Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EEPROM programozó kérdések
Lapozás: OK   1 / 26
(#) Pethy hozzászólása Feb 4, 2007 /
 
Sziasztok.

Itt a hobbielektronikán a letölthető anyagok között eeprom programozót kertestem, találtam is, de ez a 24Cxx típusokhoz készült. A kérdésem az volna, hogy ezzel a típussal lehet e kezelni a 93C46x típust is? továbbá keresek ezen típushoz némi ötletadó kapcsolást. Az adatlapja megvan, köszi a segítséget
(#) raron válasza Pethy hozzászólására (») Feb 7, 2007 /
 
Szia! Nem, ami itt van a HE-n az nem tudja a 93C46x -e(ke)t programozni. Van az IcProg nevű ingyenes eeprom-pic... író progtam. Itt vannak a támogatott égetők. Itt a támogatott tipusok.
Szerintem töltsd le, és válassz ki egy égetőt, és nézd meg, hogy az támogatja-e az eepromot.
(#) raron válasza raron hozzászólására (») Feb 7, 2007 /
 
SZERINTEM a propic 2 tudja, DE nem bizos.
Sok sikert!
(#) palika hozzászólása Márc 3, 2007 /
 
Szisztok
Én megépítettem ezt a kapcsolást(ami a letölthető kapcsolások között van), de nem akar rendesen menni.
A kapcsolás nem túl bonyolult ezért azt nem rontottam el szerintem.
Volt már valaki aki megépítette?
Egy 24c04-et akartam programozni, de nem ment.
Azt írja ki, hogy "no acknowledge", vagyis mintha az eeprom nem válaszolna.De csak dos-ban, mert xp alatt még eddig se jut el.
Van valakinek vmi ötlete? Vagy építsek egy másik programozot.
(#) palika hozzászólása Márc 3, 2007 /
 
Már megoldódott a probléma.
Összedobtam egy jdm féleséget.
Ez már megy rendesen.
Ha esetleg valakinek szüksége lenne rá egyszer, akkor itt egy link, ami ezt a kapcsolást mutatja:www.scienceprog.com/rs232-emulates-i2c-for-24cxx-memory-programming/#article
(#) bodoo hozzászólása Júl 8, 2007 /
 
Hello!

A PCmen nincs párhuzamos port, de 27SF512es EEPROMot szeretnék égetni. Tudnátok valamilyen megoldást ajánlani?
(#) DRoland válasza bodoo hozzászólására (») Júl 8, 2007 / 4
 
(#) bodoo válasza DRoland hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
Anyám, ez eddig eszembe sem jutott!

Akkor, ez meg is volna, kösz!
(#) DRoland válasza bodoo hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
Informatikus vagyok, ezért gondoltam ilyen megoldásra!
(#) iferi hozzászólása Okt 10, 2007 /
 
S.O.S.!!!!!
hogy kell a memóriát szervezni? arra gondolok, hogy a program elején fel kell írni hogy milyen regisztereket, Configuration Bits-eket használok, ezeket hogy kell megcímezni?
(#) szepi003 hozzászólása Jan 25, 2008 /
 
segitség! van eggy problémám a 93c86 eeprom irásával ic prog. használom eddig a93-as szériát (46,56,66) tudom programozni csak 86-ost nem milehet az oka egyébként a programinditás után azonnal lefagy a programozo a lancos home page oldalon található amit használok köszi a segitséget szepi
(#) Ricsi89 hozzászólása Feb 9, 2008 /
 
Helló
Engem az érdekelne, hogy milyen programmal tudok programot írni Eeprom-hoz. És nekem csak pár bájtot kellene írni hogy minden indításkor kiadja és kész. Ezzel lenne beállítva egy USB konverter IC beállítása. Ha valaki tud segíteni írjon.
Szerk.: Ja és egy AT24C01-es eeprom-ról lenne szó.
(#) csferko hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
Hello
Van egy nagy gondom.hirtelen lefagyott a gepem es amikor ujrainditottam elojott a bootblock es nem tudtam mit tegyek.meg nem talalkoztam ilyesmivel.azutan addig probalkoztam ujrainditassal stb h most el sem indul a gep meg a monitor se.tudnatok segiteni?jo lenne ha meg tudnám oldani annelkul h elvigyem szervizbe. phoenix d686 biosom van es Matsonic alaplap (MS8167c) AGPs videokartyaval.egy kicsit regi tudom koszi elore is ha vki leirna a megoldast vagy azt h Eeprom programozast az alapoktol
(#) iferi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Mplab for windows/16 5.20.00
ez ingyenesen letölthető csak assambly-ben kell felprogramozni. Ennek van egy másik változta is, de az sokkal bonyolultabb, azt C-ben kell felprogramozni
üdv
iferi
(#) proba válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Érdekes kérdés Az EEPROM csak tárol nem csinál egyebet .Ha a beleírás /kiolvasás érdekel akkor fentebb említett progik (illetve adatlap) vagy mindkét mikrovezérlő családhoz van appnote .Ha valamit vezérelni szeretnél vele akkor atiny vagy pic MIKROVEZÉRLŐ .Ezekről meg vannak külön topicok.
(#) Ricsi89 válasza proba hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Helló
Konkrétan egy Texas által gyártott TUSB3410-es USB konverter IC-hez kellene. Ez tartalmazná a beállításokat, mert ez az IC tud sima soros, IrDA portokat is. Indításkor az EEPROM-ból olvasná ki, hogy mit is csináljon. Érdekelne még valami leírás is a programírásról, mertmég nem írtam. :no:
(#) proba válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Ha a tusb 3410 programozására vagy kíváncsi ,akkor lehet inkább az USB-RS23USB-RS232 fórumon kellene érdeklődni. Ha csak az epromot akarod írni (tartalmat nem tudom honnan veszel) akkor az ic-prog támogatja hogy kézzel is módosítsd az eprom tartalmat. Az ic-d ről a ti honlapján sokminden van. (sajnos angolul)
(#) csferko hozzászólása Márc 9, 2008 /
 
Na vegul is sikerult elinditsam.teljesen szet szedtem es
az alaplapot a haz nelkul csatlakoztattam a tappal es elindult de azt sem tudom h mitol.na de mind1 a lenyeg h sikerult.de azert kosz
(#) Magic hozzászólása Máj 8, 2008 /
 
Hali!
Egy SDA2546-ot, vagy 24c04-et akarok megírni, ezért nem akarok nagyobb befektetést, inkább megépíteném félredobott alkatrészekből.
Korábban építettem egy paralel-portost, ami 1000éves, és nem müxik.

Idézet:
„(#70158) palika:
Már megoldódott a probléma.
Összedobtam egy jdm féleséget.
Ez már megy rendesen.
Ha esetleg valakinek szüksége lenne rá egyszer, akkor itt egy link, ami ezt a kapcsolást mutatja:www.scienceprog.com/rs232-emulates-i2c-for-24cxx-memory-programming/#article

Nekem ez sem müxik. Pc: P1 laptop win98

No Acknowledge received!

Valaki tud valami jót?
(#) proba válasza Magic hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
Mit akartál égetni?
Milyen progival?
Kalibráltad?
A kimeneti bitek állapotát invertált/nem invertált beállítottad?
A programozó típusát beállítottad?
A 78l05 kimenetén van 5 volt? (ha amikor elindítod az égetést nem jelenik meg rajta lehet kilső tápról kellene neki 5V adni.)
(#) Magic válasza proba hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
A fenti eepromokba akarok tartalmat írni, bin kiterjesztésből, TV-k javításához.
A táp ok! Hogyan kalibráljam? Van hozzá egy angol leírás, amiből nem sokat értek.(melléklet)
Egyébként a fenti linken megtalálható a kapcsolás és az IcProg is.
(#) Magic hozzászólása Máj 10, 2008 /
 
Ha invertálom a \"Data in\"-t, akkor majdnem jó, csak a művelet végén:

Verify failed at address 000h! -üzit kapok.

(#) cseko hozzászólása Máj 22, 2008 /
 
Sziasztok

Előzetesen annyit szeretnék mondani, hogy kezdő vagyok az Epromégetés területén, viszont egy problémára megoldást kellene találnom. Van egy 27v512 epromom amit ki kellene olvasnom, és utánna kiírni. Csak az a probléma, hogy olyan mintha le lenne védve a program. azaz ha összehasonlítom az epromba lévő programot meg a lementet programot az nem egyezik. Azaz nem tudom kiirni. Kérdésem ebből adodna, hogy van e erre valamiféle megoldás, át lehet e valahogy írni?
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) proba válasza cseko hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Én úgy gondolom egy levédett epromnak semmi értelme,nem tudok róla hogy ilyen létezne.
Szerintem az olvasási algoritmust,tápfeszültségeket,időzítéseket nem tartod be.
Egyébbként a kérdésedet nem értem.
1. Van egy progid ami az epromban van.
Van egy progid máshonnan és ezek nem egyeznek?
2 Vagy kiolvasod az epromot kétszer és ez nem egyezik.
3 Lehet a két mentett formátum nem egyezik csak.
Ezeket az epromtartalmakat több formátumban tudják tárolni a progik, de attól beégetés után ugyan az lesz.
(#) cseko válasza proba hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltál. A baj csak az hogy egy régebbi verziós programot írtam az epromba és azzal a készülék tökéletesen működött, az újjal nem. Azért gondoltam, hogy esetleg védelem van benne. Az égető beállításain mondjuk nem változtattam, de szerintem nem is kell. Ezért állok a problémával szemben értetlenül.
(#) proba válasza cseko hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Hát akkor az ujabb verzió nem kompatibilis a hardvereddel (gondolom).
Ha a régit visszarakod akkor jó? Ha igen akkor a hiba szinte biztos, hogy a szoftverrel van.
(#) cseko válasza proba hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Az sem valószínű, mert az eredeti, új verziós eprommal mükszik a rendszer, Kicsit értetlenül állok ezzel szemben, én azé gongolzam ezt a márolás elleni védelmet, de ha nem lehet akkor meg nem tudom. Kezdek lassan lemondani róla. Vagy keresnem kell egy okos embert aki tud erre valami megoldást. Az is a baj, hogy neten elég kevés információt találta, arrol nem is beszélve, hogy az én problémámra meg semmit, mintha én lennék egyedűl ezzel a problémával.
(#) proba válasza cseko hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Esetleg nem lehet laphatár probléma? egyik program mondjuk 256 K (512K) nál kisebb a másik nagyobb ,és az égetőd nem tudja címezni?
Mindkét eprom azonos típusú méretű (kapacitás) ,és az égető hardvered tudja ezt a méretet kezelni ?
(#) galamb113 hozzászólása Máj 27, 2008 /
 
Sziasztok !

Winbond w29C040-90Z EEPROM-okon kellene software frissitest vegeznem de nem nagyon sikerul. Willem eprom egetovel sikerult is nehany de miota szamitogepet csereltem 1 et sem. willem eprom egetom van de nem talalok hozza megfelelo programot XP ala.
Azt is szeretnem tudni h. hanyszor lehet oket ujrairni


(#) Ricsi89 hozzászólása Júl 17, 2008 / 1
 
Helló
Gondom van egy eeprom programozásával. IC-prog-ot használok, az írás amikor végig megy utána
Idézet:
„verify failed at adress 0000h”
üzenetet kapom. Miután megpróbálom kiolvasni a tartalmat üresnek jelzi az eepromot. Akkor most van benne valami, vagy nincs? Mivel ezt egy nyomtatóból vettem ki, és az akkori beolvasás után is üresnek jelezte. Ez miért van?
Következő: »»   1 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem