Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zöldségek, avagy környezetvédelem otthon
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
A rézeleje azért ütős.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Igen az ütős mert aceton és metilalkohol a nagyrésze (le is jön már 70-75 fok körül) ezért "eleje"
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 6, 2019 / 1
 
Most jut eszembe ! Lehet hogy egyszerűbb lenne kifagyasztással megoldani az alkohol tisztítását , -20 körül szerintem a legtöbb szennyezőanyag kiválik (főleg azok amelyek már eleve szilárdak szobahőmérséleten ...) Azután még mielőtt felmelegszik leszűröd és újra használható a tömény tiszta alkohol .
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2019
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Csupa használható ötlet! Meg is próbálom.
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 7, 2019 / 1
 
Várom a "jelentést" a próbáról ...
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Nem felejtettem el, csak tele a hűtő ..
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Nos, megvolt a teszt, csak időm nem volt reagálni. Beraktam a mélyhűtőbe. Nem tudom mekkora a hőmérséklet, de pár napot ott pihent az elkoszolódott alkohol. Amikor kivettem, csak annyi volt a különbség, hogy fátyolszerűen lebegett a lehűtött alkoholban a szennyeződés, de nem ülepedett le. Sajnos szűrő sem fogott rajta semmit ha leöntöttem.
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Mi volt a szennyező anyag és milyen volt a szűrő ?
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
A szennyező anyag - mint írtam - a panelek lemosásából származó folyasztószer maradvány, ami feloldódott.
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Ha nincs (vagy nem tudsz szerezni) sűrűbb "szövésű" szűrőt akkor marad a desztillálás .. Valószínűleg nagyon jól oldódik a cucc az alkoholban ezért nem válik ki még hidegben sem .
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Papírszűrővel értem el a legjobb eredményeket , azaz konyhai papírtörlőkkel.
(#) syria válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 28, 2019 /
 
Javaslom az eldobható pelenkabetétet. Patikában feltankoltam nowotext-ből, nem tudom, ma még kapható-e. Mindent azon szűrök, étolajtól kezdve a teáig. A teásat megszárítom, kirázom, többször is használható, az olajost persze kihajítom. Ennél jobb szűrőt nem ismerek.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem