Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   915 / 1149
(#) uniman válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Itt is érthetnek hozzá...
(#) Kékróka válasza uniman hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Ezek szerint is ki kell kukázni a régi vezérlést.
Szép projekt, sokat lehet tanulni belőle.
(#) sonajkniz hozzászólása Júl 28, 2019 /
 
Köszönöm mindenkinek a tippeket.
Hétfőn felveszem a kapcsolatot a szervizzel.
Nagyon igaza van Kékrókának. Kellő szakértelem nélkül kockázatos ilyesmibe belefogni.
Komoly károkat okozhat.
(#) jani1987 hozzászólása Júl 28, 2019 /
 
Keresek egy 8 lábas ic adat lapot. A gugli sehogy sem tud segíteni. Kiforrasztottam a helyéről hogy jobban lássam. S36848071 és BAK341208130 volt ráírva. Tápegységbe volt a trafó közelébe.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2019
(#) staci123 hozzászólása Júl 30, 2019 /
 
Szevasztok,
keresek egy nyolc lábú ic adatlapját, az ic egy plazmatv
panelon van, a felirat 34H953, valamilyen gatte mehajtó,
sajnos a képességemmel a guglin nem jutottam
eredményre...
(#) Kékróka válasza staci123 hozzászólására (») Júl 31, 2019 / 1
 
Szerintem így keress rá:
HCPL-034H

J.
(#) lukovicsek hozzászólása Júl 31, 2019 /
 
Sziasztok. Van egy dióda kinézetü alkatrészem egy tv panelen aminek B jelzése van, valaki meg
mondaná mi ez?
(#) Kovidivi válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 1, 2019 / 1
 
Kép nélkül? Senki.
(#) staci123 válasza Kékróka hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Köszönöm a tippet!
(#) horvcsong hozzászólása Aug 1, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy régi, katonai, orosz éjjellátó nagyfesz egységét szerettem volna villanypásztornak felhasználni.
Sajnos nem működik. Beleméregetve azt tapasztalom, hogy bekapcsolat állapotban a doboz oldalán is mérhető az akkufeszültség. A kapcsolóig minden rendben, utána, mintha vmelyik. alkatrész hibája miatt zárlatos lenne, s ezért nem mködik, nem jelez vissza a kontroll lámpája sem. Szinte minden fémes pontján mérni tudom az akku pozitív feszültségét. A tekercs szakadhatott meg, vagy vmelyik alaktrész miatt adódik a probléma? Én a szürke, hengeres 8 kivezetésű alkatrészre gyanakszom (elektroncső?).
Elsősorban az érdekelne, miféle alkatrészek ezek, esetleg miként helyettesíthetőek manapság?
A helyes bkötés szerint egy szivargyújtószerű 12V akkumulátor egyenáramú betáptól indulunk, majd következik az utolsó képen látható fekete doboz, és a zöld egység. A zöld egység kapcsolójáig minden rendben, bent viszont valami nem OK.
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) janigel hozzászólása Aug 1, 2019 /
 
Sziasztok!
A higanygőzlámpát természetesen ismerem, még használom is levilágításra és EPROM törlésre.
Most Szasza9668 szerzett nekem jó pár darabot, de ez nem HGL.
Micsoda ez, és hogyan kell használni, és milyen fényt ad búra nélkül ?
Elektronikusan (oszcillátorral) nem tudom begyújtani.
Gondolom levilágításra nem jó.
Állítólag csak ezek vannak manapság.
(#) Gafly válasza janigel hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Szerintem ilyenből kaptál: Osram VIALOX NAV-E 250W E40 SUPER 4Y
Az alábbi cikk alapján, szerintem: Elliptikus diffúzbúrás nagynyomású nátriumlámpa.
Azt nem csodálom, hogy gondjaid voltam a működésre keltésével.
Levilágításhoz, EPROM törléshez javasolnám a "germicid" fénycsövet inkább...
Lumenet oldalán fent van a gyári adatlap is.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2019
(#) proli007 válasza horvcsong hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Hello! Nem ismerem ezt a készüléket, de gyanítom, hogy a szürke 8 kiveztéses, ne egy elektroncső, hanem egy vibrátor. Ami előállítja az aksi feszültségéből a váltóáramot és mellesleg egyenirányít is. Ha jól emlékszem az R105-nél is ilyen volt, amit kiváltottak ASZ1018 tranyókra. Hullottak is rendesen. Szóval ez egy mechanikus alkatrész, amit legfeljebb megjavítani tudsz, ha szétszedhető.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2019
(#) ferci válasza horvcsong hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Nézd meg, milyen típusszám van ráírva. Nálam van egy darab, tápfesz 12 volt és "Typ...100/83/3, EMB, keletnémet gyártmány.
Egyébként vibrátor, igen...
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Germicid csövet inkább ne, elég a "normál" UV cső. A germicidnek vagynak bizonyos mellékhatásai.
(#) janigel válasza Bakman hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Lehet hogy tévedésben vagyok, de a normál UV cső amit a műkörmösök használnak nem jó.
Ilyenek a rovarcsapda, pénzvizsgáló, akvárium világítás stb.
EPROM törléshez olyan cső való, amibe nem szabad belenézni.
Ez pedig a Germicid cső, vagy az összetört burájú HGL.
Ha nem jól tudom igazítsatok ki.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2019
(#) nedudgi válasza janigel hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
A történelmi hűség kedvéért idézem az Intel adatlap alapján: 253,7 nm fénnyel 12 Ws/cm2 a törléshez szükséges minimális megvilágítás.
Érdekesség, hogy a vakucső folyamatos villogással pár perc alatt törölni tud egy EPROM-ot.

i2716.pdf
    
(#) Bakman válasza janigel hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Erre passzolnom kell, nekem a "levilágítás" és a "germicid" szavak tűntek fel. Az életben nem töröltem EPROM-ot, egyszer "láttam" csak a folyamatot, ott "normál" kinézetű csövet használt az illető, sikerrel.
(#) kaqkk válasza janigel hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Igen ! Tévedésben vagy , a levilágításhoz és a törléshez is tökéletes a "sima" uv cső a germicidet a ma már nem igazán használják legfeljebb kerti tóhoz vízfertőtlenítőnek . Én a BLB csöveket használtam sokáig levilágítónak
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2019
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Nekem az EPROM-al semmit nem csinált a "diszkólámpa".
Pontosabban az EPROM körberöhögte.

Persze ugye a spektrum lényeges része a dolognak.

Nekem ebben a kategóriában, ami nem átlátszó búrás, az már gyanús.

Persze nem belenéz. Még szórt fénybe sem!
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Az lehet hogy az eprommal nem csinált semmit de most úgy sejtem a levilágításról beszélünk . Viszont arra a fehér színű BL jelzésű cső is tökéletes
.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2019
(#) janigel hozzászólása Aug 3, 2019 /
 
Akkor tegyük tisztába a dolgokat.
A képek (gyári EPROM törlők) amiket most felteszek azt "mondják" hogy EPROM törlésre olyan fény való, ami a szemnek káros. Ezért van fiókban az EPROM hogy fényzárt legyen a hely.
Az UV fénynek csak egy bizonyos tartománya alkalmas törlésre.
Ami lila az már nem nyerő, mint ahogy fentebb írtam.
A levilágítást ne keverjük bele, mert egy sima izzószálas égő is képes levilágításra, kérdés hogy hány napba kerül. Egy 250W-os összetört burájú HGL ezt max. 3-4 perc alatt megcsinálja.
Kicsit keresgéltem és találtam egy PDF leírást / magyarázatot erről.
Egyébként elsősorban EPROM törlésről volt szó.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2019
(#) horvcsong válasza ferci hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Akkor méricskélek még, ebben az esetben valószínűbb, hogy máshol lesz a zárlat, de megpróbálom kiforrasztani és jobban szétszedni ezt az egységet is.
Felülről lefotóztam a típusa miatt, csatolom.
(#) ferci válasza horvcsong hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Ami nekem van, az le van peremezve, tehát a szétszedése nem ajánlott..
A képpel sokra nem megyünk, a test mérete 85*36 mm nálam, a foglalat ugyanilyen, mint a tiéd ( ami orosz gyártmány ).
(#) Auth Zsigmond válasza horvcsong hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
"Boldog" katonaidőmből (1969-71) nekem is van valahol (de hol?) egy mechanikus inverterem, a hátamon cipelt orosz adóvevőben levő 2 db. (2,4 V-os) akku feszültségét szaggatta, majd transzformálta fel. Zimankós téli időben jóleső érzés volt a gépházon át is érezhető finom masszírozás... Katonaidőm alatt cserélték le tranzisztoros megoldásúakra, így kaptam egy elavult példányt. Sajnos, már nem tudom hova tettem.
(Egyébként nagyon ötletes, de egyszerű szerkezet. Kíváncsiságból anno leperemeztem, szétszedtem, emlékezetem szerint -ha szükséges- házilag is javítható lenne.)
(#) Andralin hozzászólása Aug 4, 2019 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék egy csatlakozó típusának beazonosításához.

Adott egy kis egyszerű elektromos játékautó 6 V-os akksival. Ennek elveszett a töltője, azt szeretném pótolni. De sehol nem találtam az interneten ehhez való csatlakozót.

Tudnátok segíteni, mi ennek a típusa, hol lehetne beszerezni? E-bay vagy Aliexpress is szóba jöhet ha itthon nem kapható.
(#) pipi válasza Andralin hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Biztos van egy pici hely, akármilyen más fiókban lévő csatit beszerelni a régi helyett, vagy párhuzamosan...
Amúgy ha szerencséd van sima banándugó/hüvely kompatibilis lehet...
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2019
(#) Andralin válasza pipi hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Köszönöm a tippet, de ha valahonnan beszerezhető lenne ez a csatlakozó, akkor elsősorban azt szeretném használni hozzá. Azért gondoltam, hogy itt rákérdezek.
(#) hg6dab válasza Andralin hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Ez eléggé termékspecifikusnak néz ki, bár lehet hogy több helyen is használják. Ennek ellenére a beszerzése eléggé nehéznek tűnik. Neked viszont van ilyen csatlakozód, ott van a motorhoz menő
vezetéken. Ha meg tudod oldani más módon, hogy töltés közben ne lehessen beindítani a szerkezetet, akkor belülre kötöd a motor vezetékét valami alkalmas megszakító eszközzel.
(#) Andralin válasza hg6dab hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Köszi, persze mindenképp találok megoldást rá, de első körben kíváncsi voltam, hogy lehet-e kapni valahol ugyanilyet.
Következő: »»   915 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem