Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   270 / 282
(#) Syn7h37ic válasza Klorid hozzászólására (») Júl 6, 2019 / 2
 
Belépési-kilépési időnél két belépési idő van, és utána a kilépési idő. Tehát, ha be-ki időre szeretnél 30 másodpercet, akor azt a 005 szekcióban úgy kell beírni, hogy 01 030 030 030 Azért, mert az első három digites adat a belépési idő 1, a második a belépési idő 2, és a harmadik a kilépési idő.
Ez azért van, mert a zónáknál is választható a késleltetett 1, és 2.
Pl. garázskapunál sokszor kevés a 20 másodperc, míg egy bejárati ajtónál már elég. A sziréna kör elvi rajza jó.
A központ Com, és az aux- az ugyanaz a potenciál. Viszont, a sziréna pozitívot a bell+ kapocsra kössed, mert az a második dedikált nagyáramú tápcsatlakozás.
Tehát sziréna táp pozitív= Bell+
Sziréna táp negatív= aux -

Egyrészt azért, mert így szeparált az eszközök és a sziréna táplálás. Esetleges sziréna támadás esetén ha zárlatra kerül a szirénakör, akkor sem áll le a többi érzékelő, és a kezelő. Másrészt ezzel elkerülhető a túlterhelés a tápkörökön.
A kezelő red-black a harmadik dedikált tápvonal egyébként.
A a bell+ egyébként a legnagyobb árammal terhelhető tápkör.

Előfordulhat, hogy a rendszer majd hibát jelez, szirénakör hibát. Ez azért van, mert a bell- kimenet felügyelt. Azt mindenképp le kell akkor zárni egy ellenállással. A gyári érték 1kohm, de ha 5.6k ellenállással van lezárva, már azzal is teljesen jó.
Tehát a bell+ és a bell- közé kell ez a lezáró ellenállás. célszerűen a szirénába helyezve a start 1 és a DC+ közé. Ebben az esetben mindenféleképp a Bell+ a sziréna pozitív táplálása.
(#) Klorid válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Júl 8, 2019 /
 
Köszönöm ismét! A második belépési idő az akkor aktív, ha a zónaprogramozásnál két 01-es késletetettet programozok?
(#) Syn7h37ic válasza Klorid hozzászólására (») Júl 9, 2019 / 1
 
nem. a 02 késleltetés ideje a második idő.
(#) Deta hozzászólása Júl 17, 2019 /
 
Sziasztok!
DK-2862 kódzár programozásával nem boldogulok! Letöltöttem a NET-ről a magyar nyelvű használati utasítást, de számomra értelmezhetetlen. A programozási utasításban találok nagy képernyő és dupla képernyő ikont, előre illetve hátra lejátszás gomb, előre és hátra pörgetés gomb, és stop! Valakinek van-e egy használható leírása.
Nekem csak annyit kellene tudnia, hogy egy négyjegyű kód beütése esetén kapcsolja be pl. az egyes kimenetet, egy újabb beírásra meg kapcsolja ki.
(#) dc001 válasza Deta hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Egy google keresés nekem pl. ezt adta:

https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&sour...3Ijo8H

12. oldal:
Belépés programozási üzemmódba mesterkóddal:
0000**

alaphelyzetbe állítás (mesterkód kivételével mindent töröl):
9999#

új mesterkód (xxxx az új kód):
01xxxx#

felhasználói kód output1-hez (xxxx a felhasználói kód):
102002xxxx#

kilépés programozásból:
**


Illetve 2861-es típushoz:
https://www.riasztobolt.hu/pictures/down/hu_tmanual_DK2861DK2865.pdf
(#) Deta válasza dc001 hozzászólására (») Júl 18, 2019 /
 
Köszönöm!
Közben én is megtaláltam a 61-es végű manuált. Ez használhatónak tűnik! Nemsoká megyek be dolgozni és evvel újra nekilátok a nyomkodásnak!
(#) fejesl hozzászólása Júl 20, 2019 /
 
Sziasztok!
Úgy láttam visszaolvasva, hogy vannak itt páran, akiknek nem ismeretlen a GMAX GSM átjelző. Korábban már beüzemeltem 2db ilyen eszközt, de most ezzel nem boldogulok... Valahogy nem azt csinálja, amit kellene neki. Próbálom egy órája reszetelni, de azt sem akarja.
A leírás szerint zárni kell a TMP lábat a COM-al majd áram alá helyezni és 2mp-n belül megszakítani a TMP rövidzárát. Nem reagál rá, simán csak elindul a modul.
Tudnátok ebben segíteni?
(#) norbeat85 válasza fejesl hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Szia
Reset mikrokapcsoló van- rajta?
Azzal kéne ugyanezt eljátszani tamper átkötés nélkül. 1 max 2 másodperc múlva elengedni tápráadás után.
(#) jkornel hozzászólása Júl 28, 2019 /
 
Sziasztok!

van egy PC1565 2P rendszerem, ennek van vmi RS232 csatlakozása? Hogyan lehetne PC-velösszekötni? (arduino és Rpi nélkül)
(#) Szegfű hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy pc1616, alaphelyzetben minden zonát felismer. Viszont beprogramozom és elfelejti a 2 zonát, nem ismeri fel nem riaszt rá. Csak néha csipan egyet. Tehát nem tudom mi van vele, tudna valaki segiteni??
Előre is köszönöm
(#) WASPZotya hozzászólása Aug 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítség kellene. Van egy Pc1616 riasztóm Signal ps 128 szirénával. Tavasszal lett vásárolva, beüzemelve.Eddig semmi baja nem volt.A héten az egyik éjszaka elkezdett pittyegni a kezelő, ránézve alacsony akkut ír. A központban lehúztam az akksit, rámértem, 13, 4 V a fesz. Rámértem a panelről lejövő vezetékre is az is 13 V felett volt.A tápot lekapcsoltam, lehűztam az akksit hogy újra induljon a rendszer, de a hiba visszajött. A panelen nem láttam rendellenes égést, púposodást ránézésre. Esetleg a sziréna akksira is írhatja ezt a hibát? Ha nem esik az eső akkor szétszedem és rámérek arra is ha adhat ilyen hibát.
Mit nézzek meg , merre keresgéljek?

Köszi
(#) HA5AWS válasza WASPZotya hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Szia!
Milyen terheléssel mérted az akkut. Üresjáratban nem lesz rossz. Tegyél rá nyugodtan egy fényszóró izzót méréskor. A sziréna akkut nem jelzi, azt a sziréna saját hatáskörben intézi. Az újak 6 vagy 24 óránként teszteli és egy dallammal jelzi ha rossz.
Üdv:___ Gábor
(#) WASPZotya válasza HA5AWS hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Terhelés nélkül mértem. Akkor holnap rákötök egy h7-est és megnézem úgy.
Fél éves sincs és megdöglött volna? Bár ki tudja hogy a boltban mióta tárolják.

Köszi
(#) WASPZotya válasza WASPZotya hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Hali!
Ráraktam egy 55 w-os izzót, fel sem villan,feszkó 1 v.
21w-ossal sem csinál semmit.
Írok nekik cseréljék ki gariban

Köszi
(#) jocoka hozzászólása Aug 5, 2019 /
 
Sziasztok
Lenne egy olyan kérdésem hogy vannak ezek a wifi tv telefon kombó csodák különböző szolgáltatoknál és azon úgyebár van telefon vonal,arra rá lehet kötni egy dsc központot vagy ez hülyeség?
Üdv.
(#) matteo hozzászólása Aug 5, 2019 /
 
Üdv.Van egy dsc riasztó rendszerem,ami kb óránként 5 percre elkezd a sziréna kattogni,mint amikor akksi baja van.Ki lett cserélve az összes akkumulátor,de a probléma továbbra jelen van.Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Orosz György hozzászólása Aug 5, 2019 /
 
Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni a dsc PC1404-es készülék pgm1 bekapcsolásához.

A telepítési útmutatóban megtaláltam azt a részt, amire szükségem van, de laikusként nem tudom értelmezni, hogy a 10 számjegyből álló kezelőfelületen mit kell beütnöm, hogy a PGM1 kimenetet aktiválni tudjam, azon belül is a "[01] Behatolás és Tűz sziréna"-t. A készülékre egy Mobilcom 8a-t kötöttem, ami működik rendesen, de jel hiányában riasztáskor nem küld sms jelzést. Illetve a leírásban nem találtam meg a 3. lépést

forrás: telepítési útmutató:
[009]-[011] PGM kimeneti opciók A PGM-ek működését 2 számjegyes értékek határozzak meg, az alább felsorolt lehetőségek szerint. A következő programozható kimenetek állnak rendelkezésre: • PGM 1, PGM 2 a PC1404 panelen található Programozásuk a Szekció [009]-ben történik.
A PGM kimenetek programozását három lépésben kell végeznünk:
1. Először az alábbi listáról a megfelelő PGM típust kell kiválasztani.
2. Ezt követően ki kell választanunk a PGM opciókat / attribútumokat. Az alábbiakban a PGM kimenet típusokat soroljuk fel: [01] Behatolás és Tűz sziréna A PGM kimenet aktívvá válik, ha a riasztó kimenet aktív és kikapcsol, ha a riasztó kimenet inaktív lesz. Ha a riasztó kimenet pulzál, akkor a PGM kimenet is pulzálni fog. Ez a kimenet követi a késleltetett tűz zónák előriasztását. A kimenet nem követi a sziréna jelzés opciókat. Megjegyzés: A tűzjelzések felülvezérlik a betörésjelzéseket. Ha tűz riasztás van, de már van aktív a betörésjelzés a PGM kimenet pulzálni fog a tűzjelzésnek megfelelően. A kimenet csak akkor lesz csendes, ha megszűnik mindkét hangos jelzés.

Ha valaki le tudná írni lépésenként, hogy a kezelőfelületen mit kell beütni, az nagy segítség lenne.
Előre is köszönöm.
(#) sonar hozzászólása Aug 8, 2019 /
 
Sziasztok,

PC1832 riasztó éjjel elkezdett cincegni, most reggel megnéztem a hibakódot: alacsony akki, amire gyanakodtam. Van itthon egy régi, de profi multiméter, megmértem a leírás szerint hogy bekötve 16-18 VAC megvan, kiszedve az aksit 13,7-13,8 helyett 14,7 volt volt, illetve az akksi bekötési helyén is jóval több volt, mint a megkívánt 12,5 V. Van ötletetek, mi lehet a hiba, probléma?
(#) Kovabe válasza sonar hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Szia

Emlékeim szerint van egy LM317 az aksi csati környékén, az szokott megromlani illetve a hozzá tartozó alkatrészeket cserélgettem régebben. Nem emlékszem már hogy pontosan milyen panel volt de 585 biztos volt benne és 1616 is.
(#) HA5AWS válasza sonar hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Szia!
Pár hozzászólással ezelőtt volt szó az akku méréséről. Terhelve milyen az akku feszültsége?
Üdv: Gábor
(#) sonar válasza HA5AWS hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Szia, mértem egy régi M-830B-s multiméterrel, de lehet, hogy már ez is rossz, most 14,9. Egy autóizzót kötöttem rá, most nem csökkent. Tegnapelőtt amikor mértem , meg 14,7 volt, akkor terheltem az izzóval, akkor meg 13,7.ig ment le. Tekintve, hogy 5 éves volt az akksi, vettem egy újat, azzal a rendszer most jól elvan. Így most itt a régi akksi, majd leadom akkor, nem kínlódom vele.
(#) pipi válasza sonar hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Azért nem mindegy hogy műszerfal izzóval, vagy reflektor izzóval terhelted...
A műszereddel mérj meg egy 7805-ös kimenetét, többségében elég pontos "szokott" lenni, ha tized volton belül van akkor nem csal sokat a multid várhatóan.
(#) farkas16 hozzászólása Aug 10, 2019 /
 
Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni. Az van hogy van egy DSC PC560 as riasztó központ ami már nem egy mai darab. 97es vagyis az első generáció, de hibátlanul működik teszi a dolgát.
Viszont a hozzá tartozó régi 4 zónás ledes ( PC500RK ) kijelző nem csipog a kilépés késleltetéskor
Így nem haljuk mikor élesedik be hiszen a kód vagy a *0 beütése után csöndbe élesedik.
Én megolvastam a kezelőit ( PC56O Version 1.OA ) , de ...nem találom....
Várom a helpet, hogy hol rontottam el.

Köszönöm
Sziasztok
(#) csocsoszan hozzászólása Aug 16, 2019 /
 
Sziasztok! Lenne pár láma kérdésem. A EnvisaLink 4 EVL-4CG összehasonlítva a IP150 V4 modullal miben egyezik és különbözik? Távoli elérés felhő alapú vagy fix ip-nél közvetlen? Telefonos app ingyenes/fizetős, egyszeri/rendszeres díja van? Több partíciót kezelnek? Egyáltalán mire jók még az élesítésen, státusz lekérdezésen és e-mail/push üzeneten kívül? (programozni, vezérelni tudok velük?) Köszönöm!
(#) zeusmaior hozzászólása Aug 22, 2019 /
 
Sziasztok!

Biztos volt már régebben kérdés, de nem találtam, így feltenném a saját problémámat DSC -vel kapcsolatban!
A riasztó 1555rk kezelővel szerelt ,régi kb. 14 éves. Hibátlan működés- akkumulátor cserék 3-4 évente- eddig, azonban 1-2 éve gondol egyet s napszaktól független élesített, vagy akár élesítetlen!!! állapotban is megszólal a szirénája. Ezt 2X -3X csinálta a két év alatt. 4 zóna van bekötve, 2 szirénája van, egy akksis, ingatlanon belüli központi rendszeres megoldás. Ilyenkor hatástalanítás után a kezelőn a System sárga led ill. a 6. zóna led folyamatosan világít. Hibás zónát nem lehet kiolvasni- *2 vel. Mi a teendő, mi lehet a probléma? Köszönöm előre is a segítséget!
(#) (Felhasználó 122012) válasza zeusmaior hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
Csak tipp (nekem PC1550 rendszer van): rendszeridő kiesés ???

Az óra beállítása (napi idő) – [*][6][Mester kód - ????][1]: A rendszeróra 24 órás kijelzéssel közli a rend-szeridőt. Ha nincs sem hálózati sem akkumulátoros táplálás a rendszerben, lehetetlen fenntartani az óra helyes működését. Ezért első üzembe helyezésekor és a hálózati feszültség olyan hosszú kimaradása esetén, mely az akkumulátor teljes lemerülésével jár, be kell az órát állítani. Az idő beállításának szükségessége esetén a panelen a #6 „Üzemzavar” hibaüzenet jelenik meg. (Lásd [*][2] hibakijelzés). A #6 hibaüzenet nem jelenik meg, ha az átviteli teszt és az automatikus rendszerélesítés nem érvényes idővel van programozva. (9999 esetben a pozíciókban kiik-tatja ezeket a jellemzőket) – Lásd az „Üzembehelyezői programparancsok” [*][8][1500][19] szakaszát – „Rendszerórával beállítható idők”
A rendszeróra 24 órás kijelzésű, az időt kétdigites számokkal kell beprogramozni.
00 óra : 00 perc = 01, 02, … 11, 12, … 23, 24 : 00, 01, … 58, … 59
AM: 8:05 órát 0805 – tel kell beléptetni.
PM: 2:58 órát 1458 – al kell beléptetni.

HIBAKIJELZÉS – [*][2]:
A PC1550 számos hibaállapotot automatikusan ellenőriz. Bármelyik hiba előfordulásakor kigyullad az „Üzemzavar” LED, a billentyűzet két rövid 10 sec-ként ismétlődő csipogással figyelmeztet. A hangjelzés a [#] nyomógomb megnyomásával megszűnik, de a fényjelzés a hiba elhárításáig megmarad. (Lásd az „Üzembehelyezői programparancsok” [*][8][1500][10] szakaszát a „Riasztások és visszaállások karbantartása és továbbítása a felügyeleti központhoz”).
A hibaállapotok kijelzésére nyomjuk meg a [*][2] gombokat, a zóna-jelzőfények jelzik a hiba típusát.
Ha világít a:
Zóna 1-es LED : Alacsony akkumulátorfeszültség.
Zóna 2-es LED : Tápfeszültség hiányzik.
Zóna 3-as LED : Biztosíték hiba - csengő/sziréna vagy AUX kimenet.
Zóna 4-es LED : Sikertelen kommunikációs kísérlet.
Zóna 5-ös LED : Tűzjelző áramkör hibája.
Zóna 6-os LED : Rendszeróra kiesése.
Visszatérés üzemkész állapothoz: [#] nyomógomb megnyomása.
[*][2] (Hibakijelző üzemmódban) lenyomjuk a [9] gombot, akkor a legtöbb hiba a zónakijelzőn kijelződik.
Nem jön létre hiba, ha sem a tesztátvitel sem az önkiélesedő idők nincsenek az érvényes időkkel programozva.
[1] – Alacsony akkumulátorfeszültség: alacsony akkumulátorfeszültség esetén kigyullad az „Üzemzavar” LED és hibaüzenetet generál.
[2] – Tápfeszültség hiány: A tápfeszültség hiánya esetén azonnal felgyullad az „Üzemzavar” LED, de a billentyűzet hangjelzője csak akkor szólal meg, ha az AC kikapcsolt állapotban marad és az akkumulátor is lemerül. Az átviteli késleltetés 1÷99 perc között programozható. (Lásd az „Üzembehelyezői programparancsok” [*][8][1500][17][4] szakaszát – 4. sz. zóna jelzőfény).
[3] – Biztosíték hiba - csengő/sziréna vagy AUX kimenet: A zónajelzőfény kigyullad, ha a csengő/sziréna biztosíték nyitott. Ha az AUX kimenet biztosíték hibás, akkor a zónajelzőfény nem jelez, de az átvitel megtörténik, ha a rendszer úgy van programozva.
[4] – Sikertelen kommunikációs kísérlet: Ha a digitális kommunikátor képtelen felvenni a kapcsolatot a felügyeleti központtal annak ellenére, hogy minden telefonszámmal annyiszor kísérletezik, amennyi be van programozva, hibajelzést kapunk. Ha egy későbbi kísérlet sikeres lesz, akkor a hibajelzés törlődik. Az „Üzemzavar” jelzés kézzel is törölhető a [#] gomb lenyomásával.
[5] – Tűzjelző áramkör hibája: A tűzhurokként programozott zóna nyitott állapota „Üzemzavar” jelzést okoz. (Lásd a „Üzembehelyezői programparancsok”- „Zónadefiníciók” [*][8][1500][11][8] szakaszát).

[6] – Rendszeróra kiesése: A PC1550 vezérlőpanel élesztése vagy alaphelyzetbe állítása során be kell állítanunk a belső órát is a helyes időpontra. A rendszeróra kiesését jelző hibaállapot törlése a hibakijelzőből való kilépéssel vagy az óra alaphelyzetbe való állításának megkísérlésével történhet, majd nyomjuk le a [#] gombot. (Lásd a „Felhasználói funkcióparancsok” [*][6][Mester kód - ????][1] parancsot). Visszatérés az „Üzemkész” állapothoz nyomjuk meg a [#] nyomógombot.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2019
(#) dc001 válasza csocsoszan hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
Össze hasonlítani én nem tudom.

Az EnvisaLink egyrészt felhő alapú, feljelentkezik a szerverére és vele kommunikál. Alap funkciókhoz elég egy regisztráció nem fizetős. Ekkor böngészőben vagy ingyenes app segítségével telefonon lehet élesíteni/hatástalanítani a központot, megnézni a zónák állapototát, stb. Az app jelzi a ki-be kapcsolást riasztást is.
Van fizetős változata is, de pontosan milyen extrákat kapsz érte nem tudom (meg kell nézni). Elvileg tud hőmérőt és kamerát is kezelni.
Tud alap parancsokat is küldeni (pgm vezérlés, zóna bypass) a központnak és egyéb szekvenciát amivel talán még programozni is lehetne.

Ezen túl, ha jól emlékszem két féle protokollon keresztül tcp-n is elérhető helyi hálózaton. A protokollok leírása elérhető, így más rendszerekkel összekapcsolható. Mivel sima tcp kapcsolat így nincs titkosítás, ezért internetre "kiengedni" nem ajánlatos.
(#) kide hozzászólása Aug 26, 2019 /
 
DSC PC585 riasztóm van. Akkumulátort kellett cserélni. A csere után a rendszer időt újból kellett állítani, valamint a tamper vezetékekeket újra kellett aktiválni.
A tamper aktiválást a
*8 (üzembehelyezői kód) 001 01 03 03 11 00 00 00 00 ##
kódsorozattal elvégeztem. Ezt felírta az üzembehelyező az installáló füzetbe. 3 zónát használ a rendszer, az 1. késleltetett, a 2. és 3. azonnali zóna. A 4. zónára azt írták a füzetbe, hogy "tamper".

Utána következtek a problémák. 2 db PC1555RKZ LED billenetyűzet van. Az egyik kifogástalanul működik, míg a másikon csak a világítás és az "F" tűz gomb hatásos. A többi billentyűre nem reagál.
A jól működő billentyűzetről a rendszer is jól működik.
Tudna valaki segíteni, hogy a nem működő billentyűzetet hogy lehet feléleszteni?
(#) jesszusom hozzászólása Szept 16, 2019 /
 
Sziasztok van egy jó kis uart csatlakozóm, hogyan lehetne megállapítani a lábkiosztást? Simán ha rádugom paradox központra úgy nem jó, viszont a gmax gsm modullal jó. Nyilván azért mert más a lábkiosztás.

Köszi!
(#) adamka89 hozzászólása Okt 1, 2019 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem.volna, hogy a dsc kezelők sípolását melyik kóddal vagy funkcióval lehet kikapcsolni 01 belépési késleltetésnél?? Csak mert egyszerre sípol és csipog is, ami elég idegesítő. Régen volt valami funkció, hogy csak csipogjon.
Nem tudja valaki?

Köszi!
Következő: »»   270 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem