Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   106 / 197
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 20, 2019 /
 
Szia
Neked is van BL touch, vagy csak simán végállás szenzor a Z-tengelyen?
Üdv
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jún 20, 2019 /
 
Ma nyomtattam egy alátámastást igénylő munkadarabot, le pasuse-ztam a nyomtatást mikor odaért, megnéztem a Z-magasságát, majd vágtam egy akkora XPS szigetelőanyagból egy darabot, fölragasztottam, majd resume.
A szintbeli eltéréseket kompenzálja az XPS hőlágyulása.
Ti milyen módszereket használtok ilyenkor?

Üdv
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 20, 2019 /
 
Valóban nem néztem meg a videódat.
Én egyszer próbáltam a Bltouc-ot de szerintem értelmetlen dolog.
Kézzel beszintezem és kész, hetekig hozzá sem kell nyúlnom.
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Jún 20, 2019 /
 
Nekem muszáj volt mert egyszerűen nem kaptam olyan alu lemezt amilyen méretbe kellett volna, kb 20 centi széles és 2 centi vastag alu profil meg volt otthon, viszont az meg vékony volt, hogy csavaros állítási lehetőséget építsek be, szerencsére nem is kell ami a dolog párhuzamosságát illeti, csak 6 ponton egy-egy tapétavágó darab van betéve távtartónak mert sajna még ez az alu profil se egyenes !.
Az üveglap meg papír csíptetőkkel vannak rögzítve, amit meg kell szerintem erősíteni, mert legutóbb kicsit megrúgattam a nyomtatási sebességet és elmászott, de az is lehet, hogy a szíj ugrott át 1 ricnit, mert eléggé olyan méretű az elmászás.

Egyébként szerinted ez a bl touch sensor mennyire megbízható?

Muszáj ennek mérnie minden nyomtatás előtt?

Üdv
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 20, 2019 /
 
Ahhoz hogy a szíj megugorjon a hajtáson, igencsak lógnia kéne... Inkább valahogy lemaradt a léptetőmotor szorulás, anyagban megakadás, kevés a meghajtó áram/gyenge táp
Szerintem...
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 20, 2019 /
 
Sokan gyártanak bltoch-ot.
A gyárival nincs gond de a többit nem ismerem.
Nekem az nem tetszett csak, hogy fölöslegesen emelgeti az asztalt nyomtatás közben.
Én inkább kivettem és kézzel szintezek.
Egyébként van lehetőség marlinba is szintezni.
Nyomtatás előtt kézzel beállítod a kijelzőn a mérendő pontoknál a korrekciót és ugyan úgy követi az egyenlőtlenségeket mint ha bltouch lenne.
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 20, 2019 /
 
Szedd le a fúvókáról egy csipesszel mielőtt elindul, és allitsd be a Z ofszetet mert nem jó!!
(#) remiasa válasza attika hozzászólására (») Jún 20, 2019 /
 
A gagyi bltoch-ok nem érnek semmit probáltam őket,de mentek a kukába inkább készítettem egy optikai szenzort erre a célra.
(#) ardukato válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 20, 2019 /
 
Az alu lapos asztalnál van némi deformáció hideg/meleg állapotnál érdemes fűtőt asztalnál bemérést csinálni végletes állapot a pontossághoz!
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Jún 23, 2019 /
 
Lehet én is kihajítom ezt a bltoucht, gyakorlatilag nincs 2 egyforma mérés.
Már eddig is gyanús volt, hogy tök **** belőttem a 0,25 századot, aztán meg át lehetett köpni ha 0-ra állítom a z-t.
Még egyszer csináltam egy mérőórás beszintezést, majd össze jelöltem a Z motoroknál a pozíciót, hogy kizárjak esetleges lépésvesztést.
Így derült ki a disznóság.
Üdv
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 23, 2019 /
 
Behelyettesítettem szenzort a Z végállésába, viszont meglepődve tapasztaltam, hogy a
  1. #define Z_PROBE_OFFSET_FROM_EXTRUDER

értékét hiába állítom, semmiféle kihatással nincs .
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 23, 2019 /
 
Valamiért kellett neki egy áramtalanítás/ újraindítás.
Úgy néz ki, hogy opto végállás szenzorral, jól működik, viszont lehet mindig kalibrálgatni, ha pl, másik üveglapot teszek.
De inkább mérjen megbízhatóan.
(#) elektromos hozzászólása Jún 23, 2019 /
 
Sziasztok!
Meg szeretnék kérni valakit, hogy tesztelje le nekem ezt az STL fájlt. Már 10x ki nyomtattam, de a felső része nem akar valamiért jó lenni. Kis méret és max 5 perc alatt ki lehet nyomtatni.

TEST1.stl
    
(#) zsoltee0001 válasza elektromos hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Szia
Ilyennek kellene lennie?
(#) elektromos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Köszi!
Látom nállad sem igazán vannak sarkok. Lehet 0.4mm -es nozzle túl nagy ehhez a kis tárgyhoz.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2019
(#) zsoltee0001 válasza elektromos hozzászólására (») Jún 24, 2019 /
 
Nálam még azon kívül beállítási gondok vannak,
Udv
(#) foxi63 válasza elektromos hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Szia!
Én ilyen pici tárgyat egyszerre több (4) darabot nyomtatnék, ekkor van idő lehűlni a rétegeknek.
Esetleg beállítható egy sor nyomtatásának minimális ideje (pl 10 sec)
üdv.: Foxi
(#) zsoltee0001 válasza foxi63 hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Vagy inkább az, hogy kellene egy normális hűtés, ami nálam nincs meg.
24 voltos radiál venti van nálam, a rendelkezésre álló 12v-ot klasszikus kínai állítható step up converterrel tolok fel 20V-ra, sajna már a második füstöl el, szerintem az az oka, hogy a vezérléstől eleve egy pwm jelet kap és ez nem tetszik neki.
Ezen még csiszolok, valamint a hűtés beesési szög terelővel, hogy nem a nozzlet hűtse, hanem kissé alá irányuljon.
Üdv
(#) hunagyp válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Lehet hülyeség, amit most írok, de ti mint hobbi elektrósok ezt biztos értitek.
Tom videója - nekem innen úgy tűnik, hogy a beiktatott step down/step up konverternek nem kellene megsínylenie a pwm témát, ha így van kötve. Vagy tévedés?
(#) zsoltee0001 válasza hunagyp hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Köszi, de nem láttam erre példát, majd picit megpufferelem a bemenetet, az hátha használ.
Udv
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jún 28, 2019 /
 
SD kártyáról nyomtatás közbe (eleje tájékán szerencsére) lefagy.
Találkoztatok ilyennel? Csak SD-ről csinálja.

Üdv
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 28, 2019 /
 
CTC gépnél igen. Nálam táp igénytelenség volt az ok. Próbáld ki, hogy ugyanabba az aljzatba vagy hosszabbítóba, amiről használod, bedugsz egy fordulatszám szabályzós fúrógépet és nyomtatás közben meg-megpörgeted. Ha lefagy - egyértelműen táp szűretlenség. Ha nem - akkor nem ez a hiba. Lehet SD foglalat és kártya is még. Nem túl stabilak ezek a foglalatok. Alapvetően arra vannak kitalálva, hogy egyszer beteszed a kártyát és kész. A 3D nyomtatónál - nálam is - sűrűn cserélgetni kell. Jó hír, hogy mivel SPI interfészes általában, könnyen párhuzamosítható, azaz ha nem is tudnád javítani, az SPI buszra rakhatsz másik - külső foglalatot, akár egy Waveshare panellel akár más megoldással. A Waweshare előnye, hogy már eleve panelen ül a foglalat és tüskesor is van rajta. Ha cserélni kell, csek lehúzod az egyiket és bedugod a másikat.
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 28, 2019 /
 
Ilyesmire gondoltam, 400W-os PC táp van, jelen pillanatba az 5 voltját használja a arduino, meg ami az 5 volthoz kell, lehet, hogy függetlenítem.
Mekkora puffert szoktatok a 12V-os körbe tenni? a motorokhoz?
Üddv
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 28, 2019 /
 
Nem csak a pufferen múlik. A hálózati zavarszűrésen annál inkább, Én úgy tanultam, hogy ahol keletkezik a zavar, ott érdemes megfogni. Ha már átmegy a teljes elektronikán - megette a fene. Sokszor épp a védővezető a ludas. Életvédelmi szempontból jó, de a zavaroknak maga a paradicsom. Legalábbis a vezetett zavarok szempontjából. A CTC gépemen egy elég gyengus táp van a TronXY-n egy fokkal jobb, az már sokkal érzéketlenebb, de kapott egy szünetmentest is, ami eleve sokat szűr, illetve a működési elvéből fakadóan ki is zár.
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Az usb kábelre dugtam egy töltőt, így nem csak a pc táp 5voltját kapja, a probléma megszűnt.
Üdv
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jún 30, 2019 /
 
Na gyerekek, fejlemények vannak, nagy keservesen ideért a Hot bed
A hétvégén próbálgattam.
Gondolom ezt úgy kellene használni, hogy egy üveglapot tenni a tetejére, na most én egyenlőre, csak simán föltettem kétoldalas ragasztóval a tárgyasztalra és arra próbálok nyomtatni.
Mostmár kezdem azt hinni, hogy amiket videokat látok az CGI, vagy valahogy meg voooozákk, mert nekem, még mindig nem képes megragadni a felületén.
ezek a beállítások vannak curába:
1. réteg 60 fok, kikapcsolt tárgyhűtés
2. réteg 40 fok bekapcsol a tárgyhűtés
Majd 40fokon tart
Hajlakkal befújva a bed (wella megastrong)
Most a 8. rétegnél engedte el.
PLA


Szigorúan kell a üveglap?
Először a bed melegszik fel, majd a fej, nem lehet beállítani, hogy egyszerre fűtsön? kín kivárni.
Üdv
(#) t4nt1zjeee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Attól függ milyen anyaggal nyomtatsz. Simán az üvegre semmi nem tapad. Kend be egy kis papírragasztó stiftel... Akkor már jó lesz a PLA-nak...
(#) zsoltee0001 válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Ne haragudj, de pont azt írtam, hogy nincs üveg, kajakra a hotbedre nyomtatok, amit hajlakkal fújok be, előtte.
Jobban megvizsgálva a levált tárgyat, ami 30mm átmérőjű henger, az egyik fele meg van felfelé görbülve, lehet, emiatt vált le.
Kisebb tárgyaknál úgy vettem észre, kell a 40 fokos hőn tartása a bed-nek, ezért nem kapcsolom ki.
Pontosan milyen hőmérsékleti beállítások jöttek be nálatok?
Üdv
(#) t4nt1zjeee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Kell az üveg. Nekem a PLA esetében Bed: 55°C HotEnd meg változó.
(#) zsoltee0001 válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Jó, megoldom az üveget.
És utánna, mennyivel csökkented? Mert gondolom csökkented.
Üdv
Következő: »»   106 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem