Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   145 / 208
(#) SzZoli válasza SzZoli hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Sziasztok,

Sikerült megoldani a dolgot, sajnos csak tippem van a hiba forrására mivel a táp kiszerelése és visszaszerelése (valamint a csatlakozó kábelek újracsatlakoztatása ezek nem csak a táp panelon hanem mindenhol) a készülék bekapcsolt és elkezdett működni rendesen. Tehát az előzőkben leírtak alapján gondolom, hogy valahol kontakt hiba lehetett.

Üdv
(#) Szasza9668 válasza gyuszko77 hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Szia!

Ha az lcd panelok vezérlése egyforma akkor mehet a kettő össze hebrácsolása.
www.panelook.com

itt meg tudod nézni.
(#) janyka19 hozzászólása Márc 20, 2019 /
 
Sziasztok,

Új vagyok nálatok, először is szeretnék üdvözölni mindenkit. Szakmai segítségre lenne szükségem. Adott egy Lg 42LD490 típusú Lcd Tv. A probléma a következő, három HDMI bement található a tv-n, viszont egyik sem működik. A hdmi vezérlő chip-et (ha jól fogalmazok) keresem. A típusa: TDA19997hl/c1. Külföldi oldalon találtam, de ha van rá lehetőség akkor szeretnék itthon venni, ha drágább is. Valaki tud abban segíteni, hogy hol tudom hazaiban beszerezni ezt az alkatrészt. Hol érdeklődjék, kit hívjak. stb. Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Előre is köszönöm, minden hozzá szólás és segítség jól jön.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2019
(#) moele válasza janyka19 hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Szia !
Itt kapható---www.alkatreszbolt.hu/tda1-ic-k/sony-tda19997hl-c1-671484801-ic.html
(#) janyka19 válasza moele hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Szia!
Ezt megtaláltam de azt olvastam valahol, hogy nem lehet keverni a Sony-val. Programozva van vagy valami ilyesmi és hiába meg egyezik típusra de még sem lehet beletenni. Erről esetleg tudsz valamit, igaz-e?
(#) yohnsee válasza janyka19 hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Ez nincs programozva. NXP gyártja (lehet, hogy a sony és egyéb taiwani márkák is)
Ezt cserélheted bármilyen gyártó ugyanilyen típusszámú alkatrészére. Egyébként írtam neked ez ügyben privát üzenetet.
Üdv, János

u.i.:adatlap
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2019
(#) moele válasza janyka19 hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Így igaz, ahogy yohnsee írta !
(#) sz-andor hozzászólása Márc 27, 2019 /
 
Üdvözlet! 39"-os LCD kijelző szalagkábelének t-con nyákoldali visszalaminálásához keresek hozzáértőt vagy céget ha lehet Pest vagy környékén. (Szaki, ismerős bárki)
Segítsetek!
(#) jdani hozzászólása Ápr 17, 2019 /
 
Üdv. Van egy Samsung 40D5500as TV. Bekapcsoláskor amíg a Samsung feliratot mutatja,a háttérvilágítás működik. Amint a bemeneti képet mutatná, a háttérvilágítás kb 5% fényerővel világít.
Beállításokban a fényerő maxon van. Szétszedtem megnézni a ledeket, mindegyik világít, max fényerőn is, és a gyengén is. A LEDekkel lehet a gond, vagy a táppal.
Bekapcsoláskor, míg a logót mutatja, a fényerő nem a maxon világít. Mikor már jönne a bemenet képe, akkor kb 1másodpercig felvillan max fényerő, és aztán már csak gyengén.
A LED kimenetére 308mA 366V van írva. Próbálnám mérni amikor max fényerőn világít, de nem érkezem. (Többet áramot venne fel, és lekapcsol?)
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Szia!
Csinálj gyári visszaállítást a menüből. Ha ez nem segít, akkor lépj be a szervizmenübe, majd lépj ki onnan.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Mire megtalálhattam volna a menübe a visszaállítást, találtam egyebet. PL Eco mód, kikapcsoltam, már világosabb lett, de nem az igazi.
Találtam öndiagnosztikát is, na mondom rámegyek. Kidobott egy képet, láthatóan max fényerőn. Ez így már jó volt. Rákérdett hogy fenáll-e a probléma a képen, igen-nem.
Rámentem hogy nem. Kijött tovább, hogy próbáljak a menübe / kép beállításban állítgatni.
Ahogy mondtam, ott a fényerő a maxon volt. További beállítás a képeknél,a kép üzemmód.
Normálon volt, áttettem filmre, és megjött a fény.
Érdekes, mivel a tulaj nem babrálta ezt, mitől állítodott el?
Apropó, gyári beállítást tennék, de még most se találom...
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Magától elállítódik, gyári típushiba.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Jó tudni, köszi
(#) soos csaba hozzászólása Máj 16, 2019 /
 
Sziasztok!

Van nálam egy PHILIPS 32PHT4201/12 típusú tévé, mikor szét szedtem a tápegység egyáltalán nem indult el, észre vettem hogy az U9101 pozíció számmal rendelkező IC (PF6005AS) ki lyukadt (ki adta magából az éltető füstöt), innentől kezdve tudtam hogy nagy a gond.
Leltem még három ellenállást ami tönkre ment (R9101-0,27ohm), (R9110-47ohm), (R9109-10ohm), és még a Q9101 MOS-FET is tönkre ment.
A felsorolt alkatrészeket mind ki cseréltem, csak ezt az U9101 pozíció számmal rendelkező IC-t (PF6005AS) nem kaptam meg, helyette kaptam ezt a típust-NCP1251BSN100T1G, ennek az IC-nek 6 lába van, mivelhogy TSOP-6 tokozásban van, és az eredeti IC tokozása pedig SOP-8 tokozásban van.
Nem is a tokozásokkal lenne a bajom, hanem a lábak be kötésével, a PF6005AS-nek a lábai a köv-BNO-1es láb, FB-2es láb, CS-3as láb, GND-4es láb, OUT vagy DRV-5ös láb, VCC-6os láb, ezt a lábat nem tudom hova tenni, ugyanis van egy homályos rajzom ahol bele megy két diódába, pár kondiba, aztán fel a tekercsbe, ezt a lábat hova kellene kötni?, NC-7es láb, VCC-8as láb, ez volna a be alimentálása az IC-ek.
Az NCP125BSN100T1G lábkiosztásai a köv- GND-1es láb, FB-2es láb, OPP/LATCH-3as láb, CS-4es láb, VCC-5ös láb, DRV-6os láb.
Van nekünk a PF6005AS IC-nél ez a BNO-1es láb, ezt ki lehet hagyni?, egyes rajzokon láttam hogy ki hagyták, meg van a VCC-6os láb is, ezt a lábat hova kellene kötni, ahogy el nézem a panelt a 6-os láb és a 8-as láb egybe van kötve egy 0 ohmos ellenállással, elvileg akkor így is kellene működjön az áramkör ha nem tévedek?.
(#) mraulajos hozzászólása Máj 29, 2019 /
 
Hali!
Át jöttem ide problémámmal
A TV-m valóban nem tudja a full HD minőséget, de a boxon nem találtam olyan lehetőséget, ahol ezt át tudnám állítíni. Du. tán megnézem a box típusát.
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 29, 2019 /
 
Hello! Talán elég lenne a kábeltévé szolgáltatódat megnevezni...
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Máj 29, 2019 /
 
invitel
(#) Valkyria hozzászólása Jún 2, 2019 /
 
Sziasztok! Thomson 32N90NH22N LCD TV-hez tudja valaki, hogy lehet a szervíz menübe belépni? Elfelejterr gyerekzár pin-kód miatt lenne rá szükségem. Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Vadász Csaba hozzászólása Jún 5, 2019 /
 
Sziasztok!

Kaptam javításra egy Telefunken D32F182N3C
LCD-tvt.
Sajnos a kép 180 fokban elfordulva, de a szín mélységgel is gondok vannak.
A service menüben semmilyen opciót nem lehet megváltoztatni,ez csak olvasható!!!
Kijelző : VES 315UNDL-01
Main:17MB82S
Vagyis marad a VESTEL 17MB82S FIRMWARE keresése!!!
U10 egy 25Q32FVSIG és az U12 egy 25Q64VFSIG Flash ek vannak a Mainon.
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Al-sulaymaniyah hozzászólása Jún 9, 2019 /
 
Üdv nektek!
Ajánlottak potom pénzért egy samsung LE32D400E tv-t. A képen alul 5% képtartalom jó, felette 95%-ban csikos. Ahogy melegszik elmosódnak a színek és csak fokozódik a probléma. Azt hiszem a kijelző jó, más elektronikai hiba van, de service manualt nem tudtam letölteni hozzá. Tippek valakinek? A képet mellékeltem
közelről készült, távolabbról nem ennyire csíkos. Köszi
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2019

samu.jpg
    
(#) yohnsee válasza Al-sulaymaniyah hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Szia,
el kell keserítselek, ez kijelző hiba.
A táp, alaplap, háttérvilágítás még érhet valamit.
Üdv
(#) Al-sulaymaniyah válasza yohnsee hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Biztos? Bekapcsolás után élvezhető a kép, semmi jel nem utal rá hogy a kijelző hibás lenne, na meg úgy tudom egy kijelző akkor hibás a pixel hiba van rajta vagy törött...
(#) Al-sulaymaniyah válasza Al-sulaymaniyah hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Más fórum szerint t-com panel hiba... az meg van pár darab, hátha egyezik valamelyik, vagy keresek. Nem túl drága a bontott.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2019
(#) yohnsee válasza Al-sulaymaniyah hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Van még rengeteg módja, ahogy egy kijelző tönkremehet. Jelen esetben a sormeghajtó részen van vagy egy zárlat, vagy valamilyen más anomália. Ilyen tv-ért csak akkor érdemes kiadni pénzt, ha az alaplap vagy más alkatrész kell belőle.
(#) Al-sulaymaniyah válasza Al-sulaymaniyah hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Legutóbb vettem egyet, az alaplapot meg a t-cont és a tápot is eladtam, kijelző meg ment a kukába. Ha szerencsém van a kijelzője jó, akkor meg dupla haszon. Szóval mindenképpen megéri fillérekért megvenni.
(#) yohnsee válasza Al-sulaymaniyah hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Elárulok egy nagy titkot, a Tcon SOHA nem fog ilyen hibát produkálni. Vagy szabályos csíkozást csinál, ha hibás (akkor is függőlegeset inkább) de soha nem csak a kijelző 95%-án. Vagy az egészen, vagy sehol.
(#) Al-sulaymaniyah válasza yohnsee hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Akkor megnézem a coffhibát rajta, azt gyorsan ki lehet deríteni, mielőtt pénzt adnék érte.
(#) jdani hozzászólása Jún 9, 2019 /
 
Hello. Adott a következő TV, következő hibával:

Bekapcsolás után kikapcsol, majd vissza bekapcsol. Tulaj szerint néha kikapcsolt állapotból is magától bekapcsol.

Az hogy magától bekapcsol, találkoztam már ilyennel, ott a TVn lévő vezérlő gombok voltak hibásak, azok a fajta gombok, amik ellenállást kapcsolnak. Beoxidálnak, és akkor minden gomb, mindenféle funkció.
Ezen mondjuk nem olyan vezérlőgombok vannak, nem fotóztam le, de olyan joystick szerű. Fel-le billentés, és benyomás.
Nem foglalkoztam konkrétan a TVvel, nem volt még időm, de itt szerintem nem az a gond.
A tápon egy tranzisztor körül van megpörkölődve a nyák. Itt esetleg lehet valami kontakt hiba, amitől bekapcsolás után kikapcsol... Más kérdés, mi okozza a kikapcsolt állapotból bekapcsolást.

Van ezeknek valami tipikus hibájuk?

17IPS20 VESTEL Táp
(#) yohnsee válasza jdani hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Hello,
szerintem kezdd így a hibakeresést:
húzz le minden csatlakozót a tápról, táppanelt indítsd el külön, mérd meg, hogy a szekunder feszültségek megvannak-e és stabilak. Így bekapcsolva marad-e a panel? Ha igen, akkor dugd rá vissza a led hátteret. Indítsd el ismét. Ha most lekapcsol pár másodperc múlva, akkor háttér gond.
Ha bekapcsolva marad, és a feszültségek megint stabilak, akkor kapcsold ki, dugd rá vissza a maint is. Kapcsold be, mérd végig a DC-DC konvertereket a mainon. Megvannak-e, stabilak-e a feszültségek. Ha itt is minden rendben, akkor a következő gyanúsított az eprom. Olvasd ki 3-szor, hasonlítsd össze a kapott fájlokat. Ha azonosak, akkor töröld az epromot és írd újra.
Ha eddig megvagy, és nem találtál semmi abnormálisat, akkor gondolkodunk tovább
Egyébként a hibaleírásból eprom-ra gondoltam, de nem árt kizárni az egyszerűbb hibákat szépen sorban, nehogy megszívassuk magunkat.
Üdv,
János
(#) jdani válasza yohnsee hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
A tápon csak 12V és 24V kimenet van.
A TV pontosan mindig 27mp mulva restartol. (ha táp hiba lenne, melegedés után más idő mulva kapcsolna ki)
Ujrainduláskor a két feszültség stabil, sőt a 24V még meg is ugrik kicsit mikor restartol.
Megyek keresek más epromot bele.
Következő: »»   145 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem