Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1516 / 1670
(#) mek-elek válasza H2opok hozzászólására (») Máj 23, 2019 / 1
 
Kívülről jól néz ki!
Belülre, mondanám, hogy a kondik megfognak főni a panelen. A ventilátor, ha szív, behorpad a homloka, ha fúj, túlnyomás lesz benne a meleg levegőből, mert nem láttam légcsatornát a készülékedben.
(#) H2opok válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
Remélem nem.
Szív, mert az alja full tele van furattal a táp és az erősitő alatt.
(#) mek-elek válasza H2opok hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
Hát azt nem láttam, akkor bocs ez ügyben, de a kondik akkor is a borda nyakán vannak, és így várható az idő előtti elavulásuk.
(#) todyor válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Ha az erősítő panelra gondolsz, akkor az egy TDA7498-as ic-vel készült gyári erősítő.
D osztályú, így jóval kevesebb hőt termel, mint pl. egy TDA7294 AB osztályú. Ráadásul alig fél gőzzel jár majd. Nem kell tehát azokat a kondikat félteni.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2019
(#) ThomAce hozzászólása Máj 26, 2019 /
 
Én most ezzel szórakozom:

Az általam készített limiter-t tesztelgetem, pontosítgatom...

https://www.youtube.com/watch?v=-bi22ECy7qs (Itt épp kb. +16 - 18dB (~6Vrms) túlvezérlést kap. Illetve a reakcióját, release-time-ot, gain-t ellenőrizgetem.) A hang azért ilyen, mert egyrészt telefonról vettem fel, másrészt kis pici hangfalakon ment. A többi fejhallgatón. (Ha ott jól szól valami, akkor a hangfalakon is jó lesz.)

Az alábbi videóban meg némi tesztelgetés, meg bemutatás kedves barátaimnak, hogy ez bizony működik. (Igen, az én saját hülyeségem, hogy saját "márkalogót" terveztem a cuccaimra, melyeket én építettem / átépítettem.)
https://www.youtube.com/watch?v=hAY9aPilTq8
(#) konyak6 hozzászólása Máj 26, 2019 / 10
 
Ma raktam össze egy Nixie órát.
Első SMD forrasztásom( nem lesz a kedvencem). Elsőre indult. Eredetileg kék háttérvilágítás lett volna, de végűl piros lett.
Időt, dátumot, hőmérsékletet mutat.
(#) ThomAce válasza konyak6 hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Nagyon jól néz ki. Számomra ezeknek a Nixie csöveknek van egyfajta steampunk érzése. Sosem mertem eddig építeni ilyesmit, mert zéró tapasztalat, meg ugyebár nem tudom mennyi az élettartama egy ilyen csőnek.
(#) madzagos válasza ThomAce hozzászólására (») Máj 26, 2019 / 3
 
Ne félj tőle sokáig bírják!
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2019
(#) Bakman válasza konyak6 hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Jól néz ki. Nem túl kicsi a kontraszt a piros "háttérvilágítás" és a narancs számjegyek között?
(#) konyak6 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Nem vészes, kikapcsolható, de lehet hogy teszek be egy ellenállást. Majd este a sötétben kiderül.
(#) kalmi.kalmi válasza konyak6 hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
20 évet bírnak a csövek ?
(#) nik válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Elvileg simán bírják. Ha órát építenél, szinte fél napot fényerőcsökentett módban járatod őket, ezzel is kímélve vannak. Éjszakai mód, érdemes olyan kütyüt tervezni, építeni, ami ezt tudja. Nekem ruszki IN-esekel vannak rossz tapasztalataim. Néhány hónap után a pár szám fele, harmada eltűnt, nem világít. Lehet, hogy csak silány szériát fogtam ki. Z573M-es nixie óra folyamatos üzem mellett, nálam 7 éve töretlenül kiválóan szuperál. Persze, ha dobozban tartod a csöveket, mint madzagos fórumtárs, akkor évszázadokig is bírják
(#) madzagos válasza nik hozzászólására (») Máj 26, 2019 / 1
 
Folyamatban van a felhasználása.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2019
(#) killbill válasza konyak6 hozzászólására (») Máj 26, 2019 1 / 7
 
Idézet:
„eredetileg kék háttérvilágítás lett volna, de végűl piros lett.”
Miért kell a Nixie-nek háttérvilágítás? Főleg kék. Az egész retro jellegét elveszti, giccs lesz belőle. Vagy ez csak annak triviális, aki '83-ben épített ilyen órát először...?
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2019
(#) nik válasza madzagos hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Fogadok, nálad még a villanyóra is nixie csövekkel jelez ki
(#) madzagos válasza nik hozzászólására (») Máj 26, 2019 / 1
 
Még nem....
(#) H2opok válasza nik hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Z570-573 ból csináltam vagy 15 órát. Volt a csövek közt pár db amiben egyik másik számnak csak a fele világitott. De nagyobb árammal, fél óra járatás, és olyan lett mint az új. Szóval helyre lehet hozni, ha ilyen baja van.
(#) kalmi.kalmi válasza H2opok hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Hasonló a jelenség egyes tv készülékekbe szerelt képcsőnél. Pár év állás után halovány képet adnak, de egy félóra üzem után minden rendben. CRT tv már egyre kevesebb, de az emissziószegény elektronkibocsátás jelensége a tv képcsövekre is jellemző.
(#) jethro válasza killbill hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Ezt én sem értem,hogy miért kell egy világító valamit kivilágítani?
(#) kalmi.kalmi válasza jethro hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Gondolom kikapcsolható a világítás.
(#) berjoska hozzászólása Máj 28, 2019 /
 
Ez manufaktúra egyedi nixi csöveket gyárt

https://www.youtube.com/watch?v=wxL4ElboiuA

érdemes megnézni majdnem 2 milló megtekintés
(#) Szasza9668 válasza berjoska hozzászólására (») Máj 29, 2019 /
 
Egy vagyonba kerülhet. Egyébként gyönyörű! Köszönöm!
Ui: Meg is lestem. Potom 145 dollár / db.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2019
(#) morgo hozzászólása Máj 31, 2019 / 12
 
Sziasztok!
Elkészült az IC teszterem. Persze nem végleges, folyamatosan bővítem a tesztelhető ic-k listáját, ha kezembe kerül olyan ic amit még nem ismer. Csak azt rakom bele, amit ténylegesen tesztelni is tudok, tehát ami van a fiókban. Arduino Mega az alapja. Egy régi D-Link modem dobozába építettem be a Megát, RTC, SD kártyolvasó és ISP programozó is van benne (uProg). A teszter utólagos shieldként épült. Sok bontott ic-m van, felhasználás előtt jó szolgálatot tesz.
Videó
(#) Alkotó válasza morgo hozzászólására (») Máj 31, 2019 /
 
Milyen módszerrel lehet kideríteni pl. egy műveleti erősítőről, hogy az "OK"? Elég sok paramétere van, és nem mindig lehet tudni nekünk éppen melyik a fontos.
(#) morgo válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 31, 2019 /
 
Csak általános működőképességet vizsgálok. Műveleti erősítők esetén ha működik komparátorként, jónak tekintem. Mosfeteket is azért listáztam be, mert kifogytam a tesztelhető alkatrészekből, és a SO-8 tokozás miatt másként macerás méregetni.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2019
(#) kisjoke91 hozzászólása Máj 31, 2019 / 6
 
Sziasztok!

Tudom, hogy ezernyi hasonló kapcsolást lehet találni, de építettem egy egyszerű visszaszámláló áramkört, mert épp kellett néhány. Ha valakinek szüksége lenne erre a rettenetesen egyszerű áramkörre, itt megtalálja a teljes forrást.
(#) Alkotó válasza morgo hozzászólására (») Máj 31, 2019 /
 
Köszönöm!
Az eredmény akkor értékelhető jól, ha tudjuk milyen módszerrel születik.
(#) kaqkk válasza kisjoke91 hozzászólására (») Jún 1, 2019 3 /
 
Gondolom nálatok a cégnél mindenki angol és német , egyedül te vagy magyar ?
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2019
(#) kisjoke91 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 1, 2019 / 3
 
Fején találtad a szöget. Németországban németül beszélnek
(#) sany válasza kisjoke91 hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
De úgy látszik angolul is.
Következő: »»   1516 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem