Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1518 / 1672
(#) Alkotó válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Csak ugrálva néztem át a videót, de nem találtam rá arra a részre, amin látnám mi mozgatja a szánt a tengelyvonallal párhuzamosan.
Ezt hogy oldottad meg?
(#) kalmi.kalmi válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
30 percem nincs... láttam, hogy sok időd ráment... jó lett, ennyi.
(#) zsoltee0001 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Ahogy énattam ablaktörlő motor hajtja menetes szarral.
Nem jön össze túl sok holtjatek azokkal a szanokkal?
Udv
(#) Alkotó válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Arra nem tudok válaszolni a holtjáték mekkora. De valójában ennek sok esetben nincs jelentősége, mert a forgácsoláskor fellépő erők (itt most például az előtoló erő) a holtjátékot "kifeszíti" az egyik oldalra, így mintha nem is lenne.
A kis méretű gépek kapcsán szinte mindig a merevség szokta a gondot okozni, és az ebből eredő remegések.
(#) EcoPityu válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Szia!
Egy autóülés mozgató szervomotor tekeri az ágy oldalában 12-es menetes szárral!
(#) EcoPityu válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Szia!
Szerencsére nem ugyanott gyártották a hosszú anyát, ami a szánon van, meg a 12-es menetes szárat, ezért nagyon passzos, semmi kotyogás nincs semelyik irányban! Az a szervó olyan erős, hogy a 100kg-os utast viszi előre hátra, tehát meg sem érzi!
(#) EcoPityu válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Pont eme "remegés" megjelenése okán váltottam le a fapadosat, ez olyan szilárd, hogy kicsit jobban bízok benne! (minden passzos, minden vas, és nehéz!)
(#) Alkotó válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Az én szemem egy nagy kereket keresett, amit forgatva kézzel lehet az előtolást megvalósítani. Ilyen kis gép esetén, a gépi előtolás akár el is hagyható.
Mellékletem egy képet mire is gondolok. Ez a funkció mérettől függetlenül minden esztergán ott van.
(#) papus51 válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 13, 2019 / 1
 
Szia!
Én rászántam azt a 30 percet a videód megnézésére.
Engem lenyűgözött a kreativitásod. Néhány vasdarabból eszterga gépet építeni, ehhez azért kell némi műszaki képzelőerő.
Gratulálok.
(#) mek-elek válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 13, 2019 / 1
 
Kedves EP,
csak ismételni tudnám, szép, ha az ember projektképes.
Azonban amiért írók az e felett áll.
Nem tudom milyen ismereteid vannak a forgácsolásról, de a filmedben horrorisztikus jeleneteket láttam!
Nem azt tartom lényegesnek, hogy feltételezésem szerint a felhasznált anyagok nem teszik lehetővé a pontosabb munkálatokat, és valószínűleg rendszeres használat esetén hamar kikopnak, hanem a hosszú befogott anyag feltámasztás nélküli középtáji megmunkálását. Az ilyen tevékenységhez bábot szoktak használni. Nem tudom mennyire van anyagismereted?
A fa veszélyes anyag ilyen megmunkálás esetén, nem tarja a geometriáját, elmozdul a középpontból, és excentrikus mozgásra vált. Már a befogás hatékonysága sem olyan, mint a fémeknél, mert "élő anyag".
ABSZOLÚT BALESETVESZÉLYES, amit csináltál.
Nem kell már a szemed, vagy kipróbálnád beléd áll e az a farúd?
Aztán mentődoboz van-e a műhelyedben?
Legalább egy szíj, vagy bármi, amivel egy ütőeres vérzést alkalmilag azonnal el lehet szorítani?
Bocsi a károgásért, de munkavédelemnek is kell a szögre akasztva lenni egy műhelyben, nem csak kalapácsnak.
(#) EcoPityu válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Sejtettem, hogy ezt keresed. Egy fogasléc beszerzése, már túllépte volna az "olcsón megvolt" kategóriát, akár az orsót is tekerhetném kézzel a végén, de mivel van kézi szán is, a kis mozgatások azzal végezhetők, maga az asztal mozgatása megy főként motorral!
(#) EcoPityu válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Szia!
Köszönöm, hogy féltesz, láttam már 100mm-es keményfát kirepülni tokmányból, az esztergályosomnak jó volt a reakcióideje, úgy ugrott arrébb mint egy kapus az NB1-ben!
Valóban jól be kell fogni, de az csak egy próba volt, tudom, hogy hosszú anyagokat középen, avagy az esztergálás körívén meg kellene támasztani, főleg a vékony anyagokat, amik elhajolhatnak! Amit tudtam, összeszedtem a témából, de nem szakmám!
(#) Frankye válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Azért ne vezessük félre az embereket, ha lehet! A szorító körülkötést az oxiolgógia (elsősegély-nyújtás tan) kb. 30 éve nem alkalmazza! Persze, végszükség esetén, ha nincs más megoldás, az elvérzés elkerülése érdekében quasi "minden megengedett", de az alapvető a nyomókötés.
De ez már bőven túlmutat jelen téma keretein.
(#) EcoPityu hozzászólása Jún 14, 2019 / 4
 
Sziasztok!
Köszönöm a hozzászólásokat!
Szerencsére ez a project anyagfelhalmozás hasznos formába öntése volt!
Sokat nem költöttem rá, talán a dinamó, a vasanyag fele, a festék, a tokmány, a kúp, a csavarok-menetes szárak kerültek pénzbe, meg a kezelőszervek egy része, a többi bontott cucc volt, így is töredéke a gyárinak, és végre nem lomként szerepelnek a polcon...
Valóban nem egy "Egyetemes eszterga", de én a tizedmiliméter pontosságot meghagyom a profiknak! Nem lehet forgózsámolyon szögben elfordítani a keresztszánt, és nem tud alacsony fordulaton nagy nyomatékot, előtolás szinkronnal, de nem is használnám ilyesmire!
Nem vagyok esztergályos, ámde 15-20 éve jól jött volna karburátor-légszűrő közdarabokat készíteni dolomitból, avagy trabant indító motor kommutátor felszabályzáshoz!
Nem fogom komolyabb munkákra használni, pont ezért nem érte volna meg egy gyári 200-300.000-es porfogó!
Bemarást készíteni egy fa, vagy műanyag rúdra, "leszúrni" egy szeletet bármiből, keskenyebbre esztergálni, nem csiszolni valamit, teljesen alkalmas. Nagyobb, fúrógépbe nem fogható hengeres dolgok felpolírozása, ebben gyerekjáték, és még sorolhatnám, mennyi minden forgatható meg benne!
A kis fapados meg tekercselő gép lesz, hosszú tekercsekhez, mint a theremin, avagy egy Tesla tekercs légmagos tekercse!
Ami a videóból kimaradt, a "hajtóműről", és a sebességszabályzóról, mert nem átlagos dolgok vannak benne! :
A "motorja" egy polski fiat (kispolák) dinamója, amiről itt felénk az autóvillanyászok azt tartották, hogy nem jó motornak, pedig gyerekkoromban a vurstliban, a vattacukros bácsi alkoholos égővel melegített cukrot csapatott szét ilyen dinamó hajtással akkuról!
Én szétszedtem, felújítottam (kitakarítás, új csapágyak, kefék), és külön ház függetlenítve kivezettem a forgó, és állórészt. Így, az állórésznek fix teljesítményt biztosítva (elvégre ő a mágnes) egy igen nyomatékos, jól fordulatszám szabályozható motort kaptam, az irányváltás is, kis áramon az állórész pólusváltásával történik. A forgórészt tirisztoros fázishasítással szabályzom (azaz vezérlem), nem Mosfetes PWM-el, csakazért se! (azontúl, hogy 4-5 alkatrészből megvan).
(#) Topi hozzászólása Jún 14, 2019 /
 
Kedves Mekk-Elek!

A hozzászólásod nem azért kerül törlésre, mert valakinek olyan kedve van, hanem ahogy jelezve lett, ez a Ki mit épített téma, ezért az OFF-ot abba kell hagyni. Ha többször leírod törlés után, akkor is OFF.
(#) mek-elek válasza Topi hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Kösz az eligazítást. Erre nem figyeltem, csak a fontosnak vélt dologra.
(#) Topi válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Fontos, és mindkettőtöknek igaza van, de ettől még off.

Köszönöm a megértést.
(#) mek-elek válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 14, 2019 2 /
 
Nos utoljára, egy egykaros verőeres vérzést önmagadnak nem tudod nyomókötéssel elzárni. Vagyis alkalmilag erre jól használható egy átbujtatott szíj, alkalmilag.
(#) qvik hozzászólása Jún 14, 2019 / 5
 
Kaptam egy kukára ítélt NOVA X2000-es végfokot alkatrésznek. Az egyik oldalt életre tudtam kelteni. A Vőjelöltem elkezdett szekálni, hogy kellene egy ütős aktív subwoofer a discozáshoz. Rendeltem egy ESMART HSR 312P Passiv 46cm hangfalat Németből egy aktív sub-szűrőt, kis VU-metert az amazonról és összeépítettem. A beceneve MENYDÖRGÉS lett. Tapasztalt ember vagyok, de elszörnyedtem.
(#) Gafly válasza qvik hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Idézet:
„A Vőjelöltem elkezdett szekálni”

Felénk annó még fordítva volt, és az após csuklóztatta a jelölteket.

Mondjuk anyag van benne, biztosan nagyot szól. Az pedig, hogy sikerült valamit megmenteni/újra hasznosítani nekem nagyon sokat jelent.

Kár hogy a teljes (kész) kép nincsen felrakva...
(#) qvik válasza Gafly hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Lesz. Most csináltatok vele. De tényleg szörnyű a tudása: 8Ohm: 650W, 4Ohm: 1050W, 2Ohm: 1500W. Ami még lemaradt: A készülék tömege: 62Kg.
(#) haragati válasza DRoland hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Ez nagyon komoly, dijazom. Ezt ugye csak Te tudod kezelni, annyi gomb van rajta?
(#) qvik válasza qvik hozzászólására (») Jún 14, 2019 / 2
 
Megjött a kiegészítő fotó.
(#) Alkotó válasza qvik hozzászólására (») Jún 14, 2019 / 1
 
Nekem tetszik az ilyesmi, de szinte példa nélküli amit készítettél.
Nem tudom az okát, de valamiért nem gyártanak néhány 100 W-tól nagyobb teljesítményű SUB-ládából aktív változatot. Ezeket mindig külső erősítővel és alul-áteresztő szűrővel hajtják meg.
(#) andras99 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Azért ezzel vitatkoznék: link
(#) Alkotó válasza andras99 hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Az idegen nyelv ellenére ránéztem a linkedre. Ott is külső erősítő van, és én is éppen ezt mondtam.
De akkor miben vitatkoznál velem, ha mindketten ugyanazt mondjuk?
(#) DRoland válasza haragati hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Köszönöm! Tényleg akad rajta jó pár. Ezért is feliratoztam, bár még nem mindet.
(#) cua válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
A dokumentum szerint tartalmaz egy beepitett, ketcsatornas, 8kW-os erositot is.
(#) pinyó39 válasza qvik hozzászólására (») Jún 15, 2019 /
 
A nagyobb méretű kétlábú alkatrészeket próbáld a panelekre ragasztani, a mély sajnos szét tudja rázni az elektronikát a cuccokat.
(#) qvik válasza pinyó39 hozzászólására (») Jún 15, 2019 /
 
Köszönöm. Gondoltam rá. A képek nem adják vissza, de megtörtént. (semleges szilikon, meleg-ragasztó)
Következő: »»   1518 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem