Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hobbielektronika - Érd
Lapozás: OK   2 / 2
(#) don_peter válasza lóri hozzászólására (») Júl 30, 2019 / 1
 
Húú basszuskulcs, elgépeltem és nem vettem észre. Bocs..
Arcade lesz az.
Így könnyebb lesz: neo-geo.hu
(#) lóri válasza don_peter hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Nem baj, valaki írta a hirdetésben, hogy "műszer börtokal" , szerintem meg birtokol, de úgy látszik ez a mai, egy elgépelős nap.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2019
(#) kaqkk válasza lóri hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Idézet:
„műszer börtokal”
Nem láttál még műszert bőr tokban ?? Régen minden második műszert gyárilag marhabőr tokkal árulták ...
(#) kaqkk válasza lóri hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
(#) lóri válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Akkor nem tokal (mert úgy még nem láttam), hanem tokkal.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2019
(#) kaqkk válasza lóri hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Jól van na .....
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2019
(#) Elektro.on hozzászólása Szept 16, 2019 /
 
Sziasztok!
Tudtok valami megoldást arra, hogy a korábbi hozzászólásaimat megkeressem?
Kéne egy ilyen funkció a fórumba. hasznos lehetne.
(#) ronin75 válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 16, 2019 / 1
 
(#) Elektro.on válasza ronin75 hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Igen!! Ez az.

Köszi szépen!
(#) Kovabe hozzászólása Nov 11, 2019 /
 
Sziasztok

esetleg ha valakit érdekel egy félkonfig, egy másik topic-ban hirdetem:
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2306728.html#2306728
(#) Elektro.on válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 12, 2019 / 1
 
Én vásárlás előtt állok!
Ha összejön akkor veszek egy HP Z420 as konfigot 32G rammal. 30000 alatt.
Céges Drukkoljatok, hogy összejöjjön.
(#) Kovabe hozzászólása Dec 17, 2019 /
 
Sziasztok

Nincs valakinek otthon egy PicKit2 programozó amit kölcsön tudna adni egy-két órára? Az enyém megromlott vagy a fene tudja, de mióra gépcsere volt, nem akar működni.
Ezen felül van idehaza néhány SATA vinyó, ha valakit érdekel, néhányForintért vagy valamiért cserébe megválnék tőlük. 500GB, 320GB, 250GB és 2,5 250GB illetve van még néhány másik darab ha valakit érdekel, akkor előtúrom.
(#) lelkes amatőr válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Ha hozzád közelebb nem találsz, nálam van egy, kölcsön tudom adni de érte kellene jönni.
(#) Kovabe válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Előre is köszönöm.
Pont ma voltam kint potom 2 óra alatt értem oda.
Sajnos már csak jövőre kell majd mennem de ha nem lesz más akkor elkérném majd.

Üdv.: Gábor
(#) don_peter válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Bocs srácok, kicsit elfoglalt lettem mostanság.
Van, mennyi időre lenne szükséged a programozóra?
Tudok kölcsön adni.
(#) Kovabe válasza don_peter hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Szia

Köszi, igazából csak 1-2 órára kellene a hétvégén, hogy kipróbáljam. Nem tudom hogy most meghalt a clone-om vagy a winfos vacakol.
(#) don_peter válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Okok, egyeztessünk majd, ment a telószám privátban.
(#) don_peter hozzászólása Ápr 30, 2020 /
 
Srácok, szükségem lenne kölcsön egy szinuszos szünetmentes tápegységre. Napelem szigetüzem teszteléséhez, hogy működik e az elmélet. Ha igen, akkor vennék egy sajátot, de addig nem invesztálnék bele pénzt ameddig nem 100%, hogy működni fog az elképzelés.
Esetleg ha tudás van szigetüzemű napelemes rendszerrel kapcsolatban azt is szívesen fogadom, a saját témájában kérdeztem már, de ott nem igen mocorognak mostanában. Azért a kérdést ide is felteszem, hátha:

Telepítettem magamnak egy 4.3kWh-ás napelemes rendszert és szeretném egyelőre szigetüzemben használni, mindaddig amíg nem tudom átköttetni az új 220v-os hálózatunkat és teszik fel a külön napelemes órát. Ez sajnos a jelenlegi helyzet miatt várat magára.
Tehát a kérdés, hogy tudom a kész rendszerem szigetüzemben használni, hogy a már most megtermelt hasznos energiát fel tudjam használni?

A rendszerem jelenleg egy megszakítóval le van választva a fő ágról, de a fő ág nélkül ügye az inverter nem kezd el működni. Olvastam és hallottam olyat, hogy egy megfelelő szinuszos szünetmentes tápegységgel meg lehet oldani, hogy a rendszer működjön. Igaz ez?
Mi a tanácsotok, mit tegyek, mit kell beszerezzek, hogy szigetüzemben tudjam használni a rendszert? Előre is köszi a segítséget.
(#) Kovabe válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Szia

A szünetmetesek amik a háztartásban fellehetőek, maximum egy PC-t tudnak kiszolgálni. A lakásnak a minimális energiafogyasztása abban az esetben amikor termel, minimális és amikor pedig szükséged van az energiára, a szünetmentes nem tud elég energiát kiadni magából.

Sajnos nem fog menni ha az invertered nem tud aksipakkot tölteni, de ebben az esetben nem szükséges a színusz táp.
(#) don_peter válasza Kovabe hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Csak akkor használnám, ha közepes vagy maximum termelés van, tehát a legfőbb és legjobb időkben. Ilyenkor a bejövő áramot azonnal el tudom használni, legalább is 7.5kWh-ot. Vagy többet, mert van még amit rá akasztok. A háztartás külön van, csak az lenne fogyasztó amit én rakok rá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2020
(#) don_peter hozzászólása Jún 26, 2020 /
 
Srácok van itt Érden valaki aki foglalkozik Atmel MCU-kkal?
Van egy pár darabom és szívesen elajándékozom valakinek, aki hasznosítani tudja.
(#) don_peter válasza don_peter hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Elmentek az Atmel MCU-k, új gazdája majd szóra bírja őket..
Használja egészséggel.
(#) vyky válasza don_peter hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Köszönöm szépen az Atmel MCU-kat ,jó szolgálatot tesznek.
(#) don_peter hozzászólása Szept 26, 2020 /
 
Srácok Érden, Tárnok vagy Diósdon esetleg a közeli környéken nincs valakinek normál DIP 10-es foglalata? Rendeltem és jön is majd kb 1 nap múlva, de a van valakinek akkor nem várnék rá.. Köszi.
(#) don_peter hozzászólása Márc 15, 2023 /
 
Srácok, Érd, Érdliget, Diósd, vagy 10km-es körzetében nincs valakinek költsön egy RTLSDR USB-s antennás rádió vevője? Egy jelet kellene megnéznem és kiértékelnem. Előre is köszi, ha valaki ki tud segíteni.
(#) Elektro.on válasza don_peter hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Sajnos nincs.
(#) don_peter válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Köszi, már ez is valami..
(#) don_peter hozzászólása Szept 3, 2023 /
 
Srácok nincs véletlen itt a környéken valakinél elfekvőben BME280 vagy BME680 vagy esetleg AM2322 esetleg DHT11-es pára és hőérzékelő szenzor? Cserébe tudok adni PIC-et vagy Atmel MCU-t illetve pénzt vagy meg köszönöm..
(#) Elektro.on válasza don_peter hozzászólására (») Szept 4, 2023 /
 
BMP 280 -ra talán van esély de ez sem garantálom. De ez nem tud ugye pára tartalmat mérni.
(#) don_peter válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 4, 2023 /
 
BME280 érdekelne, az elvileg tud.
Bővebben: Link
BMP280 az tényleg nem tudja sajna..
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem