Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   86 / 137
(#) icserny válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Ha Arduino IDE-ben programozod, akkor például úgy, ahogy a hivatalos mintapélda mutatja:
WriteMultipleFields.ino
(#) Csongig hozzászólása Júl 25, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy öntöző rendszert szeretnék összehozni.
Az alábbi elképzelésem van.
Wifis kapcsolat, amit távolról is lehet kapcsolni.
lenn egy ilyen esp
Ehhez lenne egy Relé sor Illetve 4db motoros szelep
A szelepeket egy tápegységről táplálnám meg.
Ezt a 8266-ot fel tudná valaki programozni?
A rendszert még össze rakom, de programozni már nem tudom sajnos. Mivel másik projekt nem valószínű, hogy részemről történne, ezért nem is merülnék bele a programozási részbe.
Amit szeretnék, hogy Androidos eszközről egy aplikációval el tudjak indítani egy programot, ami vagy lefut, vagy lekapcsolom. A program állapotáról kellene egy visszajelzés, melyik fázisba tart,
Egyáltalán működőképes lenne, vagy megoldható?
Előre is köszi!
(#) pipi válasza Csongig hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Szerintem spéci a feladat, nem fogsz ilyen kész szoftvert találni, max olyat hogy van 4 gombod a 4 szelepre, és nyomkodhatod a telefonodon. Olyat, hogy "locsoljon" figyeljen pár általad kiötlött körülményt is és annak megfelelően kapcsolgasson nem fogsz találni, szóval a szoftverírást/módosítást nem lehet megúszni. Ha mégis találsz kész szoftvert, szivesen segítek a letöltésben. Szerintem valami webes megoldásban kell gondolkozni, akkor csak egy böngésző kell, az Android app írása elkerülhető.
Esetleg nézd meg a blynk-et , bár nem tudom mennyire ingyenes/fizetős
(#) Csongig válasza pipi hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Köszönöm!
Ehhez már nem értek, és sajna semmi energiám időm nincs belemélyedni.
Arduinonak van valami webes felületen programozhatósága. De sült hal vagyok hozzá.
Ami készen kapható egybe cucc. meg 100dodo+ járulékoknál kezdődik.
Amik itthon vannak, meg még drágábbak.
(#) Johnycorp válasza Csongig hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Szia.

A megoldhatóság attól függ, hogy mik a pontos elvárások.
Egy olyan megoldás nem igazán bonyolult, amellyel például 4 kimenetet kapcsolhatsz ki vagy be, van visszajelzés a kimenetek állapotáról. Ez a "legprimitívebb" módon úgy megy, hogy a telefonoddal az ESP-re kapcsolódsz IP cím alapján. Ekkor helyi hálózaton megy, de akár interneten át. Ehhez nem kell távoli szerver, ahol az eszköz és a telefonos app adatot cserél.

Másik megoldáshoz valamilyen ingyenes vagy fizetős vagy saját szerver kell. Ide kapcsolódsz a telefonnal, az eszköz innen kérdezi a parancsokat és ide küld állapotokat. Ez komplexebb, de rugalmasabb, többet is tud(hat).

Kész megoldás nincs olcsón. Mert minél inkább egyedi kell, annál nehezebb találni rá megfelelőt.
A fenti modellek szerinti megoldásból készítettem én is párat különböző feladatokra már.

A blynk vagy egyéb megoldások + ThingSpeak vagy hasonló lehet jó még. De programozni akkor is szükséges.

+ egy megfelelő Androidos app még a probléma. Kész megoldás nem feltétlenül lesz, ami neked egy az egyben jó.

Ha nem akarsz programozni, akkor valakit kérj meg, hogy egy alapszintű dolgot segítsen összehozni (kimenetek be és kikapcsolása).
(#) Csongig válasza Johnycorp hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Igazából ennél több nem is kellene.
Ki-be kapcsolás, illetve egy biztonsági jel volna még. Ami ha jelet ad x mp-ig akkor az indított kapcsolási sorozat leáll.
(#) Johnycorp válasza Csongig hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Akkor ez elég könnyen megoldható.
A biztonsági jellel pedig könnyen kikapcsolhatóak a kimenetek. Ezt helyileg el lehet intézni az ESP-ben, a felhasználói "felület"-en pedig csak állapotként látszódik: kimenetek (ki vagy bekapcsolva), biztonsági jel (van vagy nincs).

Bár lehet, hogy valamelyik Android app is tudja ezt. Kimenetet kapcsolni biztosan. Bemenet figyelés kérdés. De ott is kelleni fog az ESP-be kompatibilis program, ami az APP-al együtt tud működni.

Mennyire nézegettél Android-os alkalmazásokat ezen a téren?
(#) Csongig válasza Johnycorp hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Köszi!
Az elég könnyű nézőpont kérdése.
(#) Johnycorp válasza Csongig hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Igen, valóban, csak nézőpont kérdése a dolog.

Valamennyit tudok segíteni neked benne, de nem egyik napról a másikra.
Az elfoglaltságok ugyebár (család, munka).

De szerintem valami egyszerűen működő megoldás elérhető lesz.
(#) Csongig válasza Johnycorp hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Előre is megköszönöm!
Nem rohanok sehova
Még csak most rendelem a hozzávalókat.
Még egy hónap mire ideér.
(#) Johnycorp válasza Csongig hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Rendben, szívesen.

Akkor először is írd le légy szíves, hogy miket szándékozol venni hozzá.
Meglátjuk, hogy mi kellhet még.

Továbbá:
- hogy mi is a működés/működtetés lényege
- miket szeretnél kapcsolni
- valamint mi is konkrétan ez a "biztonsági jel"
(#) nedudgi válasza Csongig hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Ha készen vett alkotóelemekből kellene építkezni, én egy/két Sonoff modult használnék. Önálló, időzített működésre képesek az alap szoftverrel(, legalábbis az alap változatról biztosan tudom). Nem világos a biztonsági jel szerepe, de egy második modullal valószínűleg megoldható. Alap kivitel egy relé, de létezik négy relés vltozata is, valamivel borsosabb áron.
A Sonoff egy hátrányáról tudok, a hálózati feszültséget kapcsolja, de a panel minimális módosításával megkerülhető a probléma.
Az öntözőrendszereknél 24V váltófeszültséggel működő szelepeket használnak. A motoros szelep szerintem bonyolítja a helyzetet, főleg ha tiltani kell, például eső miatt.
(#) Bell válasza Csongig hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Az ESPEasy programozási ismeretek nélkül, egyszerű böngészőn át történő "rules" beállítással érdekes lehetőséget kínál erre.
A nyomon követés egy tetszőleges MQTT szerverrel az "r" opció bekapcsolásával történik.
Mobiltelefonnal, vagy bármilyen géppel egy MQTT alkalmazással, vagy böngészővel hely szerint lekérdezhetjük a folyamat pillanatnyi állapotát.
A rendszerórát be kell kapcsolni, hogy szinkronozza a helyi időhöz.
A rules tartalma ilyesmi:
  1. //minden nap 04:45-kor locsolás be a krumpliföldön
  2.     On Clock#Time=All,04:45 do
  3.     gpio 4,1
  4.     Publish Joskamester/krumplifold, %lcltime%, locsolás indul
  5.     endon
  6.  
  7. //minden nap 05:05-kor locsolás ki a krumpliföldön
  8.     On Clock#Time=All,05:05 do
  9.     gpio 4,0
  10.     Publish Joskamester/krumplifold, %lcltime%, locsolás befejezve
  11.     endon
  12.  
  13. //minden nap 05:45-kor locsolás be az előkertben
  14.     On Clock#Time=All,05:45 do
  15.     gpio 3,1
  16.     Publish Joskamester/elokert, %lcltime%, locsolás indul
  17.     endon
  18.  
  19. //minden nap 05:05-kor locsolás ki  az előkertben
  20.     On Clock#Time=All,05:15 do
  21.     gpio 3,0
  22.     Publish Joskamester/elokert, %lcltime%, locsolás befejezve
  23.     endon
(#) Pgeorge80 válasza Csongig hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Szia! Nem akarok beleugatni, de én nemrég raktam össze egy öntözőrendszert, nem volt 60 ezer forint a hozzávaló, 3 szelep, 1db 4 körös vezérlő, esőérzékelő! Minden körnek külön meg lehet adni napi 4 ki-be kapcsolást, és kompakt kész van!Ha kevés időd van, és kevés energiád, akkor valószínüleg sokat dolgozol, tehát van sok pénzed, akkor neked a leg megfelelőbb, ha készen veszel vezérlőt! Miért akarod Wifin keresztül távolról vezérelni? A locsolás tudod olyan dolog, hogy hajnalban meglocsolod amit kell, meg este amikor már lemegy a nap! Ha nem vagy otthol, akkor a vezérlő elvégzi helyetted!
(#) Pgeorge80 válasza Csongig hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Ja, és még egy dolog! Ha van gyerek, gyerekek, akkor a vezérlés összeépítése helyett, inkább velük töltsd az időt, vagy ha nincs gyerek, akkor baránővel, feleséggel
(#) nedudgi válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Az esti locsolásra a frissen telepített gyepen és a rizsen kívül minek van szüksége? A talaj legfelső rétege tele lesz gyökerekkel. El tudok képzelni olyan munkát, meghibásodást, amikor tiltani kell a locsolást.
(#) Pepebá válasza Csongig hozzászólására (») Aug 1, 2019 / 1
 
Szia!
Mért nem próbálkozol Raspberry-vel?
Egyszerűen meg tudsz vele csinálni mindent amire szükséged van.
Python+Gtk-val szuper grafikus felület készíthető.
Van LAN vagy WiFi és távoli eléréssel bárhonnan el tudod érni. (DDNS kell, pl NoIp)
Az öntözésen kívül használhatod pl.'okosház' -ként, fantázia, idő és persze pénz kérdése hogy milyen funkciókkal.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Aug 3, 2019 /
 
Sziasztok
Ismerkedek esp8266-al. Kezdésként ezzel indítottam: remotexy.com
Ha access pointként konfigurálom, akkor a telommal símán rá tud kapcsolódni, viszont ugye egy wifis kapcsolónak úgy van értelme, ha nem csak a hatósugarába, hanem a távolról is elérhető.
Hol tudom a Wifis hálózatoömat megadni?

Üdv
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Közbe rajottem, hogy ide a pro változat kell.

Csongig, neked lehet jó lenne, ha meger pár ezret a pro változat.
Mert marha gyorsan össze lehet dobni amit akarsz.

Udv
(#) jocoka hozzászólása Aug 9, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy pici segítség kellene,szeretnék egy órát csinálni a led mátrixszal azt ami a linken van.
De sajnos nem értek a programozáshoz de három napja küzdök vele és sehogy se működik.
Feltöltöm a kódot de a kijelzőn csak ennyi látható hogy "01:00:01" az utolsó szám csak pörög lefelé 0-1 értékkel.
Azt kiderítettem hogy nem működik valamiért az NTP elérése mert nem hozza az idő adatokat.
Sajnos nem tudom mit kéne átírni hogy működjön rendesen,ebben kérném a segítségeteket.
Előre is köszönöm szépen.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2019
(#) pipi válasza jocoka hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Megvolt?
The upload process is pretty straight forward, just don't forget to update the code with your WiFi credentials.

char ssid[] = "xxxxx"; // your network SSID (name)
char pass[] = "xxxxx"; // your network password
gugli lefordítja neked.
(#) jocoka válasza pipi hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Szia
Igen ez oké csatlakozik is rendben.

Óra 1.jpg
    
(#) pipi válasza jocoka hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
esetleg próbáld meg
delay(1000); // wait to see if a reply is available
megnövelni 5000 - 5sec-re
De úgy "szokták", hogy nézik van-e UDP válasz, ha nincs akkor minek számol a szemétből időt?
int cb = udp.parsePacket();
if (!cb) {
Serial.println("no packet yet");
} else {
Serial.print("packet received, length=");
Serial.println(cb);
// We've received a packet, read the data from it
udp.read(packetBuffer, NTP_PACKET_SIZE); // read the packet into the buffer
érdekes hogy a többi betűre stimmel a mintával, csak a figyelés hiányzik a progidból
c:\....\hardware\esp8266com\esp8266\libraries\ESP8266WiFi\examples\NTPClient\
Próbáld ki ez a minta működik-e. Ha nem, lehet a wifi routered nincs helyesen beállítva, rossz a dns, vagy átjáró...
ntpServerName-ben kipróbálhatod a "time.kfki.hu"-t is
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Megnéztem az én lcd órámban hogy is van...
Nem várakozok feleslegesen 1 sec-et, ha gyorsabban megjön a válasz azonnal kilép a várakozásból
UDPNTPClient.endPacket();

wcnt = 0;
while ((cb = UDPNTPClient.parsePacket()) == 0) //wait for ntp packet
{//itt várakozik a csomagra, és csillagokat printel
delay(1);
Serial.print("*");
wcnt++;
if (wcnt > 1000)
break;
}

if (!cb) //hiba
{
Serial.println("NTP no packet yet");

// return (false);
}
else
{
UDPNTPClient.read(packetBuffer, NTP_PACKET_SIZE); // read the packet into the buffer
.....
(#) david10 hozzászólása Aug 11, 2019 /
 
Sziasztok,
Használt már valaki ESP32-CAM modult?
Szerintetek alkalmas lenne egy vonalkövető (line-follower) autót építeni?
A választ előre is köszönöm!
(#) pipi válasza david10 hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Hali!
Csak kipróbáltam...
Valamit olvasgattam a fórumon, hogy a raw adatot akarták elérni...
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2019
(#) kbhuinfo válasza david10 hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
Kicsit szenvedtem vele. Ha vonalkovetes kell, akkor inkabb infra.
(#) kbhuinfo válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
(#) nedudgi válasza kbhuinfo hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
A körök számától függ az ügy - ennyiért kész célhardvert is árulnak az öntözőboltok.
(#) david10 válasza kbhuinfo hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Ezekszerint írtál hozza egy programot is? Az infrás vonalkövetés mellé színeket is szeretnék felismerni vele (színszenzor használata kizárt, mert azzal csak a macera van + ami kellene a vonalat kövesse az 6 lábú állat lesz ami rázkódni is fog).

Pipi: a raw adatot hogyan lehetne feldolgozni? Volt-e már ilyen projektben lehetőséged tapasztalatot szerezni?
Következő: »»   86 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem