Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   105 / 199
(#) t4nt1zjeee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 15, 2019 /
 
Csak fordított irányban fognak mozogni a léptetők. Ennyi az egész. Lusták ezt használják. Aki nem olyan lusta az a motorok vezetékeit cserélgeti meg a csatlakozón.
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 15, 2019 /
 
Akkor azokat a 12mm-es tengelyeket dobd el mert bili acél, mert egy normális 12mm-es lineáris tengelynek nem szabad 300mm-be meghajlani ilyen kis súly alatt!!!!!

Nekem 8mm-es van 350mm és nem hajlik!!!!!
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2019
(#) hunagyp válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 15, 2019 / 1
 
"abort printing" - ezt hol indítod/kéred? Honnan van a command?
Ha octoprint, és a "Cancel"-re gondolsz, akkor a Settings - Gcode részben lehet definiálni, mit csináljon bizonyos eseményeknél. Neked itt a "After print job is cancelled" részbe kell tenned a szükséges gcode-okat, amit cancel esetén akarsz futtatni.

"Nagyon melegednek a motorok" - ha nincs túl sok áram engedélyezve nekik, akkor nem lehetnek forróak. Akkor szoktak forróak lenni, ha indokolatlanul sok áram van nekik beállítva vagy nehezen tudnak járni (értsd, szorul a mechanika/túl van feszítve a szíj).
Illetve az extruder motor esetén, ha linear advance (marlin)/pressure advance (klipper) van beállítva, az extra terhelést jelent, ekkor jobban melegszik, de így sem tűzforró.
Amennyiben azért próbáltál több (több) áramot állítani, mert gyengének érezted a motorokat, akkor inkább motort kellene cserélni, nem plusz áramot adni.
Azokat a paramétereket TRUE-ra állítani nem túl jó ötlet, hiszen valószínűleg microstepet használsz te is és egy github bejegyzés szerint ha elmegy a motoráram, a motor beáll a legközelebbi egész lépés pozícióba, ezt pedig nem akarod nyomtatás kellős közepén
(#) hunagyp válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Jún 15, 2019 / 2
 
Rossz válasz, amire te gondolsz, azok ezek a paraméterek:
// Invert the stepper direction. Change (or reverse the motor connector) if an axis goes the wrong way.
#define INVERT_X_DIR false
#define INVERT_Y_DIR true
#define INVERT_Z_DIR false
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 15, 2019 /
 
Vedd lejebb a motor áramot ,mert amit belinkeltél avval csak a forgás irány változtatod meg!!
(#) remiasa válasza remiasa hozzászólására (») Jún 15, 2019 /
 
úgy látom megelőztek.
(#) hunagyp válasza remiasa hozzászólására (») Jún 15, 2019 /
 
Már csak arra vagyok kíváncsi, miért gondoljátok (Te és t4nt1zjeee), hogy a zsoltee0001 által listázott paraméterek forgásirányt állítanak?
configuration.h
A lényegi részt, az indító kommentet lehagyta, esetleg ezért félre érthető volt.
  1. // Disables axis stepper immediately when it's not being used.
  2. // WARNING: When motors turn off there is a chance of losing position accuracy!
  3. #define DISABLE_X false
  4. #define DISABLE_Y false
  5. #define DISABLE_Z false
  6. // Warn on display about possibly reduced accuracy
  7. //#define DISABLE_REDUCED_ACCURACY_WARNING
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2019
(#) remiasa válasza hunagyp hozzászólására (») Jún 15, 2019 /
 
Mert nekem ez törtét , megváltozott a forgás iránya!
(#) remiasa válasza hunagyp hozzászólására (») Jún 15, 2019 /
 
Hupsz igazad van össze kevertem egy másik sorral!

Evvel:
  1. // Invert the stepper direction. Change (or reverse the motor connector) if an axis goes the wrong way.
  2. #define INVERT_X_DIR true
  3. #define INVERT_Y_DIR true
  4. #define INVERT_Z_DIR true
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2019
(#) zsoltee0001 válasza remiasa hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
Nincs azzal a tenngelyel semmi gond, az egyik fénymásolóból kitermelt volt, de mivel csak 1 volt ezért caxtoolnál vettem még egy kéregedzett acél tengelyt, semmi külömbség nincs a két tengely között.
A probléma egészen másból fakad.
Mivel az X tengelyek egymás felett helyezkednek el, egy CoreXY (remélem jóra gondolok) ahol egymás mellett vannak vízszintesen, ahol egymást erősítik.
Esetembe a hotend a tengelyek síkjától kívül esik, így egy csavaró erőt hoz létre, a felső tengelyt kifelé, az alsót befelé tolja, így keletkezik a 12 század, annak ellenére, hogy az extruder nem a fejen van!
Van viszont 4 db golyós lineáris vezető + ezt összekötő 10-es alu lemez, van súlya.
Magyarul elb*tam a konstrukciót.
A későbbiekbe, lehet, azt is átalakítom 16-osra, ha nem tudnék együtt élni ezzek a 12 századdal, most egyenlőre nagyobb gondok vannak.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza hunagyp hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
Curát használok, abba nem találtam csak start ill. end Gcode-t.

A melegedés tényleg a trimmer potik miatt volt, fel volt tekerve, lejjebb veszem és meglátjuk.
Az XY motor STK672 IC-ről megy, ott ha jól gondolom a 22-8- és 5V közé kell egy potméter.
Az extruder hajtásnál lehet, kipróbálom.
Üdv

stk.png
    
(#) zsoltee0001 válasza freesite hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
Szia
Kipróbáltam, amit írtál, így a pronterfacebe, felfűtéskor megjelenik az ADC érték, most már csak az a kérés, hogy tudnám a fej hőmérsékletét hitelesen mérni?
V6 hotendem van, Thermistor:100K NTC B 3950
Ehhez más fórumba a
  1. 1 : 100k thermistor - best choice for EPCOS 100k (4.7k pullup)

Beállítást ajánlják, ami egyébként alapból van.
Idézet:
„felírtam a műszeres hőmérés és az ADC értékeket,az így kapott táblázatot bemásoltam az egyik marlin temp fájlba így már okés lett..”

Ezt hol találom ezt a temp filet?

Üdv
(#) t4nt1zjeee válasza hunagyp hozzászólására (») Jún 17, 2019 /
 
Igen. Elnézést. Közben rájöttem, hogy benéztem. :/ Kicsit késő volt nekem már és fáradtan írtam a hozzászólást. (Sok volt a túrázás.) Igen az a motorok kikapcsolása. Nem pedig a menetirány. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2019
(#) hunagyp válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 17, 2019 / 1
 
Standard marlin-ban nem tudok olyanról, hogy "cancel/abort"-ra saját gcode sorokat lehetne megadni konfigban. Ha az emergency parser engedélyezve van, akkor van néhány command, amit soron kivül megeszik a marlin a host felől:
M108
M112
M410
(ha a #define NOZZLE_PARK_FEATURE-el össze tudod házasítani az ER parser-el, akkor így is ki lehet vezetni Custom menu-re, ha úgy adódik, hogy ezt az utat választod)
Ezekhez sem lehet egyéni gcode-ot rendelni alapból (max ha a forráskódba nyúlsz, Marlin_main.cpp, ha érzed az erőt, én itt szaglásznék: Marlin_main.cpp 15300).
Viszont custom menu item-eket fel lehet venni LCD-re, olvasgass erre felé: Bővebben: Link
Custom menu items
Talán a helyedben ide felvennék saját "Cancel" elemet a szükséges gcode-okkal, ha nem akarsz octoprintet használni.
Ill. az említett octoprint funkció is hasznos, én speciel ezt használom így mindíg az fut "Cancel" esetén, amit ott beállítok. De ez lcd független, nekem nincs is lcd a nyomtatóhoz.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2019
(#) zsoltee0001 válasza hunagyp hozzászólására (») Jún 17, 2019 /
 
Köszi, egyszerűsítettem, megfordítottam a forgásirányt Az Y-tengelyre, szoftveresen, mert lusta vagyok , olyan zavaró volt, hogy hátulról húzta előre az asztalt, az meg kit érdekel, hogy fordítva nyomtat.
Először ki akartam nevezni a min végállás szenzort, max-nak és csak átdugom a ramps-on, mert lusta voltam átszerelni, de az sajna nem működik, hibával leáll a fordító.
Így sokkal jobb, ha le is áll, új indításakor amíg felfűt le tudom tisztítani az asztalt.

Üdv
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jún 17, 2019 /
 
Szerintetek az extruder step/mm beállításnál annyi elég, ha a pronterfacebe nyomok pl 40mm-t filamentet azt lemérem tolómérővel, vagy ezen felül kell még korrigálni?
Az mitől lehet, amikor végigmegy a fej, a már felvitt rétegek fölött (még mielőtt új réteget kezdene) gyakorlatilag bukdácsol a már felrakott filament sávokba?
Üdv
(#) atus1981 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 17, 2019 /
 
Sokat nyom.
(#) hunagyp válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 17, 2019 /
 
Végülis ez is egy lehetőség
(#) zsoltee0001 válasza atus1981 hozzászólására (») Jún 17, 2019 /
 
Tehát nem mérvadó a pronterface teszt?
(#) atus1981 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 17, 2019 /
 
Kalibrálni kell, 100mm-t nyomj ki, és halálpontosan mérj.
(#) freesite válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 17, 2019 /
 
Melyik verzió? az 1.1.9.-nál a Marlin mappában a thermistortable_1.h értelemszerűen a fájl elnevezés végén a szám a configban beállított fájlt jelenti,ha megnyitod egy editorban áttudod írni az értékeket. Pl. ez van a fájlban { OV( 591), 100 }, tehát 100°C az ADC 591érték állítsd be a 100°C (amikor a mérőműszered 100°C-ot ír) majd írd fel az ADC értéket 5 vagy 10°C lépésekben,a felírt hőmérséklet és ADC értékeket írd át a thermistortable_1.h vagy valamelyik fájlba majd a configurator.h-ban is #define TEMP_SENSOR_0 1,majd töltsd fel a vezérlőre.

remiasa : nincs kapcs. rajzom az lcd bekötéséhez a Ramps lábkiosztására dugdostam rá az LCD vezetékeit. Ha a kis próba panelra gondolsz ami a képen alul látszik arra van ráépítve az lcd meg a tekerőgomb,nincs semmi elektronika,talán 2 ellenállás a tekerőgombhoz (sajnos nincs már meg,nem tudom lefotózni)
(#) zsoltee0001 válasza freesite hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Gyorsan lemértem multimeter hoerzekelojevel.
180 fok beállított a 165fokot mér.
A nozzle tövébe szilikon zsír hőközles mellett.
Udv
(#) zsoltee0001 válasza atus1981 hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Kipróbáltam 100mm-en, 2mm-el volt több, vissza vettem a marlinba az extruder step/mm értékét 2százalékkal, így már pontos volt, ez így jó, vagy a curán is külön állítani kell?

Most próbáltam 210 fokon nyomtatni pla-t, mert úgy tűnik, több mint 10 fokot csal a termistor.
+ normális tárgyhűtés, a 2 sortól jelentős a javulás.
Ami nagyon zavar:
Miközbe felfűt a fej, szépen folydogál az orrából a takony, aztán amikor nekiáll csórikám nyomtatni, keni szét az elejét, rosszabb esetbe fel is bukik, töri le ami feltapadt,
Van egy retraction nyomtatás kezdetekor, de az nem oldja meg, ráadásul túl sokat szív vissza, kb 2 másodperc múlva indul meg az anyag.
Van erre valami megodás?
Üdv
(#) atus1981 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 18, 2019 / 4
 
Ha visszavetted és ellenőrzés után is jó az érték, akkor EEPROM-ba el kell menteni a konfigot.

A másik problémádra javaslom a START g-code-ba beilleszteni:
  1. G92 E0.0 ; reset extruder distance position
  2. G1 Y-3.0 F1000.0 ; go outside print area
  3. G1 X60.0 E9.0 F1000.0 ; intro line
  4. G1 X100.0 E21.5 F1000.0 ; intro line
  5. G92 E0.0 ; reset extruder distance position

Ez csinál egy olyat, hogy a tálca szélére nyom ki anyagot
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2019
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Ezért + mancs jár
(#) zsoltee0001 válasza atus1981 hozzászólására (») Jún 19, 2019 /
 
Ez jó, köszi, nálam úgy tűnik más gond is van, az is lehet, hogy most meg nagyon fölvettem a hőmársékletet a PLA-nak (210fok mivel multiméterrel 10 fokkal kevesebbet mértem, bár lehet, hogy nem volt hiteles) ezért megindul benne a hőtágulás.
Inkább levideóztam, azt most ne nézzétek, természetesen nem ragad oda, már mindennel próbálkoztam, azt, hogy állandóan fujkásszam ragasztósprayval egy kicsit túlzás, majd csak ideér az a hotbed.
ÜdvBővebben: Link
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 19, 2019 /
 
Visszavettem egészen 185 fokig, amivel nem tudok egyszerűen mit kezdeni, a felfűtés közbeni orrfolyás, ami folydogál, aztán pesze csinál egy szintezést, ragad föl a fejre az egész galacsin, nyomtatáskor meg tarol.
Mindezt úgy, hogy kétoldalas ragasztóra küldi.
Akkora hülye voltam, hogy hallgattam "pla-hoz nem kell hotbed" nem a fenéket kell!
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 19, 2019 /
 
Nem értem ezt a "szenvedésedet" a kifolyó filamentel.
Mindig is fog jönni belőle egy kevés mivel nyomás van benne.
Nekem sose volt ebből gondom, sőt a nyomat sem lett csúnyább tőle.
Az elején azt a kis felesleget elkeni az asztalon és mire kezdi a nyomtatást már semmi hátrány nincs belőle.
Ha ennyire zavar akkor tegyél egy kis kefét az asztal szélére és a start GCODE-ba írd bele, hogy nyomtatás előtt húzza át a kefén a fejet és már nem is lesz rajta kifolyó anyag.
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 19, 2019 /
 
Szia!
Nálam minden folyamat úgy kezdódik, hogy X irányba elmegy a fej 0.3-on maximumig és 45 fokban mozog be az asztal közepén a kezdőpontig. Így gyakorlatilag már folyamatos és sima a műanyagfolyam, mire épp kezdi a nyomtatást.
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Jún 20, 2019 /
 
Ha a videot megnézted, látható, hogy BL-touch van nálam, fölfűtés után csinál egy szintezést, és itt a gond, hogy belenyomja a fejet, ez a galacsin, aztán nyomtatás közbe felragad ahova nem kellene, vagy épp felszedi az épp feltett első réteget, ez leginkább apróbb alkatrészeknél probléma, pl fogaskerekeknél, ahol nem megengedhető a Brim, ahol le tudna jönni esetleg a felesleg.
Üdv
Következő: »»   105 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem