Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   284 / 312
(#) RockFonok válasza deebo hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Szerinted ez az LG monitorom nem ipari hulladék?
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2019
(#) Sponge72 válasza BlackForce hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Szia bocsánat de nem volt időm foglalkozni a monitorral,a válasz igen bekapcsoltam és míg ki nem kapcsoltam jó volt.Most szét szedtem de nem tudom mi a gond mert a táp kimeneti résznél mármint a csatlakozónál nem mérek semmit.olyan mintha a nem indulna a táp de a csati előtt meg van áram most totál tanácstalan vagyok. Agyerek meg rágja a fülem.
(#) BlackForce válasza Sponge72 hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Szerintem az a 0,22µF /50V elkó nem stimmel.
Az csak 220µF lehet (a táp részben).Én még nem találkoztam monitorban 0,22mikrós elektrolit kondival (pedig már jónéhány átment a kezem között).
Próbára tegyél be 220µF kondit
(#) Sponge72 válasza BlackForce hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
(#) Sponge72 válasza BlackForce hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
itt egy kép és jelöltem 0,22 µF kondit

Táp.jpg
    
(#) BlackForce válasza Sponge72 hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Ja,a primer oldalon lehet 0,22µF a táp IC mellett.
Csak a szekunder oldalon nincs kis értékű elkó.
Meg kell nézni hogy a DC 32x V nagyfesz megvan-e (vigyázat életveszélyes,ha rossz helyre nyúlsz).
A szekunder oldalon van e életjel valahol.(ha nincs,akkor a primer körben lévő meghajtó IC,vagy az utána levő tranzisztor jó-e.
esetleg panel repedés,cin felválás van-e valahol.
(#) Sponge72 válasza BlackForce hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
köszi hogy próbáltál segíteni de sajna bedöglőt a multiméterem úgy hogy keresek valakit aki tud segíteni. Amúgy primer oldalon minden oké a táppal.
(#) Sponge72 hozzászólása Ápr 25, 2019 /
 
Sziasztok keresek XVlll.ker ben valakit aki meg nézné nekem a LG monitor tápját mert se idő se energiám se szerszámom hozzá. kondikat már ki cseréltem de így sem műkszik. Természetesen nem ingyen kérem.
köszi
(#) pipi válasza Sponge72 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Hali!
Ha Kispest Zrinyi utca nincs messze.... írj magánba az adatlapomban lévő emailcímemre
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Máj 10, 2019 /
 
Laptopból bontott LCD-hez rendeltem egy meghajtó panelt. Eddig működött, de ma totálisan befehéredett, vagyis először másodpercenkénti ciklusban jó és teli fehér között váltogatott, végül teljesen fixen befehéredett és nem látni semmiféle képet! Szerintetek ezzel mi lehet? Az LCD lett valamitől kuka vagy a meghajtó panelen ment ki valami? (Ez nagy gond mert így a TV tuner gépemhez egyáltalán nincs monitorom...)
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
Hali!
Bármelyik elhalhatott. Ki kellene próbálni másik vezérlővel, ill másik lcd-vel.
Milyen felbontású? Esetleg Kispesten tudok segíteni
(#) Udvari Zsombor válasza pipi hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
Sajnos semmi sem jó: se másik LCD se másik vezérlő nincs, valamint keszthelyi vagyok!
Azt nem tudom hogy milyen felbontású, de tökéletesen elfogadta a 800×600-at...
(#) gaga1 hozzászólása Máj 25, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy HKC 2249a monitorom bekapcsoláskor egy pillanatra van kép aztán kattan egy halkat és fekete a kép.Ez ismétlődik aníg ki nem kapcsolom.Van ötletetek a javításra vonatkozóan?
(#) bbalazs_ válasza gaga1 hozzászólására (») Máj 25, 2019 / 1
 
Gyorsjavítás: szétszeded és púpos kondit keresel a tápban, kicseréled, működik.
Lehet még cső (különösen, ha pirosas színű fényt ad).
Ha más baja van, akkor nem érdemes javítani, inkább ledesítsd.
(#) gaga1 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Amikor van kép az átlagos.Talán sikerűl "megmenteni".
(#) gaga1 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Köszi,megjavítva!
(#) bbalazs_ válasza gaga1 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Gratula és jó volt a részidőd is!
(#) gaga1 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
A szinekkel valami gebasz van,erre nincs valami okosság?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2019
(#) kadarist válasza gaga1 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Szia!
Ez képernyőmentés, azon nem látszik az eltérés.
(#) gaga1 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Átcseréltem a monitor kábelt DVI-ra és most úgy tünik,megjavúlt! Köszi!
(#) mraulajos hozzászólása Máj 28, 2019 /
 
Hali!
Vettem egy ilyen használt TV-t. A HDMI átjátszóval azt írja ki, hogy a kért funkció nem támogatott. Kérek valakit segítsen.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2019
(#) pipi válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Mi az a hdmi átjátszó? Ezen a cuccosodon a hdmi kimenet aktiválva van?
Ki tudod próbálni másik hdmi eszközről (pl szomszéd..)?
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2019
(#) mraulajos válasza pipi hozzászólására (») Máj 29, 2019 /
 
A kábe TV box, és a TV közötti összekötő vezeték. HDMI. A szolgáltatóval beszéltem, azt mondta, ő úgy látja minden renben van, a TV vel van valami probléma. A TV-n kijelöltem a HDMI1 bemenetet, be is adja a képernyőn, hogy csatlakozás HDMI1. Középen kiírja, nem támogatott rendszer. Három ilyen HDMI bemenet van, mindet ki próbáltam. SCART átjátszóval tökéletes.
(#) blasz válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 29, 2019 /
 
Szia nekem egy másik HDMI kábel segített a hasomló problémában.1.6 verzió,vagy 7 már nem emlékszem.
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 29, 2019 /
 
Bár itt "LCD monitor probléma" a fórum címe:
Ha a TV-d nem ismeri a Full HD-t, (mondjuk) de a boxod felbontása meg arra van beállítva ?
Konkrét "box" típust nem írtál...a "szolgáltatónál" meg vajon távolbalátók ülnek a telefonnál, vagy tán ellátogattak hozzád?
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2019
(#) antikzsolt hozzászólása Jún 1, 2019 /
 
Üdv
F.siemens amilo ll 3190w monitorom van. ÉS sajnos a tegnapi nap folyam feladta az együttműködés. Picit szétkapkodtam és találtam pár púpos kondit. Az okozzhatja hogy a kijelzés fénye csak 1-1 pillanatra kapcsoljon be? Vagy a fénycsövek adták fel a harcot?
(#) yohnsee válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Szia, jó eséllyel a kondik cseréjével megoldódik a probléma. Bár nem írtad, hogy csak ez az egy tünet van-e vagy más is bajos? Egyébként én az összes szekunder oldali kondit lecserélném, mert attól, hogy nem púpos, még lehet száraz. Esr mérőd van?
Üdv, János
(#) antikzsolt válasza yohnsee hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Az is a tervem hogy kicserélem az összeset mind a két oldalon. De azért bajban is vagyok mert én ilyesmit nem tudok elvégezni sajna. És a 2x 100km utazás meg eléggé megnyomj a javítási költséget. Főleg hogy szabit kell kivennem hozzá
Nincs mérőm.
Mire gondolsz? Kijelzés az van csak sötét kivéve az első pár másodpercben. Amíg működött addig szép éles volt a kép. Elég fényes is volt. Nem kellett vakoskodni.
(#) mraulajos válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Hali!
Ne vagyok egy nagy ász az elektronikában én sem, de pár monitort sikerült már észhez térítem úgy, hogy az összes kondit kicseréltem. Olyan lett mint az új.
(#) Szasza9668 válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Első körben kondi csere. Ha az nem jön be akkor lehet tovább menni.
Következő: »»   284 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem