?
DRVT-2 indító reléje van de szerintem az nem jó, valahonnan szereznem kellene hozzá, mivel tudom kiváltani?
(Típus : FK0,8K8)
A motor kivezetéseket DMM-el mértem.... (Bocsi a hirtelen rajzért... )
(#) kaqkk válasza szs hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Nem az a probléma hogy a dolgozók a szalagon ennyit tudnak a saját munkájukról (nyilván annyit tanítanak meg nekik amit feltétlenül szükséges ) De hogy a meós (minőségellenőr ) kiengedi a gyárból az a katasztrófa !
(#) proli007 válasza adapter hozzászólására (») Ápr 26, 2019 / 1
 
Hello! Nem kell ehhez kondi, ott az indítórelé. Ha bekapcsolod kb. 4A áram folyik, erre meghúz az áramrelé és bekapcsolja a segédfázist. Ha felpörgött, lecsökken az áram, és a relé kikapcsolja a segédfázist. Kipróbálhatod relé nélkül is. Az A-C pontra feszültséget adva, és egy pillanatra zárva az A-B pontot elindul ha jó.
(#) adapter válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Köszönöm!
(#) granpa hozzászólása Ápr 29, 2019 /
 
Kérdésem: Egy Gorenje HZDS 2626 hűtőnél elég jól hallhatóan kattan a relé, mikor bekapcsol. Mennyire hiba ez? Bella néni.
Valamint mi értendő ez alatt: CO2 kibocsájtás 400 m3/év. Újabbnál 140 m3. Nem PB-abszorciós, kompresszoros villany.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2019
(#) antikzsolt válasza granpa hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
A co kibocsájtás hogy mennyire energiatakarékos. Minél kisebb a szám annál jobban szigetelt a hüttőd.
(#) granpa válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 29, 2019 / 1
 
Akkor ez valami nagyon (agyon) kombinált számítási módú gyártás, energiatermelés, -szállítás, etc, "furmányosság" (finoman fejeztem ki), mert természetesen nem bocsájt ki CO2-t. A szigetelés érthető(bb lenne).
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2019
(#) antikzsolt válasza granpa hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
A co2 kibocsájtást úgy kell érteni ha szén erőmű gyártaná az áramot a hűtődnek akkor annyi co2 bocsájtana ki.
(#) granpa válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Mintha ilyesmire utaltam volna.
(#) zolika60 válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Ráadásul mi köze a valósághoz, ha Nap vagy atom erőmű van?
(#) antikzsolt válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Ez egy általános számítás csak. Ha már zöld energiát kap akkor módosul az összeg természetesen.
(#) Busz válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
A meós azért engedhette ki mert hátulról szemrevételezéssel nehezen észrevehető.
Nomeg gyakran a meósra rászól a főnöke hogy namárpedig kimegy akkor is ha szar mert a darabszám a fontos ( én is ilyen helyen dolgozom). A meós csak azért van mert az anyacég ellenőrei kérik, de hatalma, beleszólása nincs.

Szóval válaszolt az Electrolux, ki is jöttek megnézni.
Egy ember jött ki, lefotózta a törést, több képet is csinált róla, majd kézzel belenyúlt a fagyasztóba, és azt mondta hogy jólvanazúgy, nem lesz vele gond hisz hűt nem.

A 14 fokos szobába persze hogy hűt, a 40 fokosba már nem biztos.

De hát meg se fordult a fejemben hogy esetleg megköszönik hogy felfedeztem egy súlyos és ráadásul tömeges gyártási hibát és kapok egy másik hűtőt vagy egyet bónuszba... D
(#) Jancsika hozzászólása Máj 16, 2019 /
 
Sziasztok,
Van egy Siemens hűtőszekrényünk, KS32R20IE típus.
Az a hiba, hogy két napja nem kapcsol ki.
A belsőtérben fejmagasságban a ventillátor alatt le van jegesedve.

A termosztátot kiszereltem kipróbálni. Jeges zacskóba téve kikapcsol, majd kivéve a zacskóból bekapcsol.
A hűtőgép hátulján a rács nem melegszik.
Melegedést a csövön csak a motornál és a közvetlen közelében lévő kb arasznyi hosszon érzek.

Mi lehet a hiba oka?
Köszönöm a válaszotokat!
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Máj 24, 2019 /
 
Egy fagyasztó nélküli 120l-es hűtőgépnek mennyi kell, hogy legyen a hiszterézise ?
(#) StMiklos válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
ca. 6 fok
(#) mikrodigit válasza Jancsika hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Siemens fagyasztóval volt hasonló kalandom.
Tipp: kiégett a fűtőbetét, ami a leolvasztást végzi.
Próbáld ki: kapcsold ki és hagyd leolvadni, utána pár napig jól fog működni, aztán megint eljegesedik.
(#) kalmi.kalmi válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Köszönöm válaszod... akkor jól működik.
(#) zgyorik hozzászólása Máj 25, 2019 /
 
Sziasztok
Adott egy nagyon eklektikusan de leginkább nem működő Whirlpool WBC 35692A++NFCX kombinált hűtő

Egy kompresszoros 2 körös, mágnesszeleppel vezérelt. Ezen az elven működő masinák úgy hiszem egyszerre csak egy irányba tudnak hűteni de nem igazán értem ez hogyan is áll össze. Melyik teret hűti először? Vagy nem várja meg hogy mondjuk a hűtő rész elérje a beállított hőfokot hanem kapcsolgatja a magnesszelepet alkalmanként a hőmérséklet csökkenésével hogy nagyjabol párhuzamossan hűljön mindkét tér? Tanácstalanul állok a problémám előtt es a nagyobb probléma hogy a szerelő is csak találgat. A 2 tér hűtése véletlenszrű, egyszer a hűtő rész indul el a fagyasztó meg nem. Ha újraindítom akkor van esély hogy éppen az ellenkezője torténik, de olyan is volt már hogy mindkét rész hűtött. Viszont a komresszor nem igayán akar leállni csak ha túlmelegszik.
Segítséget előre is köszönöm.
(#) kaqkk válasza zgyorik hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Ezeknél a fagyasztó élvez elsőbbséget , ha összevissza indul akkor elektronika hiba a legvalószínűbb . Vedd ki az elektronikát és csinálj róla pár képet , és tedd fel ide .
(#) zgyorik válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Jelen pillanatban azt csinálja hogy a hűtő rèsze normálisan beáll a beállított hőmèrsèkletre azonban a fagyasztó rèsze bármire állítom be csak 2viszintes vonal villog.
(#) kaqkk válasza zgyorik hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Már van elméletem a hibáról de ,kép nélkül csak elmélet . Ha az elektronikán van egy "nagy" kék vagy szürke kondi akkor őt kell cserélned . Ezért lenne jó látni ...
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2019
(#) zgyorik válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Az elektronikája gondolom a kompresszor melletti fekete dobozban van
(#) kaqkk válasza zgyorik hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Nem ! Ott az olvasztó óra van az elektronika a nyomógombok és a kijelző mögött van , valószínűleg a hűtőgép tetejében .
(#) zgyorik válasza zgyorik hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Valamint a menüjèbe ahol belehet állítani a dolgokat ott van amikor feldobja a kg-od ikont meg a üdítős pohár ikont is de most mèg az se jelenik meg.
(#) zgyorik válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Akkor ez a panel mögött valahol?
(#) kaqkk válasza zgyorik hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Igen a legtöbb hűtőnél a kezelőpanel mögött van a vezérlő .
(#) zgyorik válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Ennyi látszik
(#) kaqkk válasza zgyorik hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
A két műanyag fület széthúzva le tudod ugrasztani a panelt a házról , a másik oldalon vannak az alkatrészek azokat kéne látni .
Következő: »»   244 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem