Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó

Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   270 / 270
(#) Syn7h37ic válasza Klorid hozzászólására (») Júl 6, 2019 / 2

Belépési-kilépési időnél két belépési idő van, és utána a kilépési idő. Tehát, ha be-ki időre szeretnél 30 másodpercet, akor azt a 005 szekcióban úgy kell beírni, hogy 01 030 030 030 Azért, mert az első három digites adat a belépési idő 1, a második a belépési idő 2, és a harmadik a kilépési idő.
Ez azért van, mert a zónáknál is választható a késleltetett 1, és 2.
Pl. garázskapunál sokszor kevés a 20 másodperc, míg egy bejárati ajtónál már elég. A sziréna kör elvi rajza jó.
A központ Com, és az aux- az ugyanaz a potenciál. Viszont, a sziréna pozitívot a bell+ kapocsra kössed, mert az a második dedikált nagyáramú tápcsatlakozás.
Tehát sziréna táp pozitív= Bell+
Sziréna táp negatív= aux -

Egyrészt azért, mert így szeparált az eszközök és a sziréna táplálás. Esetleges sziréna támadás esetén ha zárlatra kerül a szirénakör, akkor sem áll le a többi érzékelő, és a kezelő. Másrészt ezzel elkerülhető a túlterhelés a tápkörökön.
A kezelő red-black a harmadik dedikált tápvonal egyébként.
A a bell+ egyébként a legnagyobb árammal terhelhető tápkör.

Előfordulhat, hogy a rendszer majd hibát jelez, szirénakör hibát. Ez azért van, mert a bell- kimenet felügyelt. Azt mindenképp le kell akkor zárni egy ellenállással. A gyári érték 1kohm, de ha 5.6k ellenállással van lezárva, már azzal is teljesen jó.
Tehát a bell+ és a bell- közé kell ez a lezáró ellenállás. célszerűen a szirénába helyezve a start 1 és a DC+ közé. Ebben az esetben mindenféleképp a Bell+ a sziréna pozitív táplálása.
(#) Klorid válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Júl 8, 2019 /

Köszönöm ismét! A második belépési idő az akkor aktív, ha a zónaprogramozásnál két 01-es késletetettet programozok?
(#) Syn7h37ic válasza Klorid hozzászólására (») Júl 9, 2019 / 1

nem. a 02 késleltetés ideje a második idő.
(#) Deta hozzászólása Júl 17, 2019 /

Sziasztok!
DK-2862 kódzár programozásával nem boldogulok! Letöltöttem a NET-ről a magyar nyelvű használati utasítást, de számomra értelmezhetetlen. A programozási utasításban találok nagy képernyő és dupla képernyő ikont, előre illetve hátra lejátszás gomb, előre és hátra pörgetés gomb, és stop! Valakinek van-e egy használható leírása.
Nekem csak annyit kellene tudnia, hogy egy négyjegyű kód beütése esetén kapcsolja be pl. az egyes kimenetet, egy újabb beírásra meg kapcsolja ki.
(#) dc001 válasza Deta hozzászólására (») Júl 17, 2019 /

Egy google keresés nekem pl. ezt adta:

https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&sour...3Ijo8H

12. oldal:
Belépés programozási üzemmódba mesterkóddal:
0000**

alaphelyzetbe állítás (mesterkód kivételével mindent töröl):
9999#

új mesterkód (xxxx az új kód):
01xxxx#

felhasználói kód output1-hez (xxxx a felhasználói kód):
102002xxxx#

kilépés programozásból:
**

Illetve 2861-es típushoz:
https://www.riasztobolt.hu/pictures/down/hu_tmanual_DK2861DK2865.pdf
(#) Deta válasza dc001 hozzászólására (») Júl 18, 2019 /

Köszönöm!
Közben én is megtaláltam a 61-es végű manuált. Ez használhatónak tűnik! Nemsoká megyek be dolgozni és evvel újra nekilátok a nyomkodásnak!
(#) fejesl hozzászólása Júl 20, 2019 /

Sziasztok!
Úgy láttam visszaolvasva, hogy vannak itt páran, akiknek nem ismeretlen a GMAX GSM átjelző. Korábban már beüzemeltem 2db ilyen eszközt, de most ezzel nem boldogulok... Valahogy nem azt csinálja, amit kellene neki. Próbálom egy órája reszetelni, de azt sem akarja.
A leírás szerint zárni kell a TMP lábat a COM-al majd áram alá helyezni és 2mp-n belül megszakítani a TMP rövidzárát. Nem reagál rá, simán csak elindul a modul.
Tudnátok ebben segíteni?
(#) norbeat85 válasza fejesl hozzászólására (») Júl 22, 2019 /

Szia
Reset mikrokapcsoló van- rajta?
Azzal kéne ugyanezt eljátszani tamper átkötés nélkül. 1 max 2 másodperc múlva elengedni tápráadás után.
(#) jkornel hozzászólása Júl 28, 2019 /

Sziasztok!

van egy PC1565 2P rendszerem, ennek van vmi RS232 csatlakozása? Hogyan lehetne PC-velösszekötni? (arduino és Rpi nélkül)
(#) Szegfű hozzászólása Aug 2, 2019 /

Sziasztok!

Van egy pc1616, alaphelyzetben minden zonát felismer. Viszont beprogramozom és elfelejti a 2 zonát, nem ismeri fel nem riaszt rá. Csak néha csipan egyet. Tehát nem tudom mi van vele, tudna valaki segiteni??
Előre is köszönöm
(#) WASPZotya hozzászólása Aug 3, 2019 /

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene. Van egy Pc1616 riasztóm Signal ps 128 szirénával. Tavasszal lett vásárolva, beüzemelve.Eddig semmi baja nem volt.A héten az egyik éjszaka elkezdett pittyegni a kezelő, ránézve alacsony akkut ír. A központban lehúztam az akksit, rámértem, 13, 4 V a fesz. Rámértem a panelről lejövő vezetékre is az is 13 V felett volt.A tápot lekapcsoltam, lehűztam az akksit hogy újra induljon a rendszer, de a hiba visszajött. A panelen nem láttam rendellenes égést, púposodást ránézésre. Esetleg a sziréna akksira is írhatja ezt a hibát? Ha nem esik az eső akkor szétszedem és rámérek arra is ha adhat ilyen hibát.
Mit nézzek meg , merre keresgéljek?

Köszi
(#) HA5AWS válasza WASPZotya hozzászólására (») Aug 3, 2019 /

Szia!
Milyen terheléssel mérted az akkut. Üresjáratban nem lesz rossz. Tegyél rá nyugodtan egy fényszóró izzót méréskor. A sziréna akkut nem jelzi, azt a sziréna saját hatáskörben intézi. Az újak 6 vagy 24 óránként teszteli és egy dallammal jelzi ha rossz.
Üdv:___ Gábor
(#) WASPZotya válasza HA5AWS hozzászólására (») Aug 3, 2019 /

Terhelés nélkül mértem. Akkor holnap rákötök egy h7-est és megnézem úgy.
Fél éves sincs és megdöglött volna? Bár ki tudja hogy a boltban mióta tárolják.

Köszi
(#) WASPZotya válasza WASPZotya hozzászólására (») Aug 4, 2019 /

Hali!
Ráraktam egy 55 w-os izzót, fel sem villan,feszkó 1 v.
21w-ossal sem csinál semmit.
Írok nekik cseréljék ki gariban

Köszi
(#) jocoka hozzászólása Aug 5, 2019 /

Sziasztok
Lenne egy olyan kérdésem hogy vannak ezek a wifi tv telefon kombó csodák különböző szolgáltatoknál és azon úgyebár van telefon vonal,arra rá lehet kötni egy dsc központot vagy ez hülyeség?
Üdv.
(#) matteo hozzászólása Aug 5, 2019 /

Üdv.Van egy dsc riasztó rendszerem,ami kb óránként 5 percre elkezd a sziréna kattogni,mint amikor akksi baja van.Ki lett cserélve az összes akkumulátor,de a probléma továbbra jelen van.Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Orosz György hozzászólása Aug 5, 2019 /

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni a dsc PC1404-es készülék pgm1 bekapcsolásához.

A telepítési útmutatóban megtaláltam azt a részt, amire szükségem van, de laikusként nem tudom értelmezni, hogy a 10 számjegyből álló kezelőfelületen mit kell beütnöm, hogy a PGM1 kimenetet aktiválni tudjam, azon belül is a "[01] Behatolás és Tűz sziréna"-t. A készülékre egy Mobilcom 8a-t kötöttem, ami működik rendesen, de jel hiányában riasztáskor nem küld sms jelzést. Illetve a leírásban nem találtam meg a 3. lépést

forrás: telepítési útmutató:
[009]-[011] PGM kimeneti opciók A PGM-ek működését 2 számjegyes értékek határozzak meg, az alább felsorolt lehetőségek szerint. A következő programozható kimenetek állnak rendelkezésre: • PGM 1, PGM 2 a PC1404 panelen található Programozásuk a Szekció [009]-ben történik.
A PGM kimenetek programozását három lépésben kell végeznünk:
1. Először az alábbi listáról a megfelelő PGM típust kell kiválasztani.
2. Ezt követően ki kell választanunk a PGM opciókat / attribútumokat. Az alábbiakban a PGM kimenet típusokat soroljuk fel: [01] Behatolás és Tűz sziréna A PGM kimenet aktívvá válik, ha a riasztó kimenet aktív és kikapcsol, ha a riasztó kimenet inaktív lesz. Ha a riasztó kimenet pulzál, akkor a PGM kimenet is pulzálni fog. Ez a kimenet követi a késleltetett tűz zónák előriasztását. A kimenet nem követi a sziréna jelzés opciókat. Megjegyzés: A tűzjelzések felülvezérlik a betörésjelzéseket. Ha tűz riasztás van, de már van aktív a betörésjelzés a PGM kimenet pulzálni fog a tűzjelzésnek megfelelően. A kimenet csak akkor lesz csendes, ha megszűnik mindkét hangos jelzés.

Ha valaki le tudná írni lépésenként, hogy a kezelőfelületen mit kell beütni, az nagy segítség lenne.
Előre is köszönöm.
(#) sonar hozzászólása Aug 8, 2019 /

Sziasztok,

PC1832 riasztó éjjel elkezdett cincegni, most reggel megnéztem a hibakódot: alacsony akki, amire gyanakodtam. Van itthon egy régi, de profi multiméter, megmértem a leírás szerint hogy bekötve 16-18 VAC megvan, kiszedve az aksit 13,7-13,8 helyett 14,7 volt volt, illetve az akksi bekötési helyén is jóval több volt, mint a megkívánt 12,5 V. Van ötletetek, mi lehet a hiba, probléma?
(#) Kovabe válasza sonar hozzászólására (») Aug 8, 2019 /

Szia

Emlékeim szerint van egy LM317 az aksi csati környékén, az szokott megromlani illetve a hozzá tartozó alkatrészeket cserélgettem régebben. Nem emlékszem már hogy pontosan milyen panel volt de 585 biztos volt benne és 1616 is.
(#) HA5AWS válasza sonar hozzászólására (») Aug 8, 2019 /

Szia!
Pár hozzászólással ezelőtt volt szó az akku méréséről. Terhelve milyen az akku feszültsége?
Üdv: Gábor
(#) sonar válasza HA5AWS hozzászólására (») Aug 9, 2019 /

Szia, mértem egy régi M-830B-s multiméterrel, de lehet, hogy már ez is rossz, most 14,9. Egy autóizzót kötöttem rá, most nem csökkent. Tegnapelőtt amikor mértem , meg 14,7 volt, akkor terheltem az izzóval, akkor meg 13,7.ig ment le. Tekintve, hogy 5 éves volt az akksi, vettem egy újat, azzal a rendszer most jól elvan. Így most itt a régi akksi, majd leadom akkor, nem kínlódom vele.
(#) pipi válasza sonar hozzászólására (») Aug 9, 2019 /

Azért nem mindegy hogy műszerfal izzóval, vagy reflektor izzóval terhelted...
A műszereddel mérj meg egy 7805-ös kimenetét, többségében elég pontos "szokott" lenni, ha tized volton belül van akkor nem csal sokat a multid várhatóan.
(#) farkas16 hozzászólása Aug 10, 2019 /

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni. Az van hogy van egy DSC PC560 as riasztó központ ami már nem egy mai darab. 97es vagyis az első generáció, de hibátlanul működik teszi a dolgát.
Viszont a hozzá tartozó régi 4 zónás ledes ( PC500RK ) kijelző nem csipog a kilépés késleltetéskor
Így nem haljuk mikor élesedik be hiszen a kód vagy a *0 beütése után csöndbe élesedik.
Én megolvastam a kezelőit ( PC56O Version 1.OA ) , de ...nem találom....
Várom a helpet, hogy hol rontottam el.

Köszönöm
Sziasztok
(#) csocsoszan hozzászólása Pé, 12:00 /

Sziasztok! Lenne pár láma kérdésem. A EnvisaLink 4 EVL-4CG összehasonlítva a IP150 V4 modullal miben egyezik és különbözik? Távoli elérés felhő alapú vagy fix ip-nél közvetlen? Telefonos app ingyenes/fizetős, egyszeri/rendszeres díja van? Több partíciót kezelnek? Egyáltalán mire jók még az élesítésen, státusz lekérdezésen és e-mail/push üzeneten kívül? (programozni, vezérelni tudok velük?) Köszönöm!
Következő: »»   270 / 270
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu