Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2083 / 2208
(#) lpcollector hozzászólása Máj 18, 2019
Szerintem meg érdemes kipróbálni a hipersil vasakat kimenőnek. Szerény tapasztalatom szerint több múlik a kimenők tekercselésén, mint az alkalmazott vas minőségén. 7 erősítőmből 5-ben hipersil magok vannak...
(#) Mócsing válasza lpcollector hozzászólására (») Máj 18, 2019
A Jófogáson hirdetnek 5db VAC SM102A vasat , ha érdekel valakit .
A Fastronosok gyakorlatilag szóba sem álltak velem .
Próbálkozok még egy darabig , aztán lehet hogy rájuk fanyalodok .
(#) pucuka válasza Mócsing hozzászólására (») Máj 19, 2019
Nem-e lehetne-e a kimenőtrafós dolgokat a saját topikjában boncolgatni? ha már van.
(#) Condy hozzászólása Máj 19, 2019
Ismét a segítségetekre volna szükségem.
Van 6 db EL84-es csövem. Hogyan tudnék ezek közül párokat válogatni?
A gyártók hogyan végzik a válogatást?
Elvégezhető a művelet egy EL84 PP végfokkal?
(#) Cinema válasza Condy hozzászólására (») Máj 19, 2019
Elvégezhető PP-végfokkal is, az alábbiak szerint:
Előfok csöveit vedd ki, tedd el biztonságos helyre, a végfokba csak az egyik mérendő végcsövet kell bedugni, majd a végfoktól függően kell neki egy 150Ohm 2W-os ellenállás, a katóddal sorosan a testpont felé, amin a létrejövő feszültséget lehet mérni. Ha felfűtött a végcső, akkor a beépített katód-ellenállásán mérhető kb.7,5-12V közötti feszültség, amit egy kis utánaszámolással átvetítünk a katód-áramára és ebből már van két adatunk, ami jó a válogatáshoz, ugyanilyen munkapontban.
Ha a végfokban negatív-előfeszültségű munkapont-beállítás van, akkor azt a válogatás idejére szüntessük meg. Arra azért figyeljünk, hogy a végcsövek vezérlőrácsa le legyen húzva egy kb. 270-470kOhm-os ellenállással a testre. Ha ez a lehúzó ellenállás hiányzik, akkor gerjedhet a végcső. Ha a cső gázosságát is meg akarjuk határozni, akkor ezt a lehúzó ellenállást emeljük kb. 1,5-2MOhm-ra egy kis időre, ekkor - ha gázos a cső, felszalad a katódárama, felizzhat az anódja is. Ez már a cső betegségét jelenti és jó minőségű végfokban már ne használjuk azt, cseréljük ki.

Üdv!
(#) Condy válasza Cinema hozzászólására (») Máj 20, 2019
A javaslatod alapján tegnap elszórakoztam 2 db 6p14p-vel és 2 db EL84-gyel.
-14-től -8-ig 1 voltonként növeltem a rács-előfeszültséget és közben mértem
a katód, valamint a segédrács áramot.
A táblázat szerinti adatok alapján ezek a csövek elfogadhatóak párként?

EL84.jpg
    
(#) Cinema válasza Condy hozzászólására (») Máj 20, 2019
A Tungsram I-II egész jó párnak. Az oroszok is megvannak egymással.
Jó a párosítás 10%-on belül, de ha sikerül 5%-on belülre válogatni az már tökéletesnek mondható.
Főleg az alsó szakasz a lényeges, a kisebb áramok táján, mert ott lesz nagyobb a torzítás, ahol nagyobb az eltérés.
Lehet, persze tovább szívni a válogatással, ha van egy láda cső(100db.), amiből lehet válogatni, talán összejön két-két közel egyforma pár, - talán mondom.
A többi alkatrésznek is hasonlóan pontosaknak kell lenniük, mint a csöveknek, tehát 5%-nál rosszabb tűrésű alkatrészt ne használjunk, pláne sztereó erősítőhöz.

Üdv!
(#) Condy válasza Cinema hozzászólására (») Máj 20, 2019
Így már értem. Nagyon köszönöm a felvilágosítást!
(#) dobanandras hozzászólása Máj 30, 2019
Sziasztok.Felvilagositast szeretnek kerni a kovetkezo dologrol.Lehet-e helyetesitenni az 5V4G elektroncsovet 5C3S orosz elektoncsovel?Kulfoldi forumokon irtak tobben hogy lehet,meg nem is.Lehet itt valaki jobban tudja.Koszonom.
(#) granpa válasza dobanandras hozzászólására (») Máj 30, 2019
Adatlapjukat összehasonlítottad?
(#) jani1987 válasza dobanandras hozzászólására (») Máj 30, 2019
(#) (Felhasználó 116638) válasza dobanandras hozzászólására (») Máj 30, 2019
Az elektroncső topicban már válaszoltam, egy hónapja.

Kérdésed

Felesleges több helyen megkérdezned, olvasd el,értelmezd az adatlapokat.
Az elektrotanyán is segítettek már ez ügyben.....
(#) MacGiver válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 30, 2019
Inkább ezt kellene nézned.
https://frank.pocnet.net/
(#) jani1987 válasza MacGiver hozzászólására (») Máj 30, 2019
Könyvjelzőzve.
(#) djcaveman válasza MacGiver hozzászólására (») Máj 31, 2019
A biblia..
(#) granpa válasza MacGiver hozzászólására (») Máj 31, 2019
Valamint a Vademecum oldalt is, mert sok cső ott található meg, ami nincs a Frank's-on. Továbbá orosz csövek, cirill betűvel írva, a Google keresőben (latin betűvel is megtalálható nagy részük).
(#) scooby_ hozzászólása Jún 1, 2019
RIAA korrektor.
A trafó jövőhéten meglesz, úgyhogy ki fogom tudni végre próbálni. Így most csak a vezérlésre futotta.
(#) Moszkvai válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 1, 2019
Ez gyönyörű! És a legjobb korrektor amit valaha hallottam!
(#) deklinacio válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 1, 2019
Nagyon szép! Viszont muszály kérdeznem: Az RIAA fokozathoz minek annyi gomb, meg kijelző? Humorosan fogalmazva: talán kiírja az LP fordulatát? Egyébként milyen csövekkel van, és milyen kapcsolás? Gondolom a korrekció nem a visszacsatolásban van. Erősíts meg légyszíves a gondolatom.
(#) deklinacio válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 1, 2019
Én azt olvastam Scooby hozzászólásában, hogy a trafó a jövőhéten lesz kész. Talány lett a fejemben, hogy akkor hogy is hallgathattad, hogy tudod, mennyire jó. Amúgy milyen pick-up-al hallgattad?
(#) Moszkvai válasza deklinacio hozzászólására (») Jún 1, 2019
Üdv! Itt megtalálod a választ: Bővebben: Link
SHURE V15 MKII, DENON DL103, ORTOFON OM40, PIONEER 5MC, SHURE M91, SHURE M93,
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2019
(#) deklinacio válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 1, 2019
Köszi, megfogom nézni!
(#) pucuka válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 1, 2019
Ezért lett volna szerencsésebb, ha a korrektort a saját topikjában tárgyaltátok volna.
(#) MacGiver hozzászólása Jún 1, 2019
Végül csöves is, meg RIAA is, mindkét topicba belefér..
Amúgy a phono előerősítőknél lehetne egy majdnem szubjektív tesztet csinálni. Ha valakinek van kedve.
Szabályok: 47K-200pF bemenet, 5K körüli kimenet, 100 szoros erősítés 1kHz-en. Innentől lehet nagyjából összehasonlítgatni korrekten.
(#) FerencziJ hozzászólása Jún 2, 2019
Sziasztok!

Azt kérdezném a gyakorlott építőktől, hogy a csőhelyek átfúrását a dobozokon mivel szoktátok elkészíteni, hogy ne legyen tojás alakú és sorja mentes? Hogyan készítitek?

Köszönettel: fj
(#) pucuka válasza FerencziJ hozzászólására (») Jún 2, 2019
Lépcsős fúróval.
Bővebben: Link
(#) FerencziJ válasza pucuka hozzászólására (») Jún 2, 2019
Köszönöm.
(#) scooby_ válasza deklinacio hozzászólására (») Jún 2, 2019
Szia!
Na akkor hátulról előre haladva.
De igen, visszacsatolásban van, méghozzá osztott, visszacsatolásban. Igazából ez egy hybrid rendszer. Az eleje jfet, a közepe elektroncső, vége pedig bipoláris tranzisztor ami az impedanciát illeszti. Ecc82 van benne. Egyébként az ARC PH3 mintájára építve, némi módosítással.
A kijekző... Nos sok dolga nincs. Bekapcsolás után némít amíg fűtenek a csövek. Ez 1 perc. Némítást, sztereo/mono és bemeneti impedancia váltást vezérel.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2019
(#) deklinacio válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 2, 2019
Köszi! Értem már.
(#) FerencziJ hozzászólása Jún 2, 2019
Kasznizás előtt a végfok
Következő: »»   2083 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem