Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   146 / 208
(#) Sufnituning88 hozzászólása Jún 10, 2019 /
 
Helló mindenki!
Tapasztalat érdekel, járt e már valaki így.
Samsung ue46b6000 tv bekapcs után függőlegesen csíkozódik/pacás csíkozódik. Egyértelmű T-con hiba. Rendeltem egy másikat. Beletettem. Vízszintesen fekete pixel csíkok lettek benne és úgymond jól áll neki a távolság. Messzebbről jó a kép, szín is és nézhető jó. Közelről meg jól látható a vízszintes fekete csíkok, meg fura a jelenítés.
Kiderült, hogy hiába azonos a száma a T-con lapnak, egy alkatrészbe eltér és az szerint 40"-os tv-be való.
Máshol viszont azt állítják, attól még jónak kell lennie.

Segítség!
(#) kalmi.kalmi válasza Sufnituning88 hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Az eredetit visszatetted már ?
(#) kalmi.kalmi válasza Sufnituning88 hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
A T-con panelról tegyél már fel egy képet, van valamilyenem,. Megnézem neked.
(#) Sufnituning88 hozzászólása Jún 10, 2019 /
 
Megnézem majd, vissza rakom. Kíváncsi vagyok. Remélem nem lesznek fekete vízszintes csíkok. Az már bajosabb lenne.
(#) yohnsee válasza Sufnituning88 hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Szia,
van képed az előző TCon által produkált hibáról? Csak mert kíváncsi vagyok, mitől volt olyan egyértelmű. Amit az újjal produkál, nos 50/50 hogy kijelző hiba. De ne legyen igazam.
Üdv
(#) Sufnituning88 hozzászólása Jún 10, 2019 /
 
Matrica száma különböző, meg egy jumper szerűség van más helyen.
40-es van benne, 46-os meg majd próba.
Jaj, képeken DSC_0006.JPG a 46-os.
DSC_0496.JPG a 40-es.
(#) Sufnituning88 hozzászólása Jún 10, 2019 /
 
Tartok az LCD hibától én is.
COF ha elengedte akk kuka vagy valahogy taknyolás.
(#) Sufnituning88 hozzászólása Jún 10, 2019 /
 
Nem tudom mikor lesz időm T-con cserére, de így néz ki messzebbről fotózva/vágva. (jól áll neki a távolság)
Elképzelhető, hogy csak fajinul mellé nyúltam a rendeléssel?
LTF460HF08 LCD-t kezelő T-con megoldaná?
A jelenlegi LTF460HF06 tud a leírás szerint.
(#) zoli0078 hozzászólása Jún 11, 2019 /
 
Sziasztok,

Egy kis segítésre lenne szükségem.
Egy Balupunk TV javítását kezdtem meg már vagy egy éve de mivel a TV szervízben is csak rontottak a helyzeten alaplapot kellett cserélni benne. Sikerült találnom egy másik típusú TV készülékből alaplapot (a kijelzők teljesen megegyeznek -gyártó, csatlakozó kiosztás, háttérvilágítás- kivéve a méretét mert az egyik 40"-os a vásik pedig 42"-os kijelzők adatlapja alapján nagyobb a pixelméret). Az egyetlen probléma a T-con és az alaplap közötti kábel mivel az alaplapon több csatlakozási lehetőség van és persze a csere lapon másik csatlakozóra van kiosztva a jel.
Tehát kellene egy kábel a T-Con és az alaplap közé egy GOODMANS G42250DVB4K2K-LED TV-ből vagy ha esetleg valaki meg tudja mondani a kábelkiosztást az is jó lehet.
A netet már végigtúrtam de nem találtam eddig pedig gondolom valahonnan akár újat is lehet rendelni.
(#) Vadász Csaba válasza Vadász Csaba hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Sikerült megoldani a dolgot!!!
(#) Szasza9668 hozzászólása Jún 23, 2019 /
 
Sziasztok!

Samsung le32s62b táp panelház cicereg. A háttérvilágítás villog, próbál indulni de nem megy neki. Kondikat cseréltem, diódákat kiemelve mérve rendben lévőnek találtam. Hogyan tudom a power boardot elindítani az asztalon tesztelés céljából?
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2019
(#) yohnsee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jún 23, 2019 /
 
Szia,
általában a standby 5V-ot kell visszakötni a PowerOn lábra.
Ha írsz egy pontos táp panel típust, akkor keresek hozzá rajzot, és tudok segíteni, miket mérj.
Első tippem az lenne, hogy a PFC nem megy rendesen, és a háttérvilágítás tápfeszültsége beesik.
De ez nagyon hasra ütés
Egyébként a powerpoint-ot eddig csak mint program ismertem, ez valami kódnév a samsung táppanelnél?
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2019
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Jún 23, 2019 /
 
Most etetem a lányokat "felsőbb utasításra"! Picit később fotózok!

Köszönöm!

A powerpoint az az android helyesírás ellenörzője. Mindíg marhaságot tesz bele.....
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2019
(#) Szasza9668 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jún 23, 2019 /
 
Íme az eleje a power boardnak.
(#) zoli0078 válasza zoli0078 hozzászólására (») Jún 23, 2019 /
 
Sziasztok,

Egy újabb kérdés merült fel bennem, miszerint a régi alaplapot ki kellett cserélni mivel az valahol szerintem fóliahibás volt mert egy időben akkor működött ha egyik sarka kicsit meg volt emelve (igaz ez forrasztási hiba is lehet) de valószínű a flash IC-k jók rajta.
Tehát ha a cserébe berakott és az eredeti alaplapon kicserélem a Flash IC-ket akkor működhet a készülék, vagyis a meghajtó programot a Flash IC tárolja többek között gondolok itt a kijelző csatlakozókiosztására?

Üdv
(#) yohnsee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jún 23, 2019 /
 
Gondolom nem lett volna nagy fáradtság, ha kikerested volna a hozzá tartozó rajzot, de megtettem helyetted.
Tesztek sorban:
-5V standby van? Stabil? (CNM801, 3-as láb)
-ha van, és stabil, 100ohm-os ellenállással kösd vissza a csatlakozó ON/OFF pontjára (CNM801, 1-es láb)
-Megjelenik a többi szekunder feszültség? Stabilak?
-Mérd meg CP803-on a feszültséget. Érték, stabil-e? (Vigyázz, ez a primer oldalon van, nagyot tud rúgni!)
Ha ezek megvannak, mehetünk tovább.
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Jún 23, 2019 /
 
Szia!

cp803 rendben van. 385v dc. A segéd feszek közül mind megjelenik. Végig mértem a CNM801 csatlakozó lábait, úgy tűnik ez rendben van. Annyi zavaró tényező van , hogy 5,3v dc helyett 5,4v dc mérek. Stabilnak tűnik nem ugrál az érték.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2019
(#) yohnsee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Ok, most akkor tedd vissza a lapot a tvbe, de ne kösd rá az alaplapot, csak a betáp 230-at és a háttérvilágítás invertert. Az ellenállásos módszerrel indítsd el, plusz ugyanígy beindítható a háttérvilágítás is a BL_ON lábbal. Ha így nem vibrál, cicereg, akkor a meghajtásnál lesz a gond.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2019
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Az háttér ellenállásos elindításáig nem jutottam, de anélkül összedugva a power boardal halkabban cicereg és vibrál a háttér. A háttér on lábát rákötve a +24v dc-re 100 Ohm ellenállással ugyanúgy cicereg és villog a háttér. A kísérlethez a cnm803 csatlakozót használtam mivel nem tudom melyik kell nekem. Sajnos darabokban kaptam meg. Logikusan a szalag kábel jelölését nézve ez adja ki a megfelelő helyre a gnd és 24v dc feszültséget.
(#) Szasza9668 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Háttér világítás így is villog és a power board is cicereg. Merre tovább?
(#) zasasa hozzászólása Júl 28, 2019 /
 
Sziasztok..Van egy Samsung UE40EH6030W 3D tv.A kép fordítva jelenik meg.Tükörképben.Factory resetet megcsináltam,de ugyan úgy ezt produkálja.Hol tudom visszaállítani?Köszönöm. Service menübe a belépés: Infó-menü-mute-power.
(#) bbalazs_ hozzászólása Júl 28, 2019 /
 
A service menüben nincs mirror image vagy flip picture opció?
A panel kiosztásánál szokott lenni elektronikusan ilyen lehetőség , ha máshogy nem megy.
Az x és y tükrözés egy- egy bemeneten.
(#) csapo1002 hozzászólása Aug 4, 2019 /
 
Sziasztok, segítséget kérnék! Adott egy LG tv ami 3 db HDMI csatlakozóval rendelkezik. Rá szeretnék csatlakoztatni a tv-re egy Xbox játékot HDMI kábellel, de egyfolytában azt írja ki bármelyik csatlakozásnál, hogy "Nincs jel". Ugyanez az Xbox, ugyanazzal a HDMI kábellel Samsung tv-n kifogástalanul működik! Mi lehet a probléma? A segítséget előre is köszönöm.
(#) kovacspista válasza csapo1002 hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Szia! Jártam így, alaplap hiba! Cseréltem és jó lett. Lehet, hogy frissítéssel meg lehetne javítani - bár nem hiszem - de nem néztem ennek utána.
(#) csapo1002 válasza kovacspista hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Szia. A készülék nem az enyém, egy ismerősömé, én csak próbálok neki segíteni. Elmondása szerint semmilyen csatlakozóval nem megy az xbox, még a saját, eredeti RCA csatlakozójával sem. És állítólag egy Playstation meg megy a tv-n...
(#) kovacspista válasza csapo1002 hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Nézd meg ezt a dolgot a saját szemeddel , mert már én láttam fán varjút!
(#) blasz hozzászólása Aug 10, 2019 /
 
Sziasztok érdekes hibát tapasztaltam a Samsung led tv-n .Usb-ről nézek filmet,és egy bizonyos filmnél ami elindul,kb,5 másodpercig,aztán szinte kifagy a tv és újra inditja magát.Csak ennél a filmnél.
Mi lehet?
(#) kovacspista válasza blasz hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Szia! Szerintem a filmben van a hiba. Hibás lehet a letöltés és valahogy ilyen parancsot ad a tv-nek. Töltsd le a filmet újra, vagy más forrásból szerezd be, mielőtt neki esnél a tv- nek!
(#) Vadász Csaba hozzászólása Aug 15, 2019 /
 
Sziasztok!
A fenti típusú tv landolt nálam.

GRUNDIG 40VLE8041S CHASSIS SX FÉNY VAN KÉP NINCS csak háttérvilágítás.

PCB MAINBoard: VEV190R-4 V-0
A tv készülék táp indítása után a kék led villog néhányat ,aztán többé semmi.
Nem reagál sem gombra sem távirányítóra.
Utána olvastam a fórumon, és program hibát írnak róla.
Pendriveről először ezt töltöttem rá:

056D40SS20_2.ZIP
azután lefrissítettem erre:
SX_NDLNA_100_737_3.ZIP
Így már ki-be kapcsolható a kezelőszervekre és távirányítóra csak annyit reagál, hogy villog a tv-n a led,
Működnek-e a funkciói azt nem tudom. Sehogy nem kapok semmi képi információt.
Próbálkoztam Scard csatlakozóval, hátha egy másik tv-re kiküldi a videó jelet,de semmi.
Hang nincs mert a hangproci kimenetei azok zárlatosak.
A T-con tápok rendben vannak.
Ha van valakinek eladó Main lapja azt szívesen meg venném.

Üdv. Csaba
(#) yohnsee válasza Vadász Csaba hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Valami még eszembe jutott. A klasszikus egyszerre csak egyik szalagkábelt csatlakoztatom a kijelzőre trükkel sincs semmi képi infó?
Következő: »»   146 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem