Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Raspberry Pi - Málnatopik
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 6, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   45 / 65
(#) lastewer hozzászólása Jún 13, 2019 /
 
Sziasztok!

Pythonban szeretnék kérni egy kis segítséget.

Van egy ilyen kód:

  1. import time
  2. import serial
  3.  
  4. print "Starting program"
  5.  
  6. ser = serial.Serial('/dev/ttyAMA0', baudrate=4800,
  7.                     parity=serial.PARITY_NONE,
  8.                     stopbits=serial.STOPBITS_ONE,
  9.                     bytesize=serial.EIGHTBITS
  10.                     )
  11. time.1)
  12. try:
  13.     ser.write('on1_L')
  14.  
  15.     print 'Data Echo Mode Enabled'
  16.     while True:
  17.         if ser.inWaiting() > 0:
  18.             data = ser.read()
  19.             print data
  20.  
  21.  
  22.  
  23. f = open("test.txt", "w")   # 'r' for reading  'w' for writing
  24. f.write("Hello World from " + f.data)    # Write inside file
  25. f.close()
  26.  
  27.  
  28.  
  29.  
  30.  
  31.  
  32. except KeyboardInterrupt:
  33.     print "Exiting Program"
  34.  
  35. except:
  36.     print "Error Occurs, Exiting Program"
  37.  
  38. finally:
  39.     ser.close()
  40.     pass
  41.  
  42. import time
  43. import serial


De szintaktikai hibát ír ki. A data változót szeretném beletenni egy fájlba. Mit rontok el?
(#) D_Zsolt válasza pipi hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Igazad van, de a felújítás most folyik és kb. 1 hónap múlva lesz új bejárati ajtóm, Kína meg messze van. Néhány tera vincsit tudok átmenetileg nélkülözni, tehát ez sem probléma, a kérdés, hogy melyik kamera képes erre amit szeretnék. A többi van itthon, ha nem rpi akkor régebbi pc is akadhat ha nagyon szétnézek a pincébe (az, hogy bekapcsol-e, az másik kérdés )
(#) tbarath válasza lastewer hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
hova ír syntax error-t?
A 10-11. sor gyanús, de a vége is,
(#) lastewer válasza tbarath hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
23. sorra írja :

  1. f = open("test.txt", "w")   # 'r' for reading  'w' for writing
  2. f.write("Hello World from " + f.data)    # Write inside file
  3. f.close()


Bocs, így néz ki a teljes(Az import time és serial nincs a végén):

  1. import time
  2. import serial
  3.  
  4. print "Starting program"
  5.  
  6. ser = serial.Serial('/dev/ttyAMA0', baudrate=4800,
  7.                     parity=serial.PARITY_NONE,
  8.                     stopbits=serial.STOPBITS_ONE,
  9.                     bytesize=serial.EIGHTBITS
  10.                     )
  11. time.sleep(1)
  12. try:
  13.     ser.write('on1_L')
  14.  
  15.     print 'Data Echo Mode Enabled'
  16.     while True:
  17.         if ser.inWaiting() > 0:
  18.             data = ser.read()
  19.             print data
  20.        
  21.  
  22.  
  23. f = open("test.txt", "w")   # 'r' for reading  'w' for writing
  24. f.write("Hello World from " + f.data)    # Write inside file
  25. f.close()
  26.  
  27. except KeyboardInterrupt:
  28.     print "Exiting Program"
  29.  
  30. except:
  31.     print "Error Occurs, Exiting Program"
  32.  
  33. finally:
  34.     ser.close()
  35.     pass
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2019
(#) cua válasza lastewer hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Biztos vagy benne, hogy pont igy nez ki a forras?
Ha igen, mi az a
  1. time.1)
?
Abszolut rossz a forras formazasa, peldaul a 23-25 sorok nem kezdodhetnek a sor elejen..
(keress ra a try/except formazasara, illetve ugy altalaban a python forraskod formai kovetelmenyeire)
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2019
(#) Feri007 válasza lastewer hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Szia,
Az idézett, 23...25. soroknak a 15, 16. sorokkal azonos bekezdési szinten kell lennie.
Amúgy nincs más szintaktikai gond.
(Ez a gond a python bekezdéses tagolásával: önmagában egy kódrészlet lehet jó, de beszúrva hibát dob. Erre mondják, hogy ne copy-paste-eljünk. )
(#) lastewer válasza cua hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Nincs benne olyan. Utána küldtem egy új hsz-t, elkerülte a figyelmed.
(#) lastewer válasza Feri007 hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Köszi , megnézem.
(#) Feri007 válasza lastewer hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Javaslom, hogy használj valamilyen IDE-t, Raspbian-on is, az ilyen kódblokk hibákat általában azonnal jelzik.
Python IDEs on Raspbian
(#) Mau hozzászólása Jún 21, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem:
Kínából rendeltem egy 5 inch méretű HDMI kijelzőt, összedugtam a raspberryvel, de valami nem jó. Két dolgot ír ki, az egyik kék alapon fehér betűkkel "AV2" majd kicsivel később "NO SIGNAL" pár másodperc után pedig elsötétedik. A raspberry a számítógép monitorját meghajtja HDMI-n keresztül, és egy VGA monitort is működtet VGA-HDMI átalakítóval, de ezt a kicsi kijelzőt nem akarja. Van erre valami megoldás?
Köszönöm a segítséget.
(#) Bakman válasza Mau hozzászólására (») Jún 21, 2019 /
 
Amikor a számítógép monitorával össze van kötve, állítsd be a felbontást arra, ami a kis kijelzőre van írva. Könnyen lehet, hogy az 5"-os monitor a neki nem tetsző felbontásra így reagál.
(#) pipi válasza Mau hozzászólására (») Jún 21, 2019 / 1
 
Hali!
Szerintem olyan cuccot vettél amin van hdmi, és av1, av2 bemenet, és most az av2 van kiválasztva... Valahogy állítsd át hdmi-re, linket nem adtál mit vettél
(#) Mau válasza pipi hozzászólására (») Jún 21, 2019 /
 
Ezt vettem meg:
https://www.aliexpress.com/item/5-inch-HDMI-800x480-Touch-LCD-Scree...ObVr0i

Nem láttam rajta semmi átkapcsolási lehetőséget.
(#) Mau válasza Bakman hozzászólására (») Jún 21, 2019 1 /
 
Átállítottam a felbontást, több beállítást is kipróbáltam, de úgy is ugyanaz volt az eredmény.
(#) Ragathol válasza Mau hozzászólására (») Jún 21, 2019 /
 
Szia.

Csak egy kósza gondolat... adtál neki kakaót a micro usb -n?

Szerk.

Ez Bővebben: Link alapján próbáld életre kelteni.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2019
(#) Mau válasza Ragathol hozzászólására (») Jún 21, 2019 /
 
Amikor a Raspberryvel van összekötve, akkor a GPIO-n keresztül kap tápot, de úgy is próbáltam, hogy az LCD-re is kötöttem tápot, ugyanaz a helyzet, kiírja, hogy "AV2", majd pedig, hogy "NO SIGNAL" Kipróbáltam úgy is, hogy az LCD-t a számítógépre kötöttem és ott is ugyanezeket írja ki.
Sajnos a link alapján sem tudom működésre bírni.
(#) Andralin válasza Mau hozzászólására (») Jún 22, 2019 /
 
Szia!

A linkelt cikkben a Szoftveres beüzemelés alatt leírtakat pontosan végigcsináltad, és úgy sem működik? Említenek esetleges driverek szükségességét is, ha nem Jessie a rendszered verziója.

Milyen vezérlő IC van rajta, véletlenül nem TFP401?

Én is sokat szenvedtem egy hasonló, 800x480 felbontású kijelzővel, csak az Adafruit gyártmányú volt. Abban TFP401 vezérlő IC van, ami nem tudja átméretezni a felbontást (nincs benne video scaler), nem úgy, mint a monitorokban vagy a tévékben. Ezért az eszközödet kell rákényszeríteni, hogy pontosan 800x480-as felbontású képjelet adjon ki.

A cikkben ahogy látom részletesen le van írva, hogy tudod rávenni az RPi-t erre a felbontásra.
Én Orange Pi alatt szenvedtem vele, végül találtam egy arra való (szintén elég bonyolult) leírást a felbontás átállítására és miután megcsináltam azonnal működött a kijelző.
(#) Mau válasza Andralin hozzászólására (») Jún 23, 2019 /
 
Szia!
Legjobb tudomásom szerint mindent úgy csináltam, szerkesztettem a config.txt fájlt, de ugyanaz a helyzet. Már másik kábelt is kipróbáltam, sőt úgy is, hogy nem kötöttem rá semmit, csak tápot, és minden esetben ugyanaz a végeredmény, AV2, NO SIGNAL, majd elsötétül.
A Raspberry egy Raspberry PI 3 MODEL A+, de gyanítom, hogy minden más alaplappal ezt csinálná a kijelző.

A vezérő IC RTD2660H.
(#) pipi válasza Mau hozzászólására (») Jún 23, 2019 / 1
 
Bővebben: Link
14. oldal van neki mindenféle bemenete, kompozit, vga, hdmi...
Tuti az van, hogy valamiért a kontroller ic AV(kompozit) bemenet választásba került, ásd bele magad az adatlapba, hogy lehet átkapcsolni hardveresen, vagy szoftveresen....
Valószínűleg nyomógombokat is lehet rá csatlakoztatni, és menüben választhatsz mint a tv-den
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2019
(#) haragati hozzászólása Jún 24, 2019 /
 
Megjelent a PI4-es! Rendelt már valaki? Kezeli az SSD-t?
(#) GPeti1977 hozzászólása Jún 24, 2019 /
 
Raspberry PI hiba

Nem tudom de szerintem ez a régebbieknél is biztosan fennáll, meg a 3,3V helyett 5V ról a legtöbb processzor tönkremegy.
Viszont én találtam egy másik hibát is, a PI3 WIFI kommunikációkor gyakran lefagyott, és csak újraindításkor állt helyre, mivel ez a PI2 esetén LAN-nál sosem fordult elő, kitaláltam hogy a tüskékre ráforrasztok egy 470µF/6,3V low ESR kondenzátort alulról a 3,3V GND láb ak közé, ez a wifi modulhoz is elég közel van, azóta nem történt lefagyás, természetesen a Raspberry a saját 3A es tápjáról volt táplálva.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2019
(#) Bakman válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 24, 2019 / 1
 
Én ilyen Wifi hibával nem találkoztam, lehet, hogy csak egy-két szériát érintett. A cikk is leírja, felhasználói hiba, ugyanakkor abban is igazuk van, lehetne benne némi védelem.

Érdekes ez a Pi 4-es. Új tápegység, új HDMI kábel is kell. Már csak az a kérdés, mit akarunk a szerkezettől. A 3 B+ is tudja a Full HD felbontást. Ha ettől több kell, érdemesebb egy ipari PC-t beszerezni. Dual 4k? Kipróbálják és majd azt mondják, ahhoz gyenge. Persze ott a másik oldal is, amikor egyszerű mikrokontrollernek való feladatot bíznak egy Pi-re...

Fene tudja, biztosan lesz közönsége.
(#) tbarath válasza Bakman hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
HDMI-re van átalakító, a kábel maradhat.
Szerintem (számomra) a legjobb dolgok a Pi4-ben a következők:
- több RAM (opció)
- "rendes" LAN
- dualband wifi
- hw h265 dekódolás
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2019
(#) cupika97 hozzászólása Jún 25, 2019 /
 
Raspberry-re lehet normálisan futó Windows-t tenni?
(#) GPeti1977 válasza tbarath hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Szerintem nem mindenki érti mire gondolsz a rendes LAN alatt, de én megtapasztaltam.
(#) tbarath válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Lehetni lehet, de gyakorlatilag minden népszerű windows-os progi x86-ra van fordítva, szóval sokra nem mész vele.
(#) pipi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Szerintem arra gondol hogy a hálóvezérlő belső usb-n keresztül kommunikál, így nyilván lassabb, és van amikor a hálóvezérlő "direkt" a procin van.
(#) eSDi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Nekem is van ez a WiFi probléma. Nagy terhelés alatt teljesen ledöglik és csak a restart segít. Hiába kapja az USB csatit megkerülve a tápot, akkor is elvész a szufla, vagy zajos és ezt nem tolerálja a WiFi IC.
(#) eSDi válasza tbarath hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Mit takar a rendes lan? Ha még mindig USB-ből van származtatva akkor nem sokkal vagyunk előrébb.
(#) Bakman válasza tbarath hozzászólására (») Jún 25, 2019 / 1
 
USB-re is van átalakító.

Tulajdonképpen azt írtad le, mi hiányzott. Ha ezek a dolgok is kevesek lesznek egy idő után, akkor hogyan tovább? Ez is egy olyan végtelen szalag, mint ami egyéb elektronikai területen (is) tapasztalható. A fene tudja, akinek ez kell, hajrá.

Természetesen érthető a lépés, mindig kell valami újat mutatni ahhoz, hogy pörögjön az üzlet. Volt nekem is olyan munkám, ahova a 3 B+ nagyon határeset volt, a mostani 4-es már biztosan elég lett volna. Nem nagyon volt választásom, nagyobb tudással rendelkező miniszámítógépet vettem.

Ki fogom próbálni a mostanit, kíváncsi vagyok. Legfőképpen azért, mert hiába vannak olcsóbban jobb tudással rendelkező egylemezes számítógépek, párban igen-igen nagyot csalódtam. Egyszerűen nem lehet némelyikhez letölteni olyan rendszert, ami hasonlóan plug-and-play módon működik mint a Raspberry háza táján. Vagy le lehet tölteni de az meg tele van bugokkal. Arra meg aztán végképp nincs energiám, hogy kerneleket fordítgassak, hátha jó lesz...
Következő: »»   45 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem