Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   104 / 199
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jún 9, 2019 /
 
A jobb oldali bekapcsolt "iron" vasalás funkcióval készült, elvileg 0,1mm a tárgy fölött végig kellene simogatni a felületet, de ezen még állítgatni kell mert vegigkeni, így még rondább mint nélküle.
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Túl meleg a fej vedd lejebb + használj tárgy hűtőt, szebb lessz!
Ui: Az első réteget nagyon lent nyomtattad!!
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2019
(#) zsoltee0001 válasza remiasa hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
200 fok, PLA, sok?
Az első réteget lejjebb vettem 2 tizeddel, lehet, ezért alacsony, mert úgy tűnt, csak magasból csurgatja az anyagot, amíg nem jön meg a hot bed, addig trükközések lesznek.
A tárgyhűtés ventilátorát hova kell kötni a ramps-ba?
Úgy gondolom, az első pár rétegnél nem kell, hogy menjen, tehát a direktre kötés felejtős.

Üdv
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Attól hogy neked 200 fokot mutat a kijelződ nembiztos hogy annyi is a fej hőmérséklete, én találkoztam már olyan termisztorral ami 12 fokot csalt!!Az első réteget meg ha nem változtattál rajta az 0,3mm!
(#) zsoltee0001 válasza remiasa hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Ezt nem tudom cáfolni, a szobahőmérsékletet biztos jól méri, van infrás hőmérőm, de gondolom ott nem 12fok lenne a difi, úgyhogy ki se próbálom.
Egyébként miből szűröd le, hogy magas a fej hőmérséklet?
Nekem, pont az a gyanúm, hogy túl alacsony, mert a sávok nem folynak össze, a legelső réteg is olyan bizonytalan tapadás szempontjából mint a kutya vacsorája.
Du. egy 40 perces nyomtatás ment a kukába, újra indítottam a laptopot, ami nem lett volna gond, mert nagy munkát SD-ről csinálok, csak benne hagytam az usb kábelt
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Miből szüröm le,hát a rétegződésből és a tárgy alakjából ,nézd meg a függőleges éleket olyan mint a kifli, a rétegeknek pedig nem kell összefolyni szépen egymáson kell ülniük! Ezt a légterelőt egy tákolt nyomtatóval készítettem kb két éve nézd a rétegződést!
(#) remiasa hozzászólása Jún 11, 2019 /
 
Na még egy képet találtam.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2019
(#) zsoltee0001 válasza remiasa hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Vagy még az is lehet a gond, hogy túl sok anyagot tol az extrúder?
Hova kötitek a tárgyhűtést?
Üdv
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Ez atól függ milyen alaplapod van a nyomtatóhoz , nekem MKS bordom van és az E2 helyére van kötve.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2019
(#) kameleon2 hozzászólása Jún 11, 2019 /
 
Sziasztok! Lesz egy kis megoldandó problémám, az a kérdés van-e valaki itt a fórumon, aki segítene benne? Tudom, hogy inkább a hirdetésbe kívánkozna, de nagyon is 3D és hobbi a kérdés. Lehetőségem lesz megvásárolni egy nagyobb, használt ipari 3D nyomtatót. Láttam a gépet dolgozni, van mintám, de úgy látom a tulajdonosa nem tudott megbírkózni a gép tisztességes beállításával, tuningjával. Ha van itt bárki aki Budán vagy Biatorbágy vonzáskörzetében szívesen részt venne egy Omni3D nyomtató teljes regenerálásában és beállításában, akár sör akár más, akár barter formájában, azt szívesen venném. Amit a gép tud, az lenyűgöző: Hiwin sínes kialakítás dual fej, 500x500x500-as munkaterület, fejtisztító beépítve, finom kézi kalibrálók külön a fejeken, automatikus szintezés, 500 °C hőmérséklet, vízhűtéses fejek, 4000-es sebesség (!!!). Van tapasztalatom már két nyomtatóval, de én inkább használni szeretném a céges projektjeinkhez. Természetesen az is opció, hogy ha bekalibráltuk a gépet közösen, ki is nyomtathat a fórumtárs bármit, amire a gép képes. Mivel széles a hőmérséklet tartomány, lehet ABS, TPU gumi vagy akár szénszálas spolier a barter tárgya. A cél az lenne, hogy a Simplify helyett akár Cura is használható legyen szeletelésre, mert úgy tűnt maga a szeletelő is sok galibát okoz, de sajnos csak a Simplify van szupportálva. Igaz a beállítófájlok megvannak szöveges formában is, amit lehet adoptálni Omni3D ipari 3D nyomtató Akár itt is szívesen megosztom a tapasztalatokat. , gépet még nem döntöttük el pontosan hol üzemeljük be de vagy a XII kerület, vagy Biatorbágy lesz a befutó, azaz olyan fórumtársat keresek, akinek ez nem gond. Bocsánat, ha off voltam, de talán érthető, hogy itt nem egy klasszikus szolgáltatásról, vagy adás-vételről volna szó.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2019
(#) zsoltee0001 válasza remiasa hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Ramps 1,6 marlin fw.
Üdv
(#) david10 hozzászólása Jún 11, 2019 /
 
Sziasztok,
A képen látható tárgyat szeretném kinyomtatni egy CraftBot 3-as nyomtatóval (aminek 2 nyomtató feje van), annyi változtatással, hogy az "üres" helyeket (a számoknál és az elválasztó vonalaknál) kiszeretném tölteni egy második színnel, Autodesk Fusion-ben van tervezve, de szükség esetén más programban se okoz gondot a megtervezése.
A nyomtató slicer programját CraftWare-nek hívják.
A kérdésem az lenne, hogy már a Fusion-ből úgy kell kiexportálni az .stl fájlot, hogy az már tartalmazza mindkét színt vagy azt a slicer programban kell beállítani?
A választ előre is köszönöm!
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Annál is be lehet oda kötni a tárgyhűtőt.
(#) zsoltee0001 válasza remiasa hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Én még azon gondolkoztam, mivel nagyon jó a hőelvezetése a hot-endnek, annak a ventillátornak se kellene mennie all time.
Pár réteg után kapcsolna csak be.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Még mielőtt megjönne a Heatbed.
Próbálgatnám a kimenetén megjelenik-e a 12V, ha pronterfaceba kiadom az utasítást.
De csak ez az üzenet jelenik meg:

Idézet:
„Setting bed temperature to 60.000000 degrees Celsius.
echo:Unknown command: "M140 S60.0"”


Marlinba külön engedélyezni kell a heatbedet?
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Hát igen
  1. #define TEMP_SENSOR_BED 0

0-ról 11-re kell átírni.
(#) freesite válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 12, 2019 / 1
 
Sokat vacakoltam annak idején Marlin-ban hogy melyik TEMP_SENSOR beállítás jó a V3D fejhez adott (valami noname) hőmérőhöz,ugyan is a PLA 220 felett kezdett lágyulni,míg nem hőmérős műszerrel megmértem a fej hőmérsékletét.Kiderült hogy pontatlanul mért a software,több gyári szenzor beállítást kipróbáltam a marlin-ban egyik sem volt pontos,majd kis lépésekben emelve felírtam a műszeres hőmérés és az ADC értékeket,az így kapott táblázatot bemásoltam az egyik marlin temp fájlba így már okés lett..

az adc érték megjelenítéshez be kell kapcsolni a Configuration_adv.h -ban a
  1. #define SHOW_TEMP_ADC_VALUES
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Nekem 13-as van beéllíta!
(#) zsoltee0001 válasza freesite hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Kipróbálom, köszi.
Üdv
(#) hunagyp válasza david10 hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
STL fájl nem tartalmaz szín információt. Egyébként se lenne értelme, a szeletelőben rendelsz az objektumokhoz külön-külön extruder-t, nem színre gerjed a slicer

kameleon2 érdekes, milyen masszív jószág lehet a gép (tömege alapján IS), mégis csak +-0.2mm-t írnak precizitásra. Mindig azt gondoltam, hogy az ilyen ipari masinák pontosságban verik a jobbacska hobbi nyomtatókat
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2019
(#) kameleon2 válasza hunagyp hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
A precizitás az egyik oldala a dolognak, de hogy ez nem csavarodik - az biztos. Láttam a gépet élőben párszor, mielőtt átbeszéltük a vételt. Minden része precíz, egyedi megmunkálású és jó vastag fém. A pontosság így szerintem nem annyira a gépen, mint inkább a műanyagon múlik, amivel dolgozik. ARM processzoros 32 bites mikrokontrollere van, Szerintem csodákra lenne képes, csak sikerüljön jól belőni.
(#) zsoltee0001 válasza hunagyp hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Azt nem tudod véletlen, hogy abort printing esetén, (sajnos sűrűn van) az y irányba ne álljon home pozícióra, hanem úgy mint ahogy kész nyomtatásnál?
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza hunagyp hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Marhakönnyű bekapni 1-2 tizedet, pont most néztem mérőórával, az X tengely 0,12 századot görbül a nyomtatófej súlya alatt középtájékon, pedig 12-es anyagból vannak.
Ezt leszámítva, sikerült az asztalt belőnöm, 0,1mm alá.
Nem is volna rossz, ha megmaradna az anyag az üveglapon.
Üdv
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Milyen hosszú az X tengelyed? Mitől mérted a 0,12 századot, a tálcától?
Csak mert a 12mm tengelynek nem volna szabad meghajlani a fej sújától még 500mm X tengely esetén sem!!!
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2019
(#) david10 válasza hunagyp hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Köszönöm a válaszodat!
Ha a hétvégén lesz rá időm, akkor fogok a programmal játszani.
(#) zsoltee0001 válasza remiasa hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
A meroorat raszereltem a hotend mellé és így vizsgáltam az asztalt.
30cm a mozgása az x tengelynek és sajnos tényleg a rúd hajlik, a szélein nem mérhető, még holtjatek sem.
Amikor elindul a nyomtatás, csinál egy szintezest, majd miközben elindul középre visszasziv egy csomó filamentet, majd amikor elkezdi a nyomtatást, egy darabig nem jön cucc a fejből, nyilván sokat szívott vissza.
A curaba hol lehet ezt az értéket állítani?
Udv
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 15, 2019 /
 
Nem a tengely hajlik a tálca görbe ez biztos!! Vagy a tengelyt sérült szállitáskor rádobtak valamit, de a fej sújától nem hajlik meg 300mm-be egy 12mm-es tengely!!!!!!
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2019
(#) zsoltee0001 válasza remiasa hozzászólására (») Jún 15, 2019 /
 
Levideózzam?
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jún 15, 2019 /
 
Nagyon melegednek a motorok, próbálnék javítani a helyzeten, gondolom vagyunk egy páran így.
  1. #define DISABLE_X false
  2. #define DISABLE_Y false
  3. #define DISABLE_Z false
  4. // Warn on display about possibly reduced accuracy
  5. //#define DISABLE_REDUCED_ACCURACY_WARNING
  6.  
  7. // @section extruder
  8.  
  9. #define DISABLE_E false

Ezeket próbálta már valaki true-ra állítani?
Figyelmeztet, hogy lépésvesztés, elmozdulás lehet az ára, de mondjuk az Extrudernél ez nem okozna bajt?
Márpedig az is tűzforró, ráadásul nálam műanyag házas, még a hőt se tudja elvezetni.
Üdv
(#) antikzsolt hozzászólása Jún 15, 2019 /
 
De jó hogy megláttam ezt a részt a fórrumnak. Mesterdarabot kellene csinálni gyertyaöntéshez. 4 vagy 6 cm vastag lenne a forma és kb 6cm magas. Az oldalában különféle egyszerű alakzatok lennének kidomborodva. Ha vállalná valaki annak elküldöm a képeket. Nyilvánosan nem osztanám meg mert egy másik oldalon már volt ebből vitám. És csak olyan ember jelentkezzen aki nem akar kioktatni a képek spiritiszta volta miatt. Köszönöm.
Következő: »»   104 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem