Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   232 / 312
(#) pipi válasza Directors hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
Ha ez lithium iron phosphate battery-t jelent akkor a TP5000 való hozzá, ugyanúgy kapható modulban. ITT az adatlapja az IC-nek
(#) Directors válasza pipi hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Hát azt nem tudom.
Viszont itt a hestor-nál írja hogy jó Li-Po-ra is.

pol.jpg
    
(#) nedudgi válasza Directors hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Milyen akkumulátorod van? Mi van ráírva?
(#) Directors válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Szétszedtem a kis játékot. Ez van benne.
Sok infót nem találtam róla. Milyen lehet ?
Én csak a játék doboza alapján indultam el amit a korábbi hozzászólásban tettem közzé.
Ott Li-Po szerpel rajta.
(#) morgo válasza Directors hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Nyugodtan töltheted a TP4065-tal.
(#) Directors válasza morgo hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Ennek örülök. Köszi!
(#) morgo válasza Directors hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
A kapacitását jó lenne tudni, és a TP4056 modulon egy ellenállás cseréjével beállítani, hogy a töltőáram 1C-től ne legyen nagyobb. Az ellenállás értékét az adatlapból ki lehet sakkozni. Így ránézésre nem lehet nagyobb a kapacitása, mint 200-300 mAh. Akkor 4k7 megfelelő lenne.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2019
(#) Mesty hozzászólása Júl 15, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy 3 éves Lenovo F800-as WiFi-s HDD-m, amiben egy 3,7 V-os és 4000 mAh-s akku van. Az eszköz egyébként képes lenne arra, hogy erről működjön, illetve power bank-nak is jó lenne, de én így soha nem használtam, mindig be volt dugva a töltőre és rákötve a routerre (gyakorlatilag otthoni hálózati meghajtóként), vagy USB-n keresztül írtuk/olvastuk, tehát a lényeg, hogy mindig kapott kívülről töltést. Valószínűleg ezt nem szerette az akku, és tönkrement, jó látványosan fel is púposodott. Az akkut kiszedtem, próbáltam használni a HDD-t, USB-ről semmi gond, viszont hálózaton nem megy, hiába adok neki kívülről tápot, azt mondja, hogy akkumulátor hiba, ezért nem hajlandó hálózaton kommunikálni. A kérdésem az lenne, hogy hogyan működik egy ilyen eszköz töltője, mit figyel, és milyen helyettesítő kapcsolást rakjak az akku helyére ahhoz, hogy elhiggye, hogy ott egy igazi egészséges akku van. Akkut nem szeretnék venni bele, mert mindig rá lenne dugva a töltőre, és valószínűleg ugyanúgy tönkremenne. Az eredeti akku Oceansun 465464p-ből tartalmaz két cellát, és 3 pin-je van (piros, fekete, sárga; gondolom +, -, TH). De a TH-n visszaolvasott értéknek mi a normális tartománya?
(#) Directors válasza morgo hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Azt sajnos nem tudom mekkorák, viszont abban igazad lehet hogy 200-300mAh-nál nem nagyobbak.

Kicserélem akkor az ellenállást egy 4,7k-ra.
(#) Directors válasza morgo hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Összeszereltem a töltőt. A TP4056-on pirosan világít a töltő lámpa. A kisautón is világít hogy töltés alatt van. Viszont csak 0,01A-ral tölt a töltő. Nagy lenne az ellenállás értéke ?

(Up : Most 15 perc elteltével már 0,25A-al tölt. Lehet alakul ez ? )
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2019
(#) nedudgi válasza Directors hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Ha az akkumulátor feszültsége a töltés megkezdésekor alacsony, a TP4056 csökkentett árammal kezd tölteni.
(#) Directors válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 20, 2019 /
 
Köszönöm a segítségedet!
Feltöltötte teljesen kb. 20-30 perc alatt. Viszont nincs 100 mAh az aksija sajna.
(#) Petdro hozzászólása Júl 21, 2019 /
 
Sziasztok!
Lenne, egy kérdésem hol keressem a hibát! Mit kéne kicserélni, vagy hogyan tudnám átalakítani, hogy ne keljen szétszednem a reflektort feltöltéshez? Van egy akkus LED-Reflektorom. Hálózatról normál állapotban nem tudom feltölteni az akkut, de ha kiszedem a lámpából és egy átalakított töltő kábellel csatlakoztatom csak natúr az akkumulátorba, akkor feltölt és visszahelyezve a reflektorba működik, míg lenem merül az akku.
Köszönöm előre is a segítségeket.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2019
(#) Kovidivi válasza Petdro hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Ezek szerint a töltés nem működik? Akkor javítsd meg a töltő áramkörét.
(#) Petdro válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Igen a töltés nem működik. Csak az a kérdésem hol, merre keresem a hibát? Bejövő feszültség van, de az akkumulátorig nem jut el. Mi akadályozhatja meg, mi mehetett tönkre ?
(#) Kovidivi válasza Petdro hozzászólására (») Júl 21, 2019 / 1
 
Töltésvezérlő IC. Csak pár alkatrész van az akksi és a betáp között. Vagy megoldod külön töltővel, pl. TP4056.
(#) antikzsolt válasza Petdro hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Első körbe dobjad ki az ultra tűzveszélyes aksit. Maga nemében egy csoda. Fele súly 10x kapacitás.
Megtámogatod ezzel. Cserébe telefontöltőről is tudod pumpálni bele az energiát
És megvagy kb 600ft javítási költségből.
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Attól, hogy a kapacitása a tizede a hirdetettnek, a belső ellenállása az egekben, még nem jelenti azt, hogy tűzveszélyes! Sima Lipo akksi, csak gyengébb paraméterekkel, mint ami elvárna az ember.
(#) antikzsolt válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Volt szerencsém ilyent kidobni a nyitott ablakon edényestől. Szépen ég. A vicc az volt hogy csak valami 200 mA lett töltve. 3 perc töltés után meg repült is ki az ablakon. Inkább laptopp aksi ami használt. Az legalább fáj ha ráesik a lábamra. 20-22Gr egy ilyen csoda aksi. A rendes meg 40-42gr.
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 21, 2019 / 1
 
Értem én, hogy rossz a tapasztalatod, de akármilyen nagy átverés is egy Lipo akksi, normál töltésnél nem fog magától kigyulladni! Ha egy lipo/li-ion kigyullad, ott 95%-ban túltöltés történik!
Esetleg rövidzár, de az ugye töltés közben csak kicsit valószínű.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2019
(#) antikzsolt válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
3.2v a nyugalmi feszültsége. Mivelhogy sok időre akartam kimenni éjszaka a szabadba ezért elkezdtem feltöltögetni őket. Előtte már nem egy aksit sikeresen töltöttem fel. És utána is jó sokat még sikeresen feltöltöttem.
(#) rockersrac válasza Petdro hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Meg a javaslat az, hogy ezt a cellát baromira gyorsan cseréld le valami normális minőségű cellára. Hasonlítsd össze egy ,,sima" laptop cellával a súlyát. Meglepő eredményt kapsz. 3,2Ah körüli akksi reális lehet, 5A folyamatos terhelhetőség szerintem untig elég, ha ez a kis ultrafire cella elbír a refivel.
(#) antikzsolt válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Legalább 3-5x nagyobb üzemidőt fog kapni, bár cserébe egész éjszaka töltőn kell hagyni ha lemerül.
(#) rockersrac válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
1A töltőáramú pcb-vel(lehet kapni 2-300ft árban hozzá való panelt készre szerelve, neki csak polaritás helyesen be kell forrasztani. ) 3500mAh kapacitásnál 3,5-4 óra a töltés kb.
(#) rockersrac válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Ha 3,2V a feszültsége, nem is fog töltődni! Túl alacsony a feszültség az akksi védelmének, ezért nem érzékeli hogy lenne mit tölteni.
(#) nedudgi hozzászólása Júl 24, 2019 /
 
Biztosan azért van, mert öregszem, de én nem tudtam ezekről a képekről egyértelműen megállapítani, milyen típusú, kapacitású és kémiájú akkumulátor van abban a reflektorban. S töltőáramkör kivitelezése sem egyértelmű számomra. Feltételezem, a védőáramkör elhelyezése is szúrja a szemeket. Ha a készülék először elemekre volt kialakítva, a védőáramkörrel megtalpalt(megfejelt) akkumulátor valószínűleg nem fér bele, így a jelenlegi kialakítás simábban belefér, de műanyagház, vagy védett akkufészek esetén elektronikai szempontól szerintem nem kifogásolható.
A tűz esélyét egy külön barkochba szeánszban kellene átbeszélni.
(#) antikzsolt válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Ha jól tudom a 18650 aksinak3.7v a nyugalmija ha fel van töltve. A 3,2V már inkább a lemerült állapot felé közelit. A 3.2V az aksinak induló feszültsége volt.
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
4.2V a feltöltött feszültség, ez a töltési feszültség is. Nézz meg egy merítési grafikont... Bővebben: Link
A 3.2V-os induló feszültségnél valami zavart érzek. Terhelés nélkül méred ezt? Az akksit teljesen feltöltve? Ha 4.2V-tal töltöd, mint egy li-ion akksit, akkor az akksinak bizony rendesen melegednie kellene. Ha 3.2V-tal töltöd, akkor pedig nem fogja elérni a végfeszültség a cella. Valami nagyon furcsa.
Az ultrafire hamis kínai akksikba is li-ion esetleg li-po cella van, csak sokkal kisebb, sokkal rosszabb minőségű, de a kémia határozza meg a cella feszültségét, szóval úgy kellene ennek a rossz cellának is működnie, mint pl. egy 100mAh-s lipo pakknak.
Biztosan jó a multid? 3.2V két soros NiCd cellát jelentene számomra.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2019
(#) antikzsolt válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Ezt mondom hogy le volt merülve az aksi 3,2V ra. A lámpa is ezt jelezte nekem mert halványodott. És emiatt tettem fel töltőre. Igen terhelés nélkül mértem. Simán rádugva a multimétert ami jó volt.
3 perc töltés után ez a cella ment át tűzhányóvá.
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 24, 2019 / 1
 
Nekem pedig LiFePO4 akku állandósult fszültségét jelenti a 3,2V.
Következő: »»   232 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem