Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   913 / 1153
(#) ferci válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
A 2 szemben lévő fület leforraszthatod a nyákra, stabil tartásként.
Különben nem állítottam, hogy távtartó, csak annyit, hogy lehet az is..
Ha kezemben lenne egy ilyen, tutira megmondanám, hogy csőkondinak készült vagy sem..
Ebben az állapotában nagyon prima más célra, ha az előző tulajdonságok megvannak.
(#) kaqkk válasza ferci hozzászólására (») Júl 16, 2019 / 1
 
Igen ahogy a rendes férfiembernek minden szerszám sörnyitó ... Ez is lehet bármi sőt még akár valami is de az is lehet hogy egy izé ?
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2019
(#) KaloLaci hozzászólása Júl 16, 2019 /
 
Sziasztok! Főképp pucukára várok.. bár erre ugrik... én népszerűsíteneném az fm es cn-t de már, csak románok, meg németek vannak, de ha valaki kitartó, mint pl én, akkor van angol dx- e is , sőt német is, de neki egyx 3- as yagiya volt. Pucuka: Hát nem tudom én mikor mutogattam a cuccaimat vagy 20 éve, már akkor azt mondták, hogy a net- en egysszerebb lenne... azért én még akkor is is megprábolkoznék egy urha- val (vagy így hívják még?:
(#) KaloLaci hozzászólása Júl 16, 2019 /
 
Ja és ha van időm, akkor a a reggeli kör beszsélgetést is meg szoktam hallgatni a a kis kőháti átjátszsón.... és még ki tudja, hogy mit...
(#) pucuka válasza KaloLaci hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Akkor mi is a probléma? Az URH sávban van műsorszórás, és van amatőr is. A két szolgálat között jelentős eltérés van DX szempontból.
Nem tudom, mi az az FM -es cn. Ha bővebben kifejtenéd, bár azt nem ebben a topikban kéne.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2019
(#) mraulajos hozzászólása Júl 17, 2019 /
 
Hali!
A képeken látható nagy fekete kocka milyen alkatrész?
(#) ferci válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Egy tekercs lehet, ott van az L3 írás mellette. Az az átalakító induktivitása, ferrites maggal.
Sok a púpos, megfőtt kondi is...
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2019
(#) mraulajos válasza ferci hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
A kondikat látom, az kuka mind. Az a tekercs, ha átvezet, akkor még jó lehet?
(#) ferci válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Az nem átvezet, hanem összeégtek a menetei.
Ohm méréskor mindenhogyan 0,xx ohm lenne, akár új, akár égett..
Kiszeded, óvatosan széfűrészeled a műanyagot, megnézed a ferrit írását, ha még látható, szétkapod, összetöröd, ha másképp nem jön szét, aztán megszámolod a meneteket, stb...
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2019
(#) mraulajos válasza ferci hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Hát ez az, akkor ez kuka az egész. Erre rá van írva 18A, de ez bírta is éveken át, mert ez valóban annyi. Amit most veszek, rá van írva 30A, és nem bír 5 öt sem.
(#) ferci válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
El tudom képzelni, pár félvezetőnek is annyi...
(#) mraulajos válasza ferci hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Ilyet kaptunk helyette, a baj az, hogy semmi bekötési rajz nincs hozzá.
(#) ferci válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Valahol ott van, hogy kapcsolatfelvétel az eladóval.... de ez egy halom készülék.
Katt a képre és felkeresésre...
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2019
(#) Bakman válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Attól függ, milyet veszel. A Mean Well nagyon jó DC/DC konvertereket (is) gyárt. Szerintem neked a RSD-200B-12 jó lenne (200,4W; Ubem: 16,8÷31,2V; Ukim: 12VDC; Ikim: 16,7A). Ezek biztosan tudják azt, ami rájuk van írva.

Ugyan nem látszik a környezet de ha a konverter egy zárt dobozban van, nem kell meglepődni, hűtés nélkül mindegyik dob egy hátast előbb-utóbb.
(#) Tomi111 válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 17, 2019 / 1
 
Biztos, hogy rossz az a tekercs? Lehet, hogy csak a műanyag ház öregedett meg a idők során, na meg a melegtől.
(#) mraulajos válasza Tomi111 hozzászólására (») Júl 18, 2019 /
 
A 12,... V átjön rajta, de egyáltalán nem bír terhelést. Ez valószínű a kondik végett. Annyira még nem méregettem.
(#) mraulajos válasza Bakman hozzászólására (») Júl 18, 2019 /
 
Hűtőbordás zárt alu. dobozban van elhelyezve. A félvezetők, az IC-k kivételével kapcsolódnak a dobozhoz, tehát eléggé nagy a hűtőfelület. Ennek ellenére, egy eléggé zárt helyen van az egész. Ez egy teherautóban teszi a dolgát, gyári beépített. Úgy tűnik, a kondik cseréjével megoldódott a probléma.
(#) don_peter hozzászólása Júl 21, 2019 /
 
Uraim, nem igazán találtam megfelelő topikot, ha csak nem pont ez az.
Ha esetleg még sem ez a megfelelő topik, akkor elnézést és ha mód van ár kérem az áthelyezését

A kérdésem pedig az, hogy van egy kerékpár motor és hozzá egy motor vezérlő és egy kijelzővezérlés. A kijelző vezérlés sajnos bedöglött ezért elkezdtem vissza fejtegetni a panelt, a sebesség mérésre voltam kíváncsi a többi nem igen érdekelt.
A sebesség mérése úgy történik, hogy a motor egy fázisa egy 3.3v-os logikával korlátozva közvetve be van eresztve a mikrokontroller egyik lábára. Első blikkre azt gondoltam, hogy a motor impulzusait számolgatja és még pár adat megadásából már ki tudja számolni a sebességet, de amikor a logikai analizátorral elkezdtem monitorozni, akkor meglepődve tapasztaltam, hogy a motor álló helyzetben is ad impulzusokat, amit nem is igazán értek.
Csatolok egy ilyen mentett logikai állományt.
A felvett adatok a következőt mutatják: Az első 1/3 időben csak az álló motornál kapott jelek látszanak, majd a 2/3-nál húztam egy kis gázt, majd a 3/3-ban ismét az alap állapotot mutatja.

A kérdés pedig pont ezzel kapcsolatban merült fel bennem: Mi ez a jelsorozat?
Kommunikáció?

ui: van néhány lehet teljesen hibás ötletem mi lehet, de hogy ne vigyem el a gondolatmenetét senkinek ezeket egyelőre nem írom le.
Köszi előre is segítséget.
(#) don_peter válasza don_peter hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Közben annyi történt, hogy széthúztam a motor és akkumulátort és újra össze dugva a csatolt immáron hiteles jelsorozatot kapom, mert csak akkor jön jel, ha a gázkart meghúzom. Alap állapotban nincs felesleges jel.

Kérdés: Lehetséges, hogy ez egy aszinkron soros kommunikáció lehet?
Valószínűleg valami program hiba vagy egyéb hiba léphetett fel és ez nyírhatta ki a kijelző vezérlőt.
(#) bitmixer válasza don_peter hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Szia,
az biztos, hogy nem aszinkron (mármint start-stop) kommunikáció van a logon. Inkább PWM-nek tűnik első ránézésre, 15,3 kHz frekvenciával, de annak is elég hektikus. Látszik, amint a kitöltés 1s-nál bő 1 usec-ről felmegy majdnem 4usec-ig 1,9s-nél, de bőven vannak egyenetlenségek, sőt burstök is pl. 3 s-nál. Nem igazán megnyugtató ez a sok ugribugri...
(#) don_peter válasza bitmixer hozzászólására (») Júl 21, 2019 /
 
Én is első körben PWM-re gondoltam, de sok az ugra-bugra ami miatt elvetettem.
Bár ettől még lehet az, csak nem a legjobban detektálja a szintillesztés.
(#) janigel válasza don_peter hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Szia!
*.logicdata
Ezeket a fájlokat mivel lehet megnyitni ?
(#) vargham válasza janigel hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Idézet:
„*.logicdata
Ezeket a fájlokat mivel lehet megnyitni ?”

Bővebben: Saleae
(#) janigel válasza vargham hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Köszi szépen.
(#) Orbán József hozzászólása Júl 23, 2019 /
 
Üdv!
Audio téma - most bontottam le egy erősítő nyákról egy Toshiba IC-t, TA 8173AP
Egy ki-be kapcsolható késleltető áramkör, ami valami féle tér érzet javítást céloz?

Ezt fordította a gép róla:
Sound Field Reproduction IC
A TA8173AP a kifejezetten erre a célra kifejlesztett hangterület-reprodukciós IC
ilyen sztereó eszközökön rádió kazettás magnó használata,
multivoise TV-készülék. stb.
Ez az IC lehetővé tette a sztereó hang reprodukálását
az R-ch és az L-ch különbség jeleinek kényszerítésével több jelenlét
késleltetni és alkalmazni ezeket a jeleket az R-ch és L-ch újra.

Nem használnám, csupán érdekel, mit, miért, hátha ismeri valaki, vagy csak simán okosabb nálam...
(#) Gafly válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 23, 2019 / 1
 
Én ugyan nem értek hozzá, de van ennél jobb is.
Egyszerű "hangfényesítő" IC.
Szerintem a sztereó jelből "kiveszi" valamennyire a monót és ezáltal "szétebb ugrik" a tér.
Volt ennél rettenetesebb is, amikor a monó jelből csináltunk állsztereót az egyik oldalon alul a másikon meg felül áteresztő szűrővel.
Mellesleg mindkettőért azonnali főbelövés jár audiophil körökben.
(#) Orbán József válasza Gafly hozzászólására (») Júl 23, 2019 / 1
 

Idézet:
„Volt ennél rettenetesebb is, amikor a monó jelből csináltunk állsztereót az egyik oldalon alul a másikon meg felül áteresztő szűrővel.”

Ilyesmi csalafintaságot sejtettem én is.
Amúgy a "Pszeudo-sztereó" vagy mi fene anno majdnem megépítésre került, mert jócskán voltak mono felvételeim is. Sőt van egy korai Pink Floyd LP-m, ami monoaural feliratú, ha jól idézem és monó.
A monó magnófelvételek problematikája egy csapásra megoldódott, amikor az összeset anno ellopták.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2019
(#) Epu2 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Idézet:
„Volt ennél rettenetesebb is, amikor a monó jelből csináltunk állsztereót az egyik oldalon alul a másikon meg felül áteresztő szűrővel.”

Üdv! Néhány hanglemezen, (pl. Omega), előfordult ugyan ez a jelenség annak ellenére, hogy alapból sztereo volt. Hanyatt csodálkoztam magam, amikor egy végigkalapálásnak olyan hatása volt, mint ha a zenekar teljes szélessége volt a dobszerkó, vagy a gitáros oda vissza szaladgált volna.
(#) proli007 válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 23, 2019 / 3
 
Hello! Ez jórészt azért volt, mert nem "sztereó" a felvétel, hanem multimikrofonozott akármi. Ahol teleszórják mikrofonnal a zenészeket, és panoráma potival teszik a "helyükre" az eredmény egy katyvasz lesz, nem zene. Meg kell hallgatni egy Opus 3 felvételt. Ott két mikrofont használnak és visszaverő felületekkel korrigálják a hangteret, hogy mindenki hallható legyen.
Mindazonáltal egy elektromos hangszernek akkor lesz sztereó hangzása, ha földhöz vágják..
(#) bokonyi001 hozzászólása Júl 24, 2019 /
 
Sziasztok.
Eggyik ismerősömnél találtam néhány apróságot, és volt közte egy deprez kijelző amiről nem tudom, hogy mit mér. És ebben szeretném a segítségeteket kérni ,hátha tudja valaki , mert én nem jövök rá.
Következő: »»   913 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem